Лекар или акушерка Ви израждаха?

  • 10 493
  • 184
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 132
Само акушерка.

# 76
  • Мнения: 75
първия път лекар,доцент 2-3 акушерки и една сюрия студенти Sick
втория път лекар,акушерка и санитарка.(с нея само си говорихме де Mr. Green),а акушерката свърши цялата работа.Това във втора градска в Пловдив

# 77
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Присъстваше лекар (от време на време още един), две акушерки и две стажантки. Болницата е университетска и няма как, трябва да се извършва обучение Wink Едната акушерка извърши всичко, докторката само ме понатисна на корема и ми даваше кураж и водичка.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Само акушерка - лекар изобщо не присъстваше. Безкрайно съм й благодарна, заради нейните напътствия родих без никакви разкъсвания!

За тази става въпрос и при мен:

акушерката Узунова Hug

# 79
  • Мнения: 27 524
Сами през почти цялото време, за самото раждане - акушерка. За шиенето - лекар. Място - Брюксел  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 204
Акушерка ,за шиенето лекар.

# 81
  • Мнения: 22 879
Раждах с лекар и две акушерки.Лекарят се появи при пълното разкритие и пое раждането,дотогава си ме следеше една акушерка.После всички ми помагаха,когато бебето се роди,лекаря ми го даде,после го пое едната акушерка и заедно с таткото отидоха да го мерят,теглят,обличат.

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двата пъти ме изражда лекар Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 1 391
Първият път ме изроди и закърпи лекар, а акушерката ми скачаше на корема - без уговорки в Шейново. Вторият път акушерка, но лекарката ми беше през цялото време до мен и обсъждаха как върви раждането. Много съм благодарна на Танчето (май така се казваше  Embarassed). Въпреки, че беше съвсем младичка, си свърши чудесно работата. После лекарката ми изроди плацентата и ме закърпи - Токуда.

# 84
  • Мнения: 1 372
И бебето и плацентата ми изроди лекар с когото имахме предварителна уговорка. Същият лекар ме заши.

# 85
  • Мнения: 423
При първото раждане присъстваха лекар и акушерка. Общо взето лекарката водеше раждането, тя ми даваше напътствията, тя ме придържаше, тя ме понатисна по корема и т.н., акушерката само пое бебето.
При второто раждане пак присъстваха лекар и акушерка, но този път акушерката водеше раждането и тя свърши цялата работа, лекаря само гледаше отстрани, е и той даваше напътствия, но като цяло само следеше как вървят нещата.
При третото раждане бях само с акушерка, така и не се намери лекар да дойде.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 12:34 от Na na

# 86
  • Мнения: 405
Екип, включващ лекар АГ, акушерка, сестра...въпреки, че всичко завърши със секцио

# 87
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
През цляото време край мен бяха лекарката ми и някоя от дежурните акушерки. Даже си имах и стажант за компания!
За жалост одисеята ми приключи със секцио.

# 88
  • Мнения: 494
Аз в крайна сметка родих с цезарово, но от самото начало си бях решила, че искъм да ме изражда лекар. Не знам защо, нямам нищо спрямо акушерките, но не бих се чувствала спокойна и сигурна без лекар на около.

# 89
  • BG
  • Мнения: 2 217
Родих в "Майчин дом" София и лекар ми даваше напътствия и помагаше!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт