Отговори
# 75
  • Мнения: 822
Хелоу!
Ние нали не празнуваме Св. Валентин, си отпразнувахме Трифон Зарезан семейно тримата, Дари мяткаше ръчички по масата и за малко да се захрани от чинията ми, ама не успя  Mr. Green

Марти, почнахте ли БиоГайата?
Румка, добре дошла Wink

Книги за гледане на дете - аз имам на Спок най-новото издание, не е лошо, има някои неща, с които не съм съгласна ама ще си затворя очите  Mr. Green   Чувала съм и за Лоранс Перну, че е добър автор в тази насока.
Иначе мога да ти кажа коя да не вземаш! Ето тази не си купувай: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-505/id-21208/goliamata-kniga-na … lina-dicheva.html
Такива щуротии има... не е за разправяне.

# 76
  • Мнения: 5
Привет и от мен, ние в това студено време за съжаление ще си стоим вкъщи , а така ми се разхожда
Мартеничка, аз имам на Лоранс Перну - Аз отглеждам дете, не е лоша има интересни неща и съвети.
Освен нея ми дадоха и на Спок -по-старо издание също може да ти свърши работа
А за прочитните книжки направо ти завиждам, аз покрай бебока почти нямам време, не е много от поспаливите, вечер се буди по няколко пъти, денем я спи час два, така че гледам когато спи аз да свърша някоя работа или да си дремна, но напролет като тръгнем по парковете ще чета

# 77
  • Мнения: 873
Здравейте и от нас!
ние с Лили вчера спахме до 11.30 преди обяд,ама като ни е бебе-купонджийче,на майка си се метнало и по спането-до обед Grinning
много ни беше весело на нас в Китайския.бяхме с още една двойка и голям смях падна,за което допринесе и персоналът,който толерантно пусна Лили да разгледа зад бара,в кухнята,в миялнята и ме успокояваше с думите:"спокойно,не ни пречи",всеки път щом тръгнех да си я търся.по едно време я намерихме зад бара и вече беше започнала да плете крака от умора,а сервитьорката обясни"ами дадохме и да си пийне тука малко" Mr. Green
Мартеничка,за книгата-не знам дали съм ти казвала,но за мен настолна е "Изкуството да бъдеш родител" на Фицхю Додсън.препоръчала съм я и на педиатрите на Лили Mr. Green
книгата е страхотна и мен лично много ме успокояваше и насърчаваше,още при първият прочит.харесвам я,защото ти помага да вникнеш в психологията на бебето,което е по-важно от храненето,къпането и разните му там режими Peaceдано я намериш-доколкото те познавам,ще ти хареса Peace
Веси,съжалявам,че усилията ти по организацията на празника не са довели до желаният резултат,но по-добре,че си решила да си почиваш вкъщи,вместо да се правиш

# 78
  • Мнения: 873
на герой!
скорошно оздравяване Hug

# 79
  • Мнения: 276
Здравейте  и от мен.
За книгите аз имам и на Спок и "Голямата книга на мама и татко",и от двете съм много доволна,

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
verte,да ми жива и здрава Heart EyesДнес си взех поръчката от редута,където е пристигнала в Бг на 28.12.Познай довечера на Чемширов какво ще му се случи Crossing Arms
За другата ни уговорка ще чакам да ми пишеш на скайпа.

# 81
  • Мнения: 60
Момичета, вече не дават голяма част от лекарствата в аптеките без рецепта!!!  #Cussing out
Даже имах рецепта, но в бързината докторът не й сложил печат (все пак я написа на стената пред операционната) и оная в аптеката се запъна  Thinking ...
Само искам да попитам дали сте съгласни, че ако ще ми искат за всяко нещо рецепта (преди даваха Оспамокс без проблем), тогава защо не ни дават и определена група от лекарства безплатно - аз ако ще ходя при GP-то винаги си плащам, нищо че имам здравни осигуровки....  #Cussing out

ейййй, тази държава скоро няма да се оправи!

# 82
  • Мнения: 1 763
Здравейте и добре дошли на новите мами!

polinita, да не би лекарствата, които са ти трябвали, да са болкоуспокояващи? Доколкото знам някои от тях не ги дават без рецепта, за да не се дрогират тинейджърите. На една приятелка с бъбречна криза и бяха отказали някакви такива хапчета без рецепта. Но пък Оспамокс си е прост антибиотик, няма никаква логика да не ти го дадат.

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Аз напълно подкрепям това да не се дават лекарства без лекарско предписание.Сега бях в аптеката и фармацевтката обясин ан една жена,която приема системно определени лекарства ЛЛ да и ги напише на "проста" рецепта и няма да има проблем.Лекарства на,които изрично пише ,че могат да се приемат без лекарско предписание ги продават.
Скоро май не сме дебатирали искаме или не искаме да сме като европейците Mr. Green
Пък това за прост АБ ми е лафа на деня Crazy

# 84
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,
За лекарствата - Приета е наредба за това че голяма част от лекарствата вече не се продават без рецепта, вкл. и антибиотиците. Но още не е публикувана в държавен вестник. Без рецепта може де се вземата относително малко неща като витамини, дори за асиприна не съм сигурна. Друг е въпроса дали ще се спазва. Преди време имаше наредба за това, че не могат да се продават опаковки на части и тя не се спазва навсякъде. Което е по-добре за нас де   Peace

Мартеничка и аз ти препоръчвам д-р Додсън ""Изкуството да бъдеш родител" . Страхотна е, имам към 10на книжки освен форума, но от тази съм най-доволно когато става дума за психологията (етапите на растежа, кризите, съзряването)  на бебето и детето, за физиологията е д-р Спок (грамовете, сантиметрите). Все пак това е мое мнение.

Направихме питка на бебо. Много хубаво стана ето малко снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=342615

# 85
  • Мнения: 686
 Здравейте!
По назад в темата беше писано ,че ще отварят очна клиника в града.Някой днае ли къде ще се намира?
Днес даже има статия във весника за клиниката,но не са писали за адреса и.

# 86
  • Мнения: 1 546
Egisihora , браво за хубавия празник. Wink

Мартеничка, с бебешките книги съм много скарана. Имам 2 ама не ги препоръчвам, големи алабаланици пише в тях. На някаква французойка са май. Виж за другата литература съм друга работа. Искаш ли да разчупиш малко тази класика? Пробвай с Уилям Уортън, като за начало - "Пилето". А моя абсолютен фаворит напоследък е Исабел Алиенде. Ако си готова за експеримент ще ти препоръчам нейна книга. Wink

# 87
  • Мнения: 60
Vqqra , аз ще се опитам да обясня...Старото обращало на 4-ката и 9-тката на Картала. Точно до него строят нов блок - там се огледай - пише с големи, че и май и светещи букви "Св. Петка" ....не знам как се казва улицата, но всяка сутрин с колата минаваме оттам...дано ме разбра  Peace

reme, не бяха успокоителни - Мастодонт и Геритакс (като последното са витамини).
Сиска, искам да ти кажа, че Оспамокс или т.нар. АБ мога да класифицирам като "прост", защото когато бях бременна, се разболях и не можех да си вдигна д..то от кревата, така по телефона ЛЛ каза да пия Оспамокс и мъжа ми притича отсреща в апетката и ми взе. Беше неделя. Че ако трябваше да чакам до понеделник следобяд когато ЛЛ ще е на смяна, за да ми драсне едно оспамоксче малко кофти, а? Има лекарства, които си знаеш че биха били първото ти спасение в определени моменти - я оспамокс, я нош-па, я магнерот....Е, говоря за себе си разбира се, защото не съм запозната с хомеопатията и тем подобни...

Пък туй че има наредба и не знам си кво за рецептите - хич не е свързано с наркоманските тийнейджърски прояви. навсякъде се продават - и по училища , и по заведения....
И ако това е поредното "европейско" начинание....явно другото ни е наред, та подхванахме рецептите....

 

# 88
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Полинита,знаеш ли колко майки мислят,че примерно Оспамокса е  прост АБ и решават,че щом е неделя и могат да го започнат на детето си,защото видиш ли лекаря в понеделник ще го изпише.

# 89
  • Мнения: 60
 Naughty  не, не - говоря за себе си...без деца да намесвам. и се консултирах по телефона - казах какво ми е и тя ми каза какво да си взема... Така че все пак не е на своя глава, но определено има моменти, в които ти е нужно лекарство, а не ти е нужна рецепта

Sladurana_83, виждам те  Hug Добре дошла   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт