Децата на града!

  • 6 259
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
А може би не трябва да сме само странични наблюдатели....

# 16
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А може би не трябва да сме само странични наблюдатели....

Знам, че не трябва, това е пределно ясно. Но явно не можах да реагирам адекватно на момента. Трябваше да зарежа продуктите и да излезна с детето, но не го направих....а трябваше. Това да ми е за урок. Сега стоя пред компа и го мисля.

# 17
  • Мнения: 958
Преди години, в новото кино Левски, имаше нещо като кафе.
Веднъж, докато чакахме да ни почне прожекцията с една приятелка, си поръчахме кафенце, чипс и пуканки.
Дойде едно момчиенце, не знам дали беше ромче или българче, но определено беше много хубаво. Усмихваше се сладко и мълчеше. Питахме го какво иска, каза само гладна съм, може ли малко чипс. Не поиска пари, не беше нахална, не просеше.
Подадох и пакета и и казах, вземи си. Много се притесни, помоли ме да и сипя на една салфетка, защото е мръсна и не иска да ни цапа храната. Много ми стана мъчно, дадохме и пакета чипс и и купихме един пакет вафли. Просто нямаше друго в кафето, за ядене. Момиченцето определено се засрами и някак си виновна се чувстваше. Наистина беше мръсна и с захабени дрешки, не знам къде беше майка и, но това дете определено беше гладно. ако беше поискала пари, нямаше да и дам.
Да има гладни деца, наистина не ги виждаме, за съжаление. всеки би помогнал на такова дете.

Mishel_, една идейка, ако видиш пак такова дете, дай му съдържанието, остави опаковката да я маркират на касата, така няма да имаш проблем, и няма да те обвинят, че крадеш, нито пък ще зарежеш количката.
От опит от мен с първата ми бременност и детето. Редовно поне един банан е изяден до касата, една малка вода или сокче, а ако съм поп-гладна и нещо друго  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 841
Много патетика, много нещо  ooooh!

Ами да го беше нахранила, вместо пост фактум да пускаш теми... Каква е целта на темата?
- Да се възмутим на "грубиянина"?
- Да започнем да плюем "държавата", че има бедни деца?
- Да почувстваме вина, че не сме (чак толкова) бедни и имаме средства за пазаруване?

Не разбирам, наистина.

Да не говорим, че хората, които НАИСТИНА правят нещо и помагат на хора в нужда, го правят достатъчно искрено и дискретно, та нямат нужда от подобна тема, за да се похвалят "А пък аз веднъж купих една баничка!" Sick



# 19
  • Мнения: 12 663
Много патетика, много нещо  ooooh!
Да не говорим, че хората, които НАИСТИНА правят нещо и помагат на хора в нужда, го правят достатъчно искрено и дискретно, та нямат нужда от подобна тема, за да се похвалят "А пък аз веднъж купих една баничка!" Sick
  bouquet

Дано не последва Ах, летете ескадрони.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Я стига, жената вече каза, че съжалява за пасивността си. Няма нужда да се нахвърляте. А от темата има полза, дори и само да накара някои хора да се замислят, никъде не пише да почнем да плюем когото и да било! Аман пък от такива дето веднага скачат като ощипани!

# 21
  • Мнения: 3 268
Първоначално темата и мен ме подразни,но после разбрах,че авторката е споделила чувствата си и си е направила изводи за евнтуална следваща такава случка.Човек понякога наистина не е подготвен и не реагира правилно.Стига сте я нападали.

# 22
  • Мнения: 4 841
Я стига, жената вече каза, че съжалява за пасивността си. Няма нужда да се нахвърляте. А от темата има полза, дори и само да накара някои хора да се замислят, никъде не пише да почнем да плюем когото и да било! Аман пък от такива дето веднага скачат като ощипани!

Ще скачам колкото си искам, не съм длъжна да съм солидарна с авторката, нали така? Съвсем възпитано и премерено съм изразила мнението си, тебе пък какво те бърка  #Crazy
Чела съм достатъчно и предостатъчно теми от Мишел, знам за световната конспирация срещу нея, ако някой ми посочи нейна тема, в която се хвали и е доволна от нещо - да пусне линк, ще се "банна" самоволно за поне месец. Айде, като мрънка срещу целия свят е едно, ама в момента мрънка срещу себе си и своето бездействие - е това вече е трудно за понасяне  Sick

# 23
  • Мнения: 3 268
Донякъде съм съгласна с теб.

# 24
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Я стига, жената вече каза, че съжалява за пасивността си. Няма нужда да се нахвърляте. А от темата има полза, дори и само да накара някои хора да се замислят, никъде не пише да почнем да плюем когото и да било! Аман пък от такива дето веднага скачат като ощипани!

Ще скачам колкото си искам, не съм длъжна да съм солидарна с авторката, нали така? Съвсем възпитано и премерено съм изразила мнението си, тебе пък какво те бърка  #Crazy
Чела съм достатъчно и предостатъчно теми от Мишел, знам за световната конспирация срещу нея, ако някой ми посочи нейна тема, в която се хвали и е доволна от нещо - да пусне линк, ще се "банна" самоволно за поне месец. Айде, като мрънка срещу целия свят е едно, ама в момента мрънка срещу себе си и своето бездействие - е това вече е трудно за понасяне  Sick

Като не харесваш темите ми имаш пълната свобода да ги подминаваш, а не да нахлуваш в тях и да обиждаш. С това няма да станеш по-интелигентна и по-оригинална в очите на другите, а за мен лично ти си една озлобена и груба жена търсеща на кого да си го изкара. Едва ли от моите теми зависи настроението ти за деня, много се съмнявам, ако адресата на озлоблението ти е друг, обърни се към него.
Хайде, лек ден...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 241
BirdsFlu,
Да ама темата не е "Чуйте какъв гад срещнах днес, не даде на дете да яде". Не е и "егати скапаната ни държава". Тъй че поста ти нещо не си е на място. А теми на Мишел не съм чела, не я познавам. Коментирам точно тази тема и точно тези отговори по нея. А ме бърка точно толкова, колкото и теб. Изразявам си мнението!

# 26
  • Мнения: 4 841
Като не харесваш темите ми имаш пълната свобода да ги подминаваш, а не да нахлуваш в тях и да обиждаш.

Никого и с нищо не съм обидила, за разлика от теб - наричаш ме озлобена и груба  Laughing Това, казано от най-недоволния и мърморещ човек в тоя форум е ... смехотворно, и НАИСТИНА ме развесели  Laughing
Не "нахлувам" в никакви лични пространства - това е форум и всеки има право на мнение. Освен това зададох съвсем невинен въпрос - Каква е целта на темата? И не виждам отговор, а само (поредното) нацупено фръцване.

Ама какво ли се занимавам...

# 27
  • Мнения: 12 663
Я стига, жената вече каза, че съжалява за пасивността си. Няма нужда да се нахвърляте. А от темата има полза, дори и само да накара някои хора да се замислят, никъде не пише да почнем да плюем когото и да било! Аман пък от такива дето веднага скачат като ощипани!

Някои хора отдавна са се замислили. Виж малко по-нагоре.

# 28
  • Мнения: 4 555
BirdsFlu, то това не беше обида според мен. Аз не съм попадала на други теми на Мишел, но в тази не видях никаква причина да реагираш по този начин. На мен като страничен наблюдател, намесата ти ми изглеждаше като някакъв груб и непровокиран изблик.

# 29
  • Мнения: 502
    Не се карайте. Хубава е темата. Искам да защитя Мишел,защото съм чела доста нейни теми и всички са смислени,в повечето от тях поставя доста наболели въпроси. Можете и сами да се убедите в това.

  По темата. Гледката на гладното дете не би била толкова стряскаща,ако не беше грубата реакция на хората около него. Все пак,това е детенце,най-малкото заради това би трябвало да предизвика усмивка на умиление и съчувствие. И какво,ако му подадеш една вафла,голяма работа ли ще е? Защо подобни жестове  ги правим показно,"благотворително" по празниците,а пък в ежедневието си се мръщим с презрение? Бедни и гладни има по света много,но защо се озлобяваме,когато ги срещнем? Това не разбирам аз.

Общи условия

Активация на акаунт