Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 413
  • 292
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 12 229
  Отговор относно лекцията за кърмене в МД
 
Не е необходимо предварително записване за лекцията. Достатъчно е в събота 7.3.09 да дойдете в 10 ч. във фоайето на Майчин дом. Няма ограничения за придружители на бъдещите майки - това може да бъдат бъдещите татковци, баби или просто приятелка. Цената на лекцията е за семейство. Ако има закъснели за лекцията, може да се обадят на тел. на кабинета  0896418488, за да ги вземем. Лекцията се провежда в зала на 2 ет.

Лекции за кърменето се стараем да има всеки месец. Понякога заради други ангажименти е възможно да има отлагане на лекцията за следващия месец. В тази тема се обявява кога ще има. Може да я следите или да се обаждате на тел.на кабинета 0896418488. Ако раждането ви изненада и не сте успели да посетите лекцията за кърменето, винаги може да се обаждате на телефона на кабинета да си поговорим  Simple Smile

# 166
  • Мнения: 3 211
Здравейте момичета,
Чак сега се добрах до компютъра. Мъжът ми след няколко дни излиза в отпуска до 8 юни-около 3 месеца. Има да ползва отпуска, компенсации и 15 дни отпуск при раждане. Ама това не значи, че ми помага в домакинската работа Twisted Evil Но като се роди бебето, ще помага-ще не ще.
Днес пак съм се отдала на кроене и шиене. Пуснах една пералня с дрешки, сигурно ще имам за още 3 Shocked Голяма работа е сушилнята, почти не са измачкани и засега не смятам да ги гладя. Аз не съм по прекалената стерилизация.
Тези дни мъжът ми ще сглобява кошарата, за да нареждам там дрешките. Но понеже сме временно в тази къща, може би до есента, не сме си купили скрин и сега смятам да си купя някакъв пластмасов, за да слагаме дрехите и чаршафите на бебето. А дотогава ги прибирам в един голям плик-от тези за вакуумиране.

А освен топоцина какъв друго може да се ползва за пъпчето на бебето?
Бивацин спрей-по-удобно е според мен.
sunny777, дано още малко удържиш Praynig
ssilvi, вземи някой телефон на вестителка, да знаем как вървят нещата с теб.
chockolina, ти ако си подпухнала в лице, аз какво да кажа Tired

# 167
  • Мнения: 1
asia_nika - благодаря за съветите и статиите. И на другите мамчета включили се по темата -  Hug.
И моите изследвания излязоха и са добре, сега отивам на доктор и ще разпитвам смело, защото досега каквото и да го попитах винаги ми отговаряше - нормално е, нямам какво да направя. Ще започна и диета, най вече ще огранича солта, аз иначе кофеин не приемам много, не пия кафе, понякога 1 чаша кола (тя ми е слабостта през цялата бременност). Ще се отчета утре, че днес и болничния ще ми издават, надявам се и бебка да видим и да разберем колко е пораснала.

# 168
  • Мнения: 489
Здравейте, момичета!  Hug

Тези дни не съм писала, имахме гости от БГ.  Simple Smile Бъдещата баба се е престарала в покупките и е изпратила две огромни торби с дрешки за бебчо. Много им се радвам, но определено са повече от необходимото. Мъжо се оплака, че трябвало да купува по-голям шкаф.  Joy За мен имаше домашни български лакомства.  Mr. Green Много хубаво ми стана, че поне едни роднини ме видяха бременна. Тя майка ще идва на 12.04, но до тогава може и да не сме вече 2 в 1.  Laughing Бебчо и той усети гостито, както е свикнал на тихо и спокойно, сега му дойде в повече олелията и голямо риткане и дупене падна. Да се покаже и той, милия!  Heart Eyes
При мен определено се забелязва колко съм по-бавна, разсеяна и колко бързо се изморявам. Confused

Мара Подробната, за Ленора съм разбрала какво имаш предвид, но не мисля да пера с омекотител, поне за начало. Четох, че не било хубаво за бебешки дрешки да се ползва омекотител.  newsm78 Тео бебе мирише страхотно, ще го пробвам тези дни, но опаковката ми е 3 кг и като свърши ще пера с Персил сензитив. Кажи от къде си намерила Лансинокс на тази цена, аз намирам 10 гр за 8 Е ?!

Кати79, стискам ти палци да се обърне бебенцето.  Peace Моето няколко седмици така се опъваше и местеше докато се обърне. Много хубаво, че ще те изражда лекарят ти, бях ти се оплакала, ме внашия район няма такава възможност. Аз всъщност и с акушерка се отказах да се разбирам за раждането, не ме се дават тези пари Crossing Arms Но пък сега се оказва, че трябва да се разбера с конкретна за посещенията след раждането, защото ако не съм се погрижела за това, никой нямало да идва на консултация!  Shocked В петък имам час за записване в болницата и е питам за подробности. Мара, и аз избрах Университетската клиника заради наличието на всякакви лекари 24ч и отделението за недоносени бебчета.  Peace Страх лозе пази, все пак.  Sunglasses

Дея, и аз най-много харесвам Чико С3, но не ни влиза в багажника (имаме и газово)  Sad и последно съм се спряла на Трио Енджой или Трио Фор Ми. Може би първото, понеже е по-евтино, а разликата е май само в гумите.  Thinking

За Веледа - много се препоръчва, но аз си бях купила олиото за бременни и не съм доволна. Много мазно беше и изобщо не попиваше в кожата, едва го измазах до края, единствено защото ми беше неудобно да хвърля такъв скъп продукт в кофата.
За Фишер Прайс - не знам как вървят в БГ, но като цяло са безумно скъпи, според мен. За това, например http://www.fisher-price.com/de/products/product.asp?id=28790 , не бих дала 45Е  Naughty Същите играчки предлагат и други марки
на доста по-приемливи цени! Това е като с дрехите - като имаш възможност купуваш маркови, като нямаш - не.
Последно за Бреви, че се олях.  Blush В посочения сайт открих и това
В предната тема бях писала, че мислим да купим такова и питах за мнение. Та, явно се продава и в милата Германия, а се и произвежда в Италия.  Rolling Eyes Почти се отказах от покупката, понеже майка ми смята, че коритцето е по-малко и ще можем да го ползваме само няколко месеца.  newsm78 Вие какво мислите? Дължината е 70-80 см май, малко ли е?

Вери Найс, много хубаво, че мъжът ти ще е в дълга отпуска точно сега!  Hug И ние купихме сушилня скоро.  Wink Но дрехите си имат нужда от гладене въпреки това.  Sad Бебешките още не съм ги прала, де.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 16:22 от Mисис T.

# 169
  • Мнения: 75
Здравейте момичета!
За тези ,които страдат от отоци (и не само за тези  Hug ) горещо препоръчвам да пиете повече чай! Всички знаят колко са полезни, но в БГ хората нямат навик. Зелен, билков и особенно ройбос без захар, мед ,бисквитки и други глупости, поне 3 пъти на ден. Аз пия чай дори в летните горещини, защото тонизира, действа добре на стомаха и бъбреци, а сега на пролет ройбос е просто незаменим със неговите свойства. Peace

# 170
  • Мнения: 4
Здравейте и от мене!И аз през почивните дни не съм се  доближавала до компютъра,защото си имам един малък хакер вкъщи и не допуска никой .Остават ми още 9 дена работни и вече нямам търпение.
asia nika ,благодаря за снимката на детското креватче,както и на дея и деси,ще си купя сгъваемо,вече е решено.

Искам да попитам ,понеже съм се спряла на шишетета на д-р Браун,има ли кутия за стерилизация за тях и на коя фирма са,аз нали съм блейка ,може и да сте писали но не съм обърнала внимание.Преди не съм ползвала,но разбрах че е удобно .

През почивните дни мама ни беше на гости.Помързелувах си,но и съм станала една раздразнителна,само я увиквах и и мрънках,не съм свикнала някой да ми шета из кухнята и само намирах кусури ...А тя жената е толкова деликатна и търпелива,сега ми е гузно и съвестно че се държах така....Бяхме решили да кръстим бебето на нея,тя се казва Кети и използваме само буквичката.Казахме на баткото да не и казва как ще се казва бебето,но Стефан тайната не го познавате...още с влезането и вика"Бабо,пък бебето ще се казва Камен"И като ревна онаяти му жена, рев,неможем да я упокоим.Никога и не си била мечтала че ще бебето ще е кръстено на нея.А искахме да я изненедаме,но клюкарката ни издъни.Няма нищо,пак я сюрпризирахме.

Ама толкова неща имах да ви пиша и сега зациклих.Трябва да си записвам вече.Като се сетя ,ще се включа пак.



# 171
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Здравейте тумбаланки   bouquet
Минавам да се отчета-преборих отоците по краката, лицето и ръцете, но днес кръвното ми пак скочи на 140/90. Имам чувството, че ще се удуша  Sad Навън беше супер слънчево, а аз подпирах леглото. Дано се оправя скоро, че така ми се ходи по разходки...
На новите майчета  bye
В петък ще ми издават болничния. Гледам, че пускате перални-ми, аз не съм накупила толкова неща дори и за една пералня. Ще почакам още малко. Тази седмица ще си вземем скрина и леглото.
Болните да оздравяват, че не остана!!!

# 172
  • София
  • Мнения: 231
Мамочка , а  пък  моя Док  ми каза да избягвам чайове и  особено  по силни ,заради  танина  .

Олче  , дано да се е оправил малкия "голям"  батко  Hug . Много  е  стресиращо  това с високите температури при децата  Tired . И те ,миличките   са  едни посърнали и   кротички  когато са с температура ... направо  ти става много жално  Tired .

Ние сме добре (да чукна на дърво ) . Бебето  определено е по-нежно вече  в тупаниците и шутовете  box .Явно  му е малко мястото вече,макар ,че с  моите два метра височина  има на къде да си се разпростира  спокойно  Embarassed .

Късам си нервите тези дни със  всякакви финансови въпроси  и  най-вече  съм притеснена как  никой  не  се усеща ,че ни предстои  раждане ( доста скъпо )  и куп  други  разходи и   всички се правят на разсеяни и не   ни връщат  заемите,които сме им дали   ooooh! . И  то са все близки хора ,та ме поставят в неудобното положение  да се червя и  умирам от притеснение ,затова,че си искам  своите собствени  пари  Rolling Eyes . Като ни поискат -  и  ние веднага  дадем  -  сме  най-добрите  на света  Crossing Arms . А  като закъсняват със  месеци  след уговорената дата  (и  ние въпреки всичко  изчакваме до последно )  и  най-накрая  се принудим да  звъннем  и да  ги "подсетим" -  тогава    ставаме  лоши ,че пък не им влизаме в положението  ooooh! . Абе... ти  ги пожалиш ,че са ти роднини ,а накрая  пак  излизаш  "виновен" !
Ох ,да  не ви занимавам  с моите  глупости ,че е грозно  човек  заради пари да  си влошава  отношенията с близки хора . Мен от това  най  ме е страх. Че заради  това,че имат  да ни връщат пари ,ни избягват  Tired  ... все едно сме  някакви чужди  хора ...

Пожелавам  приятен ден на всички   и  без  болежки   Hug !

 

# 173
  • София
  • Мнения: 292
http://en.wikipedia.org/wiki/Tanin
може да се прочете за танина.
а тук за чайовете http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
Аз едва издържах днешния ден.  Confused  Ще взема утре да се разходя до службата поне да обядвам с колегите. Simple Smile
Но като си стоях целия ден вкъщи почти не ме боляха ставите.
Някой купил ли си е стерилизатор? Сестра ми имаше уред за готвене на пара. Бяха го купили специално за бебето. Първо стерилизираха на пара всичко, после започнаха да готвят за бебето на пара, и сега го използват още. Чудя се дали да купувам стерилизатор newsm78

# 174
  • Мнения: 343
Здравейте и от мен. И аз да се присъединя към отбора на болните. Днес от сутринта ми е супер отпаднало, всичко ме боли, даже съм и с температура вече. Цял ден лежа и все ми се спи. Ill Нищо не ми се яде, само като си помисля и ми се гади. Очите ми вече станаха на понички.
Днес даже имаше лекция за кърменето и аз не можах да отида, а толкова се гласях за тази среща.  Cry

# 175
  • София
  • Мнения: 155
sunny_777 ако имаш спешна нужда от гинипрал мога да ти дам 1 блистер, аз съм в Сф

chockolina бебето все повече притиска диафрагмата и кислородът не достига

Mисис T.  освен разлика в цената и гумите, при трио 4 ми има още нещо:
- цяла дръжка, която може да се разделя на две
- смяна посокота на летния вариянт
- основа Auto Fix за кола
- по-тежка с 2 кг

Mai4e_na_zai4e писах ти на лични

И аз ще следя коментарите за стерилизаторите и уредите за готвене на пара.

# 176
  • Мнения: 3
Здравейте тумбаланки Hug

Минавам само да ви кажа, че и аз имам леки отоци на краката от няколко дни, но си мисля, че е нормално вече - в понеделник ще видим и по изследванията как са нещата.

За стерилизатора-ние купихме електрически-ще ми е по-удобен при движение, а и не си падам много по микровълновите.

# 177
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Благодаря ви отново за подкрепата момичета  Hug
Доктора ме успокои че бебо е големичък вече около 2500 и нагоре евентуално с голяма глава  Crazy Важното е че плацентата е добре и всичко останало де .Все ме успокояват че с това разкритие още доста мога да изкарам стига да внимавам (дано) Аз сега навлизам в непозната територия защото до тук не съм изкарвала и се оказа че бебоците вътре можело да бъдат "брутално" силни  Crazy  Joy

И аз се сдобих с хемороиди  Sad е още не ме болят ама се боя че няма да ме отърве   Shocked
Момичета с високо кръвно вземете го  насериозно защото сега това е най- опасно за бебето даже и да се чувствате добре. Посъветвайте се с лекар. Когато бях в болницата 90 % от пациентките бяха с високо кръвно и ги следяха всеки ден (тоновете на бебето)

Лека нощ аз не знам дали ще пиша скоро не се безпокойте за мен ако има нещо ще звъня на аничка или силви Иначе на 9-10 ще ходя пак на лекар и тогава пак ще се "отчета"  Hug Heart Eyes
Обичам ви пазете се  Hug

# 178
  • Мнения: 8
  Здравейте мамчета!

Аз да ви кажа се чувствам много добре и за момента нямам никакви оплаквания, освен само че не мога да си отрежа ноктите на краката Laughing

Днес бяхме на посещение при доктора/д-р Скочев;  МБАЛ "Св.Анна"- Варна  /, който ще ми прави живот и здраве секциото.Нашето момиче е вече 2,500 кг и всичко за сега е ок/околоплодни води, плацента).Не спира да рита и постоянно ми мести корема.
За сега това е от мен. Hugви всички.

# 179
  • Мнения: 115
С риск да Ви подразня, ще попитам пак:

Цитат
Имам дата за планово секцио на 19.03.09, искам да попитам какво специфично трябва да си нося за болницата...имам в предвид например бельото трябва да е дълбоко за след операцията или по-скоро колкото се може по-плитко? еднократно бельо дали ще ми е полезно?? въобще ако някой ще ражда също секцио и има малко повече инфо,ще се радвам да сподели

 Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт