Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 423
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 090
Здравейте милички,

Надето_К,dena klv,Олче Hug Heart Eyes,ние сме добре,но компютъра ми се счупи и затова не съм писала няколко дни.Сега съм на гости на майка ми,и пиша от нейния компютър Grinning.Надявам се поразиите вкъщи да спрат дотук(компютъра е третото нещо което се чупи откакто е заминало милото-първо колата,после душа в банята ми падна на главата,сега и това Close)

На новите ни априлски попълнения welcome и от мен!

very nice,aз съм човека,който най-много ти завижда за дългата отпуска на половинката ти,човек бих убила за това в момента Mr. Green..
А следващата седмица ще чакам новини дали и за колко време ще позволят шефовете на мъжа ми да си дойде през април Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Не съм виждала по-прекрасна Пенда от твоята Heart Eyes,пу-пу fingerscrossed

Аз тези дни започнах да стягам багажа за родилния дом,раничко Rolling Eyes,но да ми е по-спокойно...А днес купих първите ''официални'' дрешки на бебка,за първото и представяне пред света Crazy(изписването демек hahaha)

Следващата седмица,на 9-и съм на ЖК,и после на запис на тоновете,и видеозон при лекарката,която ще изражда бебка,и ще имам повече какво да пиша Grinning.Надявам се до събота да имам компютър,и да се включвам и преди това,но момчето което ще го оправя имало много работа,и не се знае дали ще стане Whistling.На всичкото отгоре милото има интернет,откакто аз нямам #Cussing out,с Марко Тотев сме роднини ... ooooh!

До сега само четях за пране и гладене на бебешките  дрешки,днес си купих Sano-то и аз,и последните (засега) дрешки за бебка,та смятам да врътна някоя друга пералня,нямам търпение вкъщи да започне да ухае на бебе Blush Heart Eyes

Бебешката козметика ще ми е Бюбхен,само цинковото кремче за подсечено дупе ще е Нивеа.

Помпата ми за кърма е Чико-тази която ползвах със Сашко,само ще и сменя шишето.

За бельото след секциото-снабдила съм се с дълбоки памучни гащи Peace,а обрива за който спомена aila ako не се лъжа и аз бях получила след операцията първия път Thinking,и така и не разбрах тогава от какво е...

Позите за спане са ми всякакви,но една и съща за повече от 15-20 минути Naughty,ужас,голямото нощно въртене...  Crazy Whistling

Много майчета с болежки сред нас, Hug ви много,пазете се,служба не остана Grinning
sunny777,радвам се че държиш фронта,почивай си повече,както и всички останали майчета с контракции Hug

atlantica,миличка,дано си по-добре днес Praynig.Много се надявах да се видим всички вчера,но нищо-следващия път,сега най-важно е здравето fingerscrossed.Иначе лекцията беше много интересна,аз държах толкова неуверено куклата-макет,все едно никога не съм хващала и кърмила бебе Crazy,Аничка,Вили и Стелито се справиха перфектно,направо ме засрамиха Embarassed(ама как може така бързо да забравя човек какво е било Laughing...)
Дано и с qnika всичко е наред fingerscrossed,гледам и тя не е писала скоро,и вчера не дойде,дано просто си почива повече и всичко е о.к.

Desi D,Oлче,разбирам ви тревогите,и само мога да ви съчувствам Rolling Eyes.Със Сашко преди два месеца имахме проблеми с ушенцата,много неприятно беше Tired.Аз като малка вечно страдах от уши,и спомена ми е още пресен Confused.А такава висока температура Сашко ми е вдигал два -три пъти,и аз така не можех да си намеря място от притеснение,Олче,радвам се че Вели вече е по-добре fingerscrossed.Desi D,дано и твоето детенце се оправя бързо Hug.

Рони,Шилка Бодилка Joy Joy Joy,ама как ги измисляш...

Леле,колко нещо изписах Blush,ще ме прощавате Flutter.Оставям ви вече,ще ми липсвате,дано по-скоро ми ''излекуват'' компютъра Flowers Four Leaf Clover,за да ви следя отблизо Hug Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 137
Здравейте момичета  Hug

Тези дни не съм писала тъй като бях доста заета  Tired Вчера цял ден обикалях от 9.30 до 16.30 по центъра на Бургас по разни общински и районни управления  Outta Joint Отивам на едното място те ме пращат на друго оттам ми викат тва няма да ти го дам докато не направиш трето и така нататък направо ми идеше и тях и себе си да гръмна  #2gunfire Вчера при цялото това обикаляне се сдобих с ужасно много контракции стягане и придърпване ниско долу  Rolling Eyes А за умората да не говоря  Confused Днес пак бях по задачи, но свърших значително по-бързо и по-леко ми мина денят до тук  Wink
Но искам да ви споделя нещо от вчера насам почти не съм усещала бебка  Sad усетих я сутринта  но много леко и после цял ден нищо вчера след тежкия ден по същия начин въобще не съм я усетила да мърда  Rolling Eyes Сега много се притеснявам и се чудя дали на нея не и е утесняло или нещо не е наред. Мисля да отида на консултация, но пък миналата седмица бях и се чудя какво да правя. Вие какво ще ме посъветвате  Rolling Eyes
Деси надявам се малкия да се оправи и да не е нищо сериозно  Hug
За козметиката мисля да ползвам на Мустела, а шишенцата стерилизатора и помпата на Авент  Peace
Относно спането няма някоя опредлена страна на която да ми е по- удобно, въртя се постоянно на ляво и надясно обаче едно нещо ме притеснява че много често през ноща когато се съдуждам съм легната по гръб, а знам че това не е добре  Rolling Eyes
За килограмите съм качила някъде около 8.5-9 кг основно в корема , като цяло като ме погледне човек все едно никаде освен там не съм качила защото съм по -висока 178см  Wink , обаче аз се усещам че съм качила в дупето и областтана под него  Laughing
Рони успя да ме разсмееш и аз съм така като не мога да видя по памет и допир  Mr. Green
Лек и спокоен ден и се пазете  Hug

# 227
  • Мнения: 10
keli_fминалата седмица имах такъв ден в който не усещах бебка, но вечерта таткото й поговори и тя веднага се обади. Аз също се бях притеснила доста.
Относно спането- спя ту на ляво, ту на дясно. Като ставам до WC поне 5 пъти на нощ  Crazy
С килограмите съм +11-12. Уж на корем, ама съм закръглила и дупето  Mr. Green.

# 228
  • Мнения: 541
keli_f поразбутай си малко корема(легни по гръб и лекичко побутвай ту отляво ту отдясно),другото нещо-прави кръгови движения около пъпа си по посока на часовниковата стрелка,не се притеснявай че можеш нещо да му навредиш,достатъчно добре е предпазено бебето.ако след тези побутвания няма ритници тичкай при лекаря си,най-малкото за да те успокои,но задължително или си побутни корема или направо при док

# 229
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,прибрахме се!
Изписаха ни капки и антибиотик.доктора каза да изчакаме днес с даването на антибиотика и да пробваме само с капките и нурофен,ако го боли още и вдигне температура да започваме с приема.Преди години му пукнаха една мембранка коятао беше се напълнила с гной и тази манипулация му я правиха късно вечер,баща му го хвана здраво да не мърда,а той миличкият пишя от болка.Веднага после се успокои и заспа и ушето пак с антибиотис му мина.затова се бях притеснила че сега може нещата пак да се повторят.Явно това му е слабото място,стоя 6м.с едни макарички в ушите докато се изчисти всичко,но то близо две године не е имал проблем.По-спокойна съм,пък и вие сте до мене да си изплача болката и страховете.Благодаря ви много за загриженоста и вниманието.Мария,Олче,Енигма,вери найс,деси054224,Ели-G*dessi*, Кели ф,прегръщам ви  Hug Hug Hug
Днес и утре съм си вкъщи и после само една седмица работа до  редовният болничен.Съвсем забравих за моите болежки,ама важно е с дечицата всичко да е наред.ще ви пиша пак.Страхотни сте.

# 230
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Отчет след прегледа днес - момите са по 2500 грама. Д-р Сигридов определено беше изненадан, че са пораснали толкова.  Laughing Аз също не повярвах, ама според него съвсем така си било +/- 100 грама. Води в норма, плаценти 2 към 3та степен, кръвотоци и тонове на бебетата - добри. Бебетата са високо, шийката изненадващо все още държи фронта въпреки контракциите - няма скъсяване или разкритие. Според Док имам шансове да докарам до 37ма. С изненада обаче установих, че са ми насрочили секциото за средата на 38 г.с. - на 31 март.  Shocked Останах с впечатлението, че според Док повече от 37ма няма да докарам, няма повече местенце, бебетата са се нагъчкали, а коремът ми е огромен. Док даже каза да не записвам друг час за преглед, а ако имам някакви притеснения да му звъня. Според него бебетата вече са достатъчно зрели и каза да съм спокойна, че няма страшно дори и да се родят преди 37ма.
Заради силните контракции ще съм 3 дни на Гинипрал и лежанка вкъщи. В понеделник ми насрочиха консултация с анестезиолог и продължавам със записите на тонове всяка седмица. Интересно, че и на ЖК не ми насрочиха друг час за консултация. Отписаха ме, че ще раждам явно.  Rolling Eyes
Док каза, че съм герой - не само че устисках дотук ами и ги отгледах големи. Според него ако бебето беше едно в 37ма седмица щяло да чукне 4 кг, явно гена ми бил такъв - да си отглеждам големи бебета.  Shocked И от себе си бил доволен, бил си свършил работата.  Crazy
Иначе килограмите ми са +16, едва ходя, така ми тежи.

Деси Д, да оздраявва бързо детенцето!
Рони, разбрах аз, даже се чух днес рано сутринта с въпросното другарче. Звучеше много добре и обнадеждена.  Hug
Кели, разбутай я мързеланката - на моите им напипвам вече я крачета, я ръчички и бутам по тях, обикновено реагират. Другото е да хапнеш шоколад или да пиеш кола.

Качих снимка на коремището ми в албумчето. Док днес вика - малеее какъв корем извади. То и на мен ми се вижда огромен напоследък, всички ме заглеждат любопитно. А като ходя на запис на тонове съм с най-голям корем от всички, а в най-малка седмица - момичетата са все в 9ти месец, някои преносват...  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 17:47 от Жабче

# 231
  • Мнения: 8
Браво на Жабче  и малките големи жабчета Simple Smile
Всичко ще е ок ,само постискай още малко.

На всички мамчета с по-големи дечица и с притенения пожелавам скоро да се размине всичко и да забравят за болжките.
Иначе аз днес съм си все така, куцук - куцук ,ама лесно майка се не става Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 292
Не можах да си запиша час за утре за лекцията на 9 мес. Sad
Явно пак гугъл ще идва на помощ.

# 233
  • Мнения: 7 111
Деси Д, много гадно е с болно ушле. Ужасно боли. Дано му го излекуват на Стефчо и да забравите за тази екстра.  Hug
*Деси*, три счупени неща ти стигат за кофти серията.   Hug
Олче, оздравявай, че вече на пролет замирисва. И на други приятни предстоящи неща.
Жабче, браво на момите. Ти сега след това дружно отписване ще решиш да си изчакаш термина ли? Другарчето изглеждаше добре и дано да върви вече само по щастливи пътища. Laughing

Малко тормоз за знаещите.
Докато чакам следващия преглед другата седмица, днес минах по ЗК за малко. Уредих се с бързи изследвания и хемоглобинът не е мръднал (лаборантката беше така добра да ми ги направи бързо нещата, за да си ги знам). Седи си на 108. Язък, че дъвках железария цял месец. Сега си взех ФероФолгамма и се чудя как да наместя приема така, че да не се самоубиват с Магнерота. Три железарки и три магне-та са ми висша математика като подредба.  Rolling Eyes

# 234
  • Мнения: 309
Ха добър вечер и от нас! Hug
Аз вечерта ще съм самичка вкъщи, мъжо е на по бира с приятелче и кой знае кога ще си дойде!
Добре че днес мама и тате ми бяха на гости, та си имах компания през деня!
Жабче, браво на теб и на момите!Ама много ти е хубаво коремчето, едно остро, сладко, да стискаш още малко, ама вече ти е по-спокойно, нали? Wink Hug
Деси, кофти е така без мъжо, аз обувките не мога да си обуя без него, пък представям си на теб какво ти е!Ха дано вече да дойде добрата серия и мъжа ти да си дойде за раждането! Praynig Hug
Деси Д, и сестра ми е така с ухото, а тя е бременна в 4-я месец, милото ти съкровище колко се е измъчило, дано се размине леко и да не се връща!!! Praynig Hug
keli_f, моята бамбина пощурява щом вкуся грейпфрут или лимон, пробвай да я "разкиселиш" малко, хем витаминки! Wink
Аз утре съм на ЖК по ЗК, как не ми се ходи, не ща да ги виждам тия кокошки!Ама нали утре си взимам болничния, и после трябва и до работата да ходя и до банката за удостоверението....и ехааа голяма разходка ще му ударя!Вкъщи кипи ремонт на 00 и е ад- няма и 2кв.м. да е, ама прах има колкото искаш, а трябва да се понаместят и другите стаи, аз не мога да се мръдна, мъжо е на работа, едната събота и неделя имаме...Дано бебето да не подрани много!Ама и да подрани - да сме живи и здрави, пък все ще го направим тоя ремонт!
Хайде стига толкова засега!Ей забравих: Абрикотин, страхотна тази писанка!Много ти се радва душицата! Hug Grinning

# 235
  • Мнения: 568
*dessi* компенсацията е близо и ще е страхотна усещам Wink
Desi_D бързо да оздравява баткото,много страшно с тези ушички.
рони биеш ме с 1 Winkаз съм 107Жабче браво ,хубави новини.
Момичета искам и аз да се похваля .Преди малко се върнахме от празника.Ето я моята танцьорка  http://media.snimka.bg/2324/010904041.jpg  ,а това е подаръка ми http://media.snimka.bg/2324/010904036.jpg  датата не е вярна,не съм забелязала и остана такаА стихотворението с което ме поздрави моето слънчице направо ме просълзи ,споделям го с вас защото е най-вълнуващотото което аз лично съм чувала за мама:
    МАМА

ВЕСЕЛО ЗАЙЧЕ КОТЕНЦЕ МИЛО
В СКУТА НА МАМА СЕГА СЕ Е СВИЛО .
ТВОЯТА ГЛАВИЧКА НА МОЕТО РАМО
МОЖЕШ ЛИ ДЕН ДА ПРЕКАРАШ БЕЗ МАМА?

МАМА ВЪВ ЧАШАТА МЛЯКО НАЛИВА,
СРЕСВА КОСАТА ТИ В ПЛИТКА КРАСИВА.
КЪРПИ ЧОРАПИ С ПРОБИТИ ПЕТИЧКИ ,
МАМА СЕ ГРИЖИ ЗА ВСИЧКО.

КОЙ ЩЕ РАЗКАЖЕ НА МОЕТО МОМИЧЕ
КАК ТЪЙ ЛУНАТА НА СЪРПЧЕ ПРИЛИЧА?
КАК СЕПРЕВРЪЩА ВОДАТА НА ПАРА ?
А САМОЛЕТЪТ СКАКВО ЛИСЕ КАРА ?
А ОТВЪТРЕ ЗЕМЯТА КАКВА Е?
МАМА ПОПИТАЙ И ЩЕ УЗНАЕШ.

ДЕН ТИ НЕ МОЖЕШ ДА БЪДЕШ БЕЗ МАМА ,
А ПОДИР ВРЕМЕ ЩЕ СТАНЕШ ГОЛЯМА.
УМНИТЕ КНИГИ САМА ЩЕ НАМИРАШ,
ЩЕ РИСУВАШ , ЩЕ БРОДИРАШ САМИЧКА,
ПОСЛЕ ЩЕ ХВРЪКНЕШ И ТИ КАТО ПТИЧКА.
УМНА И СИЛНА ЩЕ СТИГНЕШ ДАЛЕЧЕ,
МОЖЕШ БЕЗ МАЙКА СИ ВЕЧЕ.

МАМА ЩЕ БЪДЕ С КОСИ ПОБЕЛЕЛИ.
МАМА ЩЕ ПАЗИ ДВЕ ДЕТСКИ КОРДЕЛИ.
ЩЕ СЕ ТРЕВОЖИ И СКРИШОМ ЩЕ ПЛАЧЕ
АКО НЕ НОСИ ПИСМО РАЗДАВАЧА.
ДРУГО НЕ ТРЯБВА ТРИ ДУМИЧКИ САМО.
ДОБРЕ СЪМ МАМО!
Дано ви е харесало ,като малка се разплаквах когато мама ми го казваше представете си сега като го чух от дъщеря си.Поздрави ме и с още едно за бебето Simple SmileИзобщо много емоционално мина празника.
Лека вечер и повече сън!

# 236
  • Мнения: 1
здравейте тумбачета и от нас  Simple Smile и аз се чувствам бая наедряла и тежка но бебка си намира още място за движение и акробатики! днес си взех и 45-ет дневния болничен,тоновете са ни добри и за сега всичко ни е наред, пу-пу-пу.... Ходих и на зъболекар,рязаха ми венеца,добре,4е упойка ми сложиха,че бая месо изхвърлихме.. после бях направо труп та му ударих един сън и сега ще вечерям с два сока от круша и кайсийки  Mr. Green
аз утре също ще ходя на лекцията в ЦУМ и ще се рдвам да се видя с тези от вас,които също ще са там... искам да ви споделя,че веднъж само съм ходила с една колежка,която е от майските мами и се оказа,че по незнам си какви причини ни нямаше в списъка а тя даже беше и рожденничка та чак се разстрои душата(беше  се обадила лично да ни запише) но няма значение,казаха ни да изчакаме  и ние си седнахме на една маса е не ни раздадоха някакви там уж подаръчета (бяха свършили) но си платихме малко преди лекцията да започне и нямаше проблем..казвам го за тези,които не са се записали,явно стават гафове и няма как да те върнат Wink
принцеса рая   Hug мила, докато загрея за какво става дума... всъщност на снимката е кучето на родителите на мъжа ми  Laughing но тя си е като котенце,наистина  Mr. Green има кафявичко на едната част от лицето си и изглежда сякаш наднича зад ъгъла,много е мила малката лисана!
Олче, desi_ D стискам ви палци момичета, дано всичко да се оправи по-бързо,да няма болнички мами и дечица...  Praynig
Радвам се за всички, които се похвалиха с добри резултати от прегледите  Hug все така да сме!
и аз ще се връщам назад да ви дочета и съм се приготвила за Music idol - и аз се пръскам от смях,чак не ми се вярва,че има такива екземпляри ама ей на ...
лека вечер от нас..  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 20:31 от Abrikotin

# 237
  • София
  • Мнения: 292
Рони за желязото не се притеснявай. Аз винаги съм била с хемоглобин 111 - 118, а по време на бременността 104- 108. Пиех малтофер два пъти на ден, започнах да ям и месо и последния път - хоп  126 Joy
Сега си пия желязото веднъж на ден.
Преди големи изчисления и аз правих. Желязото не може сутрин, заради кафето с мляко. И хоп  след два часа, в работата втора закуска, или го пиех на обяд. И вечерта втория път. Но аз нали ям всичко с кисело мляко, а то пак не било добре за абсорбцията и хайде пак след час хапване за желязото. После ще се чудя как да сваля 20 кг.

Утре ще ходя при Марков на 4Д, нямам търпение. Simple Smile

Вчера така се разтроих. Пак прочетох за "вредните бебешки шишета", и като се панирах с тези пласмаси, прегледах всички кутии в къщи. Даже мислех да ви пусна линк. После говорих със сестра ми, и тя каза, да не се стресирам с това. Тя не е стерилизирала нищо, защото дъщеря и е била на кърма до годинка, а когато е захранвана от 6 мес, с храната и кърма и пак не е изкала вода Simple Smile Късмет.
Аз обаче си харесах помпата на Авент, за стерилизатор още се чудя какъв.

Абрикотин, мерси за инфото. Ако успея да се кача в колата ще дойда и аз Simple Smile

# 238
  • Мнения: 8
dena_klv, разплака ме със стихотворението.
Ако някой ден, живот и здраве, чуя подобно нещо от моето детенце сигурно ще плача с глас.

# 239
  • Мнения: 1
И аз съм убедена, че ще се разплача, ако чуя такова стихотворение от моята дъщеричка ЖЗ Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Аз сега се просълзих, а пък какво остава да е от моето дете........... Hug

Общи условия

Активация на акаунт