Как приспивате децата като се събудят през нощта?

  • 2 241
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
Искам да попитам как приспивате децата като се събудат през нощта?
Бебка заспива на ръце, но някой път успява да се отпусне и заспива в леглото си, докато я галя - това е на приспиване. Но като се събуди през нощта винаги автоматично я хващам на ръце и май това веднага прекратява достигнатото до момента  за отучване от заспиване на ръце.
Въпросът ми е към мами, които не кърмят - защото при кърмене бебета заспиват на гърда, което не е нашия случай. Wink


Мамите, които не приспиват на ръце - МОЛЯ да не спамят темата! Stop

# 1
  • Мнения: 9 973
не позволявам да се надигне от леглото.Давам вода или мляко според сезона и зоспива с шишето

# 2
  • Мнения: 6 713
не позволявам да се надигне от леглото.Давам вода или мляко според сезона и зоспива с шишето

Деси, ми аз не я чувам, докато не нададе глас Rolling Eyes и вече обикновено се е изправила! Случвало се е да я приспя както описваш, но много рядко. Confused

# 3
  • Мнения: 7 723
Лурдес, и аз моята голяма щерка я пристпивах само и единствено на ръце.
Пробвах какви ли не тактики и трикове-
е, не ставаше и не ставаше...
Само си губех от съня и тормозех детето.
Накрая се предадох. Щом се събудеше-
веднага я гушках при мене и така.
Може и да ти прозвучи банално,
но това беше период.
Е, верно- доста дълъг, но отмина от само себе си.
Успокоих те, нема що!
...но съветът ми е да си я гушкаш.
Сега сигурно някой ще скокне с нападки,
че не бива да оставяме бебетата да ни манипулират,
обаче се почуствах длъжна да си изкажа мнението... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 645
ние заспиваме нощем на шишето даже спи и се уригва Mr. Greenи после в леглото

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Докато си спеше в неговото легло (понеже сега спиме 3-та) като му дам водичка, залъгалката и като го погаля по главичката заспиваша.

# 6
  • Мнения: 4 335
И аз го преспивам само на рьце или,ако още е сьнен и в количката минава номера.
Някьде от втория месец не е заспивал сам в леглото си.

# 7
  • Мнения: 95
Слагам я при мен и баща и.Заспива на втората секунда.Може за някои да е лошо но само това помага.

# 8
  • Мнения: 4 434
Давам водичка,ако се събуди или между нас.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 345
Ако не заспи сам, го галя.Още от бебе по някакъв начин се научи,че неговото легло си е само негово и нашето си е само наше!Не съм го и приспивала на ръце,но за сметка на това съм галила с часове,особено в периода на зъбоникнене!

# 10
  • Мнения: 336
Аз съм от кърмещите майки, но напоследък замисляме нови начини за приспиване през нощта. Слагам го между нас с баща му и когато синът ми види, че и двамата спим (в случая играем малък театър пред него) задремва и след това го местим в легълцето му. Не е правилно, но е начин за наспиване. За съжалениие при нас всеки нов метод е временен.

Руска аватара ти е умопомрачителен както винаги!  Wink

# 11
  • Мнения: 543
Понеже не ми се разнася и дундурка по нощите, я взимам при мене на спалнята. Като ме гушне и ми почопка косата (много обича), веднага се унася. Слад това на спалнята, като тръгне да се събужда, ведна я усещам и пъхам бибката, още преди да се е разпищяла. Напоследък се събужда, долазва до мен и ми се стоварва върху бузата и така заспива върху мен и после се изхлузва пи някое време. Нямам претенции как ще спи и къде ще спи, само да спи. Наистина всичко е период, няма защо де си травмират децата с някакви дресировки да си спят по креватчетата и да си реват самички. Ето, доскоро през деня много трудно заспиваше и я джурках в една количка. От няколко дни започна да си заспива в леглото. За всичко си идва времето.

# 12
  • Мнения: 194
Спи при нас и като се събуди (мноого рядко се случва) само я погалвам и гушвам, като беше по-малка й давах мляко или вода, но вече не - само ако поиска вода. Биберони почти не сме не ползвали - тя ги отказа сама много рано.
Когато не спи при мен, обаче, се буди винаги, идва сама, гушва се и заспива, явно просто си иска мама...Не знам до кога ще спи с мен Thinking newsm78

# 13
  • Мнения: 352
При синът ми още от самото начало ставаше само с носене на ръце. Случвало се е по 2 часа, за да не реве. Някакъв кошмар беше. По едно време пробвахме и на шезлонга да го люляме. Е, люлеели сме по 3 часа на смени. След годинка се пренесе при нас на спалнята-само това помагаше. Сега с малката нямам такъв проблем още. Малко вода, обръщам на другата страна -и заспива. Ако заплаче-не я вдигам в никакъв случай. Помрънква 2-3 мин. и заспива. Според мен си е до дете.

# 14
  • Мнения: 183
Лурдес, и аз моята голяма щерка я пристпивах само и единствено на ръце.
Пробвах какви ли не тактики и трикове-
е, не ставаше и не ставаше...
Само си губех от съня и тормозех детето.
Накрая се предадох. Щом се събудеше-
веднага я гушках при мене и така.
Може и да ти прозвучи банално,
но това беше период.
Е, верно- доста дълъг, но отмина от само себе си.
Успокоих те, нема що!
...но съветът ми е да си я гушкаш.
Сега сигурно някой ще скокне с нападки,
че не бива да оставяме бебетата да ни манипулират,
обаче се почуствах длъжна да си изкажа мнението... Simple Smile

 Peace Абсолютно по същия начин, докато не стана на 6 месеца и по цяла нощ пищеше от зъби. Тогава направо я сложих да спи при мен (тогава таткото спеше в другата стая, за да се наспива поне той) и така беше допреди половин година. След това уж свикна да спи в леглото си, а аз при мъжа ми, но сега нещо ревнува и вечер направо си ляга между нас и като заспи мъжът ми я пренася в леглото си. Аз също съм на мнение, че децата не са кучета, които трябва да се дресират. За едни деца е лесно да заспиват сами, за други е мисия невъзможна. Не мисля да насилвам дъщеря си да спи сама, при условие, че все още има нужда от близосттта ни, после когато порасне ние ще я търсим.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Даваме му вода и пак заспива.

# 16
  • Мнения: 329
Значи първо-аз кърмя-но детето никога не съм го приспивала с кърмене  Naughty
Когато е много кисел никога не съм се притеснявала да си го приспивам на ръце защото само това помага  Peace
Иначе той си лапа биберона и си гушка завивката пред носа и така сам обича да се успива  Hug Когато се събуди през нощта обикновенно си е изпуснал биберона и си го иска или иска да се завърти и само му помагам за това Hug

# 17
  • Мнения: 1 372
Давам и биберона или пък ако тя си я намери си я взема, обръща се и заспива.

# 18
  • Мнения: 1 740
И ние доскоро се приспивахме на ръце или в количката.
Но от известно време само като му дам биберона , обръща се на другата страна и си заспива.

# 19
  • Мнения: 2 110
Моята дъщеря обожава да я гушна и да я притисна близо до гърдите си, за да чува сърцето ми. Заспива за секунди.

# 20
  • Мнения: 206
От известно време насам съпругът ми се е заел с дейността по укротяване на опърничавата, защото нещата бяха излезли от контрол.Сега я приспива на музика и през деня и през нощта и даже спи на музика, дори успяваме и да гледаме някой филм даже! Мисълта ми е, че като заспи на по-шумничко свиква и поне това не я буди.

# 21
  • Мнения: 164
Понеже още сме много мънички и пием мляко през ноща, гушвам го при нас в леглото. Единствено така заспива, по-добре така от колкото да плаче.Мисля, че е период и ще отмине.

# 22
  • Мнения: 8 999
Моите деца се будеха само ако бяха гладни. Като спряха да ядат през нощта, спряха и да се будят. Синът ми понякога се събуждаше, защото си търсеше залъгалката. Намирах я пипнешком в леглото му и му я бутах в устата. Засмукваше блажено и отново откъртваше.

# 23
  • DE
  • Мнения: 521
И денем, и нощем бебето заспива само на ръце, първоначално се разхождахме и го люлеехме, но после акушерката ми препоръча да си взема швейцарска топка



и да го подрусваме седнали на нея, хем е по-щадящо за гърба и ръцете, хем бебето заспива адски бързо. Определено действа, надявам се някой ден да започне да заспива сам, но честно казано не мисля, че ще е скоро. Иначе сме пробвали с галене, даване на водичка, люлеене в шезлонг, не става.

# 24
  • Мнения: 275
Приспивах сина си на ръце много дълго време. Когато беше на около годинка - лягахме заедно на спалнята и така постепенно свикна да заспива без да бъде носен или люлян. През нощта правех отчаяни опити да го приспивам и да го местя и накрая решихме с мъжът ми да го взимаме между нас. Няма да казвам, че това продължи повече от година. После като навърши 2 г. системата се смени. Laughing ( сега заспива на леглото си, а през нощта сам идва при нас  Hug). Но и за миг не съжалявам, че постъпвах така.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Приспивам я все още на ръце и то като вървя в кръг,на тъмно.
Буди се нощем от време на време.Предишната нощ се събуди в 4.30ч. и си взех одеалцето и в нейната стая,мн. ми се спеше и се опитвах да я гушна и да спим,но не стана.И на ръце да я нося, пак не става при мойто зверче.Играем си час,два,после АМ и заспива на коленете ми като я люшкам.Е,това си е нашия модел.

# 26
  • Мнения: 672
До 3-4 месечна възраст се будеха от глад и винаги съм ги хранила и двамата. После вече пробужданията бяха изключително рядко. Давам залъгалка или водичка и готово.

# 27
  • Мнения: 2 334
Никога не я вадя от кревата и.Давам и да пие вода после биберона и тя си заспива пак  Peace

# 28
  • Мнения: 9 776
...Мамите, които не приспиват на ръце - МОЛЯ да не спамят темата! Stop

Ами аз не те разбирам много, но понеже съм приспивала на ръце дъщеря си, ще си позволя да пиша в темата. Макар все да си мисля, че по-полезни биха ти били съветите на мами, които Не приспиват на ръце.
Дъщеря ми я кърмих само две седмици, после до два месеца се цедях и хранех от шише. Ядеше нощем до 9-месечна възраст някъде. Извън храненето - приспиване само на ръце. Иначе рев. Биберон не смучеше изобщо. И така до година и половина. За нас нямаше друго решение. После просто започна да разбира и да заспива без люлеене. И понеже сега синът ми не го люлея, може да ти е интересно да сравниш как го приспивам него. Кърмя го, но понякога заспива, понякога не. Като не заспи след кърменето, го оставям в леглото, където играе с висящите играчки. В един момент започва да мрънка, тиквам му биберона и за една минута е заспал. Когато се пробуди през нощта, а не е време за кърмене, пак му тиквам биберона, защото той междувременно е изплют и не го смуче спейки, залюлявам леко кошарката /която поради тежестта му все по-трудно се люлее Laughing/ и пак си заспива. Досега никога не съм го вземала на ръце, ако се събуди през нощта. Аз съм много благодарна на залъгалката. Колкото и да я отричат някои. На мен ми върши страхотна работа.
Успех!

# 29
  • Мнения: 2 149
Тя обикновенно мрънка,ако си иска бибата,давам й я,ако не я намери сама и си заспива.Ако вече е станала в кошарата я взимам,заспива върху корема ми най-често Wink

# 30
  • Мнения: 1 919
при мен синът ми се буди за да яде-т.е давам мляко, вода...понякога просто го гушкам за да се успокой когато е сънувал нещо, пея песнички, давам играчки

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Будеше се до 3 годишна възраст. Давах водичка пийваше и си заспиваше отново. Ако не е можела да заспи я галех по главичката и тя се успокояваше и заспиваше.

# 32
  • Мнения: 316
Давам водичка и биберон залъгалка. Правя го бързо, докато проплаче за да не се събуди, защото сяда и се започва една игра... нищо и никой не може да я приспи тогава.

# 33
  • Мнения: 105
Сега вадим зъби и през нощта като се събуди давам вода. Чувам я чак като ревне. Давам водата, после бибата и ако пак реве-на леглото при мен. ПРиспиваме се набързо, залепва се за мен и спим. Пак се буди за вода, пак давам, после пак биба... и така до сутринта. При нас е вода, биба и в нашето легло

# 34
  • Мнения: 289

Аз още имам проблеми с това спане , заспиване ,будене и т.н. На почти две години е и ни тормози непрекъснато ... ето до сега се скъса да реве ,все едно е пеленаче , изморен е , но не ще да заспива.  Всяка вечер. И аз търся съвети.

# 35
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Вземам го веднага при мен и заспива много бързо. Не е много удачен вариант обаче засега сме така. Той докато се събуди веднага е станал прав и плаче, не мога да го накарам да легне и заспи в неговото легло. Ще изчакам да отмине този период.

# 36
  • Мнения: 6 713
Момичета ,много ви благодаря за отговорите. Hug
Определено и за мен варианта ревящо бебе, само и само да бъде в креватчето си, е недопустим. Само 1-2 пъти пробвах, но единия път бях извън релси и оставихме да пореве малко.  Confused Rolling Eyes
Силно се надявам скоро да се откаже сама.  Praynig Simple Smile


но после акушерката ми препоръча да си взема швейцарска топка


Имаме такава топка вкъщи, ще пробвам с нея да видя как ще е. Мерси за идеята! Hug  bouquet

Приспивам я все още на ръце и то като вървя в кръг,на тъмно.
Буди се нощем от време на време.Предишната нощ се събуди в 4.30ч. и си взех одеалцето и в нейната стая,мн. ми се спеше и се опитвах да я гушна и да спим,но не стана.И на ръце да я нося, пак не става при мойто зверче.Играем си час,два,после АМ и заспива на коленете ми като я люшкам.Е,това си е нашия модел.

Олее, същото сме и ние понякога...  Tired Между другото, точно защото искам да избегна 1-2 часа през нощта, когато се дърпа, играе й се, даваме АМ на мига в който като я гушна и не се кротне за 1-2 минути! Иначе става ад..... Само като я видя, че се дърпа един вид, че не се успокоява веднага на ръце, и веднага бутам шишето. Иначе сме откарвали по 2-3 часа на смени в обикаляне на апартамента на тъмно. Twisted Evil


...Мамите, които не приспиват на ръце - МОЛЯ да не спамят темата! Stop
Ами аз не те разбирам много, но понеже съм приспивала на ръце дъщеря си, ще си позволя да пиша в темата.

Не е толкова сложно. Просто искам точкотрупащите, които само спамят, да не се включват със постове от типа: " Никога не съм приспивала на ръце" и т.н. Затова е тази молба. Wink Peace

# 37
  • Мнения: 9 776
Не е толкова сложно. Просто искам точкотрупащите, които само спамят, да не се включват със постове от типа: " Никога не съм приспивала на ръце" и т.н. Затова е тази молба. Wink Peace
[/quote]

Ами явно си успяла - не срещнах такива постове. Успех и дано намерите решение Peace.

# 38
  • Мнения: 6 713
Не е толкова сложно. Просто искам точкотрупащите, които само спамят, да не се включват със постове от типа: " Никога не съм приспивала на ръце" и т.н. Затова е тази молба. Wink Peace

Ами явно си успяла - не срещнах такива постове. Успех и дано намерите решение Peace.
[/quote]

Хаха, сега аз станах спамаджийка! Laughing Mr. Green Мерси!  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 195
Ако все още не се е разбудил, просто му слагам бибата в устата и той си заспива. По-сложно е, ако се е разбудил- тогава го люшкам в количката, докато заспи- така сме откарвали и по 2 часа! Whistling Tired

# 40
  • Мнения: 2 131
Когато беше някъде на 9 месеца, Алекс имаше един период, в който почти всяка вечер се будеше - към 2-3 ч., и му се играеше. Пробвали сме всичко с баща му - приспиване на ръце, друсане в другата стая на другото легло /което е по-меко/, приспиване върху корема на тати, биба, вода..., каквото се сетим. Но... държал ни е по 2-3 часа будни.  Mr. Green
Ако приспиването през нощта на ръце е начинът да си осигурите сън и, ако това е, което бебето иска, въобще не се притеснявай.  Grinning

# 41
  • Мнения: 6 713
Ако приспиването през нощта на ръце е начинът да си осигурите сън и, ако това е, което бебето иска, въобще не се притеснявай.  Grinning

Да, не се притеснявам, докато не чуя притеснените баби и дядовци, които хич не са приспивали деца на ръце и не можело така Rolling Eyes Whistling Simple Smile Поне вече не се впечатлявам, отсичам, че така спи детето и толкова.

# 42
  • Мнения: 2 131
Ако приспиването през нощта на ръце е начинът да си осигурите сън и, ако това е, което бебето иска, въобще не се притеснявай.  Grinning

Да, не се притеснявам, докато не чуя притеснените баби и дядовци, които хич не са приспивали деца на ръце и не можело така Rolling Eyes Whistling Simple Smile Поне вече не се впечатлявам, отсичам, че така спи детето и толкова.
Естествено, че не трябва да ти пука.  Party
Странно, бабите около мен много, ама много обичат да приспиват на ръце.  Mr. Green Че то това си е типично "бабешко". Даже имахме известни сблъсъци, докато Алекс беше бебе.

# 43
  • Мнения: 202
Давала съм водичка и го галя,но ако не заспива си го взимах при нас.

# 44
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Въпросът ми е към мами, които не кърмят - защото при кърмене бебета заспиват на гърда, което не е нашия случай. Wink

Дъщеря ми е кърмено бебе и досега НИКОГА не е заспивала на гърдата. Винаги само на ръце. И аз се чудя как ще се отучваме, защото вече тежи 7 кг, а аз просто не мога да я нося.

# 45
  • Мнения: 3 453
  С водичка през нощта и после си заспива сам.

# 46
  • Мнения: 179
ще споделя моя опит с големия си син,защото малкия още го кърмя и е по-лесло.Както повечето и ние го залъгвахме или с биберон или с водичка,а понякога и мляко.Но като е бил по-упорит на ръце,баща му се справяше с тази работа;местихме го в леглото чак когато заспи дълбоко иначе се събуждаше веднага.

# 47
  • DE
  • Мнения: 521
Имаме такава топка вкъщи, ще пробвам с нея да видя как ще е. Мерси за идеята! Hug  bouquet

Надявам се да ти помогне, ако не друго, то поне ще те облекчи, защото каквото и да си говорим, идва момент при носенето, в който ръцете и гърбът просто не издържат.

# 48
  • Мнения: 3 929
Люлеех го в шезлонг или в количката.

# 49
  • Мнения: 1 428
Слагам я при мен и баща и.Заспива на втората секунда.Може за някои да е лошо но само това помага.
И аз така.Но после веднага я местя.Или понякога я люшкам в кошарата.Но тя много рядко се буди.

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 031
Ако не мрънка много изобщо не си правя труда да ставам, за да не го разбудя.Ако мрънка-почвам да му пея и да му люлея леглото.Ако това не помогне в рамките на 10 мин. му пускам музика и до 15-20 мин. е заспал.Лошото е, че аз се разсънвам и докато заспя има случаи той пак да се е събудил.

# 51
  • Мнения: 121
понеже спи по коремче ,го потупвам леко по дупето и винаги помага при моят син,веднага отнася плувката  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 817
Като се пробуди:
1/ бързам леко да го погаля или потупам леко по гръбчето;
2/ давам водичка;
3/ ако се разплаче сериозно/обикновено при зъбоникнене/, взимам на ръце, гушкам и се разхождаме из стаята Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 4 555
Да, не се притеснявам, докато не чуя притеснените баби и дядовци, които хич не са приспивали деца на ръце и не можело така Rolling Eyes Whistling Simple Smile Поне вече не се впечатлявам, отсичам, че така спи детето и толкова.
Изобщо не им обръщай внимание! Много ме дразнят разни хора, дето дават акъл кое трябвало и кое не, ама не им се налага на тях да будуват по цели нощи и да слушат детето как плаче!

Аз не знам дали ще мога да съм ти от полза със съвет. Приспивам на ръце, но нощем никога не я взимам. Всяко изваждане от леглото се тълкува като ставане от сън и започване на играта, така че ако искам да я приспя, трябва да е в самото легло. Давам и ръка, тя ми я стиска здраво и си я слага под бузата и така заспива.
Все пак опитай се да разбереш защо се буди детето и да премахнеш причината. Дали е от глад, студ, жега, жажда, нещо такова. Гушкането е само за успокоение, но все пак трябва да има някаква причина да се буди.


# 54
  • Мнения: 3 092
Докато я кърмех - ясно  Wink Никакъв спам ,но после започнах да я галя по гръбчето , да и говоря тихичко  , да я гушкам .
Понеже още се буди пак така процедирам .
Леглото и е закачено до нашето  ,така че ми е лесно веднага да я успокоя без да ставам.

# 55
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На ръце я приспивам или я люлям както е легнала и и казвам шшшшшшшшшшшшшшшш ooooh! Whistling Thinking
не мога да я отуча така и това е.

# 56
  • Мнения: 3 205
Ставам и му давам бибата (обикновено е прекалено сънен, за да си я намери сам и затова мрънка), ако съм достатъчно бърза, заспива веднага. Обикновено сутрин към 6 се изправя в леглото си и почва да плаче неутешимо, тогава го взимам при нас, защото нищо друго не помага. Заспива, преди да е докоснал възглавницата ми. Брат му също понякога се буди нощем с рев и го взимам и него. Предпочитам да спя и те също да се наспиват добре пред това да ги тероризирам да реват от страх с часове, за да се научат да заспиват сами. Па макар  и това обучение да траело няколко нощи. Просто не е за мен, не бих се лишила и от 5 минути сън.
Вечер малкия го приспивам на ръце, но не го люлям - просто го гушвам. ПОнякога той сам предпочита да го оставя на леглото му, друг път държи да е на ръце. На мен не ми пречи, момчета са, няма да искат да ги гуша още дълго  Heart Eyes Големият отдавна не ми позволява волността да го гушкам за заспиване  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 236
Моето бебе никога не е ползвало биберон, вече не яде през нощта, не пие вода, не му се люшка леглото и никога не го вдигам от него вечер. И то какво остана? Ами пея песнички. Само това действа.  Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 5 079
От 10 месечен не се буди и спи сам, но когато се случи да се събуди го оставям сам да се успокои, защото иначе рискувам да го разсъня и да стане по - лошо. Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 594
Слагам я при мен и баща и.Заспива на втората секунда.Може за някои да е лошо но само това помага.

Отскоро и вкъщи е същото положение - крещи и реве до посиняване докато не го преместя при мен на спалнята. Сложа ли го да легне до мен млъква и заспива спокойно...

# 60
  • Мнения: 2 013
Бисито промрънква по няколко пъти на нощ,но щом и подам бибата или ако това не помогне малко водичка и веднага заспива пак!
С изключение на първия месец,не сме имали проблеми нощем,спи спокойно ппрез ноща.  Peace

# 61
  • Мнения: 104
Ние се будим да ядем. Понякога успявам да я залужа с вода, малко гушкане при нас в леглото, но... не винаги ми се получава. Всички ме успокояват че "ще мине" и аз чакам да мине  Peace   Успех

# 62
  • Мнения: 1 787
добре де, мамите, които кърмят дават да суче, а ако не кърмят - не може ли да се даде на бебето мляко от шише и така да се приспи newsm78

# 63
  • Мнения: 1 629
първо започваме да се караме :
-"Защо ставаш от леглото, нали трябва да спиш?"
-" Shocked - следния поглед от бебето"
- "Айде да спинкаш бе мамооо" слагам го да легне..
- "Уааааа - казва той" рев 1 минута

пак се изправя и така няколко пъти този разговор.
После аз се вбесявам и му повишавам тон, той ляга и засмуква пръста и до сутринта гък не казва.
Ако пък не може да заспи от болка в зъбчето или друго (аз го разбирам, защото ми реве по друг начин) го тупам по дупенцето или го галя по главичката докато не заспи или поне не се успокои! Mr. Green

# 64
  • Мнения: 4 555
добре де, мамите, които кърмят дават да суче, а ако не кърмят - не може ли да се даде на бебето мляко от шише и така да се приспи newsm78
Аз лично не мога да приспивам със шише, защото съдържанието на шишето свършва много преди детето да заспи и внезапното прекъсване на кефа от смученето, разбива всякакви надежди за лесно заспиване Simple Smile
След изпразване на шишето ВИНАГИ следва кански петминутен рев (особено сутрин), през което време аз обяснявам как не може вечно да се пие, в един момент яденето свършва (изпива по 400 мл на веднъж).
Не мога същото да си го причинявам и на заспиване, затова вечерята е поне 40 минути преди лягане.

# 65
  • Мнения: 236
добре де, мамите, които кърмят дават да суче, а ако не кърмят - не може ли да се даде на бебето мляко от шише и така да се приспи newsm78
Може, разбира се. Но аз съм по-доволна, че вече не яде през нощта, защото се буди изключително рядко в сравнение с преди. Махне ли се нощното хранене, бебето започва да си се унася и самичко в сън. Просто изчезва навика.

Общи условия

Активация на акаунт