Защо кърмите?

  • 2 912
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 512
Защото това е естественият начин на хранене.
Защото се чувствам уютно и топло, когато се настаня на люлеещия се стол заедно с малкото шуше.
Защото виждам, че детето ми е спокойно и удовлетворено. Обожавам малките топли ръчици, които гушкат гърдата и зареяния поглед, когато се е нахранил и заспива.
Защото това са само наши интимни моменти.
Защото аз също се чувствам спокойна и удовлетворена.
Защото никога не ми е минавала мисълта за друго, освен за кърмене.
Защото съм мързелива - не ми се занимава да мия шишета, биберони, да изварявам, пък да купувам мляко, пък да варя и вода, да го разбърквам, да чакам да изстине ...

# 46
  • Мнения: 3 595
Като дете ходих някъде с майка ми на гости, не помня почти нищо освен седнала жена, гушнала малко бебенце и излъчваща невероятна любов, беше едно топличко, миришеше на бебе, светлината приглушена, а ние затихнали ги гледахме как се кърмят и им се радвахме.
Опитвах се да се сетя защо кърмя, когато забременях бях дълбоко убедена, че трябва да кърмя и четях всичко по темата и не само, но мисля, че причината е онзи хубав детски спомен, с който вероятно подсъзнателно съм свързвала кърменето Blush

# 47
  • Мнения: 990
Iva_d дай малко спомени насам Wink

Ivy, и при мен мисля се получи същото...

# 48
  • Мнения: 2 616
В началото си мислех, че то кърменето е като раждането - има бебе - раждаш, раждаш - кърмиш - не съм мислела, че и знаела, че има друг вариант.
После се оказа, че Мартин има проблеми с кравия протеин, както и с част от хипоалергенните млека, така че кърмата му беше единствения шанс - поне ако не бях готова да давам стотици левове на месец за "скъпи" млека. Предпочетох да ги изхарчим за по-приятни и хубави неща Simple SmileТака че финансовата причина също не е за подценяване.
Когато стана на 6месеца и кърменето "потръгна" вече мързелът в мен проговори Simple Smile И до днес така  Peace

# 49
  • Мнения: 1 691
Преди да забременея, асоциацията ми с кърменето не беше от най-приятните - струваше ми се някак прекалено биологично. Пък и бях виждала процеса на кърмене само няколко пъти в живота си - обикновено някоя мама в парка (това когато бях 5-6-годишна). Едва когато забременях, разбрах, че става въпрос за нещо естествено и много хубаво.
С две думи - кърмя, защото така ми подсказва инстинктът.

# 50
  • Мнения: 4 242
Защото ми е естествено, и ми е нежно, доставя удоволствие и радост на мен и на децата ми Simple Smile И не на последно място носи здраве!
За протокола, с първото дете се поизмъчих, виждах че нещо куца в този естествен процес, но така и не намерих разковничето. С второто дете и аз се доказвах (на себе си разбира се), а с третото само се наслаждавам.
Спомени имам от ранното детство не от близки, а от една кърмачка в махалата, имах проблем с окото и майка издири женицата, да ми капне малко мляко. Спомените които описват момичетата да запечатани и у мен, чиста тъмна стая, ухаеща вълшебно, малко вързопче гушнато в мама, помръдващо ръчици и онези странни физиономийки, спокойствие и много любов... Няма сравнение всичко това!

# 51
  • Мнения: 253
Никога през живота си не бях виждала кърмеща майка, докато аз самата не започнах да кърмя детето си.
Всъщност нямам представа защо точно съм решила да кърмя и какво ме е накарало да смятам още като много малко дете (10-12 год.), че това е начина, по който ще храня бебето си някой ден. Само знам, че винаги съм искала да кърмя и то възможно най-дълго.
В началото не мисля, че ми доставяше някакво особено удоволствие, още повече, че докато кърмех се занимавах и с браузване из интернет (по работа). С времето мога да кажа, че това се промени и сега не бих заменила това удоволстие с нищо.

# 52
  • Мнения: 766
Кърмя, защото знам, че майчното мляко е най-доброто за детето ми и сега ако не го направя, тази възможност няма да се повтори никога вече с точно това мое дете. Чувствам се по-пълноценна майка и знам, че след първоначалните трудности с кърменето /при които се молехме поне коластрата да засуче/, сега се радвам, че съм извадила късмет да се кърмим вече осем месеца.
Въобще, благодарна съм, че имам тая възможност и се възползваме с детето от нея.

# 53
  • Мнения: 488
Защото това е естественият начин на хранене.
Защото се чувствам уютно и топло, когато се настаня на люлеещия се стол заедно с малкото шуше.
Защото виждам, че детето ми е спокойно и удовлетворено. Обожавам малките топли ръчици, които гушкат гърдата и зареяния поглед, когато се е нахранил и заспива.
Защото това са само наши интимни моменти.
Защото аз също се чувствам спокойна и удовлетворена.
Защото никога не ми е минавала мисълта за друго, освен за кърмене.
Защото съм мързелива - не ми се занимава да мия шишета, биберони, да изварявам, пък да купувам мляко, пък да варя и вода, да го разбърквам, да чакам да изстине ...

  Peace  Peace  Peace  Peace  Peace
И защото свеки се дразни  Mr. Green  Mr. Green   Mr. Green ама това е друга тема
 hahaha

# 54
  • Мнения: 198
Кърмя, защото така давам най-добрата храна за мойто бебе. Нямам спомен като  малка да съм виждала бебе, което го кърмят, не съм си поставяла за задача, че непременно трябва да я кърмя, но като почнах това беше най-естественото нещо.

# 55
  • Мнения: 2 478
Много исках да мога да кърмя.И кърмих 11 месеца.Това е толкова интимен момент между нас двамата,че едва ли некърмилата жена може да го разбере.Кърменето ми носеше радост,спокойствие,сигурност.Толкова ми беше мъчно ,когато ми спря кърмата.Не съм и предполагала колко обичам да кърмя.

# 56
  • Мнения: 306
и аз да се запиша.
и за мен кърменето беше следствие на раждането и най-подходящата храна за детето ми. минахме през болките и през всичките му недостатъци през първите две седмици. малко по малко обаче започнахме да се нагласяме една към друга и сега просто не мога да си рпедставя животът без кърменето. толкова много ми харесва този особен контакт с дъщеря ми, това спокойствие, пълното ни единение една с друга, нейната щастлива усмивка след като се е нацоцкала доволно, звучното оригване, ... сещам се преди няколко дни когато ни биха едната ваксинка- детето ревеама до посиняване. влизаме в колата, а тя милата вече дъх не може да си поеме. дадох аз вълшебното лекарство -цицка - и ревът спря, детето се успокои, заспа и после беше забравила всичко. честно казано не знам майкате, които не кърмят по една или друга причина как си успокояват децата. за мен - това е единственият начин.

# 57
  • Мнения: 1 100
Преди да се роди синът ми, бях против кърменето. След като го видях, усетих, че няма нещо по-естествено от това да му дам отреденото от природата. Нямаше сила, която да ме накара да попреча на позивите му за сучене.

# 58
  • Мнения: 2 011
Никога не съм си задавала този въпрос..
По-скоро съм се питала "Защо НЕ кърмят Rolling Eyes" .. може би защото за повечето това е просто начин на хранене..

 И при мен е така,с уговорката,че никого не съдя.

# 59
  • Мнения: 292
До преди да забременея, знаех Че един ден ще кърмя, защото е хубаво, полезно и още много + ...... Докато бях бременна изчетох много инфо за бременността , раждането и кърменето. От тогава бях сигурна Че ще кърмя.  И благодаря на Господ 10 месеца вече кърмя (от които 5 бяха само на кърма ). С всеки изминал ден обаче кърмата ми все повече и повече намалява и на мен ми се съдира сърцето (буквално казано)  smile3518 защото вече нищо няма да е както преди. Но през тези месеци, (в началото на болки от разранени зърна) аз се Чувствах като "супер мама" която може всичко и дава най доброто от себе си и бях най щастливата на света.
Дай Боже да имам и второ, ще го кърмя и него, колкото се може по дълго.

Общи условия

Активация на акаунт