Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 3 част

  • 107 778
  • 896
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Marychery,много ти благодаря!Бъдете все така отзивчиви към майките,който имат нужда от съвети,защото когато предстой  нещо  свързано с най-милите ни същества и не си минал по-пътя  си малко объркан и претиснен.Успех на всички!

# 76
  • Мнения: 5 531
Мила успех пожелавам от сърце и всичко да мине леко Hug.

# 77
  • Мнения: 219
Ноче, наистина е много индивидуално. При нас слагането беше 4 пъти, в годината и по два пъти сме слагали заради запушване на макарата от гъст секрет. Казват, че до първи клас отшумявали тези боледувания, но аз видях и на 10-годишно дете да слагат макари.
Болки след поставянето им няма. Но моят син никога не се е оплаквал от болки в ушите. Преди всичко му намаляваше слуха. След продължителни кашлици и хреми стигаме все до там.
Може би на конкретни въпроси, ще отговоря и по-конкретно.

# 78
  • Мнения: 1 666
Здравейте!
Има ли мами от Пловдив или региона, които да ми помогнат с изобра на унг-специалист.
Проблемът на синът ми май е трета сливица. От октомври насам просто всеки месец боледува. И все едни продължителни хреми и кашлици от стичащи се назад секрети. Отделно и другите неща. Изпи една торба антибиотици. В момента пак е болен. Започна с болки в ухото в петък вечер и лека задна хрема, която уж беше чиста. Но продължи да вдига Т и днес сутринта докторката каза, че секретите вече били гнойни.
Сега съм решила вече да ходим в Пловдив при сериозен лекар, че провинциалните са останали на нивото от дипломирането си май.
Бях се ориентирала към Каспела. Но от много неща изчетени в нета и от разказите на хора от нашия град, водили децата си там, оставам с впечатлението, че там вадят сливици на конвейр. Изобщо не чух някой да е отишъл и да са му казали, че няма нужда.
И затова ми се иска да чуя и второ мнение.

# 79
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Бях се ориентирала към Каспела. Но ...оставам с впечатлението, че там вадят сливици на конвейр. Изобщо не чух някой да е отишъл и да са му казали, че няма нужда.
И затова ми се иска да чуя и второ мнение.

 Laughing При нас беше точно обратното - светилото Дойков в Каспела твърдеше, че 3-тата сливица ни била о`кей, но предписваше на дребната Аугментин до припадък, заради синузит...  Tired и на оплакванията ми, че няма подобрение, той отговаряше "Е, то не става веднага, продължаваме лечението".
В края на сметка отидохме в София и решихме проблема.

Та и аз "Каспела" не я препоръчвам, макар че има и много доволни от д-р Милинич и д-р Кулов например.
Добри отзиви съм чувала за д-р Карен Джамбазов, но лични впечатления от него нямам. Но мога да ти пусна координати.

Съжалявам, не ти помогнах май много  Confused

# 80
  • Мнения: 288
Малко оффф.... Като ви чета, мили мами, косата ми настръхва, ама не от заболяването на дечицата /да минава по-бързо дано!/, а от немърливостта и непрофесионализма точно на тези, от които зависим най-много в тези уязвими моменти..... АБ до припадък /не на коне, а на малки дечица.../ и не защото това е единственото спасение, а просто защото така е много по-лесно... Просто ме възмущава мърлящината /без извинение/ на лекарите /естествено да призная, че има и изключения/ ... И като си помисля, че предстои операция от херния на сина ми, направо ... се кръстя и моля .... да се "напънат" и да има добър резултат ...

Успех на всички болничета и скоро да са здрави и засмяни!
 Hug

# 81
  • Мнения: 197
 Подкрепям напълно мнението ти! Sad
 А вашето изпитание дано премине бързо и безпроблемно! newsm10

# 82
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Малко оффф....  И като си помисля, че предстои операция от херния на сина ми, направо ... се кръстя и моля .... да се "напънат" и да има добър резултат ...


...продължавам офф-а: Операцията от херния също минава леко и възстановяването е бързо. Имам две такива и ти го казвам от личен опит. Стискаме ви палци  Peace



.... Казват, че до първи клас отшумявали тези боледувания, ....

Поне двама педиатри ми казаха същото - до първи клас е този зор, после става по - леко. Дано  Praynig

# 83
  • Мнения: 1 666
bim_bam, мерси! Все пак е мнение по въпроса!

ivasl, и аз да те успокоя! Не знам каква херния ще оперирате, но миналата година оперирахме сина ми от ингвинална херния. Цялата работа беше буквално за часове - вкараха го в операционна в 8:30ч, в 9ч го изведоха, в 16ч. си бяхме вкъщи и той вече даже си играеше все едно нищо не е било, че и колело караше, а аз се чудех как да му обясня да е по-кротък. Само излизането от упойката беше трудно, но то си е индивидуално за всяко дете.

# 84
  • Мнения: 230
Здравейте, милички мами! И аз тука да се запиша - Дани е на 2 годинки и тази зима доста се поразболя. Разбира се и яслата доста допринесе. Резултатът беше - ангина, кашлица, пневмония. Справихме се, но и изпихме 3 антибиотика. Като крайно се получи така, че Дани почна да хърка нощем и да спи с отворена устичка. Заведох го на УНГ доктор. По-горе имаше една мама от Пловдив, която пишеше, че иска координати на добър УНГ. Аз заведох Дани при доцент Джамбазов ( координати ще дам, ако искате). В инфото за него намерих и че е работил в детско отделение. Беше внимателен и каза, че ако след предписаната за 3 месеца терапия сливките  Wink на Дани не се свият, ще се махат и трите Cry. Ето какво изписа - лимфомиозот, дулкамара ( това са капки за през устата и имат за цел да свият тъканта на сливиците), виброцил,тобрадекс. Минаха две седмици от както ги пие и снощи почти през цялата нощ спа със затворена устичка. Може би капките помагат, а може би и това, че не пускаме вече климатика също е от полза. Това е от мен мами - стискайте ни палчета.

# 85
  • Мнения: 288
bim_bam , права си, че не е нищо особено операцията от херния, а и възстановяването при Марти беше светкавично /за часове/... Нито е възпалена, нито се подува, нищо, но я има и като порастне ще бъде грижа, ако сега я игнорирам, така че ... след гергьовденските празници ... право там! Единствените ми притеснения са от недоглеждане, невнимание точно защото е "лесно", но вярвам, всичко ще бъде ОК...

Елси, благодаря ти за успокоението  Hug  Радвам се, че при вас всичко е ОК! И ние сме с ингвинална... Знам, че е нищо работа, ама знае ли човек, кой за какво си мисли докато е в операционната... Пази Боже, дано не се разсейват и да внимават кои тръбички къде слагат... Миналата година и нас ни оперираха от същото, сега ще оперират от другата страна, а имаме и пъпна.... Ама, какво да се прави... Здраве да е! Иначе при Марти нямаше никакъв проблем с упойката и той като твоето детенце се държеше като дивак, след като се наспа към 17 ч. Оперираха го в 10ч, а в 13ч си бяхме в къщи. Дано и сега минем така добре...

yo , браво за резултата, дано всичко се успокои и да си ги отгледате сливиците - здрави и в скромни размери. Жалко само за АБ-ците, но явно така е трябвало. Права си за климатика, изсушава въздуха и създава много грижи на лигавицата /разнася се и много прах/, но с парното също не е много по-различно, много са чувствителни малките мишоци... Добре е, че идва по-топло време и отново сме в паркове и градинки... Дано задържите добрите резултати!
 Hug

# 86
  • Мнения: 590
Ние бяхме пак при Френгов, след месец лечение резултат почти никакъв. Пак се появи правата черта от тимпанометрията и ако е така и другия месец ще трябва да махаме третата сливица и да слагаме макарички. Много съм притеснена. Водих я и в Исул, потвърдиха го, само с разликата, че може би няма да е необходимо слагането на макарички. Искам да събера повече мнения преди операцията и честно казано, сега съм малко раздвоена.Дано следващия път се появи триъгълника и да се махне тази течност, че тези макарички много ме плашат. Пожелавам на всички дечицата да са най-вече здрави и много щастливи.Ivasl, успех и на вас.

# 87
  • София
  • Мнения: 512
Може и да сте говорили, ама, ако сложим макарички, не можем да ходим на море и басейни, нали?
И ако извадим тази сливица, няма ли да изчезне течноста, задължително ли е да слагаме и макарички?
И ние нямаме подобрение, а лекуваме сливицата от декември месец. Всъщност на последния преглед сливицата се беше свила малко, но при ушетата нямаше подобрение. Едното ни е с права линия, другото има малко триъгълниче. Поне, да чукам на глава, не го боли и чува според мен.

# 88
  • Мнения: 219
Ивка, ние сме ходили на море, но с тапи за уши и без гмуркане и пр. Отстраняването на сливицата не доведе до подобрение. Само по себе си слагането на макари не е опасно, а полезно. Аз съм спокойна, когато ги има. Сега едната е паднала и с това уше чува леко по-слабо.

# 89
  • Мнения: 1 666
По-горе имаше една мама от Пловдив, която пишеше, че иска координати на добър УНГ. Аз заведох Дани при доцент Джамбазов ( координати ще дам, ако искате).

Не съм от Пловдив, но и аз търся добър унг-лекар в Пловдив! Може ли повече инфо - адрес, телефон, трябва ли предварително записване?!

Иначе за лимфомиозот и аз знам, завах го известно време на сина ми, но ефект не видях....

Общи условия

Активация на акаунт