Лекарства без рецепта?

  • 89 811
  • 380
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 984
Вчера попълних арсенала си от лекарства, които държа вкъщи заради малката, без проблем- купих си два вида сироп за кашлица, противоалергичен, капки за нос, Нурофен.
все ОТС продукти... тях винаги ще можете да ги купувате без рецепта.

# 166
  • Мнения: 838
Знае ли някой дали Ескапеле по принцип може да се закупи без рецепта, това е препарат за спешна контрацепция все пак?!?!

# 167
  • Мнения: 1 984
Знае ли някой дали Ескапеле по принцип може да се закупи без рецепта, това е препарат за спешна контрацепция все пак?!?!
без рецепта е.

# 168
  • София
  • Мнения: 9 857
А аз вчера си купих Аулин без рецепта и аптекарката ме предупреди,че оттук нататък ще ми трябва рецепта за него.

# 169
  • Мнения: 1 984
А аз вчера си купих Аулин без рецепта и аптекарката ме предупреди,че оттук нататък ще ми трябва рецепта за него.
така е. само да напомня че нимезулидът е забранен в някой страни... той съвсем не е безопасен!

# 170
  • София
  • Мнения: 9 857
Зная,че е опасен Embarassed,но всъщност не зная защо.Би ли ми обяснил?Ползвам го понякога за зъбобол,когато знам че друго не помага.

# 171
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Зная,че е опасен Embarassed,но всъщност не зная защо.Би ли ми обяснил?Ползвам го понякога за зъбобол,когато знам че друго не помага.
в някой европейски страни е забранен (например ирландия) в други не - това е заради хепатотоскичност. предизвиква увреждания на черния дроб, които са независими от дозата и непредсказуеми.

# 172
  • София
  • Мнения: 9 857
Благодаря!Поуплаших се.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз трябва да  позаредя домашната аптечка. Това, което използвам е без лекарско предписание и се надявам да нямам проблем.

# 174
  • Мнения: 2 237
На мен ми дадоха вчера Смекта.Ама тя май е без рецепта по принцип.Иначе едно момиче в аптеката си поиска противозачатъчни.Аптекарките отначало не и дадоха, пък после се огледаха че няма никой и и дадоха все пак.

# 175
  • Мнения: 1 984
Зная,че е опасен Embarassed,но всъщност не зная защо.Би ли ми обяснил?Ползвам го понякога за зъбобол,когато знам че друго не помага.
в някой европейски страни е забранен (например ирландия) в други не - това е заради хепатотоскичност. предизвиква увреждания на черния дроб, които са независими от дозата и непредсказуеми.
излезна и едно изследване което показа че системната употреба на нимезулид увеличава съществено риска от инсулт или инфаркт.

# 176
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
излезна и едно изследване което показа че системната употреба на нимезулид увеличава съществено риска от инсулт или инфаркт.
дай линк да го погледна

# 177
  • Мнения: 838
В една аптека ми искаха рецепта за Диане 35 - противозачатъчно - а в друга ми го дадоха без рецепта. За противозачатъчните - с рецепта или без в крайна сметка? И нали Ескапелето също е противозачатъчно. Пълна объркация. Ако за всичко трябва да си търсиш лекаря... ще се обезсмисли спешната контрацепция... Shocked

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 22:35 от kolibka

# 178
  • Мнения: 1 984
в друга ми го дадоха без рецепта.

като ги обуят с по 5000 лв ще спрът.

# 179
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера купих Изопринозин с рецепта от миналата година. Изпълниха ми я страшно съвестно - записаха ми всички данни до девето коляно, плюс тези на лекаря, който го е изписал.
Странно ми е - все пак е минала година от издаването на рецептата, при това е изпълнена още тогава  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт