Цигари

  • 5 446
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Нещо не разбирам, значи е по-добре да кърмиш и едновременно с това да пушиш по 20 цигари дневно, тоест да даваш 10-15 от тях директно в устата на бебето с кърмата си, отколкото да даваш адаптирано мляко newsm78 без цигарки, интересно мислене

Незнам какво не разбираш  ShockedМного добре си ме разбрала - по добре е майката да пуши до 20 цигари на ден и да кърми отколкото да хрени бебето с формула. Това не е мое мислене, прочети тук:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=686

Обърни внимание на удебеления шрифт. Това са мнения на лекари световно известната ЛЛЛ

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
И аз припалвам.Но точно вчера пуснах търсачката и попаднах на един такъв спор.Излишно е да спорите,момичета StopВсеки решава за себе си

# 17
  • Мнения: 77
Не!И аз спрях цигарите като разбрах че съм бременна.Не си и помислям да припалвам!

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако отвориш сайтовете на Лалече, Келимом и т.н., ще прочетеш и други мнения по въпроса.Това определено не е единственото и дори не е най-поддържаното становище.Но пък е удобно за майките-пушачки Wink
Хора - мислете трезво, цигарите УБИВАТ дъртите ни дробове и кръвни клетки, какво остава за мъничкото телце #Puppy dog

# 19
  • Мнения: 2 807
Не пуша, ама и никога не съм.
Съпругът ми също.

# 20
  • Мнения: 4 629
Ако отвориш сайтовете на Лалече, Келимом и т.н., ще прочетеш и други мнения по въпроса.

Не твърдя, че това е eдинствоено становище. По много въпроси за отглеждането на децата няма единство. За това ние родителите сме тези, които се информираме и избираме как да постъпим. Дадох този линк само, за да се види, какво се твърди за пушенето и кърменето. Сигурна съм, че ако се разтърся ще намеря както ти казваш и противоречива информация. Сега ме запали да проверя Wink

# 21
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Да, Бамби е допълнила много подробно постинга ми...

Моето лично мнение, обаче, е че е вредно да се пуши докато една жена е бременна или кърми, като мисля че няма особено значение кога е по-вредно, все си е вредно - аз затова все още НЕ съм запалила, живот и здраве като спра да кърмя, никаква гаранция не давам колко ще издържа преди да запаля.....

Последна редакция: нд, 14 авг 2005, 06:00 от dalala

# 22
  • Мнения: 639
Не споря с никого и не искам да натрапвам мнението си на никого.
Личното ми мнение е , че да пуши дори и по една цигара на ден кърмеща бебето си жена е недопустимо. Всеки сам избира за себе си и за детето си. Познавам голяма част от кърмещите в този форум и знам, че доста от тях пушат. Беше ми любопитно да видя дали ще си признаят пред потребителите Thinking Ама не смеят.... що ли...

# 23
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Е, това ли беше само целта на темата... да си признаят пушещите мами?

Ами, ако целта е да се почувстват виновни, то може да се развие другата теория, в която се казваше, че по-добре да пушиш по малко (отнасяшеше за периода от бременността), отколкото да си нервна и тн, било по-добре за бебето (това беше една от идеите на тема за пушенето, лекция изнесена в ЦУМ по времето, когато аз бях бременна)

# 24
  • Мнения: 1 722
Откакто разбрах, че съм бременна спрях да пуша - то преди палих по 3-4 на ден, рядко до 10, не че съм била кой знай какъв пушач. Сега обач,е признавам си, че откакто родих съм си дръпнала 3 пъти - последният беше снощи - ходихме на едно готино заведенийце и мен ми се припуши - но само си дръпнъх веднъж от цигарата на мъж ми ако това ме оправдава.

# 25
  • Мнения: 4 629
Познавам голяма част от кърмещите в този форум и знам, че доста от тях пушат. Беше ми любопитно да видя дали ще си признаят пред потребителите Thinking Ама не смеят.... що ли...

ОФФ Сигурно не смеят да си "признаят", за да не ги порицават някои бивши пушачи, да ги карат да се чувстват лоши майки или хора втора ръка. А пък ти след като ги познаваш лично значи си наясно кой пуши и кой не и няма нужда да пускаш тема , за да ги "изобличаваш"   Crossing Arms

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Басси...по-голяма отрова излезе, че е адаптираното мляко, от колкото цигарите....аре нема нужда #Crazy

# 27
  • Мнения: 1 216
Становището на Канадската педиатрична асоциация като цяло е, че пушенето е голямо зло и майките пушачки трябва да се окуражават да прекратят или намалят пушенето. Но дори, ако то продължава, кърменето си остава по- добрата алтернатива. Пушенето на повече от 10 цигари води до сериозни последствия. Пасивното пушене се посочва като голяма заплаха за здравето на бебетата и една от причините за Синдрома на внезапната детска смърт.

В провинцията, в която живея - Британска Колумбия, пушенето в обществени сгради и в закрити заведения без всякакви изключения е забранено. Няма отделни салони. Пушачите зимата пушат под навеси с газови печки пак навън и то в добрия случай, защото на много места такива удобства няма.
 
Аз не пуша, както и в нашия дом не се пуши.

# 28
  • Мнения: 180
Аз пушех без първите 4 месеца на бременността  Embarassed Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама аз наистина не мога да разбера защо изобщо някой нещо трябва да си признава и накой някого за нещо да порицава ShockedВсеки си има мнение, всеки си има тяло, дробове и бебе за гледане и всеки го прави по най-добрия възможен според него начин.Точка Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт