ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 545
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 1 255
Здравейте!

Родителите на деца, родени през януари 2007 г. и заявили преместване за кандидатстване с набор 2006 ще получат съобщения по е-поща за потвърждаване или отказ на заявката. При потвърждаване, кандидатурите ще бъдат пренасочени към набор 2006 и ще бъде изпратено допълнително съобщение в рамките на два дена.

# 901
  • Мнения: 2 280
Искам да попитам ИСОДГ по новия регламент кой и как контролира обявяването на свободните места по градините? Наистина ли вече няма да може да записват директорките деца, без да са минали през системата? Питането ми е конкретно за 55 ОДЗ, в което се оказва, че от 25 места за І група са свободни само 3, т.е. има 22 деца набор 2006г., които се прехвърлят в І група, при положение, че има само една яслена група от общо 20 деца / за двата набора/, от които е посочено, че само 11 са набор 2006г. Излиза, че над тези 11 деца са приети още толкова 11 деца набор 2006г. без да са минали през системата? http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=19&k=68 То може специални случаи, ама чак пък 11. Сигурна съм, че само 1-2 от тези деца са били наистина в нужда, останалите са си чисти връзкарчета. Кога ще се публикуват имената на вече записаните деца, и за тези, които са приети като специални случаи ще се изнесе ли информация за всеки случай? Защото се боя, че сега ще стане същото - ще се приемат 3 деца през системата и поне още два пъти по толкова с връзки, като "специални" случаи.
И втория ми въпрос е: При оформянето на опашките по квоти децата, които получават точки по критерий К4 - родител/ баба/дядо в детско заведение, към коя квота ще бъдат - социалните с предимства или към общата? Защото като гледам те са начело на опашките, а близнаците и многодетните са след тях с по 2 точки.

Споко..аз задавам същия въпрос за 14 ОДЗ...където от 20 деца са станали 56...Отделно за 2007г има 18 деца (т.е...и там има една група от която може да са "излезли" САМО 2 деца.., но...от двете групи яслени общо 40 деца са се появили 74 деца (56 от 2006г и 18 от 2007г)... И..от близо месец задавам въпроса КАК СТАВА ТОЗИ ФОКУС..
Като миналата година в това ОДЗ има само ЕДИН ПРИЕМ на първо класиране - 10 деца 2006г и 10 деца 2007г...
 newsm78 newsm78 newsm78 ooooh! ooooh! ooooh!

# 902
  • Мнения: 1 255
Galaxy_26, аз също имам подобен проблем с тази разлика,че миналата година регистрирах за градина племенника ми на моя имейл,а тази в началото сина ми за ясла пак със същия имейл и сега след потвърждаването на регистрацията на сина ми не мога да пререгистрирам племенника ми може би заради един и същия имейл Twisted Evil и ми изписва моля свържете се с подръжка или нещо от сорта!
Аз ако мога да съм ви полезна Grinning Понеже се опитвам да помогна на различни майки без комп да си оправят профилите се сблъсках със случай в който бяха регистрирани две деца на един и същи емейл.Но не бяха прехвърлени та преди прехвърлянето успях да регистрирам нов емел.
Не знам дали го обясних добре  Rolling Eyes.ако искате помощ пишете на Лични  ако мога ще ви помогна. Peace

Да, в новата система едно семейство има достъп само с един адрес на е-поща. За деца в друго семейство трябва да използвате друг адрес. Пишете в обратна връзка и ще Ви отговорят.

# 903
  • Мнения: 1 255
здравейте,

колкото и да опитвам не успявам и не успявам да извърша регистрация на близнаците ни в системата;
пише - Проблем в профилите, моля обърнете се към екипа са поддръжка.
също така в червено са означени и ЕГНтата на децата;
те са родени 2004 година;

моля помогнете как да успеем да се регистрираме и да се запишем в листа на чакащите на избраната градина?

Нова регистрация ли правите или и преди сте се регистрирали в системата? Защото ако имате предишна трябва само да я прехвърлите.

не успях да вляза в старата така че се опитвам да направя нова регистрация (до момента несполучливо)?

Ако тези деца са били записани преди, няма да може да направите нова регистрация за тях. Трябва да следвате стъпките за прехвърляне на профилите: http://kg.sofia.bg/?page=manual#1

# 904
  • Мнения: 1 255
Някой с новини относно кандидатстване на януари 2007 с 2006? Thinking

Аз още се чудя как от ИОСДГ ще прилагат нещо, което не  е записано в Правилата. Такава възможност там не се предвижда. Ако съм майка на дете, родено 2006, и някое януарче 2007 ме изпревари, ще оспорвам записването му.

Това е решение на Дирекция "Образование" по препоръка на Работната група. Традиционно се правят подобни изключения за родените януари.

# 905
  • Мнения: 1 255
И втория ми въпрос е: При оформянето на опашките по квоти децата, които получават точки по критерий К4 - родител/ баба/дядо в детско заведение, към коя квота ще бъдат - социалните с предимства или към общата? Защото като гледам те са начело на опашките, а близнаците и многодетните са след тях с по 2 точки.
Мога да ти отговоря само на този въпрос. Въпросният критерий К4 е от общите, не от социалните, така че той ще е на другата опашка не при близнаците.

Ще има две опашки: едната за деца с точки по социални критерии (40% от свободните места) и другата - обща за всички (без точките по социални критерии) - 60% от свободните места. К4 не е социален критерии - тези деца, ако нямат социални точки, ще са само на общата опашка.

# 906
  • Мнения: 1 255
Здравейте, имам следният въпрос. В момента съм в майчинство до м.юли (когато изтича 1 година) и после смятам да се върна на работа. При записване на данните в графата на майката настоящето ли състояние трябва да пиша (майчинство) или местоработата си (през септември вече ще съм на работа)? Има ли изобщо значение това или майчинство и работа са с еднакъв статут в случая? newsm78

Пишете в отпуск по майчинство. Ще се гледа състоянието към момента на класирането/записването. Ще получите 1 т. на родител и в едното, и в другото положение.

# 907
  • Мнения: 1 255
До екипа на ИСОДГ
Моля да ни отговорите на въпроса, който вълнува всички родители - в много от вашите отгооври казвате, че идея за вероятните класирания ще дадете в началото на май. Моля, уточнете под началото на май какво имате предвид като дати особено, както от 1-7 май ще бъдат почивни дни. Може ли да дадете по-конкретни дати, за да изчакаме дотогава вместо да сме на тръни да не пропуснем този момент.

Благодаря и лека работа

След 7-ми май ще пуснем реалната индикация за шансовете за прием.
Няма да почиваме 2-6 май - има твърде много работа преди класирането.
Няма защо да сте на тръни отсега - разместванията на опашките ще се случат в седмицата преди 23 май. Вероятно ще въведем определени ограничения, за да не се получат прекалено много размествания в последния момент.

# 908
  • Мнения: 1 255
Много се изписа за това до колко са справедливи критериите, но: Помислете върху следния случай: Детето е с неизвестен родител - получава 3 т. - окей, но ако не се вмести в 40% отива на общата опашка и тотално губи шансове за прием защото събира мах 7 т с включени в тях 3 за първо желание/т.к. бащата е неизвестен системата отчита че само майката работи и дава само 1 т./ т.е. излиза едва ли не че другият родител , който е неизвестен може да гледа детето и затова то получава 1 т по малко. Освен това системата не дава и 0,1т по ДК 2 - и двамата родители работят - пак защото родителят е неизвестен и системата няма как да го отчете като работещ. Това е лишено от всякаква логика моля ви ИСОДГ - помислете над този казус - моя приятелка сама гледа детето си и се сблъска с тази несправедливост.

Първо, Правилата са гласувани и влезли в сила вече. Евентуална промяна може да направи само СОС - органа, който ги е приел поначало. Защо молиш екипа на ИСОДГ да помисли - не знам. Не е тяхна работа, не се занимават с одобряването на правилата. Моят съвет е да се обърнеш към дирекция "Образование" - час по скоро. Те имат правомощия да решават такива заплетени случаи като на твоята приятелка. Но я кажи преди това, твоята приятелка няма ли адрес в София - още 3 т.? И ако няма - защо не си е направила? Извинявай, но детето не е само със 7 точки, а с 10 точки. Ще го приемат в 40% квота.
Освен това, случаят на приятелката ти е несправедливост за детето - да, защото то не е виновно, че няма баща. Не така обаче стои въпросът с приятелката ти - тя определено има отношения с бащата, нали! Как така не знае кой е той?!
Не приятелката ми няма никакви отношения с бащата - просто човекът се е уплашил и избягал от отговорност - за съжаление има и такива бащи. Не вярвам някой да стигне до там че да лиши детето си от баща, макар и само на документи. Малко преувеличаваме с изводите.
Дали ще влезе в 40% никой не може да гарантира, но е факт че това е несправедливост. Просто искам да чуя мнението на ИСОДГ защото това е мое тълкувание на "логиката" на системата след като видяхме че не получава 0,1 т по ДК2. Ами представи си че в гупата има 2 места за социални - тогава тази 0,1т ще и е много важна, ако и другото дете е с 10 цели точки, но защото има баща си получава въпросната 0,1т.
Просто мисля че това е по специфичен случей,който не е доогледан и трябва да се дообмисли - системата трябва да дава някаква компенсация в този случей - затова се обръщам към ИСОДГ.

Да, има случаи, които не влизат в рамката на правилата. Обърнете се с молба към Дирекция "Образование". Те могат да преценят дали да дадат допълнителни точки в извънредни ситуации. Този процес ще се контролира от Работната група.

# 909
  • Мнения: 1 255
Аз искам да питам екипа относно квотите:
1. Имайки предвид, че 40% от различните числа не е винаги цяло- какъв прицип е избран за закръгляне?(пример от 9 места- 40% са 3.6 деца. В случая 3 или 4 деца ще се приемат?);
2.Направи ми впечетление, че някои сем-ва на близнаци ги регистрирт по следният начин- единият е първо желание в едната градина, а др. в друга градина. Тове е въжможно понеже шансовете им се увеличават. но въпросът ми е следният пример: в една градина под квота са 3 деца- Иван, Драган и Петкан. Иван обаче има брат близнак, който е кандидаствал по второ желание в съответната градина. Вземайки предвид, че брат му близнак е приет следва и той ще бъде. Това означава ли, че Петкан ще опадне и на неговото място ще премат брата близнак на Иван или ще се добави още една бройка за сметка на приема без квота?
Благодаря за отговора

1. Принципи за закръгляване няма много, има само един, математическият - 5 десети и над се закръгляват към следващото цяло число; 3,6 се закръглява на 4.
2. Никъде не пише ясно и точно отговора на това, което питаш. Предполагам, че ще "добавят" по още една бройка за близнаците, защото те вървят в пакет автоматично.

Свободните места ще се разделят 40/60 със закрългяване към по-голямото число за социалните опашки.

Да, за близнаците ще се отваря допълнително място, ако е необходимо.

# 910
  • Мнения: 1 255
Здравейте. Имам следния въпрос: Защо при допълнителните критерии след въвеждане на адреса на местоработата ми(става въпрос за ДК5) се изписва 0.1 точки,но след това при кандидатурите където са изписани общия брой точки тази подточка не се изчислява. Предварително ви благодаря. 


Вероятно защото съответната детска градина не е избрала този допълнителен критерий.

# 911
  • Мнения: 1 255
Към Екипа:

Защо в това ОДЗ има едно дете набор 2007, което все още е в списъка с текущи класирания?  - http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo1OntzOjk6InJhdG … 7czoyOiJfdyI7fQ==

Това дете не е набор 2007.

# 912
  • Мнения: 1 255
По критерия "работещ родител" как се точкува родител на половин работен ден - с една или с половин точка? Зададох този въпрос в системата, но не получавам отговор от седмица.

Не е специфично уточнено, но ако си плащате осигуровките, ще получите 1 точка.

# 913
  • Мнения: 1 255
Да има случайно някой с чадо, родено януари 2007, който вече да е с обработена заявка за кандидатстване с 2006? Седмицата вече се изцъка, така че очаквам днес да стане, ама още не е в нашия случай... Mr. Green
И аз чакам да ми се обработи заявката....днес изтича седмицата откакто съм го обявила. Още не мога да се наредя на опашките заради това Confused
Явно ще го оставим за понеделник. След 17:45 едва ли има шанс... Аз съм на същото дередже, но нали има време. Mr. Green

Днес пуснахме потвърдителните съобщения до родителите. До два дена ще извършим и прехвърлянето на кандидатурите.

# 914
  • Мнения: 4 017
Някой с новини относно кандидатстване на януари 2007 с 2006? Thinking

Аз още се чудя как от ИОСДГ ще прилагат нещо, което не  е записано в Правилата. Такава възможност там не се предвижда. Ако съм майка на дете, родено 2006, и някое януарче 2007 ме изпревари, ще оспорвам записването му.

Това е решение на Дирекция "Образование" по препоръка на Работната група. Традиционно се правят подобни изключения за родените януари.

Много благодаря за разяснението. Сега вече съм спокойна, че не става дума за пропуск или недоглеждане  Grinning. Лека работа на екипа!

Общи условия

Активация на акаунт