Хайде и аз тука...присъединявам се към вас...

  • 3 111
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж сега
ще ти кажа нещо дето няма да ти хареса - за част от чувствата ти си виновна ти - защото твоята неувереност те кара да се мислиш за неудачница и пропаднала
хората имаме склонност да допускаме грешки, но най-важното е да несе вадят генерални изводи от една-две грешки!
опитай да се успокоиш и да помислиш трезво - брака не е нещо, по което бих съдила човека и неговите възможности като линост, защото в брака има твърде много нещо, които не зависят от човека или поне зависят и от другия!
хвани се в ръце и не се самосъжалявай, защото един развод макар и край на нещо е преди всичко начало на нещо друго!

# 16
  • Мнения: 431
Хе, не за част от чувствата ми, а за всичките бих казала, съм си виновна аз, ама как хубаво ми се накара Grinning - отрезвяващо...абе така е, права си ...я , какво хубаво слънце се показва, успешен и усмихнат ден на всички ви Simple Smile !

# 17
  • Мнения: 2 723
хвани се в ръце и не се самосъжалявай, защото един развод макар и край на нещо е преди всичко начало на нещо друго!

Човек ходи на семеен терапевт, когато се надява нещата да се пооправят, а не когато иска да се разведе.
Факта, че той също е бил при терапевта за мен не означава нито развод, нито край, но ти може би виждаш нещата иначе.

А темпи, щом успяваш да се радваш на слънцето, хич не си започнала да се самосъжаляваш. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 17 282
Никси е права, когато ние се разделяхме, аз предложих семеен терапевт, но получих категоричен отказ.
Разбира се, тогава не знаех, че той вече се кани да си взима кифлата да живее при него  Tired
Така че може би има проблясъци?

# 19
  • Мнения: 431
Не, едва ли са проблясъци, по-скоро мисля, че и двамата имаме нужда от терапевт, но не семеен, по скоро поотделно, защото ние си живеем отделно вече една седмица, и той казва, че му е добре така...което не ми се връзва въобще с желание за оправяне на нещата...

# 20
  • София
  • Мнения: 17 282
А, за това да, аз също ходех на терапевт сама след това доста време - и ми помогна  Peace

# 21
  • Мнения: 2 723
живеем отделно вече една седмица, и той казва, че му е добре така...

Една седмица не е нищо.
Естествено, че му е добре, ако преди това сте си викали и сте се разправяли.
Ама ако няма намесена кифла, много скоро ще се освести и ще се прибере с подвита опашка.
А ти всъщност звучиш доста ведро, браво   bouquet

# 22
  • Мнения: 431
Бърди, ти къде ходи? пусни ми координатите на твоя терапевт/ка, щом си доволна...определено имам нужда..
Никси, естествено, че има замесена девойка, преди да има, той отказваше въобще да говори и мисли имаме ли проблеми или не...абе, и това ще мине..все някога

# 23
  • Мнения: 2 723
преди да има, той отказваше въобще да говори и мисли имаме ли проблеми или не...

 ooooh!
Ама разбира се беееее, нали ти трябва да излезеш виновна да иде той да се утешава с някоя клявка.
Хич не го и мисли... Да си ходи при девойката, нали знам колко продължи увлечението на моя почти бивш мъж, има няма 6 месеца  Tired
Но в случая за мен лично е показателно ходенето му с теб на семейна терапия...
Изчакай малко да ви мине и на двамата афекта и поговорете.
Гуш  Hug

# 24
  • Мнения: 431
Е при нас е по-тежък случая - те с таз мома се събират и разделят вече май 3 години #Crazy и аз все туй му разправях: да си се вземат, да се не мъчат и да не мъчат и останалите, ама все не можеше да се реши, явно си е подредил приоритетите накрая, което е добре, защото по-добре ужасен край, отколкото ужас без край, както казват хората Grinning

# 25
  • Мнения: 2 723
Тоя верно има нужда от професионална помощ ooooh!
Баси загубеняка. Ако 3 години не може да си подреди приоритетите ич и не ти трябва.
Халал да и е на кифличка  Sick
Той и с нея рано или късно ще постъпи така, не че това трябва да ти е успокоение, но поне си знаеш, че не си загубила нищо ценно Whistling
Боже момиче, ти трябва да празнуваш, че си се оттървала... 3 години Shocked... думи нямам.

# 26
  • Мнения: 431
Никсиии, кефиш ме Simple Smile...........
бе така е, трябва да празнувам, права си, то някой ако чуе цялата история, ще  #Crazy
ама ми е криво и самотно, тъпо едно такова (съвсем нормално в началото като чета) и като ви се оплача, една идея олеква Simple Smile и като се замисля, няма за какво да съжалявам и да се хвана, просто никакви хубави спомени, само горчилка и наранени чувства, и всъщност съжалението е за една илюзия "това, което можеше да бъде", а пък такова няма и никога не е имало...божееее, колко съм загубена само  ooooh!, май двама-трима терапевти ми трябват и на мен, един я ми стигне, я не... ooooh!
като разчепкахме темата за семейната терапия, все пак стана ясно, че му трябва психолог, но не семеен - т.е. той няма никакви желания и намерения за общо бъдеще, ама иначе да сме походили няколко пъти... ooooh! #Crazy

# 27
  • Мнения: 33
tempi така се чувствах и аз преди 3год.когато се разведох. Страхувах се от много неща - от неизвестното бъдеще ,дали ще се справя емоционално ,физически и финансово. Бях много болна, а и трябваше да се развеждам.Направо мислех че ще умра Cry , сили ми даваше само мисълта за детето, че трябва да се грижа за него. Сега след 3 год нещата са коренно различни Simple Smile. Щастлива съм ,стъпих си на краката, със здравето съм много по-добре!!!!!!!!!!!!! Така, горе главата Hug, Бог си знае работата и не случайно ни превежда през трудности Hug

# 28
  • Мнения: 431
Благодаря ти Simple Smile   bouquet
знам че е така, и просто трябва да мине време...май взе да ми просветва пред очите малко, надявам се да става все по-добре...още ме яд на мен си, че съм се набутала в такъв филм, и съм го играла толкова време, ама събда...явно така е трябвало да стане (олеее, изби ме на смирение и философия  Grinning) ...просто да минава по-бързо това време...

# 29
  • София
  • Мнения: 8 348
аз понеже съм си егоист, няма да кажа, че едно време ме е спасила любовта към детето
спаси ме необходимостта а му дам всичко, от което се нуждае, и най-вече спокойно и щастливо семейство, дори то да се състои само от мен
или щастливо именно защото се състои само от мен
а после ми помогна егоизма
исках аз да съм щастлива, а не да се налага да се поставям в глупави ситуации и да се страхувам каква изненада ме очаква тази вечер
исках да разполагам с живота си, да го дам на когото и както искам
и исках някой, който ме заслужава
и вече не бях самотна и депресирана, и спохождана от еженощни мисли за провал, само защото не съм успяла да спася един безмислен брак


Общи условия

Активация на акаунт