Съпруги на военнослужещи

  • 52 014
  • 713
  •   1
Отговори
# 75
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
air,цяло лято са сборни групи както ти си писала от 3 до 6г.От септември се оформят групите и всеки си трагва в групата.На 24май ще ходя да видя дали е приет.Ще разговарям с директорката и ще ти пиша всички подробности.

Благодаря ти, но не ми е нужна информацията   bouquet. Ние вече сме във ВТ, днес си записах детенце на градина от септември  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 114
air,сериозно ли говориш на мен директорката ми каза че списъците излизат след 24май и записването и всичко останало след това.Да не ме ментосват нещо

# 77
  • Мнения: 110
Silvia_ , кажи какво мислиш за тая ваксина против рака на маточната шийка, която ни предлагат... чувам доста противоречиви мнения.....


Аз съм малко скептично настроена спрямо тази ваксина не се знае колко ще е ефективна  и дали вобще ще е ефективна все пак е само 70%  и то за рак принчине от  вируса  HPV а има и други вируси причинители на рак на маточната шийка.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
vankonasi,това наистина ли е прието защото сега наемите за военнете квартири доколкото съм информирана бяха максимум до 50,60лв.А това за градините защото доста се притеснявам нашия калпазан ако не го приемат там където е записан.Как ще се процедира,служебна бележка от поделението 4е е военен и да го приемат в др.градина ли.Военните закони,нямат нищо общо с гражданските и в др. градина да не ми се озъбят.Как точно са нещата.
Квартирните в София са 120-140 лева. Въпроса е, че тук не могат да предложат квартири и затова квартирни има.
А за градините не зная как ще процедират. Аз си мисля, че ще са безплатни само градините построени специално за деца на военни.  А предимство се съмнявам да имат децата на военни в общинските градини пък камо ли да не плащат. Поне тук в София силно се съмнявам, че това няма да се случи.


air,цяло лято са сборни групи както ти си писала от 3 до 6г.
И в Общинските градини лятото са сборни групи. То няма как да стане по друг начин. Въпроса е да можеш да си уредиш детето лятото на градина. Аз миналата година се бях видяла в приключения. А тази ще се видя в по големи Mr. Green

# 79
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
air,сериозно ли говориш на мен директорката ми каза че списъците излизат след 24май и записването и всичко останало след това.Да не ме ментосват нещо

Не си ме разбрала, казах, че вече живея във В. Търново и си записах детето тук на градина  Peace


vankonasi,това наистина ли е прието защото сега наемите за военнете квартири доколкото съм информирана бяха максимум до 50,60лв.А това за градините защото доста се притеснявам нашия калпазан ако не го приемат там където е записан.Как ще се процедира,служебна бележка от поделението 4е е военен и да го приемат в др.градина ли.Военните закони,нямат нищо общо с гражданските и в др. градина да не ми се озъбят.Как точно са нещата.
Квартирните в София са 120-140 лева. Въпроса е, че тук не могат да предложат квартири и затова квартирни има.
А за градините не зная как ще процедират. Аз си мисля, че ще са безплатни само градините построени специално за деца на военни.  А предимство се съмнявам да имат децата на военни в общинските градини пък камо ли да не плащат. Поне тук в София силно се съмнявам, че това няма да се случи.



И в Пловдив са 120 лв лв квартирните... ама с този закон да не се вземат ако си на квартира у родители или баби, много хора не ги вземат вече  ooooh! и се чудят какво да измислят , че пак да им се превеждат...все пак 120 лв, са си 120 лв...  Wink
За градините - доколкото помня в Плд тази военнта е безплатна....А за общинските - и аз не вярвам да се случи нещо позитивно...

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


И в Пловдив са 120 лв лв квартирните... ама с този закон да не се вземат ако си на квартира у родители или баби, много хора не ги вземат вече  ooooh! и се чудят какво да измислят , че пак да им се превеждат...все пак 120 лв, са си 120 лв...  Wink
За градините - доколкото помня в Плд тази военнта е безплатна....А за общинските - и аз не вярвам да се случи нещо позитивно...
Изобщо не се заблуждавам, че се прави нещо в полза на военнослужещите. Те и жилищата дето се строят ще са един голям балон( е не навсякъде, но поне за София)Хем не се осигуряват квартири, хем претенциите къде живеят хората са големи. А 120 лева за наемите в София и без това не вършат никаква работа. Те ако са 500-600лева да затегнат положението, но за тези мижави парици толкова изисквания няма нужда... А много се съмнявам пък някой да си помръдне пръста за Общинските детски градини.

# 81
  • Мнения: 86
Ако няма място за децата във военните детски градини тогава ще се поемат таксите в общинските Peace И при нас вече неможеш да бъдиш на квартира в роднини не че са много 60 лв ама квото е ще караме
мама на ники зависи къде живеете при нас са 60лв а ето в Сф-120

# 82
  • Мнения: 86
Да ви питам някоъ от вас ходил ли е на почивка в почивните станции на МО Grinning

# 83
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Да ви питам някоъ от вас ходил ли е на почивка в почивните станции на МО Grinning

Mdaa,  Simple Smile - на Флагман (Конст. и Елена), Созопол, Несебър, Рибарица....
vankonasi . за роднините и квартирите, изключение правят леля и чичо  Wink

# 84
  • Мнения: 86
Да ама ако се пишиш на квартира в някоя леля(а неживееш там има ги много такива Sad )и направят проверка и после трябва да връщаш парички ,затова по добре без тях.
Ние миналата година бяхме на Флагман (Константин и Елена)  и много ни хареса ,но тази година нямаше карти при нас и ще ходим на Адмирал и незнам там как ще е  newsm78

# 85
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
vankonasi , наистина зависи от колегите много- ако се имаш, с този , който завежда комиситята, или ако той предупреждава кога ще е проверката, няма проблем. И такива случаи има много  Wink...
Включително се чуват и случаи на взаиман размяна на апатраменти между колеги, в смисъл - ти се пишеш у колегата, а той у вас... Simple Smile
Предполагам, че и Адмирал ще е реновиран, а знаеш, че и той е достатъчно близо до плажа. Весела почивка!

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да ви питам някоъ от вас ходил ли е на почивка в почивните станции на МО Grinning
Да в Несебър, Созопол, Рибарица...За Адмирал не мога да ти кажа нищо, не сме ходили по северното черноморие. Но ще потърся инфо.

# 87
# 88
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Кое ти е смешно не хванах?

# 89
  • Мнения: 86
Просто се зарадвах че ще потърсиш инфо бе мила  Wink нещо лошо ли направих newsm78

Общи условия

Активация на акаунт