Искам декоративен заек, имам въпроси...

  • 98 036
  • 251
  •   1
Отговори
# 210
# 211
  • Мнения: 1 849
ще свикне, нашия така буйстваше в началото, сега стои като го слагам там.

# 212
# 213
  • Шумен
  • Мнения: 156
Здравейте!
Имаме зайче от 3 год. и не сме имали проблеми/ да не чува дявола/. Много е любвеобилен, много ни се радва, мъжа ми го гушка като малко бебе и той си трае. Лятото е на терасата, дори и вечер рядко го прибираме, правим му "водни бани" да не му е горещо/ пръскаме му ушите с вода със спрей, че дири и козинката - много му харесва в жегите/, но зимата е в хола, в клетка. Пускаме го от време на време. Поръжения нямаме, освен барбонките. За мен е добър вариант на дом.любимец, не хвърчат косми навсякъде, не се разхожда по два пъти на ден и след това миене/особено сега в кишата и калта/, не ми се мотае в краката. Гледала съм куче, майка ми има коте, та правя сравнение. Дори сме го водили на почивка, с клетката, не се чудиш кой да го гледа. Много обича да го галят, не хапе и може да яде напрекъснато, а талаша сменяме на 3/4 дена. Единственият проблем е, че козината много му се завалва/ангорски е/ и трябва да се подстригва, а той не винаги е съгласен  Joy
Според мен за апартамент е идеален дом.любимец  Peace

# 214
  • Мнения: 5
И аз си имам зайче, но от скоро.Много му се радвам и това е първото животинче (освен рибите) което си имам. Много е сладък въобще не мирише ама въобще .. аз не му слагам талаш защото ме дразни много хвърчи и навсякъде се цапа аз му слагам кърпа която всеки ден се сменя има си паничка с вода и седи в клетката.. водичката с вода мисля да я махам защото понякога доста често като се надига в клетката по погрешка влиза в нея... и  стават мокри лапичките му.Той  е адски сладък и се влюбих  в мига в който  го зърнах. Ако има минуси това са че малко драска и ака и пика не на много подходящи места  като изключим клетката... но има един огромен плюс за разлика от всички  с извинение "вонящи" лайна на всички  животни, неговите нито има вид много много на лайно нито миришат, твърди са и без проблем можеш да ги хванеш и хрърлиш в коша:) приличат на корнфлейкс от кафевия на топченцата. Аз подкрепям предишното мнение и според мен заека е най-добрия домашен любимец, който може да се гледа в апартамент!

# 215
  • Мнения: 1 047
.... водичката с вода мисля да я махам защото понякога доста често като се надига в клетката по погрешка влиза в нея... и  стават мокри лапичките му...
Вземи му автоматична поилка.
http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Aksesoari/Poilki/93480099-f … -180-DRINKY.html#

Още скокливковци за подаряване:
http://podariavam.com/4058/zai4e.htm

# 216
  • Мнения: 5
ще му Crazy купя да Simple Smile мерси Simple Smile

# 217
  • Мнения: 0
Здравейте, от днес имам зайче обаче имам и котка от 10-11 години. Та проблема ми е, че изобщо не хареса зайчето още щом го видя и настръхна цялата, но нея не я е страх, защото се приближава към него и го търси постоянно като го преместя в друга стая. Възможно ли е по някакъв начин да свикнат заедно?Знам, че ако са от малки заедно ще свикнат, но на този етап както е сега дали могат да свикнат?

# 218
  • Мнения: 1 047
mimichi, няма невъзможни неща.
Списващите тук могат да ти дадат примери с техните животинки, но за твоите в бъдеще време няма как да знае никой.
Наскоро чух за стар заек домакин и младо коте котарак, което напада зайчето с престъпни намерения.
Според мен има много условности, така, че дерзай.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте, от днес имам зайче обаче имам и котка от 10-11 години. Та проблема ми е, че изобщо не хареса зайчето още щом го видя и настръхна цялата, но нея не я е страх, защото се приближава към него и го търси постоянно като го преместя в друга стая. Възможно ли е по някакъв начин да свикнат заедно?Знам, че ако са от малки заедно ще свикнат, но на този етап както е сега дали могат да свикнат?

Ето ги едното ми зайче и котето ми

Много се обичаха и си играеха постоянно. Дори зайчето имаше разни сексуални мераци към котана, а и тя не му се противеше особено  Laughing За съжаление обаче кучета ми убиха котето и затова си взех още едно зайче за да е компания на Пухи  Cry

# 220
  • Мнения: 1 047
...Дори зайчето имаше разни сексуални мераци към котана, а и тя не му се противеше особено  Laughing ...
Каквото и да си говорим, всичко опира до секса.  Joy
Чувал съм и за плодове на подобна любов.

# 221
  • Мнения: 25 677

Чувал съм и за плодове на подобна любов.


Зайцекот?  Shocked
Стига бе, това го измислиха навремето едни приятели на мъжа ми, за да свалят тъповати момиченца по дискотеките. Преструваха се на много богати, защото имали ферма за зайцекоти.  Joy

# 222
  • Мнения: 1 047
И аз не го вярвам, но човек в зряла възраст го твърди.
Имал зайци, гледани на земята в някакво ограждение. Веднъж видял кот, който онождал една дащна майка-зайка.
След време се родило поколение с къси уши и по-дълги от обикновенно опашки.
Тогава раздал всички зайци на познати и заешко не хапва.
Може и да е от 1002-рата нощ тая приказка, но ...

# 223
  • Мнения: 1 849
Абсолютно невъзможно е от два различни вида, от различни семейства да се роди поколение.
Често срещано явление в природата е индивиди от различни семейства да копулират (бях гледала за носорог и слон), но не се раждат поколения. Този вид копулация е един вид показване кой е водача, кой е по-силния...

# 224
  • Мнения: 25 677
Може и да е от 1002-рата нощ тая приказка, но ...

 Laughing
Ако познатият ти е от Стара Загора, мога да ти кажа името му.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт