Искам декоративен заек, имам въпроси...

  • 97 925
  • 251
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 677
Абе... не сме правили преглед на зайци още  Laughing Laughing Laughing
Иначе, зайчето е хермафродит, потвърди се вече. Здраво да ми е  Hug Няма да имаме малки зайчета, ще си бъдем "нежни" Laughing
Ето малко повече инфо:

Цитат
Точно на такова прилича-връхчето е като вулва,а надолу е тръбичка като мъжки полов член.Хермафродити са женски животни при които клиторът е силно развит и наподобява пенис(много често се среща при женски ярета родени от шути кози).Причината да се раждат хермафродити или мъжки животни с аномалии на половите органи са БАЩИТЕ.Имал съм случай при кастрация на женско прасе единия рог на матката да завършва с яйчник,а другия с тестис.За съжаление женските животни с такива аномалии са безплодни,за разлика от мъжките със задържан тестис в корема(крипторхиди) или с херния в скроталната торба.Ако мъжкия заек(бащата) е твой го заколи,а от потомството му не оставяй нищо за разплод.Зайчето ако е декоративно си го гледай като домашен любимец.

# 241
  • Мнения: 25 620
А защо не заведеш зайчето на ветеринар? Така по снимки...

А за генетичните аномалии има едно просто обяснение - кръвосмешението сред домашните любимци е приело огромни размери, къде от безхаберието и невежеството на собствениците, къде от алчността на търговците... Не ми се мисли до какви уродства може да доведе това.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 677
Водила съм го на 2ма ветеринари, които ми казаха различен пол  Mr. Green

# 243
  • Мнения: 1 047
По женски заек от този аз не съм виждал досега.
Смело го пускай на момчето и ще се радваш на мъничета.

# 244
  • Мнения: 2 550
моето старче май има кожен тумор, утре ще го водя на лекар
препоръчайте ми добър лекар в софия, който да разбира от зайчета и да не го умори само на прегледа Sad
то всъщност и да има туморче, кой знае дали ще може да се оправи предвид достолепната му възраст от 8-9 години  Sad

# 245
  • Мнения: 24
Здравейте!
Знам,че темата е доста стара,но имам въпрос-приятелка иска да пътува в Холандия със зайчето си, но незнае какви документи и прочие са и необходими.
Моля,ако някой е наясно да ми отговори. Дори и да не е точно Холандия,по принцип нужните документи за пътуване в чужбина.
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Марчето много съжалявам за зайчето. Как се развиват събитиоята? Ще се оправи ли?

# 247
  • UK
  • Мнения: 205
Присъединявам се към зайкоимащите.  Peace


Ето я моята красавица.  Heart Eyes Вече е на годинка и малко, казва се Заки и много обича да я гушкат и чешат зад ушичките. Simple Smile Чисто черничка, както се вижда на снимката - само дясната лапичка е бяла.  Взех я от една моя приятелка и първоначално и двете много се бяхме уплашили, защото майка й е дива зайка и е много буйна, постоянно хапе, гризе и драска. Но Заки изобщо не е такава, много обича да си играе с нас, малко се шашва ако види нови хора, но що-годе бързо се адаптира. Лятото я пускам на терасата да си щъка свободно ако не е много горещо, а ако е - в хола на дивана, изолирана от всички налични кабели. Simple Smile
Здравословни проблеми не сме имали, само един-два пъти конюнктивит, но я заведохме на лекар, той изписа капки и тя много добре се възстанови. Simple Smile Голяма е авантюристка - все иска да изследва и да 'пътешества'  Joy
А вие на колко време ваксинирате вашите ушатковци? Защото нашата й бихме вече една ваксина, а е на годинка - дали е време за втора?

# 248
  • sofia
  • Мнения: 1 186
november_rain , много красива зайка си имаш! На 6 месеца се ваксинират зайците.

# 249
  • Мнения: 0
Чинчилата също иска доста грижи и о! ужас! - също прави бели вкъщи.
Авторката явно иска животинче, което да се гледа само и да не изисква много грижи за себе си. Бих и препоръчала да гледа някое квартално птиче или дворна котка - да им хвърля храна, когато и кефне, без да им чисти или да има други ангажименти по тях.  Peace
Ще ме прощавате,но ние живеем в двустаен апартамент с тераса.
Гледаме шест 6 чинчили при това свободно/в клетка само спят/ и не съм съгласен,че са толкова пакостливи.Преди тях няколко години подред гледахме декоративни зайчета,проблема с тях е ,че живеят твърде малко.Освен чинчилите имаме и две персйиски котки.С днешна дата вече имаме и две копринени мишки/благодарение на децата/като подарък за именния ми ден.
Моето мнение е,че човек трябва да има нагласата и сърцето да отглежда каквато и да е животинка в дома си.И едва след това да избере каква да е тя. Peace

# 250
  • Мнения: 63
Не искам да ти се меся, но заека е най - отвратителното животно, което някога съм гледала. Яденето го остави наистина яде денонощно, но с другите неща  е направо ад. Мирише ужасно, независимо колко пъти сменяш талаша на ДЕН той влиза вътре и веднага маркира всичко. Яде кабели където и каквото стигне, не се къпе, цапа - много съм разочарована и иска разходки между другото трябва да го пускаш на вън, което значи, че с излизането веднага почва да ака и да пишка и съответно каквото докопа яде безмилостно.
Това не е валидно за всички зайци, моят ходи свободно из кухнята и пикае и ака само и единствено на терасата,където е и клетката му.Когато го гушна ме ближе по лицето и е много обичлив. Предишният ми също беше много възпитан, но ме хапеше... е лекичко все пак...

# 251
  • Мнения: 63
Чинчилата също иска доста грижи и о! ужас! - също прави бели вкъщи.
Авторката явно иска животинче, което да се гледа само и да не изисква много грижи за себе си. Бих и препоръчала да гледа някое квартално птиче или дворна котка - да им хвърля храна, когато и кефне, без да им чисти или да има други ангажименти по тях.  Peace
Ще ме прощавате,но ние живеем в двустаен апартамент с тераса.
Гледаме шест 6 чинчили при това свободно/в клетка само спят/ и не съм съгласен,че са толкова пакостливи.Преди тях няколко години подред гледахме декоративни зайчета,проблема с тях е ,че живеят твърде малко.Освен чинчилите имаме и две персйиски котки.С днешна дата вече имаме и две копринени мишки/благодарение на децата/като подарък за именния ми ден.
Моето мнение е,че човек трябва да има нагласата и сърцето да отглежда каквато и да е животинка в дома си.И едва след това да избере каква да е тя. Peace
Предишният ми заек живя 8 години, най-вероятно сте му дали нещо нитратно и сте го натровили. Те са капризни на храна и освен това прочетете статии, зайците не се гледат на тераса, не издържат под -10 градуса!!!!

Общи условия

Активация на акаунт