До каква възраст трябва да се пасира храната?

  • 3 546
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Добре е ако е възможно изобщо да несе прибягва до пасиране. Със синът ми още си го влачим тоя проблем. Зарекла съм се с  дъщеря ми само да намачквам леко, че в чудо се видях. Tired

# 46
  • Мнения: 204
Спрях на 9,10 месеца.

# 47
  • Мнения: 2 478
Никога не съм пасирала. Синът ми на 6 месеца имаше 2 зъба, а на 1год. вече бяха 7. Когато реших да му давам храна за дъвчене, той я приемаше с радост.
Племенникът ми е на 1г и 3м и всичко му се пасира, защото няма зъбки, злояд е  и това е единственият начин да приема някаква храна, различна от млякото.

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Спрях да пасирам около 9- 10 месец.

# 49
  • Мнения: 3 886
Никога не съм пасирала.Само намачкано.От 7 месечна малката яде манджи .Някой дори не съм и мачкала

# 50
  • Мнения: 1 715
     Никога не съм пасирала храна на децата си ! И винаги съм се чудела че деца по на 1.6м не ядът нормално ядене а само смляни неща!  На тази възрас мойте деца ядяха това което ям аз.
Peace

# 51
  • Мнения: 6 031
До 9-тия месец.След това трябва да се пробва с намачкана само храна

# 52
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Няма норми за това. Всяко дете е различно.
На дъщеря ми спрях да пасирам преди годинката.
Синът ми е на 1г. 6м. и някои храни още му пасирам - примерно телешко и свинско месо. Повечето неща ги яде непасирани.

# 53
  • София
  • Мнения: 9 517
Детето само си показа - както отказваше да яде непасирано, изведнъж от около 2-3 седмици отказа да яде пасирано - сега ако няма какво да дъвче не яде, с изключение на кашите - тях си ги хапва, но манджите трябва да имат частици.

# 54
  • Шумен
  • Мнения: 67
Спрях да пасирам около 9- 10 месец.

И аз така  Peace.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 806
До 2 години и нещо пасирах , ама и той нямаше зъби де Rolling Eyes.

# 56
  • Мнения: 1 322
Пасирах до 8месеца.

# 57
  • Мнения: 51
Малкият е на 1г4м, но продължавам да му намачквам манджата,т.к. имаме само 5 зъба-2 от горе и 3 от долу.Като му давам солети и бисквити той не може да ги отхапва, а му ги начупвам и така му ги слагам в устат.После ги дъвче,но и аз не знам как.Явно се размекват в устат му и после ги гълта.Притеснявам се, че както трудно и бавно му никнат зъби, ще е голям зор докато се научи да дъвче.

# 58
  • София
  • Мнения: 9 517
Лилия, ние сме със 6 зъба - 4 отгоре и 2 отдолу, но ситната си хруска сама солетите, бисквитките, кашкавалчета, коричка хляб, дори баничка й дадох един ден, така че според мен не е определяща липсата на зъби.

# 59
  • Мнения: 4 593
няма възраст
за мен е варварска постъпка на тези които дават на още малките бебчета не пасирана храна и те горките се мъчат,чудят се какво става ,не могат да преглътнат, да сдъвчат, плюят- а майките им казват '' като прегладнее ще се научи''
детето само ще си покаже като пасирането става много постепенно и грубата консистенция се учеличава постепенно и така неусетно се научават , а не изведнъж намачкато или не пасирано.
махнджите със сосове на мн подходящи , така на детето не му е изцяло''сухо'' в устата.

Общи условия

Активация на акаунт