Машина за сладолед

  • 43 775
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Simple Smile

Днес случайно попаднах на сайта на Кауфланд и видях, че предлагат машина за сладолед за 35 лв.
Някоя от Вас има ли?
Доволна ли е?
Как се използва?

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 901
Да имам ,руска е.Приготвя се смес от яйца ,мляко и захар,кипва се,охлажда сеи се слага в контейнерчето ,отгоре капака,на който има бъркалка и това в камерата,като кабела се изкарва на вън.Аз обаче не съм много доволна и след като кипна сместа и я охладя,разбира се, я слагам в контейнера и така, в камерата,като разбърквам отвреме нареме.Става много вкусен сладолед.

# 2
  • Мнения: 4 916
Записвам се да следя темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис и от мен, все пак лято идва Mr. Green

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
От доста време си търся такава, но така и не откривам по магазините за техника  newsm78.
Ягодов сладкиш, благодаря за инфото, непременно ще отида до Кауфланд   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 777
Момичета ето тук има информация ,малко е стара темата но може и да помогне на някой.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1466.msg21851.html#msg21851

# 6
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз не използвам Така си правя -във формата за торта.
Децата много обичат.

# 7
  • Мнения: 4 916
Момичета ето тук има информация ,малко е стара темата но може и да помогне на някой.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1466.msg21851.html#msg21851

Дали има още такива машинки в ТСМ? Ако не ме домързи, утре ще сляза до Халите, там наблизо имаше два такива магазина.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз имам машинка на ТСМ, даже я бях пуснала в продавалника, но не се купи. Прави хубав сладолед, не работи като руските. Първо се замразява контейнера след това в него се изсипва сместта и се бърка около 30 мин. Готовият сладолед може веднага да се яде или да се прибере във фризера.
Рецепти за сладолед има бол, не е само с мляко и яйца.
В подписа ми, в албумите с кулинарии имам снимки на сладоледите , които съм правила с тази машинка.

# 9
  • Мнения: 4 916
...в него се изсипва сместта и се бърка около 30 мин....

Машинката ли бърка или на ръка?

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Неее, не е на ръка. Машината си е електрическа и сма си бърка. Само трябва 24 часа преди това да е замразен контейнера във фризера и да се пусне машината преди да се налее сместта, защото иначе замръзва веднага и бъркалките не могат да се въртят.

# 11
  • Мнения: 4 916
Неее, не е на ръка. Машината си е електрическа и сма си бърка. Само трябва 24 часа преди това да е замразен контейнера във фризера и да се пусне машината преди да се налее сместта, защото иначе замръзва веднага и бъркалките не могат да се въртят.

Аха, благодаря. Май схванах принципа на машинката   bouquet

# 12
  • Мнения: 54
Аз си взех от TCM, обаче не става нещо. Аз ли не правя нещо като хората... Пускам машината и бавно наливам сместа, но в момента, в който почне да се замразява, спира да работи, защото няма как да се върти бъркалката от замразения по краищата сладолед. Накрая се ядосвам и слагам просто купата във фризера, обаче така не става, защото става на кристали и не е така мек. Сигурно, защото ни е и доста силен фризерът, но не мога да го намаля, че има и други неща освен сладолед Simple Smile Утре пак ще се мъча, де, днес сложих купата да се охлажда, пък да видим.

# 13
  • Мнения: 4 916
...Накрая се ядосвам и слагам просто купата във фризера, обаче така не става, защото става на кристали и не е така мек. Сигурно, защото ни е и доста силен фризерът, но не мога да го намаля, че има и други неща освен сладолед Simple Smile Утре пак ще се мъча, де, днес сложих купата да се охлажда, пък да видим.

Ако го слагаш в камера или фризер, трябва да разбъркваш на всеки 10-15 минути.

# 14
  • Мнения: 19 485
И аз имам такава машинка от ТСМ, обаче и аз не мога да направя сладолед като хората. Тази купа за замразяване така замразява сладоледа по крайщата, че въобще не мога да го откъртя от там. А на всичкото отгоре е забранено да се стърже с метална лъжица по нея да не се повреди, а трябва само с дърво или пластмаса. Е, няма такава мъка...Обаче ще пробвам пак с други рецепти, защото се опитвам да правя сладолед без захар, а по магазините не съм виждала....

# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
И аз имам машина за сладолед.Но в интерес на истината не съм очарована
от това,което се получава.Никога не ми се е получавал като този,който
се продава.Дори бих казала,че за нищо не става.За това си минах отново
на купения сладолед.

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Защо бе хора, аз пък много съм доволна от моята. Става си като купения по структура, а на вкус е много по-хубав. Пробвала съм ванилия, шоколад и плодов.

# 17
  • Мнения: 19 485
Защо бе хора, аз пък много съм доволна от моята. Става си като купения по структура, а на вкус е много по-хубав. Пробвала съм ванилия, шоколад и плодов.
Каква марка ти е машинката и кажи някоя рецепта, да не би аз пък нещо да бъркам?

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ТСМ-ска е машината.
Тук съм дала рецепти, не занм защо май линковете не са точни, разместили са се. Но прегледай цялата тема, ще ги откриеш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.0

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз видях, че рекламират такава машинка в Кауфланд и бих искала да купя.
Ще следя темата.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 141
Аз даже ходих да я видя контейнера е за 700 мл. т.е става си доста добро количество сладолед, а и самата машинка е много симпатична. Не си я купих, но се чудя все още. Ще ви следя за да се реша

# 21
  • Мнения: 4 916
Аз даже ходих да я видя контейнера е за 700 мл. т.е става си доста добро количество сладолед, а и самата машинка е много симпатична. Не си я купих, но се чудя все още. Ще ви следя за да се реша


Какви пари? И дали някой има отзиви за нея?

# 22
  • Мнения: 930
интересна тема, чакам още мнения Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 136
Аз също съм много доволна от моята.
Тя ми е подарък, но предполагам тази в Кауфлад работи на същия принцип.
Предполагам, че ако в сместта се сложи и сметана ще добие съвсем приличен вид сладоледа.
Лично аз отчитам само плюсове от факта, че я имам.
Най-вече заради това, че знам какво е съдържанието на сладоледа,

# 24
  • Мнения: 17
Купих си машинката за сладолед от Кауфланд, но сладолед от нея така и не излезе. Вмомента сместа за сладолед отлежава във фризера за да стегне. Може би трябваше да приготвя сместа от снощи и да я охладя добре във хладилника, а не просто да изчакам да изстине.  Ще опитам пак и ще пиша. Но повечето рецепти са със яйчени жълтъци и поне аз ги усещам като "послевкус". Иначе машинката си изглежда като уред за 35лв ако ме разбирате какво имам предвид. А също 700мл сладолед са направо малко. С две думи за сега не съм доволна и не я препоръчвам.

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Дали не може да се направи смес за сладолед в кухненския робот и после да се замрази в камерата newsm78
Дали ще излезе нещо?

# 26
  • София
  • Мнения: 136
Навремето баба като нямаше машина точно така ни правеше.
Сваряваш сместа, охлаждаше и в хладилника.
В този случай за мен консумацията е въпрос на компромис,
който аз така и не свикнах да правя  Crossing Arms

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Запис.
Отдавна се чудя как да приготвям домашен сладолед на децата, много обичат и всеки ден искат.

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Дали не може да се направи смес за сладолед в кухненския робот и после да се замрази в камерата newsm78
Дали ще излезе нещо?

Въпросът не е в приготвяне на сместта, а в замразяването. По време на замръзването сместта трябва да се разбърква постоянно, за да стане на фини кристали, а не на буца лед. По инструкции казват,ч е и на ръка може, през половин час да се разбърква сместта във фризера, но на мен никога не ми се е получавало да се получи смес като купешкия сладолед, винаги става на буца лед. А с машинката става точно същата като купената- на фини кристали.
Още по-хубави са машините, които веднага замразяват, без да трябва фризер, но те са доста по-скъпи.

# 29
  • Мнения: 4 916
Дали не може да се направи смес за сладолед в кухненския робот и после да се замрази в камерата newsm78
Дали ще излезе нещо?

Може. Хватката е да разбъркваш на всеки 15-20 мин., за да не замръзне на големи ледени кристали  Peace обаче е голяма играчка.

# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Как работи машината, на какъв принцип? След като разбърка сместта и се сложи в камерата, пак ли се разбърква?
Простете невежеството   Embarassed

# 31
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Купих си машинката за сладолед от Кауфланд, но сладолед от нея така и не излезе. Вмомента сместа за сладолед отлежава във фризера за да стегне. Може би трябваше да приготвя сместа от снощи и да я охладя добре във хладилника, а не просто да изчакам да изстине.  Ще опитам пак и ще пиша. Но повечето рецепти са със яйчени жълтъци и поне аз ги усещам като "послевкус". Иначе машинката си изглежда като уред за 35лв ако ме разбирате какво имам предвид. А също 700мл сладолед са направо малко. С две думи за сега не съм доволна и не я препоръчвам.

Купих си преди малко машината от Кауфланд, но вътре няма упътване на български. Има всякакви диви езици, но не и български.  #Cussing out
АлбенаНП, случайно ти да имаш такова, че не ми се рискува да пробвам без инструкция

# 32
  • Мнения: 17
Цитирам упътването:
1 Хванете задвижващия блок(1) и пъхнетесъединителния щифт в гнездото откъм долната страна
2 Пъхнете  задвижващия блок (1) със щифта (9) през големия отвор на капака. Задвижващия блок 1 се пъха прилягащо във вдлъбнатината на капака
3 Няма смисъл
4 Наденете бъркалката към щифта
5 Подгответе сместа за сладоледа, като всички съставки са добре охладени
6 Изважда се купата за сладолед от фризера(стояла е там ок 24 часа или докато спре да се чува движение на течност при разклащане) и се закрепя капака със задвижващия блок и перката на него. Капака се закопчава със скобите до щракване. Да се внимаваперката да е правилно монтирана.
7,8Нищо особено
9Винаги първо се пуска уреда и след това през отвора (5 )се сипва сместа
10
11Уреда работи 20-45 мин
12Изключва се от ключа
13Отварят се скобите
14Сладоледа се дозамразява във фризер в плътнозатваряща се кутия
Почистване
Да не се използват абразивни и агресивни препарати и гъби. Да не се мие в съдомиялна

# 33
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Мерси, Албенка, супер си    Hug
Аз вече сложих съда да се замръзява, но после си има тънкости (като т.9), които са си важни.
Ощ веднъж    bouquet

# 34
  • Мнения: 9 776
Вчера разбрах за промоцията в Кауфланд, но така като ви чета, май не си струва даже и тези пари. То не че може да се очаква много за 35лв....Дано се включи Гелева да каже за нейната машинка каква е.

# 35
  • Мнения: 593
Вчера разбрах за промоцията в Кауфланд, но така като ви чета, май не си струва даже и тези пари. То не че може да се очаква много за 35лв....Дано се включи Гелева да каже за нейната машинка каква е.
И аз вчера разбрах за промоцията ... но е била до 10 май....  Sad  Продължавам да търся ...

# 36
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
И аз вчера разбрах за промоцията ... но е била до 10 май....  Sad  Продължавам да търся ...

Аз мойта я купих от Кауфланд и все още е на същата цена - 34.99 лв

# 37
  • Мнения: 9 776
Някои са доволни, други изобщо - как да го разбирам newsm78?

# 38
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Само да кажа, че вчера като видях , че няма упътване на бг за машината се обадих на тел даден в гаранцията за въпроси и проблеми, включи ми се тел. секретар, където си оставяш името и номер за връзка. Преди малко ми се обадиха и казаха, че се обаждат от Германия   Shocked. Питаха ме за номера на артикула и казаха, че ще ми изпратят упътването по пощата, но за съжаление щяло да дойде след около 1 седмица. В крайна сметка се разбрахме да ми го изпратят по мейла. Ако това наистина стане - шапка им свалям, такова трябва да е обслужването  smile3525.

# 39
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Някои са доволни, други изобщо - как да го разбирам newsm78?

Аз моето мнение ще го дам след няколко часа, когато е готов сладоледа

# 40
# 41
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Тия са супер изпратиха ми упътването по мейла  newsm20
Кога и нашите търговци и производители ще се научат на такова обслужване, защото много от тях все още има мнооооого да учат

# 42
  • Мнения: 593
Намерих си! Намерих си! newsm44
Много съм доволна! Сложих купата във фризера и утре по това време ще видим как прави сладолед! 

# 43
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Може ли някой да пусне снимка на машинката, за да я сравня с моята. Като чета упътването е същата. Това, че някои са доволни, други не, вкусове разни. Моята си прави чудесен сладолед, за тази от Кауфланд не занм, но след като принципът е същият няма причина да не стане.   

# 44
  • Мнения: 593
Джемма , това е моята - за 20лв. от магазин за немски стоки.
http://prikachi.com/images.php?files/826287W.jpg
Утре ще я видя как прави сладолед Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 17:00 от I r r a

# 45
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма , това е моята - за 20лв. от магазин за немски стоки.
http://prikachi.com/images.php?files/826287W.jpg
Утре ще я видя как прави сладолед Simple Smile

Имах предвид тази от Кауфланд някой да покаже.

# 46
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Моят сладолед е готов. На вид си е гладък и хубав, но като се хапва се усещат кристалчета. След машината го сложих във фризера, защото беше готов само на дъното на купата (след 45 мин бъркане), останалата част беше по скоро студен крем, но то и в инструкцията така си пише... Все пак фризера замразява доста повече от хладилниците за сладолед, та ще изкарам малко да се поотпусне и тогава ще видим как е (количеството определено е малко, че то след толкова проби май нищо няма да остане).
Иначе резултата си зависи много от сместа. Аз направих бананов, но вътре добавих и сладко кондензирано мляко Blush

# 47
  • Мнения: 593
И аз съм много доволна от машинката. Май лятото ще  е често използван уред у нас. Направих си кисело мляко с ягодки. Стана фина маса, но все пак се усещаха и финните кристалчетата. Може би ако беше цедено повече от час млякото, нещата щяха да стоят иначе, но и така съм доволна Grinning
Ето го и него как изглежда

# 48
  • Мнения: 17
Не знам, аз ли не правя нещо както трябва, но при мен пак се получи студен крем, който трябваше да отлежи във фризера. Предварително бях изстудила сместа, но не ми се получи като сладоледена маса.  Това се случва с машинката от Кауфланд.

# 49
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Не знам, аз ли не правя нещо както трябва, но при мен пак се получи студен крем, който трябваше да отлежи във фризера. Предварително бях изстудила сместа, но не ми се получи като сладоледена маса.  Това се случва с машинката от Кауфланд.

Албенка, и при мен се получи така и после отлежа във фризера, но поне после го разбърках само веднъж, а не както нормалко се бърка следолед без машина през 20-30 мин.

# 50
  • Мнения: 9 776
Голяма дивотия ще се окаже тая машина Stop.

# 51
  • Мнения: 54
Аз се оплаках, че предишните пъти първо замръзваше по ръбовете и после перката не можеше да се върти вече. Днес пък вече час и половина- два съм пусната машината и си стои напълно течен, без никаква промяна, като температура е хладък.


Толкова ес надявах да работи тази машина, обожавам сладолед, а вече не мога да ям такъв със захар от магазините...

# 52
  • Мнения: 19 485
Аз се оплаках, че предишните пъти първо замръзваше по ръбовете и после перката не можеше да се върти вече. Днес пък вече час и половина- два съм пусната машината и си стои напълно течен, без никаква промяна, като температура е хладък.


Толкова ес надявах да работи тази машина, обожавам сладолед, а вече не мога да ям такъв със захар от магазините...
Потърси сладолед без захар на Чичо Чарли - имат карамел, шоколад и ванилия. Много е хубав. Ако си от София ще ти кажа къде точно можеш да си купиш. Аз миналото лято търсих като луда и чак есента намерих този....

# 53
# 54
  • Мнения: 1 149
Много вкусна темичка,ще следя,ще следя......после що съм дебела Mr. Green

# 55
  • Мнения: 417
Да ви кажа, изчетох всичко що намерих по темата каква машина за сладолед да си купя. Вмомента на българския пазар се продават само ТСМ (които не ме влечат) и тези в Кауфланд. Като Ви чета има и доволни, и недоволни.  Ще продължа проучването с поглед в e-bay - това се сещам на този етап... newsm78

# 56
  • Мнения: 930
мога ли да направя сладолед без машина, или е невъзможно Embarassed

# 57
  • Мнения: 4 916
мога ли да направя сладолед без машина, или е невъзможно Embarassed


Можеш - във фризер или камера, но трябва да разбъркваш сместта на всеки 20 мин., за да не замръзне на големи ледени кристали.

# 58
  • Мнения: 930
май по-лесно да си купя машина Blush

# 59
  • София
  • Мнения: 6 254
Аз си купих вчера машинка за сладолед и нямам търпение днес да я изпробвам. Party Взех на ТСМ за 25лв., имаше за 45лв. с 2 купи, а в Кауфланд преди 2 седмици беше на промоция за 55лв. - с 2 купи, мисля намалена от 70лв.

# 60
  • Мнения: 76
супер оферта значи си е, искам и ааааааааааз Mr. Green

# 61
  • Мнения: 91
Да попитам тези, които имат от TCM-ските машини, шумни ли са им, защото сега пускам моята за първи път и доста бръмчи.

# 62
  • Мнения: 655
а някъде он-лайн не може ли да се купи такава машинка newsm78че тука ни закриха ТСМ,а в Кауфланд казаха чак на лято Sad

# 63
  • София
  • Мнения: 6 254
Да попитам тези, които имат от TCM-ските машини, шумни ли са им, защото сега пускам моята за първи път и доста бръмчи.
да, шумни са. Wink

# 64
  • София
  • Мнения: 6 254
а някъде он-лайн не може ли да се купи такава машинка newsm78че тука ни закриха ТСМ,а в Кауфланд казаха чак на лято Sad
виж тук, обаче аз им писах преди време сума мейли и никой не благоволи да ми отговори, исках да купя хлебопекарна от тях.
ТУК я имат, само дето в ТСМ-а на Екзарх Йосиф лятото същите бяха по 25 лв. обаче пък тези са много отзивчиви, веднага се обаждат, обясняват.

*******
сега видях, че имат и моята - ето тази, най-изгодна е като цена и можеш да правиш сладолед само в едната каничка, а може и в двете едновременно (като имаме гости Simple Smile).

# 65
  • Варна
  • Мнения: 294
Да попитам тези, които имат от TCM-ските машини, шумни ли са им, защото сега пускам моята за първи път и доста бръмчи.
да, шумни са. Wink

 свиква се, на нас вкъщи не ни е вече толкова шумно  Crazy, а и като опитаме продукцията след това, веднага забравяме за "шума"  Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 6 254
имам половин кутия сметана за торта и май ще се оползотвори в сладолед уикенда. Laughing къде я изнамерихте тази лятна тема? Mr. Green

# 67
  • Варна
  • Мнения: 294
няма лято, няма зима  Mr. Green, всеки месец правим сладолед  Mr. Green от две години насам друг сладолед НЕпризнаваме в къщи (от вторник десерта ни е познайте какъв Mr. Green )

# 68
  • София
  • Мнения: 6 254
oх, и ние можем по всеки сезон да го хапваме, но нали уж ще се отслабва. Embarassed а и откакто започнах работа нещо няма време да допълнителни есктри към менюто. Confused

но свеки ще ми е на гости уикенда (а и тя като мен много обича сладичко Simple Smile), та ще си направим. Wink

# 69
  • Мнения: 9 776
Така и не можах да се навия за такава машина, защото не ми стана ясно точно от какви продукти правите сладолед Thinking.
Някой ще ми даде ли жокерче Flutter?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 294
  Mr. Green жокер:
кисело мляко (цеди се, ние по-цяло нощ сме го оставяли)
сметана (течна)
захар (пудра захар, ще е по-лесно  Mr. Green)
ванилийки
за придобиване на различни варианти допълнително слагаме: какао; плодове( малини, кайсии, пъпеш, праскови, смокини, вишни) замразени или пресни

точните пропорции обаче не ги знам, че много обичам на око да слагам, когато са пред мен продуктите, по-късно ако искаш мога да пиша пак (имам записани вкъщи все пак рецепта, по-която се водя де) Simple Smile

# 71
  • Мнения: 9 776
Анели, напиши ако можеш Laughing. За течна сладкарска сметана говорим, нали? Всичките основни съставки предполагам са задължителни.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 294
за основата:
6 кисели млека (4,5% масленост)
1 ч.ч. захар (но, понякога можем да сложим и повече, зависи с какви плодове ще допълваме)
1 кутийка течна сладкарска сметана (от най-малките разфасовки на Hopa)
2 ванилийки

Цедим млякото от предната вечер и на сутринта действаме  Mr. Green

От тази смес отделяме половината за да правим какаов сладолед (прибавяме цяло пакетче какао на LaMatina, обичаме по натрапчив вкус на какао   Mr. Green)
Другата половина на сместа я разделяме отново на две - и правим различни плодови сладоледи (предварително пасираме плодовете между 100 и 200  грама, пак слагаме на вкус  Mr. Green 
С нашия окомер, се надявам да съм помогнала  Crazy

# 73
  • Мнения: 9 776
анели, копнах си рецептата и обясненията Hug. Само още нещо - какво количество сладолед излиза долу-горе? Да речем в нормални купички за крем Rolling Eyes.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 294
амиии снощи го преместяхме между другото  Laughing, машинката събира около 800 гр, а ние с тези продукти я завъртаме 4 пъти  Mr. Green, т.е. около 3 литра и малко повече (слагаме в пластамасови кутии, от "купешките" сладоледи които са по литър ) Simple Smile

# 75
  • Мнения: 9 776
амиии снощи го преместяхме между другото  Laughing, машинката събира около 800 гр, а ние с тези продукти я завъртаме 4 пъти  Mr. Green, т.е. около 3 литра и малко повече (слагаме в пластамасови кутии, от "купешките" сладоледи които са по литър ) Simple Smile

Уау, 3 литра сладолед Crazy. Убеди ме Hug!

# 76
  • София
  • Мнения: 6 254
моята рецепта е:
1 кофичка кисело мляко (поне 3.6%, в повечето случаи взимам за тази цел 'на баба' 4.5%)
1 ч.ч. сметана за торта.

сметаната се разбива, подслажда допълнително, смесва се с киселото мляко. сместта се пази да не се изяде от приготвящия и помощниците  Joy hahaha, щото е много вкусна и така неохладена; и се зарежда машинката. Sunglasses

# 77
  • Мнения: 9 776
Аня, копнах си и твоята рецепта Hug.

Сега ако ми препоръчате и машинка Crazy...

# 78
  • Варна
  • Мнения: 294
ние сме с TCM, но не мога да намеря снимчица на модела  Rolling Eyes (а приятеля ми е затрил нанякъде гаранцията и не мога да видя модела  Rolling Eyes )

# 79
  • Мнения: 9 776
ние сме с TCM, но не мога да намеря снимчица на модела  Rolling Eyes (а приятеля ми е затрил нанякъде гаранцията и не мога да видя модела  Rolling Eyes )

Нямам такъв тип магазин наблизо. Ще поогледам по Техно-тата, може да има нещо.
Благодаря Hug!

# 80
  • Варна
  • Мнения: 294
надявам се,  да съм помогнала  Crazy
Може да се включат и други дами, които имат и други модели, да подскажат  Crazy
Между другото ние си почакахме за нашата машинка около три месеца (от Биг Шоп, не са в постоянна наличност, та им чакахме редовната доставка, бяха ни уверили, че винаги зареждат около 2-3 бройки). До тогава правехме сладолед и без машинка де Crazy, нацелвахме продуктите и експериментирахме с добавките (орехи, бисквити, шоколад ....)

Аз имам въпросче, ако може да ми помогнете - някой правил ли е ментов сладолед? Нещо не можем да налучкаме рецепта с листа от мента и лимон???  Rolling Eyes

# 81
  • София
  • Мнения: 6 254
Нямам такъв тип магазин наблизо. Ще поогледам по Техно-тата, може да има нещо.
Благодаря Hug!
по-назад бях дала този линк - http://quellimpex.com/index.php?lang=bg&color=blue&menu= … pe=27&prid=78
моята е такава, но купена от ТСМ магазин. от този сайт пак са продукти на ТСМ, доставят с куриер и са много любезни.

# 82
  • Мнения: 9 776
Аня, аз го видях този линк преди Crazy. Но сега като казваш, че твоята е такава, пък и си доволна, не е много скъпа, хм Thinking....
Благодаря ти Hug! Дано навия мъжа ми, не че го вълнува hahaha.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 294
Нямам такъв тип магазин наблизо. Ще поогледам по Техно-тата, може да има нещо.
Благодаря Hug!
по-назад бях дала този линк - http://quellimpex.com/index.php?lang=bg&color=blue&menu= … pe=27&prid=78
моята е такава, но купена от ТСМ магазин. от този сайт пак са продукти на ТСМ, доставят с куриер и са много любезни.

точно такава е и нашата, само че не е двойна  Sad

# 84
  • Мнения: 11 818
Отдавна се каня да взема такава машинка, но дъщеря ми не ядеше и все отлагах. Сега обаче започна да търси, а и сезонът е в разгара си и съм на тази вълна! Предполагам, че събуждането на темата ще е полезна и за други, които имат желание да приготвят вкусен и здравословен сладолед за своето семейство!

Изчетох тема, но линковете, които са дадени не работят, ще се радвам на конкретни препоръки за машинки към днешна дата! Също конкретни магазини и сайтове, в които със сигурност има, че да понамаля обикалянето. Hug Ще започна с ТСМ, разбира се, но ако има и по-качествени модели бих погледнала, дори и от чужди сайтове.

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 13:53 от Сиси ♥♥

# 85
  • Мнения: 11 818
Продължавам да търся машинка, но към момента не откривам. Sad Оставих си телефонния номер в няколко ТСМ-ски магазина и уж обещаха, че ще ми звъннат като получат.
Заминаваме към 20-ти от София за почти цялото лято и ми се искаше да намеря дотогава, за да  я взема с мен на почивката.
Моля, ако някой някъде е виждал скоро да пише! За поръчка от чужбина сякаш нямам време..

# 86
  • Мнения: 131
Голямо търсене му ударих и аз на машина за сладолед по нашите магазини, но без резултат.
В Ларедута открих и реших, че от там ще купя, въпреки доста  по-високата цена от коментираните тук - обичаме много сладолед, дъщеря ми изяжда поне един на ден лятото и държа да приготвям нещо здравословно вкъщи, вместо купешкия сладолед, пълен с какво ли не.
Та - в Ларедута има, мисля бяха два варианта - на Магимикс, и на Еурека (това беше по-евтиния вариант). Говоря за машинките, на който принципът им е да престои купата часове във фризера, за да достигне необходимата отрицателна температура при бъркането на сместа. Машинките със собствен компресор са много по-скъпи.
В крайна сметка купих на Магимикс, но не от Ларедута, а поръчах от английски сайт - излезе ми значително по-евтино. И вече правихме няколко вида сладолед  Simple Smile Ягодов, сметанов с бисквити и ядки, йогурт - всички станаха чудни. Мисля да си купя и допълнителна купа, за да имаме винаги под ръка замразена за ползване. Другият вариант е, както по-горе писаха - да си приготвим предварително повече смес (или различни видове) и да завъртим машинката няколко пъти - тя поддържа температура от минус 10 градуса около 2-3 часа. Ама така още не съм пробвала, защото след като направим сладоледа преминаваме директно към консумация и забравяме за всичко друго Laughing

Сиси, аз поръчах от тук ( с фирма посредник), и дойде за 1 седмица от Англия:
http://www.magimixuk.co.uk/

От фирмата посредник ми намериха същата машинка в Амазон, с безплатна доставка и ми предложиха да я поръчаме от там, но аз държах на сайта, който съм посочила, тъй като там имаше включена в цената на машината и отделна книжка с рецепти .

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 11:18 от Мисис Бътлър

# 87
  • София
  • Мнения: 436
Хайде и аз да се включа. Някой има ли такава машина и доволен ли е?  newsm78

# 88
  • Мнения: 33
Продължавам да търся машинка, но към момента не откривам. Sad Оставих си телефонния номер в няколко ТСМ-ски магазина и уж обещаха, че ще ми звъннат като получат.
Заминаваме към 20-ти от София за почти цялото лято и ми се искаше да намеря дотогава, за да  я взема с мен на почивката.
Моля, ако някой някъде е виждал скоро да пише! За поръчка от чужбина сякаш нямам време..

Ако все още не сте намерили - в ТСМ на "Екзарх Йосиф" - цена 25 лв. В сряда имаше.

# 89
  • Мнения: 220
някой има ли Филипс . Дали може да прави сладолед

# 90
  • Мнения: 1 437
във Варна някой да виждал?

# 91
  • Варна
  • Мнения: 178
Аз също търся машина за сладолед и ще съм ви благодарна ако споделите, от къде да си взема.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 294
във Варна ние я взехме от Биг Шоп, но я чакахме близо 3 месеца (като я бяхме и капарирали) - милото, ходи и говори на място в магазина(който е в Пикадили-Чаталджа) и ги убеди, че трябва да заредят  Mr. Green  Crazy  Mr. Green

# 93
  • София
  • Мнения: 6 254
както писах в другата тема мин. год. в магазина на Екзарх Йосиф беше заредено с 3 модела. скоро не съм минавала, но гледам, че е писано, че има. в англ. ибей съм виждала също.

# 94
  • София
  • Мнения: 442
Ауу как ми се дояде домашен сладолед!! Каква е рецептата за сместа? Дори и без машина ще стане  Simple Smile

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 1
Голямо търсене му ударих и аз на машина за сладолед по нашите магазини, но без резултат.
В Ларедута открих и реших, че от там ще купя, въпреки доста  по-високата цена от коментираните тук - обичаме много сладолед, дъщеря ми изяжда поне един на ден лятото и държа да приготвям нещо здравословно вкъщи, вместо купешкия сладолед, пълен с какво ли не.
Та - в Ларедута има, мисля бяха два варианта - на Магимикс, и на Еурека (това беше по-евтиния вариант). Говоря за машинките, на който принципът им е да престои купата часове във фризера, за да достигне необходимата отрицателна температура при бъркането на сместа. Машинките със собствен компресор са много по-скъпи.
В крайна сметка купих на Магимикс, но не от Ларедута, а поръчах от английски сайт - излезе ми значително по-евтино. И вече правихме няколко вида сладолед  Simple Smile Ягодов, сметанов с бисквити и ядки, йогурт - всички станаха чудни. Мисля да си купя и допълнителна купа, за да имаме винаги под ръка замразена за ползване. Другият вариант е, както по-горе писаха - да си приготвим предварително повече смес (или различни видове) и да завъртим машинката няколко пъти - тя поддържа температура от минус 10 градуса около 2-3 часа. Ама така още не съм пробвала, защото след като направим сладоледа преминаваме директно към консумация и забравяме за всичко друго Laughing

Сиси, аз поръчах от тук ( с фирма посредник), и дойде за 1 седмица от Англия:
http://www.magimixuk.co.uk/

От фирмата посредник ми намериха същата машинка в Амазон, с безплатна доставка и ми предложиха да я поръчаме от там, но аз държах на сайта, който съм посочила, тъй като там имаше включена в цената на машината и отделна книжка с рецепти .


Интересуваме коя фирма посредник използва. Опитах се да се регистрирам http://www.magimixuk.co.uk/, но за сажаление до България няма доставка, нямям представа чрез кого мога да си я доставя. Благодаря.

# 96
  • Мнения: 164
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_10070.htm
Какво ще кажете за тази,заслужава ли си?

# 97
  • Мнения: 3 819
Много спешно питане имам!!!
Купих си от Кауфланд машинка за сладолед, на тяхната марка, сега я пробвам, ама пълно фиаско - час и 20 мин бърка и няма помен от кристалчета даже, охладена течност. Като я спрях течността вътре в контейнера даже си бълбукаше т.е вече не е замръзнала и дори и до утре да я оставя да върти - няма да има резултат.
Питането ми е, дали някой е имал успех с машинка от Кауфланд или утре да правя опит да я връщам, че е третия ден от покупката й и мисля, че би трябвало да си я вземат и да ми върнат парите а аз да си търся друга, че ми е голям мерака.
ПС Направила съм всичко, както трябва, поне според мен, стоя 24 часа във фризера, продуктите ми бяха охладени и т.н и т.н.

# 98
  • Мнения: 1 174
И аз я гледах тая машинка на Кауфланд, беше на промоция в едно от вестничетата. Ма няма логика да не замрази сладоледа, щом контейнера е бил добре замръзнал, би трябвало да предаде студеното на сместа за сладоледа и да я охлади   Thinking
Пробва ли да се обадиш в сервиза първо за съвет някакъв ?
Аз помня ка бях набедила пекарната ми, че не пече  Embarassed Ама 5 пъти правя хляб и все недоопечен. А то от рецептата. Смених рецептата и вече беше приказка. Обаче аз  инат - машинката е виновна  Crazy

# 99
  • Мнения: 3 819
Голяяяма драма с тази машина, още не съм решила дали да я връщам, не че е много пари-19 лева я взех,  но мъжът ми няма да даде да я дублирам с още една.
До 3 часа рових в нета и установих, че Кауфландската е доста слабичка - 12 вата.
Тази тема я назубрих направо  Laughing- на всички са им шумни машините, а тази не се чува като затворя вратата, още едно доказателство за теорията ми.
Направо не знам, дано някой от притежателите на такива машинки се включи до 18,00 и ми каже различни модели какви ватове са горе-долу, за да взема крайно решение.

# 100
  • Мнения: 1 174
Какво общо има мощността на машината със НЕзамръзването на сладоледа  newsm78
Мощността е силата, с която върти перката, т.е. ще разбърква добре за повече време, докато на по - мощна ще й трябва по - малко за същото действие, но ще харчи повече ток.

# 101
  • Мнения: 1 674
В Кауфланд  от днес има машина за сладолед за 30лв. http://www.kaufland.bg/webdatenupload/Pdf/BG/KW18_2900/blaetterkatalog/index.html

Голяяяма драма с тази машина, още не съм решила дали да я връщам, не че е много пари-19 лева я взех,  но мъжът ми няма да даде да я дублирам с още една.
До 3 часа рових в нета и установих, че Кауфландската е доста слабичка - 12 вата.
Тази тема я назубрих направо  Laughing- на всички са им шумни машините, а тази не се чува като затворя вратата, още едно доказателство за теорията ми.
Направо не знам, дано някой от притежателите на такива машинки се включи до 18,00 и ми каже различни модели какви ватове са горе-долу, за да взема крайно решение.
Дали става въпрос за същата машина?
Какво стана с вашата, върнахте ли я?

# 102
  • Мнения: 164
Незнам ,защо тази машинка не ми вдъхна много доверие.Мислех да бия 20 км.до Кауфланд но се отказах.Реших да си поръчам тази,дано остана доволна,като я получа на 4 май.Ето тази.Някой ако има впечатление за нея нека пише.http://prodavalnik.com/photos/ad/5505851/5/

# 103
  • Мнения: 1 674
След дълго колебание купих вчера машината от Кауфланд.

Прочетох много, ама много внимателно упътването. Замразих купата 20часа и проверих течността между стените да е замръзнала хубаво.

Харесах си лесна рецепта от книжката към машината - бананов сладолед.

Количеството беше малко, тоест не съм я пълнила много.

Пуснах машината да работи 20мин - то това е максималното време на работа.
Получи се студен крем. Вкусен крем, но не сладолед. Опитах се да го сервирам на семейството си, но се разтопи толкова бързо, че дори не успях да реагирам да го прибера във фризера.

НЕ я препоръчвам на никого!

Отивам да я върна.
Четох много по форумите и ще си поръчам по амазон машинка, от която чета че са доволни жените. Ще ми излезе къз 60лв. Peace
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-IM200-Litre-Cream-Kitchen/dp/B00 … 1&tag=bgma-20

# 104
  • Мнения: 164
И аз съм чувала добри отзиви за тази машина на Kenwood,но 60 лева ми се струват много пари за тази машинка.Ще пиша и като получа мойта на 4 май дали е добра.За нея прочетох в един немски сай 2 добри отзиви и един негативен.Тази жена която е писала негативния отговор е държала 8 часа контейнера във фризера,така е било писано в упътването.Вие колко часа ги държите вашите ??

# 105
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз си купих такава машинка, но от Джъмбо. Въпроса ми към вас е контейнерчето винаги ли трябва да стои по 12 часа във фризера? Ако го оставя да си стои там седмица, дали ще се пръсне? newsm78 Питам, защото като се знам каква съм блейка, или ще го сложа там и забравя, или пък като ми се яде сладолед няма да ми се чака 12 часа.

# 106
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо няма да му стане. Аз моето лятото постоянно го държа във фризера, защото не знам кога ще ми скимне да си направя сладолед и да е готово за употреба спрямо тези ми настроения.

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 20:16 от Джемма

# 107
  • София
  • Мнения: 208
Машини за сладоледима и в Джъмбо, но нямам идея дали са добри, не им разбрам, просто видях че има. Опитвам се да навия мъжо, да си вземем, ама не иска и тва е.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мойта е от Джъмбо и довечера за първи път ще я пробвам. После ще пиша какво е станало.

# 109
  • София
  • Мнения: 208
Супер! Похвали се после, може и снимка на сладоледа, че да зарибя мъжо Grinning

# 110
  • Мнения: 1 674
И аз си купих такава машинка, но от Джъмбо. Въпроса ми към вас е контейнерчето винаги ли трябва да стои по 12 часа във фризера? Ако го оставя да си стои там седмица, дали ще се пръсне? newsm78 Питам, защото като се знам каква съм блейка, или ще го сложа там и забравя, или пък като ми се яде сладолед нтейнеракоояма да ми се чака 12 часа.

Преди употреба контейнерът трябва винаги да се охлажда, както е описано във вашето упътване. При мен е 20ч.

Ако не се употребява дълго време машината, а контейнерът е във фризера,  е опасно. В моето упътване пише да не се държи повече от седмица, ако в това време не се ползва.

# 111
  • Мнения: 593
Момичета, колко струва машината в Джъмбо? Много съм тъжна ...На моята TCM машинка и е ръждясал контейнера и май няма начин да се оправи и се оглеждам за нещо на поносима цена.  Tired

# 112
  • Мнения: 0
днес ходих в кауфланда но не я видях  newsm78,къде трябва да са изложени

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, колко струва машината в Джъмбо? Много съм тъжна ...На моята TCM машинка и е ръждясал контейнера и май няма начин да се оправи и се оглеждам за нещо на поносима цена.  Tired

Не съм много сигурна, защото нямам навика да помня цени, но беше между 35-39 лева.

# 114
  • Мнения: 593
*Pukanka*, благодаря!  Hug

# 115
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И каква точно е опасността за контейнера? Защото аз моя го държа от години по цяло лято във фризера.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 254
ехее, 'събудили' сте миналогодишната лятно-сладоледена тема. Simple Smile Simple Smile  chef

Нищо няма да му стане. Аз моето лятото постоянно го държа във фризера, защото не знам кога ще ми скимне да си направя сладолед и да е готово за употреба спрямо тези ми настроения.
и аз така. Wink

моята е тсм-ска, дали не беше и 25лв. newsm78

# 117
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И моята е ТСМ-ска също. освен да са им по-издържливи контейнерите, не знам, но нищо му няма постоянно във фризера. Peace

# 118
  • Мнения: 1 674
Моята е от Кауфланд - 30лв.
След дълго колебание я задържах, защото прочетох, че явно машинките с този принцип на действие правят по-мек сладолед. А с ледогенератор ми идват доста голямо капиталовложение, което не мисля, че ще използвам достатъчно.

Относно контейнерът - в упътването на моята пише, че не трябва да стои в хладилника повече от седмица, ако в този период не се използва - тоест не се вади от хладилника за да работи.
Не пише  по каква причина не бива това да се прави.

С настоящата машинка  правя вече няколко вида сладолед и след престой за половин час във фризера, резултатът е доста добър. Дори днес хапнахме бананов. Утре е ред на ягодов. Heart Eyes
Ако не забравя, ще направя снимки и ще постна в темата.

# 119
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Така е, по принцип е по-мек сладоледа с тези машинки, но то си и пише,че трябва да се дозамразява в камера. всичко, което машинката прави е да ви спести ръчното разбъркване, за да не се получат големи кристали и буци лед. След това може да се дозамразява ид а се държи във фризер сладоледа (ако случааайно остане нещо hahaha)

# 120
  • Варна
  • Мнения: 187
Сега когато открих темата се сетих,че имам такъв уред от незнайно колко години,но никога не съм го ползвала, някой има ли такава антика и дали става нещо в нея

# 121
  • Мнения: 27
Здравейте момичета,
И аз реших да си купя машина за сладолед.
Прочетох цялата тема и мисля да взема тази:
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-IM200-Litre-Cream-Kitchen/dp/B00 … 0&tag=bgma-20
(стига да разбера как да се регистрирам в амазон).
Някой ще поръчва ли да се комбинираме?

# 122
  • София
  • Мнения: 757
Здравейте момичета,
И аз реших да си купя машина за сладолед.
Прочетох цялата тема и мисля да взема тази:
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-IM200-Litre-Cream-Kitchen/dp/B00 … 0&tag=bgma-20
(стига да разбера как да се регистрирам в амазон).
Някой ще поръчва ли да се комбинираме?
Как съжалявам, че не намерих темата по-рано - можеше да се комбинираме. На 25-ти вечерта си я поръчах, на 27-ми следобед ми я доставиха. Ужасно са бързи!
Сега почнах да чета за рецепти и видях поста - иначе доставката е 7,83 паунда, като не съм съвсем сигурна в пенитата.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 09:08 от harry10

# 123
  • Мнения: 51
Някой има ли такава машинка и доволен ли е от нея, че съм я харесала? Simple Smile

http://4.bp.blogspot.com/_OqHs8iCVodw/TTHmhBLkdFI/AAAAAAAAAFI/4v … 1600/DSC02522.JPG

при подобни покупки би трябва да внимавате за възможностите на такава машина, бях  дискутирал въпроса

да TCM, или подобните им не са удобни много за сладолед, аз например си правя последователно 2 казанчета(близо 2лт) сладолед, па може и 3. обикновенните машини имат казанче което трябва да се държи мин.12часа във фризера. моята е със ледогенератор (с компресор си е, непрекъснато и когато си поискаш можеш да си направиш сладоледче). обаче кофичката и е с 1л вместимост, първоначално не е никакъв проблем, обаче след месец почва да ти досажда, сега почнах да се оглеждам за машини с 2лт. вместимост, препоръчвам го обезателно на всеки .

например една от тези 
Немокс Лелло Кузинарт и още
http://www.amazon.com/NEMOX-ITALY-gelato-pro-plus/dp/B0002WRM8E/ref=pd_sbs_k_7
http://www.amazon.com/Lello-4090-Gelato-Quart-Cream/dp/B0007QCQNG/ref=pd_sbs_k_2
http://www.amazon.com/Lello-Musso-Lussino-1-5-Quart-Stainless/dp … F0/ref=pd_sbs_k_1

и в никакъв случай без компресор(ледогенератор), щото си е мъчение без него.

ето я и моята машина,купих я от тука(Tr), Китайско производство е но е много качественна, поне засега съм много доволен и прочие :

# 124
  • Мнения: 19 485
Леле какви цени! Доста сладолед ще има да ям за 700 $!

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
за момента още чета ама се замислям каква да е

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте,

Вчера и аз си поръчах ето тази машинка за сладолед http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001D650FA/ref=oh_details_o00 … ie=UTF8&psc=1 , надявам се да съм направила правилния избор, че голямо чудене беше Simple Smile Знам, че с ледогенератор си е най-добре, но реших, че за момента не е нужно да давам толкова много пари Simple Smile.

# 127
  • Мнения: 45
Здравейте,

Вчера и аз си поръчах ето тази машинка за сладолед http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001D650FA/ref=oh_details_o00 … ie=UTF8&psc=1 , надявам се да съм направила правилния избор, че голямо чудене беше Simple Smile Знам, че с ледогенератор си е най-добре, но реших, че за момента не е нужно да давам толкова много пари Simple Smile.

Доволна ли си? Каква е тази машина с ледогенератор? Тази не е ли?

# 128
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
С ледогенератор машините са към 300-500 лв. Те замразяват сладоледа веднага и става за консумация.Не трябва да се държи нищо в камерата. Те са с компресор. Тази е от другия тип, държиш купата в камерата и сладоледът се замразява за сметка на замразения хладилен агент в купата. Не става твърд, готов за консумация сладолед. След тази машина трябва да се държи още 2-3 часа във фризера.
Ето тази е с генератор:
http://www.amazon.co.uk/Nemox-Gelatissimo-Eismachine/dp/B003E6CO … words=eis+machine

http://www.amazon.co.uk/Cuisinart-Professional-Ice-Cream-Maker/d … f=pd_sim_sbs_kh_3

По цените им ще ги познаеш. Laughing

# 129
  • Мнения: 45
Ааа мерси! Ама много грамадни бе...Няма ли по-компактни но без да вкарваш във фризер? newsm78

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Моята машина е без ледогенератор. Вчера се прибрах от морето и още  не съм я пробвала, но мисля днес да го направя. Снощи сложих купата във фризера. Само искам да попитам, някой знае ли с какво мога да заместя течната растителна сметана, че тя май е най вредния продукт в рецептите, пълна е с Е-та.?

# 131
  • Мнения: 11 818
... някой знае ли с какво мога да заместя течната растителна сметана, че тя май е най вредния продукт в рецептите, пълна е с Е-та.?

Има и животинска течна сметана, потърси, по-скъпа е, разбира се, но има защо! Peace Аз ползвам само такава, на President основно, но има и други марки с по-ниски цени - Pilos от Лидл (червена опаковка, 200 мл., 35 %), Vian от Кауфланд (малки синьо-бели кутийки, 250 гр., 30%), Neuburger (Метро, 1л.= 6,23), мисля, че и в Билла има същата, но малки разфасовки, сини, с крава. Тези съм открила досега аз, но може би има и други..

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 687
... някой знае ли с какво мога да заместя течната растителна сметана, че тя май е най вредния продукт в рецептите, пълна е с Е-та.?

Има и животинска течна сметана, потърси, по-скъпа е, разбира се, но има защо! Peace Аз ползвам само такава, на President основно, но има и други марки с по-ниски цени - Pilos от Лидл (червена опаковка, 200 мл., 35 %), Vian от Кауфланд (малки синьо-бели кутийки, 250 гр., 30%), Neuburger (Метро, 1л.= 6,23), мисля, че и в Билла има същата, но малки разфасовки, сини, с крава. Тези съм открила досега аз, но може би има и други..

Благодаря много   bouquet Купих на Президент Simple Smile

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Нещо не ми се получи сладоледа Sad Държах купата във фризера около 24 часа. Направих сладолед по тази рецепта ванилов сладолед

мляко............................1 Cup / ч.ч.
захар............................3/4 Cup / ч.ч.
крема(сметана)...........2 Cup / ч.ч.
ванилия.......................2 tsp / ч.л.

не знам дали не беше от сметаната ( на президент) или защотот не разбих достатъчно добре съставките, но стана доста рядка смес, която в машината се сгъсти съвсем малко и сметаната стана като пресечена. Сложих сместа във фризера, днес ще видя какво е станало. Пак ще пробвам утре ....

# 134
  • Мнения: 11 818
ivka ♥ 007, а сметаната разби ли я предварително? По принцип в чуждите рецепти, когато пише сметана, имай предвид, че обикновено е с доста по-голяма масленост, от тази, която се продава тук.

# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ivka ♥ 007, а сметаната разби ли я предварително? По принцип в чуждите рецепти, когато пише сметана, имай предвид, че обикновено е с доста по-голяма масленост, от тази, която се продава тук.
Амиии, не, трябва ли да я разбивам предварително? Направих го както пишеше в рецептата. Ползвах сметана на Президент, май не пише колко процента е маслеността.

# 136
  • Мнения: 11 818
ivka ♥ 007, а сметаната разби ли я предварително? По принцип в чуждите рецепти, когато пише сметана, имай предвид, че обикновено е с доста по-голяма масленост, от тази, която се продава тук.
Амиии, не, трябва ли да я разбивам предварително?
Сметаната, независимо животинска или растителна, винаги се разбива преди това, най-добре студена.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ivka ♥ 007, а сметаната разби ли я предварително? По принцип в чуждите рецепти, когато пише сметана, имай предвид, че обикновено е с доста по-голяма масленост, от тази, която се продава тук.
Амиии, не, трябва ли да я разбивам предварително?
Сметаната, независимо животинска или растителна, винаги се разбива преди това, най-добре студена.

Със захарта ли се разбива сметаната ? Благадоря!   bouquet

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 687
А някой опитвал ли се е да си направи домашна сметана? Аз сега смесих овче домашно мляко с масло, разбих го с миксера и го оставих в хладилника да се охлади. Интересно ми е дали след като се охлади и го разбия пак с миксера ще стане пухкаво? newsm78

# 139
  • Мнения: 221
Момичета,направих Ванилов домашен сладолед  с 4 жълтъка,захар,мляко,сметана и ванилия.Обаче стана много твърд,сякаш има вода в него.Дали е от рецептата или от машината за сладолед?Машината е от Лидл и за първи път я ползвам,но не съм доволна от резултата  Cry

# 140
  • Мнения: X
От яйцата е .
Този става много хубав http://angellovescooking.blogspot.com/2013/05/mascarpone-strawbe … ry-ice-cream.html - без машина съм го правила и кристали ледени не е имал.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 709
А някой опитвал ли се е да си направи домашна сметана? Аз сега смесих овче домашно мляко с масло, разбих го с миксера и го оставих в хладилника да се охлади. Интересно ми е дали след като се охлади и го разбия пак с миксера ще стане пухкаво? newsm78
Купувам си домашно мляко. Сварявам охлаждам и отделям една купичка каймак. От 4 л. мляко вадя достатъчно за 1 доза сладолед. Ппонякога ми остава, зависи от сезона и какво са яли кравите. Разбивам с пасатора и воала имаме домашна сметана.

# 142
  • Мнения: 221
Опитах да направя изкуствена Сметана,следвах указанията,но след като престоя 24 часа в хладилника имаше два пръста стегнало краве масло отгоре и отдолу млякото.Пак разбих,но нищо не стана-прясно мляко с топченца масло.При някой ставала ли е тази изкуствена сметана, да не би аз нещо да бъркам O:)

Общи условия

Активация на акаунт