Не ви ли омръзна

  • 4 473
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Абе хора...
Малко ли ни натоварват всички медии
с постоянната дивотия която става в държавата
та и тук.
Телевизия,радио,печат...всички се надпреварват да
бълват човешки трагедии във HD формат.
Чудя се що за перверзно удоволствие се изпитва
от всичката тая кръв която се пролива в държавата
та и във форума се обливаме ежедневно с нея.

# 1
  • Мнения: 2 353
  Жизнерадостен профил.

# 2
  • Мнения: 274
И аз тва казвам. Дайте да си говорим за некви по-секси неща

# 3
  • Мнения: 5 370
Доценте,

Понякога е по-добре човек да замълчи. Така хората ще го сметнат и за по, хм, умен.

# 4
  • Мнения: 220
Доценте,

Понякога е по-добре човек да замълчи. Така хората ще го сметнат и за по, хм, умен.

И аз това казвам.Да се замълчи,не да се тръби.

# 5
  • Мнения: 5 370
Не ме разбра.
Нейсе, няма значение. Енджой.

# 6
  • Мнения: X
Има разлика между това да си чешеш просто езика с хорските трагедии и от чисто човешкото желание да споделиш ужаса и шока. Да съпреживееш болката.
От ужаса, шока и болката ми омръзна. Имаш ли някакво решение? И колко бруто трябва да говоря за секс и смешки, за да не изпадам повече в тези състояния, когато нещо наистина ме трогне и потресе? Thinking

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И на мен ми се ще от време на време да се сещаме и да споделяме/обсъждаме хубави , добри новини  Grinning а тях ги има просто от тъмните очила не ги виждаме добре  Sunglasses жалко за което  Confused



*споделям някои горни мнения  Peace

# 8
  • Мнения: 220
Аз пък се чудя какво ли изпитват
близките на всички пострадали
ежедневно, четейки и слушайки
ежеминутно навсякъде за трагедията си.
Кръстя се дано никога,никой от нас
да не разбере.

# 9
  • Мнения: 34
И аз тва казвам. Дайте да си говорим за некви по-секси неща
Върнали сме се. Споделете.  Embarassed

# 10
  • Мнения: 274
И аз тва казвам. Дайте да си говорим за некви по-секси неща
Върнали сме се. Споделете.  Embarassed

Е Споделих вече

# 11
  • Мнения: 12 663
Ако говорим чисто рационално, трагедиите предизвикват по-голям интерес дори от секса.
Ако вмъкнем човещината, наистина по-добре е понякога човек да замълчи.  Силно се надявам темата ти да бъде заключена. В ден на такава трагедия. Отщяха ми се шегите.  

# 12
  • Мнения: 5 370
Ако говорим чисто рационално, трагедиите предизвикват по-голям интерес дори от секса.
Ако вмъкнем човещината, наистина по-добре е понякога човек да замълчи.  Силно се надявам темата ти да бъде заключена. В ден на такава трагедия. Отщяха ми се шегите.  
Именно.

# 13
  • Мнения: 220
Ако говорим чисто рационално, трагедиите предизвикват по-голям интерес дори от секса.
Ако вмъкнем човещината, наистина по-добре е понякога човек да замълчи.  Силно се надявам темата ти да бъде заключена. В ден на такава трагедия. Отщяха ми се шегите.  

А защо не се прави.

# 14
  • Мнения: 2 132
Ае, стига писа!
Трагедия!

# 15
  • Мнения: 6 441
Предлагам темата за бъде заключена.
 Stop

# 16
  • Мнения: 220
Ае, стига писа!
Трагедия!

Не омаловажавам днешната трагедия.
Опитай се да вникнеш малко във въпроса ми.

# 17
  • Мнения: 5 370

Опитай се да вникнеш малко във въпроса ми.
Ще се опитам да се изряза възможно нааааай-мекичко и ще ти напиша бааавничко.

Въпросът ти е НЕУМЕСТЕН. Невероятно неуместен.
Ако си целил 5 минути звездна всефорумска слава-то получи ги. ooooh!

# 18
  • Мнения: 220

Опитай се да вникнеш малко във въпроса ми.
Ще се опитам да се изряза възможно нааааай-мекичко и ще ти напиша бааавничко.

Въпросът ти е НЕУМЕСТЕН. Невероятно неуместен.
Ако си целил 5 минути звездна всефорумска слава-то получи ги. ooooh!

Неприятните въпроси са неуместни,вярно е.
А славата не ме топли като цяло.

# 19
  • Мнения: 6 441
A би ли обяснил кое точно е уместно в твоят въпрос?   Thinking

# 20
  • Мнения: 5 370
Ох......

Въпросът бил 'неприятен' ooooh!
А какви въпроси трябва да се задават, според тебе, Бачо???

Кое по тежи-ц...и или г...з?

Кои са по-добри шофьори и защо ли е така?
Какъв цвят ви е сутиенът/гащите/боксерките/прашките?

По колко пъти на ден и в какви пози?
Аре, отговори ми и ти на въпроса./

# 21
  • Мнения: 836
Вижте, има големи трагедии. Тази, на автора също не е малка...
Нужно е само да замълчим... Да си потъне темата, както си му е редът.

# 22
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Уважаеми,  Доценте по бездушие и безочие, с нищо не сте по-различен от прословутия ЖАН ВИДЕНОВ, който  си игра хоро , когато майките оплакваха 14 -ТЕ ЗАГИНАЛИ войничета при нелепа катастрофа на Околовръстен път !   Замълчете именно от уважение към трагедията на хората, които не им е в този момент до веселяшките ви темички! Да проявиш съчувствие и съпричастност е висше човешко качество, което вие не притежавате. Относно новият ви ник - да ви е честит ! Ризата ще ви я пратя по-късно !

# 23
  • Мнения: 220
Ох......

Въпросът бил 'неприятен' ooooh!
А какви въпроси трябва да се задават, според тебе, Бачо???

Кое по тежи-ц...и или г...з?

Кои са по-добри шофьори и защо ли е така?
Какъв цвят ви е сутиенът/гащите/боксерките/прашките?

По колко пъти на ден и в какви пози?
Аре, отговори ми и ти на въпроса./

като почна да задавам такива въпроси,ще ти отговоря
и защо ги задавам.

А относно въпросите.Гледай емисиите "Новини",
там има много  материал за теми.

# 24
  • Мнения: 216
Аз до колкото съм запозната( не твърдя 4е имам висше по спецялността) си мисля 4е този форум е да споделиш какво те вълнува- ак отова е размера на .....телевизора на съседа или по-популярни неща като слу4ки  отразени в медиите- си е право на автора има модератори, които ако сметнат дадена тема за груба/неуместна и нараняваще не4ии права се заклю4ва, дори и изтрива и никой пострадал няма да я 4ете( а силно се съмнявам 4е споменатите жертви седят и 4етат форума, докато са във вихъра на трагедията. И дано не си наистина доцент, който у4и студентите си да си премъл4ават 4е тая българия никога няма да излезе от турско....упс, комунизъм...упс, "демокрация.....соцялизъм,....абе каквото и да го нари4ат това подтисни4ество.

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
абе, къде е Татти? айде, заключете тая простотия най-накрая. тук напоследък се напълни с ... айде, няма да казвам.

# 26
  • Мнения: 5 370
Доцентееее, доценте....самозвана ти е титлата, доцентеееее.

и аз се чудя къде е Татти?

# 27
  • Мнения: 4 841
Не стреляйте по Доцента Stop
И не отричайте, че заглавия, в които има "ужас", "кошмар", "трагедия", "кръвопролитие", "драма" и т.н. действат като магнит на драгия читател и се пълнят лавинообразно, докато достигнат десетки страници... С какво, питам аз, подобни теми облекчават мъките на опечалените? С какво една емотиконка "  Praynig " те прави по-съпричастен, по-добър, по-човечен?

Извинете, но в такива теми винаги ми е било чудно лешоядството, с което се налита на детайлите и подробностите - ама колко ТОЧНО са загиналите... ама КАК са загинали... ама КЪДЕ са били разпръснати труповете...  ooooh! ooooh! ooooh! Като че ли фактът дали са 15 или 16 променя по някакъв начин трагедията...

Истинската трагедия е за близките. Всички останали загрижени, просълзени и прочие трогнати коментатори са чисто и просто сеирджии, които с подобни теми всъщност плюят в пазви, че не се е случило на тях... Няма да забравя темата да изчезналото момиченце Маделин - сто страници дисекции  Sick

В този смисъл подкрепям Доцента - че форумското остроумие и детективски способности е по-добре да се упражняват по хипотетични теми като края на света през 2012 и НЛО, а не върху реални трагедии.

# 28
  • Мнения: 220
Уважаеми,  Доценте по бездушие и безочие, с нищо не сте по-различен от прословутия ЖАН ВИДЕНОВ, който  си игра хоро , когато майките оплакваха 14 -ТЕ ЗАГИНАЛИ войничета при нелепа катастрофа на Околовръстен път !   Замълчете именно от уважение към трагедията на хората, които не им е в този момент до веселяшките ви темички! Да проявиш съчувствие и съпричастност е висше човешко качество, което вие не притежавате. Относно новият ви ник - да ви е честит ! Ризата ще ви я пратя по-късно !

без коментар

# 29
  • Мнения: 194
Oх като тръгнете да обиждате и нападате нямате мяра значи.

Ми има и хора,  които са с по - слаба психика и не стига , че всяка медия бълва лоши новини, а и тук, във форума.

Не казвам, че не трябва да се пускат подобдни теми на всяка цена, но приемете, че има и такива, на които не им е приятно да ги четат.

# 30
  • Мнения: 12 663

Не казвам, че не трябва да се пускат подобдни теми на всяка цена, но приемете, че има и такива, на които не им е приятно да ги четат.

О, да, сори. Неприятно е. 15 човека са загинали. Колко неприятно. Като чуя тази дума по повод на такава трагедия , ми се повръща.

# 31
  • Мнения: 2 018
Прав си Доцентът, но и няма как да не се говори. Понякога е полезно. Точно тази сутрин си говорих с мъжа ми, че по време на абитуриентските празници тази година, като че ли нямаше толкова много катастрофи. Предполагам, че се дължи на огласяване на проблема и приказките, които са се изговорили.  Peace

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 14:21 от Бо_

# 32
  • Мнения: 220
Прав си Доцентът, но и няма как да не се говори. Понякога е полезно. Точно тази сутрин си говорих с мъжа ми, че по време на абитурентските празници тази година, като че ли нямаше толкова много катастрофи. Предполагам, че се дължи на огласяване на проблема и приказките, които са се изговорили.  Peace

А може би на камерите,засиленото полицейско присъствие
и безкомпромисното отношение на полицията към всички,
без значение колко е скъпа колата или кой е бащата или чичото.

И да,нека се говори.
Но нека се каже какво се прави
за да не се случват такива ужасни неща.

# 33
  • Мнения: 194

Не казвам, че не трябва да се пускат подобдни теми на всяка цена, но приемете, че има и такива, на които не им е приятно да ги четат.

О, да, сори. Неприятно е. 15 човека са загинали. Колко неприятно. Като чуя тази дума по повод на такава трагедия , ми се повръща.

Просто приеми, че има хора с лабилна психика, ако щеш и бременни.

А форумът пък не мисля , че е новинарник.

# 34
  • Мнения: 2 018
А може би на камерите,засиленото полицейско присъствие
и безкомпромисното отношение на полицията към всички,
без значение колко е скъпа колата или кой е бащата или чичото.

Не съм сигурна в последното. Наистина ли отношението на полицията е безкомпромисно?  Laughing

# 35
  • Мнения: 220
А може би на камерите,засиленото полицейско присъствие
и безкомпромисното отношение на полицията към всички,
без значение колко е скъпа колата или кой е бащата или чичото.

Не съм сигурна в последното. Наистина ли отношението на полицията е безкомпромисно?  Laughing

Надявам се,след като има спад на произшествията с абитуриенти.

# 36
  • Мнения: 22 432
И защо да се заключва темата?
Има хиляди други, които са за ключ от първият пост, но така си стоят....

Да, за мен също е донякъде неприятно да гледам постоянно ужаси, катастрофи, убийства и какво ли не по телевизията. Като вляза тук отново да чета същото.
И се започва едно - "горките хора", "съчувствам им" и т.н.....е и....тези ваши съчувствия ще им помогнат ли с нещо? На убитите, на близките им - едва ли!
Да не говорим, че в подфорум "Клюкарник"....само по името ми е отвратително да чета за тези неща точно тук. Като поредната клюка, която вълнува хората днес....а утре вече е забравена, защото идва нова.

Да, и аз съчувствам на всички тези хора, включително и имам близки загинали в безумен инцидент на пътя преди няколко години. И като донякъде потърпевш от подобна случка ще ви кажа, че изобщо не е приятно да се обсъжда кой, как, къде, защо и т.н. е загинал на пътя или някъде другаде. Не са нужни съчувствия и писане във форума на съжаления....а нещо съвсем друго.

# 37
  • Мнения: X
Правите в момента същото, срещу което се бунтувате: грубо празнословите.

# 38
  • Мнения: 15 619
Не мога да кажа, че ми е омръзнало, а че не искам да се случват трагедии, не искам да ми идва до главата, не искам да се натоварвам, не искам да тръпна за близките си, защото постоянно се сбъдва някой кошмар.
 Но е факт. Едната страна на бързото разпространение на информацията в днешно време...  
 

# 39
  • Мнения: 220
И защо да се заключва темата?
Има хиляди други, които са за ключ от първият пост, но така си стоят....

Да, за мен също е донякъде неприятно да гледам постоянно ужаси, катастрофи, убийства и какво ли не по телевизията. Като вляза тук отново да чета същото.
И се започва едно - "горките хора", "съчувствам им" и т.н.....е и....тези ваши съчувствия ще им помогнат ли с нещо? На убитите, на близките им - едва ли!
Да не говорим, че в подфорум "Клюкарник"....само по името ми е отвратително да чета за тези неща точно тук. Като поредната клюка, която вълнува хората днес....а утре вече е забравена, защото идва нова.

Да, и аз съчувствам на всички тези хора, включително и имам близки загинали в безумен инцидент на пътя преди няколко години. И като донякъде потърпевш от подобна случка ще ви кажа, че изобщо не е приятно да се обсъжда кой, как, къде, защо и т.н. е загинал на пътя или някъде другаде. Не са нужни съчувствия и писане във форума на съжаления....а нещо съвсем друго.




Това не го бях съобразил наистина.
Клюкарник...изкривено общество сме ooooh!

# 40
  • Мнения: 22 432
Правите в момента същото, срещу което се бунтувате: грубо празнословите.

Кое е празнословие по-точно?
Човек да изрази мнението си, че не е приятно да се обсъждат подобни неща?
С какво се помага? Със съчувствието, с думите, с изписаните по 20-30стр, ама как е станало, кой кого е блъснал, кой е виновен?
Ако водачите спазваха законите и правилата за движение по пътищата....тези неща щяха да са рядкост и нямаше да се говори за тях по форумите.


За мен лично е грозно някой да обсъжда как е загинал мой близък. Съжалявам, но това е мнението ми и така чувствам нещата.
И съм убедена, че 50% от близките на загинали споделят това мнение.

# 41
  • Мнения: 4 585
Доценте, подписът ти не противоречи ли на апела ти? Присъствал ли си на аутопсия?

# 42
  • Мнения: 220
Доценте, подписът ти не противоречи ли на апела ти? Присъствал ли си на аутопсия?

подписа ми е метафоричен и не е свързан с темата.
предполагам че малцина си смеят профила съобразно
темата която пускат.
Не,не съм присъствал на аутопсия.

# 43
  • Мнения: 4 585
Да нямаш брат Теодор, приличаш по изказа на един Теодор.

# 44
  • Мнения: 2
Мълчанието премахва проблема, смалява болката или просто ще ни накара да се почувстваме по-добре? Не разбирам, защо?

# 45
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мълчанието премахва проблема, смалява болката или просто ще ни накара да се почувстваме по-добре?

Не, но ще изрази уважение към болката и скръбта на засегнатите.


# 46
  • Мнения: 2 018
Мълчанието премахва проблема, смалява болката или просто ще ни накара да се почувстваме по-добре? Не разбирам, защо?

Понякога..., някои приказки наистина са излишни. Не става въпрос и за мълчание. Но много често медиите, а и тук се среща: проблемите се преекспонират, но не с цел намиране на решение, а от криворазбрана подкрепа.  

Mirama хубаво го е написала:

Да, и аз съчувствам на всички тези хора, включително и имам близки загинали в безумен инцидент на пътя преди няколко години. И като донякъде потърпевш от подобна случка ще ви кажа, че изобщо не е приятно да се обсъжда кой, как, къде, защо и т.н. е загинал на пътя или някъде другаде. Не са нужни съчувствия и писане във форума на съжаления....а нещо съвсем друго.

# 47
  • Мнения: 620
Вярно е,че с добро и съвети при нас нищо не се постига.
На нашенеца трябва да му се бръкне здраво в джоба или да му се показва истината ,в най-суровия и вид.
По-принцип съм кръвожаден човек,но да ми се навира едно и също в очите накъде и да се обърна,ме кара да се чувствам тъпо.
А за съпричастността - забелязала съм,че е много мимолетна......до момента,в който цъкнем на "подпрозореца ДиС".  
Имала съм случаи,когато съм се нуждаела от съчувствие и съпричастие,но не съм пускала тема,за да събирам " Praynig", " Peace"," Hug"....не ми решават проблема.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 099
Вчера на пресконференция в БТА една фондация раздаде дипломите на деца лишени от родителска грижа от курсове по езици и професионални умения. Някъде нещо да видяхте в медиите? Това не ви ли докосва по същия човешки начин, за който става дума?

Ако стане някоя трагедия със същите тези деца лишени от родителска грижа, веднага обществото ще завре дебел и червен, сумтящ нос в линейки и морги!

# 49
  • Мнения: 15 619
По отлива от темата съдя и за интереса към по-добрата новина.

# 50
  • Мнения: 5 370
Коя е "по-добрата новина"?
Грешиш, някои се "отляхме" доброволно, за да не предизвикваме излишни словесни логореи.

# 51
  • Мнения: 15 619
Коя е "по-добрата новина"?
Грешиш, някои се "отляхме" доброволно, за да не предизвикваме излишни словесни логореи.
Говоря по принцип. Не ме разбра.

# 52
  • Мнения: 1 217
И не отричайте, че заглавия, в които има "ужас", "кошмар", "трагедия", "кръвопролитие", "драма" и т.н. действат като магнит на драгия читател и се пълнят лавинообразно
и Слава Богу, че е така ! Това означава, че обществото ни не е съставено от инфантили, които щом не са потърпевши нищо друго не ги интересува.
Истинската трагедия е за близките.Всички останали загрижени,  просълзени и прочие трогнати коментатори са чисто и просто сеирджии
За пръв път чувам, че да си съпричастен с болката и трагедията на някой значи, че си сеирджия. Но пак е по-добре от инфантил.

# 53
  • Мнения: 1 437
Да си съпричастен е едно , да ровиш в душите на другите  е съвсем друго

# 54
  • Мнения: 4 841

Ако това е някакъв опит да ме обидиш, не ти се получава.

# 55
  • Мнения: 1 217
Да си съпричастен е едно , да ровиш в душите на другите  е съвсем друго
Е, аз досега не съм видяла никой пишещ в такава тема да пита роднините на пострадалите " кой знае колко се е мъчил ", или " какво ли си е мислел преди да умре? ".

Ако това е някакъв опит да ме обидиш, не ти се получава.
Не ми е била целта да те обидя, ако си се припознала, не съм виновна. Пък и щом си позволяваш да наричаш всички, на които им е мъчно за погубените животи " сеирджии " трябва да си готова да приемеш и тяхното мнение за теб.

# 56
  • Мнения: 431
Ако бях жертва на някаква гадост или мои близки, не бих искала да попадна на тема в Клюкарника от 50 страници с розички, пистолети и ровене в мръсното бельо на жертви и извършители.

Мисля, че медиите твърде често прекаляват. Например при масови стрелби за психолозите е ясно, че засиленото медийно внимание "отключва" още няколко побъркани мозъка. Така стана наскоро - 2-3 стрелби в кратки периоди на време. Подробните статии за намерени разчленени тела води до серия подобни престъпления.

# 57
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Пък и щом си позволяваш да наричаш всички, на които им е мъчно за погубените животи " сеирджии " трябва да си готова да приемеш и тяхното мнение за теб.
......Нека сме съпричастни , добре но да не оставаме само с "голата съпричастност" и гледането от страни  Rolling Eyes



Сещам се за инцидента с горящия влак , когато много хора са стояли отстрани и са снимали трагедията без да се опитат поне малко да помогнат  Confused Те сигурно също са били съпричастни  Thinking





# 58
  • Мнения: 1 437
Да си съпричастен е едно , да ровиш в душите на другите  е съвсем друго
Е, аз досега не съм видяла никой пишещ в такава тема да пита роднините на пострадалите " кой знае колко се е мъчил ", или " какво ли си е мислел преди да умре? ".
То ти стига непрекъснто да те връщат към случилото се. Преживяла съм го 2 пъти...........

# 59
  • Мнения: 431
Сещам се за инцидента с горящия влак , когато много хора са стояли отстрани и са снимали трагедията без да се опитат поне малко да помогнат  Confused Те съгурно също са били съпричастни  Thinking


А какво е трябвало да правят, да гасят с голи ръце ли? Пламнало е за минути, температурите са невероятни, 3-4 метрови пламъци, не можеш нито да се приближиш, нито нищо. Вероятно са предполагали, че всички са се измъкнали, едва ли са снимали умишлено клипче, за да се забавляват над горящи хора.  Tired Много сте ми интересни понякога.

# 60
  • Мнения: 5 370

Сещам се за инцидента с горящия влак , когато много хора са стояли отстрани и са снимали трагедията без да се опитат поне малко да помогнат  Confused Те сигурно също са били съпричастни  Thinking


А какво е трябвало да направят, Дес? Shocked
Да влязат през пламъците като Батман ли? ooooh!

# 61
  • Мнения: 1 217
Desss , ако намекваш, че съм като снимащите, не съм. И да, медиите наистина прекаляват, но по постовете на човек лесно може да се ориентираш за подбудите му. Ако задава излишни въпроси и търси сензация, веднага си проличава и такива хора са малцинство в такива теми.  Едва ли всички са сеирджии,на  които изобщо не им пука за чувствата на опечалените.
И също мисля, че да снимаш в такъв момент е неуместно.

# 62
  • Мнения: 194
Сещам се за инцидента с горящия влак , когато много хора са стояли отстрани и са снимали трагедията без да се опитат поне малко да помогнат  Confused Те съгурно също са били съпричастни  Thinking


А какво е трябвало да правят, да гасят с голи ръце ли? Пламнало е за минути, температурите са невероятни, 3-4 метрови пламъци, не можеш нито да се приближиш, нито нищо. Вероятно са предполагали, че всички са се измъкнали, едва ли са снимали умишлено клипче, за да се забавляват над горящи хора.  Tired

Напротив!

Мога да дам безброй примери...

Не сте ли виждали например хора да се бият и сто сеирджии да ги наблюдават?

А веднъж се натъкнах на възрастен човек с инсулт, паднал в градинката и повечето го подминаваха мислейки го за пиянде.

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да права си постъпили така както са преценили ,  стояли са и са снимали  Sunglasses

# 64
  • Мнения: 335
А как ще се разбере, че причината за убийството на тези хора е автобус, който е в експлоатация от над 30 години, ако пазиш новините в тайна, за да не ядосаш някой форумски доцент?

Трагедия е цялата мизерия на хората от един цял живот на днешен абитуриент насам.
Автобусът е качил пътници от дома за стари хора. Защо не са ги качили с депутатски мерцедес - в експлоатация от една-две години?
Ако Доцента няма киселини, нека да отговори.


 

# 65
  • Мнения: 25 610
Омръзна ми! Даже ми писна!  #Cussing out
Затова излизам с конкретно предложение! (Моля бременните, кърмачките, хората със слаби нерви и сърца, както и децата под 12 години да напуснат ведната темата! Благодаря!)
Предлагам най-сериозно, подфорумите Клюкарник и Дом и Семейство да бъдат затворени за нови теми, като право да пускат такива да имат само дълбокоуважаваните съфорумци Гил Грисъм и МАРИАНКАА. Естествено, да има все пак някакво ограничение за не повече от 10 теми дневно.
Те двамата са напълно достатъчни да надникнат, огледат и почешат всяко телесно отверстие на още по-уважаваните потребители на форума, като по този начин задоволят всяко любопитство, както и всички вкусове и капризи.
Но понеже и те са хора, и те душа носят, в събота и неделя може да ги замества уважаваният съфорумец Борис (давай, Борко, можеш!), който да покрива нуждите на двата подфорума.
Всеки друг напън за споделяне, потрисане, питане и почесване на сърбящи телесни части да бъде изложен в писмена молба до Спамочата, който да бъде задължен да я разгледа, обсъди и отговори в срок не по-малко от 29 и не повече от 30 календарни дни.
Благодаря за вниманието! Надявам се да подкрепите моето предложение!
 Hug Heart Eyes  bouquet

# 66
  • Мнения: 2
Ние тук си лаем, но това не променя нищо. Лаехме (лаехме ли?) и след Индиго, но там отнесоха по 1000 глоби. Дискусиите за причините едва ли "отключват" и други трагедии. Лошото е, че тъпите постове заливат смислените такива и няма отговори на въпросите. Логично е.
А и кой чете тук, освен пишещите.

# 67
  • Мнения: 431

Напротив!

Мога да дам безброй примери...

Не сте ли виждали например хора да се бият и сто сеирджии да ги наблюдават?

А веднъж се натъкнах на възрастен човек с инсулт, паднал в градинката и повечето го подминаваха мислейки го за пиянде.

Примерите ти са несравними.

А на Desss ще се обадя в нужда... да гаси запалени къщи, да повдига паднали дървета и т.н.

# 68
  • Мнения: 5 370
Сийкееее, забрави да прикрепиш формуляр за подписка. Mr. Green
Кокос=чете се, и още как.

# 69
  • Мнения: 194
Защо да са несравними Лизбет?

Сеира ни вълнува нас най - много Sick

Защо според теб лошите новини продават?

Гадно племе сме си ние хората Confused, но спирам, че оспамихме темата.

# 70
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Понеже някои тук подкараха спора просто за да се спори - да ви припомня тезисите :

Абе хора...
Малко ли ни натоварват всички медии
с постоянната дивотия която става в държавата
та и тук.
Телевизия,радио,печат...всички се надпреварват да
бълват човешки трагедии във HD формат.
Чудя се що за перверзно удоволствие се изпитва
от всичката тая кръв която се пролива в държавата
та и във форума се обливаме ежедневно с нея.


Не, не е перверзно удоволствие, както може да го нарече само един перверзен мозък. Казва се БОЛКА
за чуждото нещастие и съпричастност към човешката мъка. Приемете, че някои хора са способни искрено да съчувстват. Защото споделената мъка е половин мъка.

# 71
  • Мнения: 2
Сеира ни вълнува нас най - много Sick

Вас, да. Но защо обобщаваш?
Мен ме вълнуват причините и мерките след това, пречещи на повтаряемостта на трагедията.
И виновните да си получат заслуженото, разбира се.

# 72
  • Мнения: 130
Доценте,

Понякога е по-добре човек да замълчи. Така хората ще го сметнат и за по, хм, умен.

И аз това казвам.Да се замълчи,не да се тръби.
Ха това беше забавно.Обичам така и аз да излизам от ситуация(in real life).Напада те някоя "умница" като се мъчи да те обиди нещо уж по тънката,а ти се правиш на неразбрал....хехееееей.Още ми е смешно.

# 73
  • Мнения: 335
Питам още веднъж - защо пътниците от дома за стари хора са били качени с автобус,
който е в експлоатация от над 30 години.
Защо не са били качени с депутатски мерцедес в експлоатация от под 3 години.
Или с какъвто и да е друго возило от тези на 5-те процента "успели българи"
през последните жизнерадостни славни години, замърсявани само от новините на медиите.

# 74
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Личен опит.Когато се случи нещо ужасно....по-добре по-малко хора да се занимават с това!

# 75
  • Мнения: 194
Сеира ни вълнува нас най - много Sick

Вас, да. Но защо обобщаваш?
Мен ме вълнуват причините и мерките след това, пречещи на повтаряемостта на трагедията.
И виновните да си получат заслуженото, разбира се.

Обобщавам като цяло и не говоря само за конкретният случай Stop

# 76
  • Мнения: 1 437
Личен опит.Когато се случи нещо ужасно....по-добре по-малко хора да се занимават с това!
Напълно споделям. И колкото по-малко ти ровят в раната толкова по- добре.................

# 77
  • Мнения: 5 370
Темата се превърна в дуплика на репликата, както и мерене кой го умеел тънко, пък кой-дебело.
Сийке-вади, моля, петицията. И без това никой вече не ги бръсне за нищо, пусти петиции.

# 78
  • Мнения: 431
К-А-М, идея си нямам, защо не правиш разлика. Едно е природна стихия, друго е бой на пияници или припаднал дядо. В екстремни ситуации въобще не е ясно кой как ще постъпи, задействат се механизми за спасяване на кожичката, които са различни от ежедневните. Все пак какво се очаква да прави човек с голи ръце срещу пламнал вагон, моля да ми се обясни каква помощ можеш да окажеш? Ще гасиш с шише минерална вода ли? Че то само температурата е непоносима, да не говорим за дим. Твоите примери са за сеирджийство и безразличие, разбирам възмущението ти. Не мога да се съглася обаче, че има знак на равенство между примерите. В твоите примери може да се направи нещо - да се обадиш на съответните органи, ако си як мъжага да разтървеш биещите се. Срещу някои събития сме безсилни.

# 79
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
В случая раната е на цялото общество и трябва да се вади нож и да се реже, защото когато немарливостта ражда смъртта на 16, не може да се мълчи.

# 80
  • Мнения: 2
Питам още веднъж - защо пътниците от дома за стари хора са били качени с автобус,
който е в експлоатация от над 30 години.
Защо не са били качени с депутатски мерцедес в експлоатация от под 3 години.
Или с какъвто и да е друго возило от тези на 5-те процента "успели българи"
през последните жизнерадостни славни години, замърсявани само от новините на медиите.


Комунист-утопист?
На тъп въпрос - тъп отговор, но едва ли искаш това.

# 81
  • Мнения: 2 018
Личен опит.Когато се случи нещо ужасно....по-добре по-малко хора да се занимават с това!

Това се опитвам да кажа и аз.
Че ако за миг се поставите на мястото на тези хора, ще разберете, че те нямат нужда от вашето съчуствие - не и по начина, по който се прави. Защото ако наистина им съчуствахте, а не мислехте за себе си, щяхте да си премълчите.

# 82
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Личен опит.Когато се случи нещо ужасно....по-добре по-малко хора да се занимават с това!

Това се опитвам да кажа и аз.
Че ако за миг се поставите на мястото на тези хора, ще разберете, че те нямат нужда от вашето съчуствие - не и по начина, по който се прави. Защото ако наистина им съчуствахте, а не мислехте за себе си, щяхте да си премълчите.

Ето още веднъж :

В случая раната е на цялото общество и трябва да се вади нож и да се реже, защото когато немарливостта ражда смъртта на 16, не може да се мълчи.

# 83
  • Мнения: 194
Не разбрахте какво искам да кажа, няма значение.

Оттеглям се и подозирам , че темата скоро ще бъде закатанчена.

# 84
  • Мнения: 431
Аз не вярвам, че обсъждането на тази трагедия ще доведе до нещо ползотворно, например вълшебно ще спрат вековните автобуси и ще снабдят старческите домове с мерцедеси. Съжалявам. Колкото други трагедии доведоха до нещо. Трагедията с влака доведе до забрана на пушенето във влаковете, но не се спазва. Как така ще ми забраняват да пуша и т.н. Толкова за ефекта.

# 85
  • Мнения: 220
А как ще се разбере, че причината за убийството на тези хора е автобус, който е в експлоатация от над 30 години, ако пазиш новините в тайна, за да не ядосаш някой форумски доцент?

Трагедия е цялата мизерия на хората от един цял живот на днешен абитуриент насам.
Автобусът е качил пътници от дома за стари хора. Защо не са ги качили с депутатски мерцедес - в експлоатация от една-две години?
Ако Доцента няма киселини, нека да отговори.


 

Няма киселини и отговаря.
Вникни в темата,не размахвай цветни пухчета.

# 86
  • Мнения: 335
... На тъп въпрос - тъп отговор, но едва ли искаш това.

Кокос, отговорила си душо, с много точен пример.
Показала си нагледно къде е проблемът на повечето трагедии - в неспазването на правилата.
Ти не спазваш елементарни правила на елементарно възпитание, но по-очевидното е,
че не спазваш правилата на форума.
Това тук се прави точно толкова често, колкото се прави навън.
Какъв им е проблемът на форумските академици да контролират темите и начина на писане на потребителите, като и правила си има, и модератори. А самите те са потребители. Самочувствието?
И на теб ли то ти е проблемът? Или само възпитанието?

Прочети правилата, потребителко. Ако ти не можеш да ги спазваш тук, приготви се и навън някой да не ги спазва спрямо теб - в трамвай, в автобус, в градинка, във влак...

# 87
  • Мнения: 24
Да се каже "сеирджийство" е грубичко и пресилено, но е факт, че смъртта и чуждото нещастие действат  освежаващо на останалите живи. Хората обичат да четат гадости, да ходят на погребения, да съчувстват, да пускат емотикончета с рози и прегръдки, но дълбоко в себе си се кръстят "ох, добре, че не се случи на мен" и някак си се чувстват "по-живи".
Дори и най-искреното и чисто съчувствие си е малко егоистично.

# 88
  • Мнения: 5 370
Селтакис, а ти защо мислиш, че плачат хората на погребение?
Защото знаят, че и техният ред иде.
Но това не ИЗКЛЮЧВА макар и егоистичното съчувствие.
Нали така?

# 89
  • Мнения: 2
Безумната безотговорност, която убива хора е страшна. Темите тук не са.

# 90
  • Мнения: 2 018
Селтакис, а ти защо мислиш, че плачат хората на погребение?

Заради себе  си.

# 91
  • Мнения: 5 370
 Mr. Green
Бо, ясно ми е защо плачат, но това не изключва и другото.
Ох, почна да става гротесково. Mr. Green

# 92
  • Мнения: 220
Селтакис, а ти защо мислиш, че плачат хората на погребение?
Защото знаят, че и техният ред иде.
Но това не ИЗКЛЮЧВА макар и егоистичното съчувствие.
Нали така?

Трябваше да се вслушаш в собствените си съвети.

# 93
  • Мнения: 220
Виждам че здравия разум все още витае в този подфорум.
Благодаря ви за прямите отговори.
Отивам си в къщи.

# 94
  • Мнения: 2 018
Mr. Green
Бо, ясно ми е защо плачат, но това не изключва и другото.
Ох, почна да става гротесково. Mr. Green

Ами тогава не ти разбирам въпроса. В него е и отговора ти.

Не е гротеска - истината е.

# 95
  • Мнения: 17 546
  Жизнерадостен профил.
Joy Joy

Един вид особена хладина лъха от темата. Да, онази точно имам предвид.

Мълчанието премахва проблема, смалява болката или просто ще ни накара да се почувстваме по-добре?
Психолозите твърдят точно обратното.

От древни времена е ясно, че на народът са му нужни хляб и зрелища, за да не мисли как го управляват. Всичко, което ни се пднася чрез медиите, е добре премислено.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 17:20 от Бижy

# 96
  • Мнения: 2 070
Защо не ви харесва темата?Странно нещо сме това хората ,"храним" се с нещастието на другите.За това така пълним трагичните теми с безмислени емотикони от този род-- Cry

# 97
# 98
  • Мнения: 127
Първо, мир на праха на загиналите.
И да,нека се говори.
Но нека се каже какво се прави
за да не се случват такива ужасни неща.
Второ, защо така нападате автора на това мнение?
Къде той е плюл по ужаса на опечалените, че да плюете вие по него?
Една песен по повода. Vicarious на Tool. Предупреждавам, видеото … и се стори гадно.

# 99
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

дам  Thinking това се опитах по-назад да припомня но уви .....



Явно хората разбират съпричастността по различен начин , едни пишат/съчустват в теми във форуми като разпитват и т.н. други по друг начин ..... Дано си вземем поука все пак и да не се случват такива трагедии и ако се случват и сме някъде наблизо да не става така като с горния черен клип  Rolling Eyes

# 100
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Виждам че здравия разум все още витае в този подфорум.
Благодаря ви за прямите отговори.
Отивам си в къщи.
разгеле.
работодателите ти знаят ли как пилееш работното си време?

# 101
  • Мнения: 194
Гади ми се от новини вече.

Как пък нямаше и нещо хубаво бе?

То верно , че трябва да сме информирани Outta Joint, но информацията не е никаква информация а си е дюс черна хроника. Confused

# 102
  • Мнения: 5 370
Не можете да знаете КОЙ точно как съчувства и какво ДРУГО прави, защото не можете да познавате една камара народ, а и те не го афишират.
През тези форуми са минали много теми с трагедии-кои лични, кои общи.
Значи, според вас, всички, писали в тях са само лицемери и нищо друго?
И темите са били ненужни?
Цял ден се опитвам днес да изкопча някакво обощенийце, тъй на, ма само общи лафове по-скоро ме замерват. Thinking

# 103
  • Мнения: 194
Предлагам да има под форум " новинарник"

Гаранция, че няма да припаря там.

# 104
  • Мнения: 4 585
Ами имаше такава идея. Даже тема има пусната, в която да се поместват новините от черната хроника.
Като новак във форума ме шашкаха аватарите и несъответствието им с постингите в теми за съболезнования, съчувстние и състрадание. После свикнах.

# 105
  • Мнения: 5 370
Новинарник, казвате?

Ох.....

# 106
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Значи, според вас, всички, писали в тях са само лицемери и нищо друго?
И темите са били ненужни?
Не,  разбира се  Hug




"....двама човека могат да гледат едно и също нещо , а да виждат съвсем различни неща. .." Peace

# 107
  • Мнения: 2 070
Да се каже "сеирджийство" е грубичко и пресилено, но е факт, че смъртта и чуждото нещастие действат  освежаващо на останалите живи. Хората обичат да четат гадости, да ходят на погребения, да съчувстват, да пускат емотикончета с рози и прегръдки, но дълбоко в себе си се кръстят "ох, добре, че не се случи на мен" и някак си се чувстват "по-живи".
Дори и най-искреното и чисто съчувствие си е малко егоистично.
ПОДКРЕПЯМ ВСЯКА ДУМА НА СЕЛТАКИС,МЕН НЕ МИ СТИГНА КУРАЖА ДА ГО НАПИшА.ЧЕСТНИчКО ПРЕД СЕБЕ СИ СИ ПРИЗНАЙТЕ,В ТАКИВА ТРАГИчНИ МОМЕНТИ,ПОНЕ ЗА МИГ НЕ ВИ ЛИ Е МИНАВАЛА МИСЪЛТА"СЛАВА БОГУ ,НЕ СЕ СЛУчИ НА НАС"?

# 108
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Само новинарник липсва!
Не можете да знаете КОЙ точно как съчувства и какво ДРУГО прави, защото не можете да познавате една камара народ, а и те не го афишират.
През тези форуми са минали много теми с трагедии-кои лични, кои общи.
Значи, според вас, всички, писали в тях са само лицемери и нищо друго?
И темите са били ненужни?
Права си!
За всичко си има време и място!

# 109
  • Мнения: 194
Идеята никак не е лоша Вълчо.

Който иска може да влиза да се информира, може и да си подхранва мазохизма.

Живеем в 21 век все пак и всеки има ТВ и други източници на " информация".

Аз например, понякога наистина не изпитвам нужда да гледам " новини", влизам тук във форума да разпусна, обаче ми се набиват трагедии, без да го искам.

Не можем да съдим хората, които пускат подобни теми, защото правилата на форума не ги ограничава, но идеята е добра, наистина.

# 110
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Омръзнало ми е.
Отдавна.
Признавам най-тържествено и на всеочетене,че прескачам темите от този род.
Не се срамувам.
Няма как да помогна на хората,изпаднали в трагедия.И е излишно да влизам в поза.
Темите,пуснати тук,са с линкове към онлайн преса или клип.Дали вече не сме го чули/прочели по няколко пъти днес  ?!?
Не ни помага.С нищо.
А ние с какво помагаме?Помагаме ли?

П.С.Прочетох цялата тема.
Ядосах се.
Но съм съгласна с предложението за подфорум или там каквото е/Новинарник  Rolling Eyes/.
П.С.С.Не визирам темите *Да помогнем на.....*,*......./някой/ се нуждае от помощ*

Общи условия

Активация на акаунт