дайте съвет - свекърва и зълва идват на гости

  • 3 816
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
здравейте,

нямам избор, колкото и тактично да отбивах ударите идват и двете на гости - та те са като дупе и гащи, свекървата никъде не мърда без дъщеря си, тя й е вярното куче, шофьор, бодигард, всичко. Уж свекървата щеше да идва сама да помага за бебето, а сега и нея води. Какво да правя, как да се държа? Свекървата се изтрайва - тиха, особена, безхарактерна, беззащитна женица,  но зълвата - стара мома, гони 40-те, а с маниери и държание на 60 годишна, никога не е имала приятел или любовник, само редува цигара с кафе, пълна, разплута, и винаги за всичко е информирана, тя може да те поучава за устоите на семейството, за хармонията в отноешенията между мъжа и жената, за това как се гледат деца. Освен това  стъклени й сини очи никога не се усмихват и все гледат злобно. Да не говоря, че си позволява да говори неприятни неща пред брат си(моят мъж) и грешни определения за мен и семейството ми без да ни познава въобще. С две думи - не я понасям въобще, по принцип имам голяма търпимост към всякакви чишити, но трудно се среща по-ограничен, завистлив и неприятен човек. Чудя се и се мая какъв театър да играя 1 седмица , докато тя е на гости, Дайте съвети, моля.

# 1
  • Мнения: 1 045
ами разкарвай я за хляб,след това за кафе,памперси и така цял ден.Намирай и работа за да няма време да те дразни.Давай задачи нон стоп,за да не излезе че след това не си дала нищо,не си им позволила да се грижат за детето и виждаш ли ти си виновна.Ако пък почне да се оплаква че си я натоварила много излиза тя виновна или пък ако имаш късмет ще си тръгне по-рано.С две думи възползвай се да те глезят вместо да им се дразниш от присъствието.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Кажи й, че като се роди бебето, в твоя дом няма да се пуши.  Naughty

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Съболезнования.
Изюркай мъжът ти той да се оправя с родата си.
На досадниците даваш работа и искаш пари - универсален начин за справяне, гарантирано помага  Peace

# 4
  • Мнения: 393
Уф,аз щеше да кажа да идете някъде по спешност,ама те идвали да гледат бебето....Излизайте повече с мъничето,сега е хубаво време-сутрин,вечер-ако може навън,говори си с майка си,тя ще те поуспокоява и се навий,че имаш 1 седмица, и има -няма 7 дни са,а я си представи,че някои хора живеят така ooooh!
 Не ги забялязвай,гледай си бебчо и не им се връзвай на приказките;абсолютно подкрепям забраната за пушенето ,старовремските методи и приумици и всякакви поучавания-отсвири ги още от сега да не си биеш главата по натам.Късмет!

# 5
  • Мнения: 25 610
Да не говоря, че си позволява да говори неприятни неща пред брат си(моят мъж) и грешни определения за мен и семейството ми без да ни познава въобще.

Е, сега вече ще се поопознаете!  Mr. Green
Виждам, че си предварително настроена и срещу двете, а не бива. Даже и да се държат прилично, ти вече си яхнала метлата и само дишането им ще те изкарва от кожата. Спокойно де, няма да умреш за една седмица - все ще изтърпиш. Или ще ги изгониш - може и това да се случи.  Rolling Eyes
Абе, толкова ли не можете да се оправите с едно бебе, та чак и помощ отдалече да ви идва? А после ревете - ма свекървата, ма зълвата, ма бабата... Гледайте си децата сами, да ви е мирна главата! Да не говорим, че малките бебета са най-лесни. Помощ трябва по-късно, да постои някой при детето, докато вземете глътка въздух на спокойствие или просто да се наспите, ама дотогова вече сте оплескали отношенията с помагачите и почвате да ревете, че никой не помагал... Мдаааам. Мили балкански нрави.

# 6
 Joy Joy Joy
ае стига с тез гости бе Joy
настани ги в хотел
пък и така като те чета не ми изглеждаш беззащитна Laughing
и без нас ще се оправиш

# 7
  • Мнения: 0
Хайде, хайде. Тоя мъж дето си го взела вярвам по любов е отгледан и възпитан от тази тиха и беззащитна женица - вероятно тя има голям принос да е такъв, какъвто е и какъвто си го харесала. Ще потърпиш малко, че и сестра му ще изтърпиш.
Чудно, всички искат като се оженят и мъжо да покаже на родата вратата. Дръж се добре с тях, една седмица не е целия живот! И половината живот дори не е.

# 8
  • Мнения: 9
Како Сийке, както винаги си право в десетката Peace И аз мисля така - не допускай никакво вмешателство от страна на двете в "помоща" за отглеждането на детето. На гости могат да идват, но не и да се бъркат там където не им е работа.

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
стара мома, гони 40-те, а с маниери и държание на 60 годишна, никога не е имала приятел или любовник, само редува цигара с кафе, пълна, разплута, и винаги за всичко е информирана, тя може да те поучава за устоите на семейството, за хармонията в отноешенията между мъжа и жената, за това как се гледат деца.

 Моята зълва гони 60-те. Системно изваждам секирата.
Оставиш ли я да  се бърка спукана ти е работата. Ами
бъди доволна, че не живеете заедно. Не се страхувай
от нищо. Стискам ти палци. Peace

# 10
  • Мнения: 269
ами разкарвай я за хляб,след това за кафе,памперси и така цял ден.Намирай и работа за да няма време да те дразни.Давай задачи нон стоп,за да не излезе че след това не си дала нищо,не си им позволила да се грижат за детето и виждаш ли ти си виновна.Ако пък почне да се оплаква че си я натоварила много излиза тя виновна или пък ако имаш късмет ще си тръгне по-рано.С две думи възползвай се да те глезят вместо да им се дразниш от присъствието.

Това е най - добрата тактика. Аз бих постъпила точно така.

И незабравяй да забраниш пушенето.

# 11
  • Мнения: 7 723
От друга страна пък една седмица можеш да си поживееш и да се поглезиш.
Отиди на фризьор, на козметик, на СПА, на но шопинг, на дискотека....
Кво ще правиш у вас, щом има кой да ти гледа бебето. Simple Smile

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Една седмица не е много, но може да ти оплеска доволно семейните отношения. От опит знам, че ако опиташ и успееш да се издигнеш над нещата, които те дразнят, ще си по-добре. Бъди учтива, не приятелски настроена, а учтива, а ако те се държат грубо-толкова по-добре. Ще може да му просветне на мъжа ти, че не е подходящо да гостуват за дълго в бъдеще, ако сега насадят напрежение между вас(а то обичайно се случва). Но ако ти постоянно се оплакваш от тях и ги очерняш пред него, най-често той заема отбранителна позиция, защитава ги и става още по-зле.
Кажи си още в началото правилата-в къщи не се пуши, съобразява се всичко първо с бебето и т.н. Да видим, дали ще им е толкова забавно тогава. Ако идват по-скоро на почивка, а не да ти помагат, бързо ще им омръзне тази ситуация Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 897
Уж свекървата щеше да идва сама да помага за бебето, а сега и нея води.

Помощта за бебето вие ли я поискахте или ви е натрапена?

# 14
  • Мнения: 2 161
След като не сте способни да се справите сами с бебето,можете да откажете помощта и да наемете гледачка за детето.Какъв ти е проблемът?Плащаш си и няма цигари,няма 40 годишни стари моми,няма безхарактерни свекърви.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 041
  1. Забраняваш пушенето.
  2. Бебешките дрехи се перат на ръка и се гладят, задължително, от обратната страна(да не се прецакат картинките). Така и така е топла ютията, да се изгладят и вашите дрехи, спалното бельо, к'вото има там.
  3. Сега е момента да се изперат пердетата и да се измият прозорците. Пердетата също се гладят, все пак бебе има в къщата, да е максимално дезинфекцирано всичко.
  4. Всеизвестно е,че родилките са изтощени и им се спи (от пролактина). Докато спи бебето , спиш и ти(или четеш книжка тихичко), а те могат да напазаруват. Може и да сготвят, но да са тихи,че да не ви събудят.
  5. Прояви разбиране, гледай да извеждаш детето за по-дълго навън, за да могат да да изчистят, измият и изгладят на спокойствие. Вземи си книжката! Може и лаптоп ако има и-нет в градинката ви. Като се приберете не се оплаквай много-много. Обясни, че си се измъчила на жегата, обезводнена си от кърменето и искаш да поспиш с бебето. То, милото, сигурно също се е измъчило, но ще изтърпи, да не се пречкате на леля и баба.
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.

Лошото е,че като си тръгнат може и малко да ти е нагорно, но ще се оправиш!  Peace

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
  1. Забраняваш пушенето.
  2. Бебешките дрехи се перат на ръка и се гладят, задължително, от обратната страна(да не се прецакат картинките). Така и така е топла ютията, да се изгладят и вашите дрехи, спалното бельо, к'вото има там.
  3. Сега е момента да се изперат пердетата и да се измият прозорците. Пердетата също се гладят, все пак бебе има в къщата, да е максимално дезинфекцирано всичко.
  4. Всеизвестно е,че родилките са изтощени и им се спи (от пролактина). Докато спи бебето , спиш и ти(или четеш книжка тихичко), а те могат да напазаруват. Може и да сготвят, но да са тихи,че да не ви събудят.
  5. Прояви разбиране, гледай да извеждаш детето за по-дълго навън, за да могат да да изчистят, измият и изгладят на спокойствие. Вземи си книжката! Може и лаптоп ако има и-нет в градинката ви. Като се приберете не се оплаквай много-много. Обясни, че си се измъчила на жегата, обезводнена си от кърменето и искаш да поспиш с бебето. То, милото, сигурно също се е измъчило, но ще изтърпи, да не се пречкате на леля и баба.
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.

Лошото е,че като си тръгнат може и малко да ти е нагорно, но ще се оправиш!  Peace

Ех, къде беше ти като прохождах в майчинството! Hug
Съветите са идеални, направи го и няма да съжаляваш, наистина!

# 17
  • Мнения: 7 723
.....
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.
....
Имам лека забележка по т. 6 и т.7.
Вечер, милото като се прибере, излизате само двамата. Имате нужда от взаимно внимание, все пак.
Шишето с млякото предварително подготвено и добре съхранено в хладилника.
Като се приберете- детето окъпано и приспано.
Така де! Тва дете си има баба и леля, все пак. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 95
Една седмица не е много, но може да ти оплеска доволно семейните отношения. От опит знам, че ако опиташ и успееш да се издигнеш над нещата, които те дразнят, ще си по-добре. Бъди учтива, не приятелски настроена, а учтива, а ако те се държат грубо-толкова по-добре. Ще може да му просветне на мъжа ти, че не е подходящо да гостуват за дълго в бъдеще, ако сега насадят напрежение между вас(а то обичайно се случва). Но ако ти постоянно се оплакваш от тях и ги очерняш пред него, най-често той заема отбранителна позиция, защитава ги и става още по-зле.
Кажи си още в началото правилата-в къщи не се пуши, съобразява се всичко първо с бебето и т.н. Да видим, дали ще им е толкова забавно тогава. Ако идват по-скоро на почивка, а не да ти помагат, бързо ще им омръзне тази ситуация Mr. Green

 newsm10

# 19
  • Мнения: 1 749
Съчувствам ти.Но пък една седмица не е толкова много.Е,с условие,че няма да се превърне в месец...Има и такива случаи.Вие в чие жилище живеете?

# 20
  • Мнения: 1 473
Една седмица може да е малко, но може да е и ужасно дълго време, зависи. Моят съвет е да не ги оставаш без занимание, както се казва когато ръцете са заети, времето минава по бързо, не остава време за глупави разговори.
Пушенето разбира се е забранено. След пушене да се мият ръце и да се преоблича, за да не мирише на бебето на цигарен дим.
Гушкането на бебето също ограничено, да не свиква на ръце.
Мисля, че ще се справиш, само мисли положително.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 041
Руске,  това става за по-големи деца. Че току-виж захранили бебето с наденички, осолили го и го намазали с мазчица за лека нощ!  Mr. Green
 А и майката няма само да мързелува ,я! Нека тика оная количка, да види лесно ли е! А и милото ако поиска да седне на по биричка, ще седи и тя, зер жена му е и ще търпи без да се оплаква! Ама-ха, бива мързел, но най-тежката работа да си я върши сама. Те са само за помощ, не да и гледат бебето!  Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Извинявай, но колко души ще гледате и ще се прескачате по повод на бебето? Аз лично бих отклонила това гостуване, защото най-малкото сега ти си нагласяш биологичния часовник спрямо бебето, а кусурът ти е само наличието на свекърва и зълва... Роднинският проблем вкъщи съм го решила с неразтегателна гарнитура и прекрасни софийски хотели.  Mr. Green

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 403
Не мога да ти дам съвет - но аз какво правя - като са на гости, слава богу това е 2-3 часа и то само за рожденни дни - държа са като добра домакиня,слагам им да се наядът,получавам едни боклуци от всичко за един лев и гледам да ги изпратя. По време на вечерята-ми аз съм заета със масата,те да си говорят двете  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Аз не разбрах, бебето налично ли е вече или го чакате.

По принцип не одобрявам идеята за баби/да не говорим за баба и зълва в комплект/ веднага след раждането. По-скоро само изнервят обстановката. Родителите могат спокойно да се справят сами, стига всичко да е протекло нормално. Когато малката се роди, свекърва ми също настояваше да идва/от друг град е/. Отклонихме й предложението, само майка ми идваше за по час през деня. Колкото да имам с кого да си кажа някоя дума.
 И смятам, че е много важно мъжът да се включва от самото начало, а това с помагачи е малко вероятно. Щото после идват темите "Мъжът ми не ми помага за детето."

# 25
  • Мнения: 1 749
Боже,спомням си ,когато свекърва ми и девер ми пристигнаха вкъщи веднага след изписването ни от болница....За няколко часа глезените ми придобиха доволния вид на футболни топки,за вътрешните си усещания няма да говоря....

# 26
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

Бе, мама му стара, като си спомня как
съм се справяла сам-сама и с домакинство,
и с бебе ooooh! Нямаше памперси, после
ги внесоха та спрях да пера и гладя тензух
и бархет.После втора бременност, дете на
малко повече от две години, чудех се кое
по-напред - след малката ли да тичам, корема
си ли да крепя, пазарските чанти ли през улицата
да пренасям. Никой не ми е помагал и се справях.
Какъв е тоя зор от баби и стрини не знам. Mr. Green

# 27
Боже,спомням си ,когато свекърва ми и девер ми пристигнаха вкъщи веднага след изписването ни от болница....За няколко часа глезените ми придобиха доволния вид на футболни топки,за вътрешните си усещания няма да говоря....


Ох, не, слава богу детето вече е родено и е на 6 месеца. Не бих се съгласила да идват след раждането. Въпросът е, че аз работя вече и ще ходя в командировка за 1 седмица и тъй като таткото не може да се справи сам и не искаше да ходя дори в командировка се съгласих на този вариант, да е с майка си и да се гледат.

# 28
  • Мнения: 25 610
Е, какъв ти е проблемът тогава, щом няма да те има? Да си се гледат там, теб какво те бърка?
Няма да изядат мъжа ти, спокойно.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 749
Аааа ...тогава нямаш никакви проблеми.Какво ти пука,нека дойдат.Само инструктирай таткото подробно какво може и какво не може да се дава на детето.Негова работа е да каже на майка си и да не позволява разни волности като например кренвирши и сокчета от 0,20 стотинки...

# 30
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
здравейте,

............ Чудя се и се мая какъв театър да играя 1 седмица , докато тя е на гости, Дайте съвети, моля.

Нещо не схващам темата ти, щом няма да те има при гостите Thinking
Ти да не би да ревнуваш newsm78

# 31
здравейте,

............ Чудя се и се мая какъв театър да играя 1 седмица , докато тя е на гости, Дайте съвети, моля.

Нещо не схващам темата ти, щом няма да те има при гостите Thinking
Ти да не би да ревнуваш newsm78

Значи така стоят нещата - те идват , една седмица сме всички заедно, после си тръгва сестра му, аз тръгвам в командировка, връщам се и сме заедно още 1 седмица само със свекито.

# 32
# 33
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ами това е добре, значи през тази една седмица обучаваш и набиваш канчето на невъзприемчивите какво може и какво-не. После, докато те няма, свеки ще гледа бебето, т.е-пак е добре, че никой няма да пушляви на бебо в лицето, а и няма да разсейва гледачката с разни празни(приказки) После имаш една седмица за revenge Mr. Green Twisted Evil
Сега сериозно-не се притеснявай, не е толкова мъничко бебчето, пък и татко му също ще е там, така че-ще се справите.  Hug

# 34
  • Мнения: 269

............. ще ходя в командировка за 1 седмица и тъй като таткото не може да се справи сам и не искаше да ходя дори в командировка се съгласих на този вариант, да е с майка си и да се гледат.

Това трябваше да го споменеш малко по-рано май, а!

Картината вече е съвсем друга!

# 35
  • Мнения: 269
свекърва ти : wash hang 1ironing newsm75  food002

зълвата: eat  smokeuu beer  tv

# 36
  • Мнения: 95

............. ще ходя в командировка за 1 седмица и тъй като таткото не може да се справи сам и не искаше да ходя дори в командировка се съгласих на този вариант, да е с майка си и да се гледат.

Това трябваше да го споменеш малко по-рано май, а!

Картината вече е съвсем друга!

Мдааа

# 37
  • Мнения: 240
Все ще ги изтърпиш, не е чак толкова много време. Mr. Green А и щом тати е там ще се оправят.

 1. Забраняваш пушенето.
  2. Бебешките дрехи се перат на ръка и се гладят, задължително, от обратната страна(да не се прецакат картинките). Така и така е топла ютията, да се изгладят и вашите дрехи, спалното бельо, к'вото има там.
  3. Сега е момента да се изперат пердетата и да се измият прозорците. Пердетата също се гладят, все пак бебе има в къщата, да е максимално дезинфекцирано всичко.
  4. Всеизвестно е,че родилките са изтощени и им се спи (от пролактина). Докато спи бебето , спиш и ти(или четеш книжка тихичко), а те могат да напазаруват. Може и да сготвят, но да са тихи,че да не ви събудят.
  5. Прояви разбиране, гледай да извеждаш детето за по-дълго навън, за да могат да да изчистят, измият и изгладят на спокойствие. Вземи си книжката! Може и лаптоп ако има и-нет в градинката ви. Като се приберете не се оплаквай много-много. Обясни, че си се измъчила на жегата, обезводнена си от кърменето и искаш да поспиш с бебето. То, милото, сигурно също се е измъчило, но ще изтърпи, да не се пречкате на леля и баба.
  6. Вечер милото като се прибере от работа, излезте само тримата. Това са часовете му с детето, никой няма право да се меси. И ти не би ходила, просто си нещо като термос с мляко, не че искаш да им пречиш на двамата.
  7. Прибирате се вечер, къпете бебето и си лягате,че нов тежък ден ви чака по градинките.

Лошото е,че като си тръгнат може и малко да ти е нагорно, но ще се оправиш!  Peace


Е чак и на мен ми се прииска да ми дойдат на помощ, въпреки че винаги съм предпочитал ада се оправям сама, но така описано мнооого ми хареса.
 

# 38
  • Мнения: 3 485
свекърва ти : wash hang 1ironing newsm75  food002

зълвата: eat  smokeuu beer  tv


И това ако е "на гости",здраве му кажи!

# 39
свекърва ти : wash hang 1ironing newsm75  food002

зълвата: eat  smokeuu beer  tv


И това ако е "на гости",здраве му кажи!

има голяма разлика между това, което ми се иска и това, което ще стане. Не мога да ги накарам да вършат нещо ако те не предложат или поискат.

# 40
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ами затова се разбери по-отрано с милото-като са дошли да помагат, ще помагат.Ако са гости, да изберат друг момент- и без това  сега ти е напрегнато покрай командировката Stop

# 41
  • София
  • Мнения: 7 990
Според мен, в така описаната ситуация нямаш други алтернативи, освен да преминеш към план Б - планът на Лелята...

# 42
  • Мнения: 2 134
Възползвай се от ситуацията!Може да ти хареса и след това сама да ги каниш.

Общи условия

Активация на акаунт