Коя от двете коли да изберем ???

  • 13 390
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 103
Здравейте, с мъжа ми се чудим коя от двете коли да изберем - Рено Сценик или Опел Зафира. Става въпрос за употребявана, някъде около 2001-2002 година модел. Моля дайте си мнението на вас коя ви допада повече, коя какви плюсове и минуси има и т.н. Ще я караме повече в София и по-рядко извън града. Благодаря предварително  Grinning

# 1
  • Мнения: 220
Simple Smile И на нас много ни се иска да сменим колата и сме хвърлили око на тези двете. Според мъжа ми Опел Зефира е по-добър и по-здрав, Сценика много се чупел.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 080
от двете злини бих избрала опела.както се казва:когато немците се научат да правят парфюми и французите ще се научат да правят коли Laughingна френските коли дефекта им е че отпред фарове, радиатори решетки, маски, брони, че и педали понякога са закрепени на малки пластмасови щипки и при случаен лек удар и като казвам лек наистина леееееко чукване всичко се начупва и ремонта е все едно си се блъснал с 130 км/час.коли произведени в този период имат доста електроника която доста често създава проблеми, особено ако не се кара на заводското гориво(бензин-газ или метан).аз лично карам вектра 98г и когато реша да я сменя ще е с чисто нова кола.

# 3
  • Мнения: 2 100
Не разбирам нищичко от коли  Embarassed , но това може и да ти е от полза. Тук надали ще получиш много компетентни мнения. Може и да се поразровиш в други авто-форуми.  Peace

http://www.avto1.com/forum/Рено-megane-и-scenic-Форум/364-Да-куп … -Рено-сценик.html

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Преди малко повече от година имахме същата дилема. Избрахме Зaфирата и не засега не съжаляваме.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 20:28 от Чоки

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
Още един глас за Зефирата, ние до скоро имахме и бяхме доволни  Peace

# 6
  • Мнения: 269
Гласувам с две ръце за Опела Peace

# 7
  • Мнения: 3 641
Зафирата, ника не обичам Рено

# 8
  • Мнения: 924
И ние сме пред същата дилема. Засега реното ни харесва повече. Защо никой не го одобрява  Confused

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Опела.

# 10
  • Мнения: 972
Сигурно сте чували ,че на реното му викат РЕНДЕ!
Защо ли?! smile3508

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз съм не съм спец по колите, но Зафирата според мен е по-добрият избор.

# 12
  • Мнения: 1 632
Мой роднина има Рено-то, което сте харесали.
Ами много са доволни, и поне не гние, като опела!
И майка ми е с Рено и направо му разказва играта, но то кораво!

# 13
  • Мнения: 1 740
Опел Зафира

# 14
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
 опела Peace

# 15
  • Мнения: 6 303
Опел ,произведен след 1995г също не гние.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Със сигурност реното бих избрала.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Стига с този Опел, че вече е смешно! Simple Smile Здрав, не се чупи, не гние.... бля-бля, клише, при това невярно! То затова няма нито един магазин за авточасти за Опел и в сервизите не влиза такава кола.  Mr. Green
Който поне веднъж в живота си е притежавал френска кола никога не би си взел Опел.
Ние имаме Ситроен ZХ, на 13 години е. Преди седмица се возих в чисто новата Тойота Корола на нашият кум. Е, ако щете ми вярвайте, Ситроена си вози много по- комфортно. Факт!
За 4 години, откакто имаме тази кола, един единствен път е била в сервиз и то заради климатика, само консумативи се сменят и нищо друго.
Как можете да сравнявате френския финес с немското дърво не знам!? Simple Smile

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 332
Ние имаме Опел Зафира. Невероятно удобно возило - комфортно, място, пространство, качество.

Препоръчвам с три ръце.  Peace

# 19
  • Мнения: 4 479
Северина и аз съм фен на френските(от скоро и на италианските) и не понасям Опел и VW, но в случая примера ти не е удачен Hug
ZX и AX са моделите на Ситроен, които са легенда като комфорт и качество.  Няма как да ги сравняваш особено с Тойота купена в България. Изпълнението за западния пазар просто е съвсем различно.Аз преживях разочарование от качеството на возия и изпълнение на Пежо 307 купено от бълг.вносител...е няма такава кочина newsm78.

Към авторката ...не робувайте на марки и това какво ви казва тоя и оня. Аз карам от 4 години Пежо 306, за което всички ми говореха колко е крехко, предница, заден мост...дъра - бъра..Голия факт е че тези години съм дала не повече от 300лв. за дребни ремонти при всекидневно каране в София. Сега същите специалисти цъкат пак и признават, че този модел на Пежо е много успешев.
Пред покупката съм на 5 лична кола, все от различни марки и се убедих, че тя колата сама те избира. Щом почна да мисля само за нея после, значи е мойта.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 997
Около 5 години аз карах рено, а съпругът ми - опел, купувахме ги горе-долу в един период. На реното са по-скъпи частите, при аналогични ремонти на опела се сменяше само 1 чарк, а на реното - цял модул.
Рено ми е слабост, но от практична гледна точка мисля, че опелът е по-добре.

# 21
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Естествено Зафирата.

Кола от страната на ми****те не се купува.

Имали сме и Пежо и Зафира.
Еми разликата е огромна в полза на Опела.
Несравними са даже.
Това с по-елегантното возене на френската кола е вятър работа.

# 22
  • Мнения: 7
Ако искаш комфортна возия - Реното.
Ако искаш по евтина поддръжка и корава машина - Опела.
И двете коли си имат предимства и недостатъци.
Под предвид че ще се движи из града повече някой от тях ще ви обегнат.
Като цяло обаче Зафира дизел за градско си е по добре от Реното.
Френските коли са с по калпаво окачване,но пък иначе немските имат по тежка возия.

# 23
  • Мнения: 972
Френските коли са с по калпаво окачване,но пък иначе немските имат по тежка возия.

Как ли пък не !
Сигурно мерцедесът има тежка возия! smile3512
Някой май не разбира от коли...

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Сменили сме доста (стари) коли, най-комфортни са ми френските. Бих се доверила на френска.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Реното си е рено.Баж Сценика не го харесвам особено,но е за предпочитане пред Опела.Вярно е че на френските коли частите са малко по-скъпи,но карат повече.
Работя в магазин за авточасти Опела и VW ги работим наизуст почти без да ползваме каталог,направете си изводите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Едни приятели имат такова Рено и са много доволни. Аз съм карала и Рено и Опел, но 19 и Корса. И двете бяха супер здрави и издръжливи - късмет. Иначе половинката даде гласа си за Зафирата.  Успех в избора и да се похвалиш после!   bouquet
Може да сложиш анкета.  Peace

# 27
  • Мнения: 2 992
Преди малко зададох твоя въпрос на съпруга ми, който от 1994г. се занимава с внос на автомобили, преди това имаше и магазин за авто части. За мен е доста компетентен и досега не е подвеждал никого с мнението си.
За съжаление първото , което ме попита беше "за бензин или дизел става въпрос". Отговорих на посоки "Бензин", защото не си уточнила, а щеше да ме отреже, ако кажех, че е за форумско мнение.
Отговорът "И двете коли си имат и плюсовете и минусите, но двигателя на реното е по-добър".
Съвет от мен: При втора употреба автомобил ,трябва да попаднеш на читав автомобил независимо каква марка е. Търси автомобил със сервизна книжка и преди да го купиш го закарай на познат майстор да го погледне.
Успех с избора!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 103
 Благодаря на всички за мненията  bouquet. В интерес на истината аз клоня повече към Реното, повече ми харесва като дизайн, пък и е една идея по-къса от Зафирата, което си има значение при паркирането в градски условия. От друга страна мъжът е повече за Опела, като основното което ми изтъква е, че според него бил по комфортен и удобен за каране, а пък педалите на Реното били много твърди и много близо един до друг. Аз все пак си мисля, че с това се свиква щом толкова хора карат тази кола и са доволни. В момента сме с Опел Корса и съм съгласна, че се кара много по-удобно от други марки, на които съм се качвала, но Рено не съм пробвала.   

# 29
  • Мнения: 5 173
Съвет от мен: При втора употреба автомобил ,трябва да попаднеш на читав автомобил независимо каква марка е. Търси автомобил със сервизна книжка и преди да го купиш го закарай на познат майстор да го погледне.
Успех с избора!
Това е много важно, независимо коя марка ще изберете Peace.

# 30
  • у нас
  • Мнения: 5 729
и ние бяхме пред същата дилема - и двете коли ми харесват. Но трябваше да се съобразим с мястото за паркиране, малките улички, където живеем и тн. И затова избрахме Сценика. Много сме доволни, широка семейна кола  Peace

# 31
  • Мнения: 200
Моя позната се прехвърли от опел кадет на сценик и е много доволна. Отзад има достатъчно място за двете дечица и е удобна за дълъг път. Дано случиш на запазена кола и се налага да я ремонтираш по рядко.
Каквато и да избереш успех.

# 32
  • Мнения: 3 830
Имаме Рено и давам гласа си за него. Здраво, удобно и безсмъртно:)

# 33
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние имаме Ситроен ZХ, на 13 години е. Преди седмица се возих в чисто новата Тойота Корола на нашият кум. Е, ако щете ми вярвайте, Ситроена си вози много по- комфортно. Факт!
Как можете да сравнявате френския финес с немското дърво не знам!? Simple Smile

Още съм в потрес от написаното от теб , че  Ситроена вози по комфортно от Тойотата  Shocked
Факт е , че френските коли са по кофортни от немските и от там японските са по кофортни от другите  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 868
Опел Зафира Peace

# 35
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Опел зафира - по възможност след фейслифта и ако е дизел задължително 2.2 мотора.

Разликата между двете е толкова голяма че дори се чудя защо сте ги сложили заедно - все пак едната е с 7 места и с гъвкаво сгъване на задните 5 седалки докато на сценика нито седалките му се сгъват като хората, да не говорим за плъзгане и прочее. В зафирата можеш да си преконфигурираш седалките както ти кефне а на реното само да ги сгънеш като на комби.

А като говорим за размери - зафирата е по-дълга от реното с 16 сантиметра. Не мисля че е чак пък толкова по голяма.

В общи линии забележките към зафирата са следните - бензиновите двигатели / ECOTEC / са капризни за поддръжка но пък иначе са икономични и приятни за каране - ако вземате бензин избягвайте 1.6 и 2.0. Най удачни са 1.8 и 2.2.

При дизелите 2.2 е добро моторче а с известни компромиси става и 2.0 в варианта с кулер / 100 кс. /

Допреди 2 месеца картах точно 1.8 зафира 2000-та година и я продадох просто защото исках нещо по-ново но пак с 7 места Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 08:52 от iavorski

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ние имаме Ситроен ZХ, на 13 години е. Преди седмица се возих в чисто новата Тойота Корола на нашият кум. Е, ако щете ми вярвайте, Ситроена си вози много по- комфортно. Факт!
Как можете да сравнявате френския финес с немското дърво не знам!? Simple Smile

Още съм в потрес от написаното от теб , че  Ситроена вози по комфортно от Тойотата  Shocked
Факт е , че френските коли са по кофортни от немските и от там японските са по кофортни от другите  Mr. Green

Предполагам, че не си съгласна с мен.Simple Smile Това, че нашата бракма вози много по-комфортно от  Королата се сподели и от гордия собственик на новата японска кола. Факт е, че Ситроен е мярка за комфортно возило още от време оно. Спомнете си старите модели, напр. ХМ. Е, няма такава мекота и удобство, дори и в сегашните коли от този клас.
За протокола съм длъжна да отбележа, че когато запитах брат ми (за мен той е капацитета в семейството в тази област, апропо- фен е на Рено) също веднага ме попита; "За кой двигател- бензи или дизел?" Според него ако ще е бензин по- добре да избере Реното, ако ще е дизел Опела.

# 37
  • Мнения: 2 587
Опел Зафира. Peace


# 38
  • София
  • Мнения: 4 397
Северина още двам заето  Joy Joy Joy
Приятелка има корола и вози доста меко, затова се мая  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 228
От мои и наблюдения на приятеля ми:
Реното - не вози много приятно, поне за конкретние автомобил на познат, доста ремонти, но това си е до колата.
Опела - Зафирата е хубав  модел, не гние (това е мит от старите модел преди повече от 10 години)
Ние сме с Пежо комби и като возия е много добра. Аз лично съм се возила на Опела и беше малко твърдо, не бих ги сравнила.
Иначе ние доста пътуваме и Пежото ни е малко "нежно" и ниско за черни пътища, т.е. за нас примерно бихме взели Опела. Но за града - въпрос на вкус. А за чупенето и скъпи/евтини части - късмет  Stop

# 40
  • Мнения: 4 294
Зафирата, разбира се. Много я харесвам и това ще е следващата ми кола, но искам да е след 2005 година. Изобщо, двете коли е нелепо да се сравняват.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Реното Peace

# 42
  • Мнения: 220
Никой не го интересува дали е нелепо да се сравняват двете коли, момичето се е спряло на тях и търси мнение, вие го обърнахте на "кой е по - по -  най" ГОЛЯМ РАЗБИРАЧ. И започнахте да спорите вече.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 10:12 от IskamVsichko

# 43
  • Мнения: 4 294
Никой не го интересува дали е нелепо да се сравняват двете коли, момичето се е спряло на тях и търси мнение, вие го обърнахте на "кой е по - по -  най" .
Ах, наистина ли?  Confused Не говорим за Бентли, че да се правим ''голямата работа''. А за Рено и Опел!

# 44
  • Мнения: 32
От двете злини Реното е по-малката  Grinning

# 45
  • София
  • Мнения: 1 103
Благодаря за мненията, вече сме горди собственици на Опел Зафира 1.8 16V.  Wink

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Благодаря за мненията, вече сме горди собственици на Опел Зафира 1.8 16V.  Wink
Честито! Да си я карате със здраве и безаварийно!  Hug

# 47
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Честито!   bouquet Леко и безаварийно шофиране!

# 48
  • София
  • Мнения: 4 397
Честито и от мен с здраве да си я карате   bouquet

# 49
  • Мнения: 972
Честита нова придобивка! Леко и безавариино каране!
Направили сте по-добрия избор! newsm10

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Честито и от мен! Със здраве да си я карате.

# 51
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Честито!!!
Дано да я караш и ти.  newsm01

# 52
  • Мнения: 76
Честито! Опел е по- добрия избор!

# 53
  • Мнения: 220
Честито, Опел Зефира е добър избор!
Лека и безаварийна!

# 54
  • Мнения: 3 453
 Честита кола!Със здраве да си я карате, по темата аз съм за Рено Peace
   Смях се от сърце на глупавите коментари в началото на темата за реното Joy

  Аз лично никога повече не бих си купила Опел, но това е мое мнение Naughty

  

# 55
  • Мнения: 236
Честито  Laughing
Със здраве да си  я ползвате  car003

Общи условия

Активация на акаунт