възглавница за 10 месечно бебе?

  • 4 004
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
мами, как спят вашите бебенца? моето е в детско легло, и когато ни изписала от болницата ме посъветваха да сложа едно одеало под дюшека и да се понадигне и така да го слагам бебто да спи без нищо отдолу, това помагало бебето да спи по-добе и намаляло риска ако повърне да се задави
сега обаче вече се замислям дали да не трябва да сложа възглавничка, но каква и колко висока?
моля помогнете и споделете
  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 521
Аз слагам една много тъничка възглавничка,но къде спи на нея,къде не Simple SmileПовечето случай е избутана някъде настрани.Спи си добре и без възглавницата-не забелязвам да му липсва.
Май по-скоро я използва като ритуал-като му се приспи,отива и слага глава на възглавничката Heart Eyes

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 36
Ние отдавна спим на възглавничка- още от 2-ия месец. Първо на по-тънка, а сега малко по височка.  Продават се навсякъде, но не от тия декоративните с разни мечета и магаренца/те са много високи и по -твърди/, а възглавничка за бебе.

# 3
  • Мнения: 335
аз имам една която ми е комплект с олекотената завивка и обиколниците на креватчето, тя е малка и напълнена с нещо като пух или силиконова вата, не нзнам то4но но е мн меко и като я стисне6 не се усеща, но не може ли да задуши детето?

# 4
  • България
  • Мнения: 757
Много тънка възглавничка.Ние сме така доста отдавна,може би от шестия месец.

# 5
  • Мнения: 2 521
Е,естествено че не трябва да потъва главата на бебето във възглавницата.
Ако е повече пуха ще извадиш докато стане съвсем тъничка и да не потъва като си сложи детето главата.Нашата е все едно съм сгънала едно чаршафче-толкова висока.

# 6
  • Мнения: 998
Ние имахме една невероятно тъничка за тази възраст ,но тогава толкова се въртеше ,че само заспиваше на нея и след 15 минути вече беше в съвсем друга поза и без възглавничка.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
мами, как спят вашите бебенца? моето е в детско легло, и когато ни изписала от болницата ме посъветваха да сложа едно одеало под дюшека и да се понадигне и така да го слагам бебто да спи без нищо отдолу, това помагало бебето да спи по-добе и намаляло риска ако повърне да се задави
сега обаче вече се замислям дали да не трябва да сложа възглавничка, но каква и колко висока?
моля помогнете и споделете
  bouquet

Откакто е роден синът ми си спи на възглавница. Малка, ниска, бебешка.

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Алекс спеше без възглавница почти до 2 години.Сега спи с една много тънка,но не се задържа под главата му,намирам я накъде из
леглото сутрин.Ако искаш пробвай с тънка възглавница,но ако видиш,че бебето много се върти и възглавницата не остава под главичката му,по добре без нея.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 814
Дияна спеше на възглавница от 1годишна възраст. Купих такава http://papagal.net/images/malkata.jpg
До скоро спеше на нея.
Реших да я предложа и на дребното. Но той спеше навсякъде другаде, само не и на възглавницата. За сега остава без възглавница.

# 10
  • Мнения: 567
Моята буболеча спи на мнооого тънка възглавнича и докато сама не си поиска по голяма не смятам да я слагам Laughing

# 11
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Моят за да спи с възглавница трябва да му я вържа за главата. Върти се като пумпал, абсурд е да се задържи върху нея. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 276
Ние спим без възглавница.Пробвах да му сложа но на сутринта я намерих в краката му Joy

# 13
  • Мнения: 9 973
слагах тънка възглавница,вече се точи на моята Grinning

# 14
  • Мнения: 9 814
До три годишна възраст спеше без възглавница- просто не търпеше такава.

# 15
  • Мнения: 6 036
имаше много тънка възглавничка

# 16
  • Мнения: 178
Досега спи без възглавница.Много ми допада тази,която е посочила  AnMary.Някой знае ли откъде мога да я поръчам?Струва ми се материала е дунапрен,което е подходящо за малчо,тъй като е предразположен към алергии.

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Спи без възглавница. Не мисля, че е необходима. Освен това толкова се върти, редовно я намирам с глава, там където трябва да са и краката, та при нас възглавницата се оказва излишна поне на този етап.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Все още спи без възглавница. А и не виждам смисъл от такава, тя спи само по корем.  Peace

# 19
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз слагах възглавниците от обиколника под дюшечето, създавах наклон.Тя беше под наклон и в количката в болницата. Иначе съм чела, че възглавница се слага, когато обиколките на главата и на гърдичките се изравнят.Моето дете и до днес спи без възглавница.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 476
възглавница мисля да сложа след 1 година, преди това знам, че не е желателно...но така като я гледам май няма да спи на нея, постоянно се върти  Laughing

# 21
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз мисля, че е прекалено рано.
Не мисля да слагам възглавница преди 2 години.

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми спеше на много тънка възглавничка, която беше от комплекта с олекотените завивки.
Сега е на почти 2г. и купих възглавница на Чико, на която пише 5месеца+, но ми се вижда много висока за бебе на тази възраст.

# 23
  • Мнения: 2 013
Аз слагам възглавница на дъщеря ми от както се е родила.
В болницата нищо не са ми казвали.
Бих те посъветвала да си вземеш възглавничка против задушаване от Джъмбо.Тя е от дунапрен и е тъничка,така че няма никакви проблеми,ако те притеснява височината. Peace
Аз съм много доволна защото бебето не може да се задуши дори и легнало по очи.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Моето дете спи с възглавница от новородено. В началото беше по- скоро символична, но така или иначе възглавница.

# 25
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Все още спи без възглавница  (3г. 5м) .

# 26
  • Мнения: 805
Спи на една много тънка бебешка, която май повече естетическа роля играе за целия вид на легълцето...

# 27
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми не иска да спи на възглавница колкото и пъти да и я слагам.Преди 2-3 месеца я водих на ортопед и той ми каза че трябвало да спи на възглавница като тя трябва да е дебела колкото е разстоянието от рамото до главата на детето.

# 28
  • Мнения: 1 053
Мойта бебка от новородена спи на много тънка възглавни4ка от комплекта и за спане.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Пробвах след годинката, но спеше навсякъде другаде ,но
не и върху възглавницата. Не ползвам вече.

# 30
  • Мнения: 70
Преди 2-3 месеца я водих на ортопед и той ми каза че трябвало да спи на възглавница като тя трябва да е дебела колкото е разстоянието от рамото до главата на детето.

Това дали важи когато детето спи по корем? Като бебче спеше на една много тъничка, но сега вече спи където и както и падне из леглото, но винаги по корем.

# 31
  • Мнения: 1 488
Защо мислиш че бебето има нужда от възглавница?
Според педиатрите възглавница се слага след 1 година.

# 32
  • Мнения: 2 658
От около един месец слагам едно тъничко нещо, но то е повече подложка, отколкото въzглавница.. Преди това сгъната пелена, или калъфка. И то, zащото до скоро повръщаше доста, zа да не сменям все чаршафи. Обаче сега вече не zнам zащо й е, тъй като и тя се върти и спи навсякъде. Та и повръщаше не само там..
Брат й отдвана спи на нормална въzглавница, но точно от кога, не мога да си спомня..

# 33
  • Мнения: 70
В една книга бях чела, че на новородено вместо възглавница може да се слага и сгъната кърпа

# 34
  • Мнения: 3 453
  Спеше с възглавница до 4ти месец.После като почна да бушува спи във всеки край на кошарата и не ползва възглавница Laughing

# 35
  • Мнения: 31 288
Няма никаква нужда от възглавница нито в леглото, нито в количката.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 223
това с дюшека важи за първите месеци 2-3 ако детето не повръща...ако повръща...6 да кажем....рядко децата по-дълго повръщат...по-натам само при нужда....
прави се наклон 20-30 градуса, но детето спи на равно, под общ наклон.
Възглавницата повдига само главата, и преди годинка самата физика на детето не изисква такава.
Около годинка като стане...т.е. след 2-3 месеца може да купиш една съвсем нисичка бебешка възглавничка.

# 37
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е на 2.3 г. до сега спеше без възглавница. Вчера й купих и много и се зарадва. Легна си на нея и беше заспала, като я беше прегърнала.  Grinning Като отидох да я видя по-късно, обаче, възглавницата беще избутана в другия край, така че незнам, колко ще й е от полза  Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 1 535
Дюшека в началото бях повдигнала, защото много повръщаше и слагах под главичката пелена. Преди около месец (на 11 месеца е бил) му сложих и съвсем тънка възглавничка.

# 39
  • Мнения: 3 929
Синът ми спи на възглавничка, откакто е вкъщи. Възглавничакат е много тънка, но вървеше в комплект със завивката и чаршафа. Сега спи на малко по-висока, но къде спи върху нея, къде-не... Много се върти из креватчето и в повечето случаи май спи директно върху дюшека.
Детето ти е достатъчно голямо, така че ако тръгне да повръща, ще реагира с отместване на главата, т.е. с повдигане, за да не се задави.

# 40
  • Мнения: 2 011
Все още е без възглавница.Предлагам,но не иска.

# 41
  • BG
  • Мнения: 2 217
Отначало (приблизително след 40-тия ден) слагах кърпи вместо възглавница, а после (приблизително от 3-ти месец) му купих възглавница против задушаване - ниска.  Peace

# 42
  • Мнения: 11 016
Досега не съм слагала възглавница. Спи удобно и спокойно, така че не бързам с възглавницата.

# 43
  • Мнения: 1 311
На малкият е комбинация от тези двете:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=2568 и
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=577
т.е. на дупки против задушаване и антиалергична.

Ползва я от 2-3 месеца някъде, най-вече се занимава сутрин като се събуди да и махне калъфката  Wink

# 44
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз слагам възглавница още от раждането му. В началото беше от най-тънките, сега е малко по-дебела от първата.  Peace

# 45
  • Мнения: 929
До шестия месец спеше без възглавница, а дюшека и беше под наклон - след това #&769;и взех възглавничка.

# 46
  • Мнения: 9 451
От втория месец спи на възглавничка.Постепенно я повдигам.

# 47
  • София
  • Мнения: 292
Най-добре е до годинка без възглавница! Различавайте спането на възглавница от повдигане на матрачето. :)http://www.babycenter.com/404_when-can-my-child-sleep-with-a-pillow_7533.bc

# 48
  • Мнения: 3 485
Малко оф-топик
Нали разправят, че от възглавничка има нужда , когато обиколката на гърдите превиши с доста тази на главата....
Тръц!!! На 29 години съм, от години страдам от световъртеж, всяка сутрин вратът ми е схванат! А спя на "бебешка" възглавница. Махнах възглавницата и проблемите ми отшумяха вследствие на по-доброто оросяване!

# 49
  • Мнения: 1 394
Възглавница изобщо не съм слагала нито на баткото,нито на малкия!  Peace
Имах преди време проблеми с врата...просто страшни болки/това преди да родя баткото/ и ми препоръчаха да спя без възглавница или на възможно най-ниската...Ами да ви кажа сега спя на 5 см възглавница,а на децата изобщо не слагам...по-здравословно е така според мен!Откакто спя почти без възглавница се чувствам перфектно и помен няма от болките!Точно поради тая причина не слагам възглавници и на децата.Консултирала съм се с трима педиатри и тримата бяха единодушни-най-полезно е без!

# 50
  • Мнения: 2 960
Дъщеря ми спеше до годинка и половина без възглавница.Синът ми е на 2г.3 м. и все още спи без възглавничка.Мисля ,че така им е било/е удобно.И двамата иман много спокоен сън!!!

# 51
  • Мнения: 23 096
Възглавница до 18м. не е нужна на детето.Това с повдигането на матрака е съвсем друго нещо.Цялото тяло е под наклон 30 градуса тогава,не само вратлето.Наистина има изследвания ,при които е установено,че тази поза предотвратява синдромът на ранната бебешка смъртност.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не съм слагала възглавница до сега.Знам, че може без нея до годинка.

# 53
  • Мнения: 1 740
Малкия  спеше с една много тънка възглавница някъде до 5-я месец.После като почна да се върти и да спи във всеки край на кошарата ,спи без нея.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 377
Дъщеричката ми е на 1.1 годинка и все още спинка без възглавничка! Аз просто за себе си така съм решила че бебка ще спи колкото се може по-дълго без!  Hug

# 55
  • Мнения: 133
Дъщеричката ми е на 1.1 годинка и все още спинка без възглавничка! Аз просто за себе си така съм решила че бебка ще спи колкото се може по-дълго без!  Hug
Аз също съм на това мнение-нищо няма да загуби или да и стане ако е без възглавничка!Даже съм чувала от лекар,че цял живот да не спи на възглавница още по -добре,но всяка майка си решава сама Peace

# 56
  • Мнения: 102
До 1 годинка спеше без възглавница, но после започна много да се мятка и върти докато спи. Сложих й нагъната пелена и сънят й стана по-спокоен. След това взех Възглавница MEMORI BEBE (Противозадушаваща) и съм много доволна.

# 57
  • Мнения: 2 447
В началото спеше без...после(не си спомням точно кога) сложих една много нисичка...той доста се въртеше и общо взето неспеше в/у нея...Сега ми прави впечатление,че предпочита да спи в/у моята..

# 58
  • Мнения: 568
Вики спеше от раждането си на съвсем тънка,а сега е с детска анатомична.Ники е без такава и сигурно така ще си свикне.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 814
Дена от къде си купувала детска анатомична? Дияна до преди няколко месеца спеше на такава (не детска), но после баща й подари възглавница на Уинкс. Другата остана забравена и в момента е парцал.
Мека ли е? Или е от по-твърд материал?
(вчера гледахме за възглавница за мъж ми, анатомична, висока. Всичките, които видяхме му бяха меки)

# 60
  • Мнения: 118
Ние сме на почти 3 месеца и вече спим на ниска възглавничка по препоръка на педито,защото малчо много връщаше.Откакто сложих възглавничката връщането драстично намаля.

Общи условия

Активация на акаунт