как кърмите и спите?

  • 1 929
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 748
ей този въпрос много ме вълнува!много често чета за мами дето нощем само вдигат блузата и после заспиват.моят разбойник като ме събуди(поне 1 път през нощта)ставам и сядам,да не би случайно да заспя докато яде.страхувам се да не му затисна носа,че и той е сънен като мен.а не е изключено и направо да го смачкам,че моите кила са 10 пъти повече от неговите.а пък когато беше на 1-2 месеца го уригвах по 20 мин.,после го наблюдавах още толкова да не би да повърне и да се задуши. обяснете ми какъв е номера?или пък аз много се шашкам? newsm78

Последна редакция: нд, 04 сеп 2005, 10:20 от macrodont

# 1
  • Мнения: 3 161
или пък аз много се шашкам?
Ей т'ва е номера. Не знам как, но свикваш - не ми се е случвало да се събудя върху бебето, намиран удобна за двете поза и си спя... Пробвай следобед, тогава ще ти е по-лек сънят и ще видиш как става.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Мен ме беше страх да не го задуша само първите няколко седмици и тогава го кърмех нощем само седнала. Беше кошмар, само клюмах на стола Twisted Evil След това започнахме да се кърмим само легнали, единствено като сме някъде навън седя и ми е много, ама много неудобно. Нощем не спи в нашето легло. Като се размрънка го взимам при мен, той започва да яде, а аз заспивам. По някое време се събуждам и го местя в неговото легло. Като е при мен, както съм легнала така се събуждам след някой и друг час. Явно подсъзнателно помня че не трябва да шавам много-много, защото иначе много се въртя като съм си сама.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Аз не спя с бебата, но пък си я взимам в леглото, когато се събуди посред нощ за да яде и после си я връщам обратно.
Отадвна вече на я кърмя седнала, дори през деня. Откакто открих рахата с легналата поза седнала кърмя само навън.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
Винаги кърмя легнала и редовно ми се случва да заспя. Явно нещо в мен работи на подсъзнателно ниво - не ми се е случвало да затискам бебетата (дори и в първите дни, когато са най-безпомощни), нито пък съм ги оставяла да се търкулнат от леглото. А и те си имат добър инстинкт за самосъхранение.

# 5
  • Мнения: 36 032
без проблем! в началото гледах часовника /в колко се буди, колко време яде/, но сега всичко е в просъница и не съм го затискала, просто свикваш

# 6
  • Мнения: 1 072
И аз в началото се шашках, сега нямам сили просто. Дет се вика: лежа аз и кърмя и спя. Кога гледам: само спя. Аз давам цицата, от там нататъка той да се оправя. Simple Smile
С баткото също бях много изтощена, но него го кърмех само седнала. Понякога се будех след като съм го оставила в леглото и в паника си казвах "Боже, къде е бебето, сигурно е паднало!'

# 7
  • Мнения: 1 586
Като ти гледам аватара се сетих за една приятелка, която също ставала за да кърми, но за да се разсъни хубаво преди това отивала в банята, наплискваа лицето с вода и си миела зъбите Simple Smile

Иначе с малко тренировки сигурно ще намериш равновесното положение. Аз в началото си подпирах гърба с възглавница, така прехвърлях тежестта на тялото назад, за да не би да затисна бебето ако я прехвърля напред в просъница... Сега вече просто се обръщам по гръб или леко на една страна и малката сама се намества Simple Smile

Има и една друга удобна странична поза - с подпиране на горната ръка на юмрук зад бебето. Бях я открила сама с проби, после я видях някъде на картинка в подобна тема. Даже май известно време беше аватар на хедра Simple Smile Ще я потърся.

Нощем (пък често и денем, когато бебето заспиваше на гърдата) не оригвах. Но повръщанията бяха само инцидентни и детето не проявяваше признаци на дискомфорт от липсата на оригване.

Случвало се е да подам гърда и да заспя веднага. След час се събуждам и гледам бебето продължава да суче здраво на празен ход Simple Smile Давам другата гърда и след малко вече и двете сме заспали доволни.

Пробвай и намери своята удобна поза.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Седнала съм кърмила нощем само докато имах рагади и трябваше да внимавам как я слагам на гърдата.
От втория месец давам в просъница,без да се будя напълно - но и никога не мога да спя пълноценно и да не усещам,докато суче - просто самото усещане ме буди и докато трае,не мога да спя.Заспивам здраво чак когато ме пусне и се търкули на другата страна.
Само първите седмици съм се притеснявала да не я затисна - но по-голямото бебе си шава и даже ме бута и нагласява според както на нея й е удобно,така че няма начин да не разбера,ако й е неудобно.

# 9
  • Мнения: 2 467
Като ти гледам аватара се сетих за една приятелка, която също ставала за да кърми, но за да се разсъни хубаво преди това отивала в банята, наплискваа лицето с вода и си миела зъбите Simple Smile

Аз вечер ставам и мия и лицето да се събудя Simple Smile освен циците. Понякога като съм много заспала направо взимам душ, докато малката промрънква. Може да е смешно, ама много ме е страх да не заспя и да я изтърва (кърмя седнала). И това всяка вечер -по два пъти става да яде! Една вечер се събудих и вече уригахме! Цицата мека и беба омазана с мляко - значи кърмила съм, ама спяща! И оттогава мия и очите си преди кърмене.
А да спя и кърмя още не съм и помислила! Голяма паника съм още с това бебче Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 629
Никога не ме е било страх, че ще си затисна или задуша детето докато спя и кърмя. Мисля си, че майчиния ми инстинкт  няма да ми го позволи. Въпреки, че веднъж ми се случи беби да падне от леглото, докато аз съм спала  Cry. Та оттогавя се старая дане кърмя спейки, но при нас отдавна няма нощни кърмения Laughing

# 11
  • Мнения: 3 818
Ммм, кърменето легнала е една от най-големите благинки, измислени на земята Mr. Green Откакто започнах да я кърмя легнала- независимо дали през деня или през нощта, се родих.
Ние вече нямаме нощно кърмене, но сутрин рано като я храня, не се притеснявам, че мога да я затисна, даже ми се струва най-безопасно, защото по този начин нямаме допирни точки, освен гърдата и устата на детето Wink.
По принцип само придремвам, обаче няколко пъти вече се събуждам и виждам, че малката спи до мен, отдавна нахранена и пуснала гърдата ми, без аз да разбера. Вчера даже съм сменила гърдите без да разбера Laughing
Не е страшно, пробвай няколко пъти, ще добиеш увереност и ще видиш какъв рахат е Sunglasses

# 12
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Като ти гледам аватара се сетих за една приятелка, която също ставала за да кърми, но за да се разсъни хубаво преди това отивала в банята, наплискваа лицето с вода и си миела зъбите Simple Smile
Да не би да съм аз тази твоя приятелка? Mr. Green.Може да ви е смешно,ама 2 месеца така се кърмехме hahaha.Случвало ми се е и да заспя докато си мия зъбите....

Аз пък кърмя и досега само седнала Sad.Много е изморително за нощните кърмения,а за перманентните болки в кръста и гърба-няма да ви обяснявам Cry.Просто винаги като кърмя в легнало положение и се сдобивам с рагади Sad

# 13
И аз кърмя нощно време легнала,направо си е рай.В началото ставах и полуспяща го взимах,след което се настанявах подпряна с възглавници,абе изобщо ужас,сега се родих.И също не мога да заспя напълно докато цока наяжда се и го връщам в креватчето,ако е неспокоен го оставям до мен,като се напапка се търкулва на другата страна и си заспива,след него и аз Laughing

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
да кажа и аz.... Grinningбебока спинка самичък в другата стая, там има достатъчно широк диван zа двама Laughing....когато се раzмрънка преz нощта, (само веднъж се буди вече към 4.30_5.00) отивам при него, вzимам го, лягаме си на диванчето двамката, като той е от вътрешната страна винаги ( така няма опасност да падне, освен ако не ме прескочи Mr. Green ) и така папка....едната ми ръка, таzи от вътрешната страна, е подпряна на облегалката на диванчето, та да не мога да тупна върху бебо....на мен ми е много хубаво да си го гледам, докато папа и не съм zаспивала до сега....но от начало кърмех седнала и съм се хващала,че придремвам, но това беше от иzтощение......сега си кърмя легнала дори и навън, ако не е валяло предишния ден, върху едно одеало zа пикник....иначе, ако е валяло, седнала, но на бебо му е неудобно, папа малко и когато се прибереме си довършва със следващото папу.... Heart Eyes

# 15
  • София
  • Мнения: 4 381
Първите месеци ме беше страх да кърмя легнала. Все се притеснявах, че бебка не се е уригнала и ако върне да не се задави. Кърмех седнала, подпряна на възглавници и клюмайки с глава над момата. Откакто се научихме да се кърмим легнали ми е много удобно. И болките в гърба изчезнаха. Отначало се кърмехме легнали през даня. Когато се научихме се е случвало да заспя преди момата да се е пуснала от гърдата.

# 16
  • Мнения: 182
Аз също кърмя в легнало положение и ми е много удобно.Много често ми се случва сутрин, когато Нелката се събуди, слагам я да суче и се унасям. В началото ме беше страх, но сега спокойно си заспивам, а тя като се напапа си заспи и я преместя по някое време за всеки случай.

# 17
  • Мнения: 5 255
...обяснете ми какъв е номера?или пък аз много се шашкам?

Не съм се шашкала  Crazy
Кърмя седнала, а отскоро нощните кърмения почнах и легнала - ми то било удобно  doh
Не съм имала проблеми със съня - то и детето ми е добричко  smile3560

# 18
  • Мнения: 2 467
Сутринта кърменето в 5 часа се реших да пробвам легнала Simple Smile)) Ми то верно голяма благинка! Само малко трудно се намистаме с беба и 5 минути пъшкаме и двете докато си намерим удобната поза Simple Smile

Много целувки от нас с малка Жанета и благодаря че ви има!  Hug

# 19
  • Мнения: 1 586
Да не би да съм аз тази твоя приятелка? Mr. Green

Тц, не си. Но не очаквах, че сте толкова много практикуващите този начин на разбуждане Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 926
Мен ме беше страх да не го задуша само първите няколко седмици и тогава го кърмех нощем само седнала. Беше кошмар, само клюмах на стола Twisted Evil След това започнахме да се кърмим само легнали, единствено като сме някъде навън седя и ми е много, ама много неудобно. Нощем не спи в нашето легло. Като се размрънка го взимам при мен, той започва да яде, а аз заспивам. По някое време се събуждам и го местя в неговото легло. Като е при мен, както съм легнала така се събуждам след някой и друг час. Явно подсъзнателно помня че не трябва да шавам много-много, защото иначе много се въртя като съм си сама.
Ей това все едно аз съм го писала. Нашата хубостница дори не иска да спи на една страна. Откакто си я взехме от родилния дом само няколко вечери успявахме да я задържим на една страна - иначе все по гръбче си спи, че дори и главата й не е на една страна. Това много ме притесняваше в началото, но сега вече й имам доверие (както и вяра, че Господ я пази). Между другто като се кърмим легнали като се събудя, дори да е пуснала гърдата си спи на една страна, та съм по-спокойна така Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 242
Изобщо не е страх! Като знам че е до мен спя по-леко. Мисля че за седмица най-много всяка майка може да свикне (ако иска разбира се). За мен това е по мързеливия начин, спя по-добре и по-дълго. Вече почти не се будя нощем, нито помня кога и колко пъти съм кърмила Laughing
Тази статия много ми помогна, успокои и разясни доста неща!

# 22
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз я вземам вечер и отиваме в хола, където съм си приготвила едно олекотено одеало разпънато върху люлеещия се стол, така че бързо се пъхаме под него, и така кърмя седнала, люлеейки се, с глава върху възглавница и често заспивам в тази поза , гушнала бебето и се намирам така чак на сутрнита.
Иначе в леглото вечер няма място за мен и бебето и мъжът ми, така че легнала кърмя рядко, само следобед, но и тогава им се случва да задрямам...

# 23
  • Мнения: 3 591
Тука от родилното ни научиха как да го вързвам голо на голо за мене и главичката да му е на гърдите ми. И так си спяхме първите седмици. Не си спомням да съм се събуждала newsm78 то си сучеше когато му се яде  аз докато спя... като стана по шевливо пак си спяхме голи с бебето в леглото и то само си намираше гърдата. Случвало се е и да го слагам майду гърдите си по корем като беше много малко - то там пак си сучеше когато иска и аз си спях. Не съм се замисляла как и кога се е уригвало...
Ама това със ставането и сядането ...то ти кога ще се напиш ако бебето се събужда примерно всеки 1 час ? #Crazy

# 24
  • Мнения: 2 467
Ама това със ставането и сядането ...то ти кога ще се напиш ако бебето се събужда примерно всеки 1 час ? #Crazy
Няма спане! Беба е на 1 месец вече и не ми се е събрало повече от 3 часа сън наведнъж досега.
Мамчета, как кърмите легнали? Нещо много зор виждаме с беба! Неможем да си намерим удобна поза май  newsm78 Доста труд хвърляме и двете, докато се наместим, в резултат беба се изнервя и мрънка, омазваме се в мляко до ушите и двете!

# 25
  • Мнения: 2 784
Аз не спя с Калина, вземам я в леглото на второто нощно хранене в 5 часа(педито казва, че е първо сутрешно  Rolling Eyes), тогава обикновенно е будна, цоква, върти се между мен и татито, аз я усещам в просъница, после се обръща по корем и заспива между нас. Не искам да я свиквам да спи в нашето легло, но липсата на сън много ми тежи. Досега не се е случвало някой да я затисне, амкар че в началото много ме беше страх.

# 26
  • Мнения: 1 216
Четох статията в библиотеката!
През последните 2 години обаче заради зачестилите нещастни случаи на задушаване много от световните педиатрични общества преразглеждат становището си за споделянето на леглото с бебето.
Препоръките на Английското здравно министерство и на Канадската педиатрична асоциация, както и на Американската организация за защита и безопасност на потребителите е, че най-безопасното място за бебетата на възраст от 0-6 м е кошарата на ''една ръка разстояние'' в стаята на родителите.

Нашата бебка последно време трайно се намества в нашето легло. Досега през нощта поне си спеше в кошарката. От около седмица обаче след ''големия сън'' отказва да заспи в нейното легло - започва едно въртене, мрънкане, проплакване - докато не я взема и сложа на нашия креват.

Аз спя по-добре, когото тя е в леглото си. Така съм много по-спокойна и не ми е тежало да ставам за по десетина минутки 2-3 пъти на нощ.

Сега заспивам на една страна, докато тя суче и после често си оставам така, от страх да не мръдна и да не я затисна и се събуждам схваната. Отделно ако я сложа от моята страна, се притеснявам да не падне, защото вече се обръща, а ако я сложа между нас, ме е страх мъжът ми да не я затисне като реши уж да ме прегръща.

Ще търся начин  Naughty- всеки в кревата си!




# 27
  • Мнения: 516
От край време,след като Ники се събуди към 1.30h през ноща,го взимам в леглото си.
Той су4е в просъница и аз продължавам да спя.
Досега сме нямали проблеми да го натисна докато спи при мен - аз спя много леко и усещам всяко негово движение.
За мен ,ще е много по-спокойно,ако се нау4и да спи цяла нощ в креват4ето си,ама за сега няма подобни намерения.

# 28
  • Мнения: 4 242
Ето така спим и се кърмим двечките вече много месеци. Това е от горната гърда, от долната е още по-удобно. Laughing

# 29
  • Мнения: 2 959
От 5 мес. спя с дъщеря си и я храня почти в полусън когато иска тя сама вдига потника и започва. След това само прескачам от другата страна на матрака за следващото ядене.

# 30
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 744
Просто винаги като кърмя в легнало положение и се сдобивам с рагади Sad
И аз бях така, но не престенах да опитвам и след втория месец неща се промениха. Аз ли му хванах цаката или защото бебето беше пораснало не зная но откак кърмя легнала забравих какво е безсъние  Hug ЧУДО ЧУДО !!!! Спя и кърмя! Спрях и да го оригвам в ранните сутрешни часове.

А относно позата, за да не си опира носа в гърдата ми и да не се задуши го слагам не успоредно към мен а под лек наклон. Май не го обясних вного разбираемо, но може да се види тук http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5970&AlbumId=14588

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 603
И ние се кърмехме легнали в началото, после започнах да ставам, защото се доизцеждах. След като прочетох постингите ви се сетих колко благо беше той да цока, аз да спя. 10х, от снощи пак сме легнали и не ме е страх, че ще го затисна

# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
От втория месец и на мен ми дойде ъкъла и кърмя легнала нощем, а напоследък и няколй път денем, че само така се разсейва любопитката по-малко (като изключим, че като чуе шум или баща си да говори някъде зад мен, се надига почти-безуспешно да види над рамото ми).

За начина: Като я чуя да мрънка, я вземам от креватчето и си я гушкам и целувам няколко секунди, защото ми е много сладичка, а тя като пиявица се захваща за каквото намери с уста. Но това няма нищо общо с начина на кърмене, а той е: слагам я на леглото по гръб и докато легна до нея, тя се обръща настрани към мен и ме засмуква, ама точно където трябва - но това е бебе факирче, пропуснах да кажа - от родилния дом си цока и до ден днешен не знам напрегната гърда какво е. Значи лягам така, че долната ми ръка да минава плътно над главичката й. Тя суче от долната ми гърда, а аз си лежа на възглавницата и понякога...  Hug заспивам и се събуждам, а тя е вече легнала по гръб и спи. Понякога започва да се гърчи докато суче - това е знак, че или трябва да я оригна (но по-рядко) - ставам и я надигам и тя мощно се оригва на момента, или че млякото в тази гърда е свършило и трябва да дам другата - но рядко храня и от двете.  Едно време я местех от другата страна, но от месец и нещо и аз като Мери се привеждам леко към нея и тя засуква от горната. Когато тя заспи на гърдата или аз се събудя и тя вече спи по гръбче, ставам и я местя на креватчето й, но БЕЗ ДА Я ОРИГВАМ И БЕЗ ДА Я ИЗПРАВЯМ, просто легнала, като тава я нося. Че иначе се започва едно приспиване после - тя се разсънва и т.н. Та така...

Не ме е страх да не я затисна, ако заспя - може би майката има някакъв инстинкт за съхранение на сукалчето си, но някой път не мога да заспя, защото съм легнала неудобно и ме боли гърба - например ако татито е далеч в леглото и не съм се подпряла на гърба му. Но няколко пъти ми се е случвало да се събуждам и да се чудя къде е  - забравила съм, че съм я преместила - един път даже питах в просъница мъжа ми къде е бебето, а той  #Crazy тъкмо си лягаше! Някой път подскачам и се събуждам с убеждението че съм паднала върху Бибка, ама... все когато нея я няма!

# 33
  • Мнения: 1 383
Аз първо слагам бебчо в кошчето, но след първото нощно хранене го оставям при мен. Държа го с ръка до тялото си и спим така гушнати. Само ме притеснява това, че не си намира сам зърното, ами трябва аз да му го пъхам, и аз заспала, и той заспал, не можем да се нацелим и той силно негодува от това. Също, ако му дойде силна струята, често пуска и трябва аз да му подавам гърдата и това тотално ме разсънва. Кога вашите бебета се научиха да се оправят сами? Големият ми син рано го отказах от нощното хранене  и нямям впечатления.

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Някъде към края на втория месец се научи сама да си намира зърното,без да се буди напълно - има надежда и за вас Wink

# 35
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Към края на първия месец започнах да кърмя легнала ( не съм сигурна точно кога, но беше преди 40-тия ден). Преди се схващах от седящата поза, независимо колко възглавници си подлагах. По съвет на една приятелка се пробвах - е, в началото срещах доста трудности, но послееее Grinning И аз като Валентина давам и от двете гърди без да се местя.
Когато не ми одваше отръки, първо го гушвах и той засукваше и в тази позиция лягхме бавно заедно, като си изваждах ръката от под главичката му и я слагах над (дано си ме разбрала)!

Не се отказвай от опитите, защото така ще разбереш какво удоволсвтвие и удобство е да кърмиш  Grinning

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт