Отговори
# 1
  • Мнения: 1 153
Много ми се иска да не ми се наложи да пиша тук, само да чета и да цъкам с език Wink! Дай боже по-малко номинирани!

# 2
  • София
  • Мнения: 587
Много хора ми се чудят защо продължавам усилено да се цедя след като беба не иска да суче... Питам какво ли мляко трябва да й дам - "АМ или краве разбира се..." Ама логично обяснение нямат защо те са по-добри...

# 3
  • Мнения: 656
Е може ли такива глупости да пишат в "9 месеца"... Уж наистина реномирано, пък то..  #Cussing out  Една приятелка от съвсем скоро е майка, роди в Токуда и тя вече се сблъска с неадекватните и адски различни "съвети" на медицински персонал (не само в Токуда). Добре, че лекарката й е в час, та й дава хубави съвети за кърменето.

Кокосче, ми така де - ква е тая кърма, от нея се дебелее (а всъщност и много се слабее - а върви разбери коя е истината  newsm78), я да даваме мусака  Mr. Green Че те и нашите големи вече. Ох, направо ми е жал за онези бебенца  #Cussing out

Така де - да се запиша  Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 1 715
Свекърва ми към дъщеря ми: "Срамота, бе, бабе! Ти си голяма вече." Crossing Arms
Педиатърката при посещение след изписването: "Ето кои АМ са подходящи като ти спре кърмата". И написа 2 вида #2gunfire

И нещо хубаво - майка ми, когато детето стана на 1г.  - "Само от млекце порасна толкова!" Laughing

# 5
  • Мнения: 389
Гинеколога като чу че още кърмя, каза че вече няма смисъл.То се кърмело докато пробие първото зъбче на бебето.Каза, че Мадлен ме ползва за биберон и едва ли имам количество кърма Rolling Eyes

В момента отбивам Мадлен и надали ще се сблъсквам вече с безумните коментари за кърменето на "първокласниците ни" Joy, но ще следя темата

# 6
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Тази сутрин таткото каза че трябва да ям повече мляко и сирене докато съм бременна за да имам повече кърма като родя.
След раждането на първото дете имаше едни коментари от роднини   ooooh!
- Сигурно нямаш много кърма, защото са ти малки гърдите. То затова реве детето и се буди през нощта често, явно не му достига. Пий повече боза за да имаш кърма.
- Има колики, защото не пие вода.
- В кърмата ти няма достатъчно калций и затова няма още зъбче (първото се показа на 10месеца)
- Като даваш пюре трябва да слагаш в него по две лъжички адаптирано мляко, за да може поне от там да си набавя необходимите витамини и минерали. Че то в кърмата едвали има нещо полезно вече. (беше на 6м)
- Спрях да кърмя на втория месец, защото много пълнеех докато кърмех и трябваше да почна диета (майка с която се засичахме в парка)
- Пак колежка по количка. Ти замести ли хранене? Аз- Не, малки сме. майката -Аз вчера дадох мляко с ориз много и хареса (4месечно бебе).
- Свекървата- Той е момченце и като види нещо трябва да хапне. Синът ми гледаше боб яхния жално и му дадохме да си хапне. Нямаше 40дни, но му хареса и не го боля корема. Така и ти ако гледа нещо твоят син трябва да дадеш да опита.

# 7
  • Мнения: 11 162
- В кърмата ти няма достатъчно калций и затова няма още зъбче (първото се показа на 10месеца)

Оооо, мойта тогава колко ли е богата на калций, с тия 7 зъба ва 9 месеца...  hahaha

# 8
  • Мнения: 3 869
Чак ме е яд, че не мога да добавя някой бисер, но покрай мен хората май тотално са се примирили, или по-скоро не се чувстват компетентни да комнтират  Mr. Green А и като го видят този 11-кг звяр, който тича неуморно, въпреки че сме много далеч от заместено хранене, някак си и не виждат логика да е друго яче при нас  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 797
 В статия, прочетена в интернет, запазвам смисъла - Ако кърменето продължи повече от година, гърдите загубват добрия си вид и заприличват на кожени торбички.

# 10
  • Мнения: 3 869
В статия, прочетена в интернет, запазвам смисъла - Ако кърменето продължи повече от година, гърдите загубват добрия си вид и заприличват на кожени торбички.
Joy Ще си снимам "торбичките" и ще им ги пратя, но най-вероятно ще си помислят, че съм объркала списанието и ще препратят на Плейбой  Blush (само пояснявам, че преди раждането си бях много скромен и съвсем ненатрапващ се размер, но сега... Sunglasses)

# 11
  • Мнения: 2 376
И аз така, от Б, та на Е  hahaha
Една моя позната много се притеснява да има деца и да ги кърми, че щял да и се развали красивият бюст. Жената е на 40 години  newsm78.  Аз и обясних, че и да и се развали, ще и се възстанови  Joy

# 12
  • Мнения: 6 443
Като стана дума за бюстове...веднъж убеждавах един татко от ползите на кърменето и накрая изтъкнах колко много пари ще спести,ако майката кърми и не се дават пари за АМ.И той ми каза:"Да,и после ще ги дам за силикон тези пари!"  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 797
 Еее, как го правите от Б на Е Laughing Моите са си същите, пък кърмя денонощно, дори понякога нощем суче през 2 часа Laughing
 Заровила съм се днес, че да се посмея, ама се натъкнах и на една болна тема - водичката. Свкърва ми с укорителен и жаловит към детето тон - А ти би ли могла и един месец да пиеш само мляко, пробвай. Как можеш да не му даваш водичка?
 Дори и отговорът ми, че кърмата е 8 и кусур процента вода, не я убеди, укорява ме и ме изкарва най-лошата майка..
 Сега сме с мн нисък хемоглобин и казва - Питайте педиатърката с какво АМ да заместите едно хранене, че да получава повече витамини...

# 14
  • Мнения: 1 410
Около мен не се ръсят бисери ,но темата ми е много готина и искам да я следя ...маймунка му работа ....

Общи условия

Активация на акаунт