хрема при децата - как лекувате

  • 172 472
  • 234
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 190
Листовката на Нурофен Стоп Колд:

http://www.bda.bg/bdias/20095s.pdf

Пише само, че осигурява облекчение при температура, болка, и облекчава симптомите при запушен нос.
Че трепе вируси не пише. Mr. Green

# 61
  • Мнения: 14 654
Ако първите вируси сте лекували неадекватно, съвсем нормално е след това да кара всичко тежко и да развива бактериална инфекция.
Не всеки бронхит се лекува с АБ, само такъв, който е с усложения.

Може хроничните бронхити да не са заради неадекватно лечение на вируси, а заради ваксина, както беше при нас  Tired

# 62
  • София
  • Мнения: 1 546
Момичета, обидих ли някоя от Вас с нещо? Rolling Eyes
Усещам нотка на заяждане.
Всеки има право да изкаже мнение.
Всеки лекува децата си по начин, който смята за най-добър за своето дете.

# 63
  • Мнения: 46 511
Момичета, обидих ли някоя от Вас с нещо? Rolling Eyes
Усещам нотка на заяждане.
Всеки има право да изкаже мнение.
Всеки лекува децата си по начин, който смята за най-добър за своето дете.

Къде Rolling Eyes
Не знам към кой е отправено. Аз попитах само какво имаш предвид под стопиране - АБ, витамини, бабини лекове и т.н., всеки прилага различно.

Янечек, за хроничните да, аз всъчност не разбрах детенцето на авторката има ли някакви заболявания (алергии или хронични), защото и това е от значение.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 546
[П.П. Много странно, в цитата виждам правописна грешка и тръгнах да я редактирам, но в поста ми си е правилно изписана думата  Shocked
Независимо, че не е насочено директно към мен, касае мой пост.
Мислите ли, че бих седнала целенасочено да Ви променям поста, вмъкнат като цитат?Дори и само да сте си го помислили, това ме обижда.
А ако наистина желаете отговор на въпросът си - първото средство, което използвам това е инхалаторът. Защото ако при Вашето дете нещата се разминават леко от една хрема, при моят син такава, задържала се повече от 3 дена води до кашлица, свиркане на дробовете и (дано не се случва скоро  Praynig) пристъп.

# 65
  • Мнения: 647
какво да кажа...
Имам две деца и всяко от тях лекувам различно. Peace
Аз като родител на дете, което от всяка хрема прави бронхит или пневмония не мога да се съглася с изказаното по-горе ...

Ако първите вируси сте лекували неадекватно, съвсем нормално е след това да кара всичко тежко и да развива бактериална инфекция.

Не всеки бронхит се лекува с АБ, само такъв, който е с услужения. Да не говорим, че има лекари, на които това им е дежурната диагноза.
Много добре разбирам Даниела, с нея си комуникираме в една друга тема...за жалост.
Но не се сърди човече не съм много съгласна с теб.  Simple Smile Защо.Големият ми син е с астма, алергия и какво ли не още. При него алергичната хрема си е едно постоянно кихане, чесане и сополи. Но когато се променят сополите се появява по-късно и кашлица и...тръгват усложненията. Затова всяка промяна на хремата аз веднага се опитвам да стопирам за да не слиза "надолу". Да, съгласна съм, че не всеки бронхит се лекува с АБ и хората, които често лекуват подобно нещо знаят това.
А предполагам, че повечето знаят, че освен температуропонижаващите си свойства, тези лекарства действат и противовирусно. Peace


Здравейте!

Нека да си изясним някои неща така, както съвременната медицина ги приема. Оставям на вас да прецените дали това е така и е приумица на половината доктори по света.

При навлизане в организма на някакъв външен агент се стимулират ред каскадни процеси в организма. Един от тях е повишаването на телесната температура. При повишаване на температурата само с 1/10 от градуса, скоростта на биологичните процеси се увеличава не с 10, а със 100 000 пъти. Затова, за да може да се справи с чуждия агент, организмът самоволно вдига прага на телесната температура - така се привеждат нужните системи в "повишена бойна готовност".

Когато дадете антипиретик (температуро-понижаващ препарат) прекъсвате веригата на арахидоновата киселина (за различните препарати на различни места) и така в крайна сметка се стига до изкуствено понижаване на телесната температура, което води със себе си.... забавяне на макроорганизма със стотици хиляди пъти.

Обратно, микроорганизмите са така устроени, че също се ускорява тяхното развитие в повишена температура, но при нормалната за организма (35-37 градуса) те се развиват въпреки всичко доста по-бързо от клетките на макроорганизма.

Между постоянните "нашественици" и организмовите механизми на съпротива се установява някакъв баланс. Този балас се измества в една или друга посока в различните етапи на инфекцията.

Нито един противотемпературен препарат няма противовирусно действие! Това го твърди дори класическата западна медицина. Държа дебело да подчертая!

Още едно уточнение- трескавостта не е в никакъв случай гърч. Треската е субективно усещане на пациента за студ, въпреки, че не е студено. Причината е в променените нива за праг на чувствителност в хипоталамуса на пациента, в следствие от дейността на колонизираните в макроорганизма бактерии. Те отделят екзотоксини, които влияят пряко центъра за управление на телесната температура в хипоталамуса. Пациентът почва да усеща студ и се включва защитният механизъм при студ- треперенето. От треперенето пациентът вдига още телесната си температура.

Трябва да се отбележи, че трескавостта е типична повече при температура около 37 градуса и по-малко при по-високи стойности. Затова обикновено пациентите с много висока температура нямат треска - прескочили са интервала на трескавостта, условно казано.

Когато температурата стане много висока - над 41 градуса, тогава може да се получи мозъчен гърч, което не препорчвам на никого да вижда с очите си. Пациентът започва да се гърчи самопроизволно и неконтролирано - прилича на змия на гореща ламарина. Опасността идва от това, че може да се задуши, ако се получи дихателен спазъм, сърдечен блок или други подобни. Съвсем лаически ще кажа, че прилича на епилептичен припадък в очите на неспециалистите.

Та, трескавостта не е нито опасна, нито е нещо, от което трябва дасе притеснявате. Не казвам, че е приятна за пациента!

Съветите ми при висока температура са винаги да се обърнете към един чай от листа на малина, вместо да наливате децата с парацетамолови сиропи или такива с ибупрофен (напр: Нурофен).


Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 66
  • Мнения: 46 511
Независимо, че не е насочено директно към мен, касае мой пост.
Мислите ли, че бих седнала целенасочено да Ви променям поста, вмъкнат като цитат?Дори и само да сте си го помислили, това ме обижда.
А ако наистина желаете отговор на въпросът си - първото средство, което използвам това е инхалаторът. Защото ако при Вашето дете нещата се разминават леко от една хрема, при моят син такава, задържала се повече от 3 дена води до кашлица, свиркане на дробовете и (дано не се случва скоро  Praynig) пристъп.

Написах, че е странно, не че ти си го поправяла ... както и да е ...

По другия върпос, казвам просто, че не трябва веднага на секундата да се хвърляме към АБ, не виждам защо това те засегна, след като явно сме на едно мнение  Rolling Eyes а за бронхита и АБ, вярвай ми, изписват, не знам до незнание ли е или не, но изписват  Tired

Благодаря на маг.фарм. Антон Вълев   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз за облекчаване на хремата при децата използвам капки с клеева тинктура,също отвара от лайка.В краен случай капки Виброцил.
маг.фарм. Антон Вълев,много полезен пост!интересува ме за листата от малина-аз направих сок от малини,той би ли действал за понижаване на темп или само листата имат такова действие?

# 68
  • Мнения: 638
Валенцето,как използваш капките с клеева тинктура?

# 69
  • Мнения: 1 484
Момичета  малкия  му  хърка  нослето  нощем  и  от  време навреме  го  дави.Миналата  седмица  беше  със хрема  и  ме  съмнява  че  има  останала  .Когато  го  карам  да  се  издуха  нищо  не  излиза  а  също  и  със  помпата.Освен  Стеримар   и   витамин ц  за  друго  се  не  сещам  какво  мога  да му  дам.Днес  не  го  пуснах  на  градина  да го  наблюдавам.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 546
Написах, че е странно, не че ти си го поправяла ... както и да е ...

По другия въпрос, казвам просто, че не трябва веднага на секундата да се хвърляме към АБ, не виждам защо това те засегна, след като явно сме на едно мнение Rolling Eyes а за бронхита и АБ, вярвай ми, изписват, не знам до незнание ли е или не, но изписват Tired

Благодаря на маг.фарм. Антон Вълев   bouquet

Да, всичко е на ред, просто се почувствах засегната.  Embarassed
Да, знам за бронхитите и АБ и много често на много познати вече от личен опит им казвам че не е това начина но повечето винаги се притесняват (и това е нормално) и предпочитат АБ пред  другите начини. Аз лично вече много рядко опирам до АБ и по възможност винаги след изследван секрет за да се знае какво да се пие.  Peace Последно изолирахме златист стафилокок в носът, ами честно казано взех го тоя Бактробан ама така и не започнахме сериозно мазане.

И аз благодаря на г-н Вълев.  Peace

# 71
  • Мнения: 5 393
dama- какво имаш предвид, като казваш, че не сте почнали сериозно мазане? Бактробан-а е много ефикасен срещу стрепто и стафилококи, но все пак е вид локален антибиотик и веднъж започнато лечение с него, трябва да се изкара до край. Иначе рискуваш създаване на резистентност към активните съставки.  Иво съм го лекувала 4 пъти с Бактробан(след направена антибиограма) и винаги е успявал да изчисти тези гадини.(при него са стрептококи)

# 72
  • София
  • Мнения: 1 546
dama- какво имаш предвид, като казваш, че не сте почнали сериозно мазане? Бактробан-а е много ефикасен срещу стрепто и стафилококи, но все пак е вид локален антибиотик и веднъж започнато лечение с него, трябва да се изкара до край. Иначе рискуваш създаване на резистентност към активните съставки.  Иво съм го лекувала 4 пъти с Бактробан(след направена антибиограма) и винаги е успявал да изчисти тези гадини.(при него са стрептококи)
Това го знам. Grinning Проблемът беше, че ние не сме използвали подобно нещо до момента. Като почнах да го мажа издържахме много трудно 5 дена, макар, че трябваше 10. Хремата му се засили страшно много, не можеше да диша, да говори. Заведох го на УНГ и предположи, че макар и малко вероятно е направил някаква алергична реакция. Другото, което ни каза, че изчистването на такива бактерии е много трудно и почти невъзможно. Самата ти казваш, че са се появявали отново. Причината е, че според доктора за да се лекува детето трябва да е реално изолирано за да няма НИКАКЪВ контакт с някой носител. Което, реално е невъзможно.  ooooh! Не заради това де но ни предстои махане на 3-тата сливица и предполагам, че малко поне проблемът ще затихне.  Praynig

# 73
  • Мнения: 1 650
Какви са капките с клеева тинктура и на всякъде ли се продават?

# 74
  • Мнения: 647
Аз за облекчаване на хремата при децата използвам капки с клеева тинктура,също отвара от лайка.В краен случай капки Виброцил.
маг.фарм. Антон Вълев,много полезен пост!интересува ме за листата от малина-аз направих сок от малини,той би ли действал за понижаване на темп или само листата имат такова действие?

Здравейте!

Много хубав въпрос. Да си призная, не знаех дали плодовете от малина имат такова действие, но проверих сега в библиотеката.

Да, плодовете от малина имат също високо съдържание флавоноиди и дъбилни вещества. Плодовете са допълнително богати на захари, антоциани, пектини, витамин С, каротен.

Пресните плодове от малина се използват като витаминозно, общоукрепващо и тонизиращо средство, а изсушените – като потогонно, температуропонижаващо и при възпаление на горните дихателни пътища. Прилагат се под формата на запарка (1 супена лъжица изсушени плодове в 250 мл вряла вода в порцеланов съд). Прецежда се и се пие като чай. Аз лично не бих го цедил – сушените плодове придобиват приятен вид и вкус, както и консистенция, като се залеят с вода отново – получава се бабешкото нещо „ошав”.

Поздрави,
Маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт