Ако той употребява някакъв вид наркотици

  • 4 421
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 382
Много се размислих по тази тема... Та според статистиките: 95% от наркоманиите започват с употребата на хашиш. Това обаче не означава, че всеки пушил трева, става наркоман. Както и не всеки пиещ чаша вино става алкохолик. Според мен дали някой ще стане наркоман или алкохолик, не зависи от това какво е изпушил или изпил, а от някои личностни качества и някои други особености. За вредата: твърди се, че 1-2 грама марихуана на ден са по-малко вредни от ежедневна употреба на алкохол или на 20 цигари. Тази доза не предизвикава телесна зависомост. Но се води до психична зависимост (това се случва и при алкохола и при цигарите). Което е не по-млако опасно, защото (ако се употребява ежедневно) води до склоността да се търси състоянието на еуфория или апатия и оттам да се потърсят по-големи дози или по-тежки вещества.
А по въпроса, защо се намесват алкохола и цигарите из темата за канабиса - ами просто, защото употребата им води до зависимост. Същото може да се каже за аналгетиците (например аналгин, ацефеин) - и към тях може човек да стане зависим и то доста сериозно, че и да доведе до сериозни мозъчни увреждания.

Та си мисля, че марихуаната изобщо не е по-опасна от голяма ракия на ден или от кутия цигари. Още повече, че май има доста хора, които доста подценяват последните две. Ейле пък да се обобщават, че всички пушещи трева са наркомани. Имам много приятели, които са пушели или пушат трева. Само един от тях стана наркоман.

Не защитавам пушачите на марихуана естествено, аз самата не съм опитвала, не пия и не пуша. Смятам, че трите са безумно вредни и не може да се степенуват кое е по-голямото зло от другото...поради ред причини.

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
... 95% от наркоманиите започват с употребата на хашиш. Това обаче не означава, че всеки пушил трева, става наркоман...

На мен ли така ми се струва или смесваш в едно понятията ТРЕВА и ХАШИШ no

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В Холандия как ли преживяват ония ми ти тревопушачи?  Crazy
За мен проблем в пушенето на трева няма, тоест няма да си напускам любимия, ако дърпа весели цигарки.
В случая не съм компетента дали оказва влияние някакво върху сперматозоида, бих потърсила в Гуглето. Неса писа, че кафята и сигарите са особено вредни, с тях наистина се прекалява масово, но не прави такова голямо впечатление. Съгласна съм с нейното мнение, така мисля, обаче ако ми предоставите статия с обратното твърдение, с удоволствие ще я прочета и запомня.

# 48
  • Мнения: 3 376
Аз мисля, че всеки си решава за себе си с какъв човек иска да живее и какъв риск е склонен да поеме по отношение на собственото си здраве, и това на бебето си. За съжаление, в днешно време има твърде много фактори, които вредят и на нас и на децата, ама всеки е склонен да приеме или отхвърли различни неща.

Александра всъщност не питаше дали да иска бебе от този човек, а дали има шанса да има бебе от него... Алекс, виж мненията на Мели, те ти дават достоверни статистически и медицински данни. Иначе, ако наистина си решила, че искаш дете от този човек, най-добре пробвай да го пооткажеш от тревицата, поради всички причини, изложени в тази тема.

# 49
  • Мнения: 382
... 95% от наркоманиите започват с употребата на хашиш. Това обаче не означава, че всеки пушил трева, става наркоман...

На мен ли така ми се струва или смесваш в едно понятията ТРЕВА и ХАШИШ no

Не смесвам. Хашиш е канабис. Извличат го от смолата на цъфтящите растения. Марихуаната от изсушените листа. Джоинта е смесица от марихуана и тютюн. И при двете активното вещество е едно и също.

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
... 95% от наркоманиите започват с употребата на хашиш. Това обаче не означава, че всеки пушил трева, става наркоман...

На мен ли така ми се струва или смесваш в едно понятията ТРЕВА и ХАШИШ no

Не смесвам. Хашиш е канабис. Извличат го от смолата на цъфтящите растения. Марихуаната от изсушените листа. Джоинта е смесица от марихуана и тютюн. И при двете активното вещество е едно и също.
Oha! и сори за оф-а

Общи условия

Активация на акаунт