Спомени и сънища от Магреб - 21 нощи

  • 44 267
  • 740
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 878
Добре дошли на всички ценители на Магреба!

Всеки гост да заповяда,
В темата магребска да се разполага,
Сладки приказки да обменим,
А пък привечер да се повеселим.


СПОМЕНИ И СЪНИЩА ОТ 21 МАГРЕБСКИ НОЩИ.








1  2
3 4 5 6 7 8 9  10  11 12  13 14   15 16 17 18
19 20

# 1
  • София
  • Мнения: 7 878
Не съм от Магреба, но навсякъде където отида остава нещо от мен и взимам нещо от там.

Нека тази тема да бъде за доброто в човека и неговото ежедневие.

# 2
  • Мнения: 24
ОПА ПЪРВА ТОЗИ ПЪТ В ТЕМИЧКАТА!!!
ЧУДЕСНА Е ДЯДО ХАДЖИ БЛАГОДАРЯ

# 3
  • Мнения: 3
Ей Дядо Хаджи,много хубава таз тема  bouquet
Делтич,аз що мислиш и кучто взимам,че да ме сложиш най-отзад да не се срамя Laughing
Никито,кафето от предната тема силничко изглежда баш както го обичам
На останалите магребки едно голямо Hug

# 4
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ДЕДЕЕЕЕЙ-
 Страхотна тема, чудни картинки. Да си жив и здрав и все така със такива красоти да ни радваш  bouquet
ЛИНКЕЙЙЙ- кучо тогава да мене и ти до негУ Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 7 878
ДЕДЕЕЕЕЙ-
 Страхотна тема, чудни картинки. Да си жив и здрав и все така със такива красоти да ни радваш  bouquet
ЛИНКЕЙЙЙ- кучо тогава да мене и ти до негУ Joy

Да взела ли да донеса една от махленските котки ?  newsm78
Може да замести някой кларинет в музиката.

# 6
  • Мнения: 3 804
честита ви нова тема   bouquet
А шакито къде изчезна  newsm78

# 7
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ДЕДЕ- Joy
питаш Линката. Щото тя е със връзки и кучо тъй ще присъства, а и каза, че той умеел да танца. Котарака който ще докараш ще напраЙ панаир Joy със кучо.

# 8
  • Мнения: 126
Дядо Хаджи-   bouquet  bouquet  bouquet
Прекрасен и абсолютно кавалерски Жест

Удоволствието Ни е Повече от Взаимно -Магребската темичка



Момичета-не съм чела...ще се върна да изчета и да се разпиша
Гадно ми е,боли ме лицето-не ми правят пункции за този синузин,но всеки път ми пъхат някакви тампони,които направо ми стигот до мозъка

Линочка-в Парижко започнаха Масова ваксинаия за грипа.Ваксината е през устата-гледм хората вървят с маски.Аз тъй и тъй си вървя с маска ,че ми капе все носа Joy Embarassed
Как е в Лондон?Ти ще се боцнеш ли за грипа-мислиш ли да ваксинираш и малкия Мони.Той на 4години ли беше?-или греша
Слушам имало много стрнични ефекти-в мозъка,колабси дори...
Какво мислите за тези ваксини?

Ще изчета и пак щепиша
много  Hug Hug Hugза всички ви

# 9
  • Мнения: 3
Ами Далка,зависи за коя ваксина питаш.Ако е за тази за свинския грип,аз лично небих си я сложила на мен или на Монко (той е на 3,ама изглежда по-голям Laughing).Просто ваксината е твърде нова,твърде набързо създадена и вече има доста ваксини уж срещу винкия грип.При това положение аз нямам никакво доверие на тези ваксини.Тук една бременна жена почина от такава ваксина.Иначе вълната от свински грип тук май се премести към Шотландия,в Лондон има няколко рискови квартала,но общо взето хората не са се маскирали.За противогрипните ваксини като цяло мнението ми е,че са губене на пари.По принцип всяка ваксина уврежда в някаква степен и от доктори съм чувала,че ваксините не са полезни изобщо.При това като си купи6 противогрипна ваксина тя предпазва от един или няколко вида грип,но не е гаранция,че няма да те хване друг грип,а и самите грипни вируси образуват нови и нови щамове и просто е невъзможно една ваксина да те предпази от всички грипни вируси и да не боледуваш.При това ваксината е изкуствен метод да кара организма да произвежда антитела,което до голяма степен прави имунната система по-лабилна.Най-дорото средство за предпазване си остава редовната хигиена на ръцете и ако може да се избягват места с много хора,ама ако ходиш на работа е трудно,затова е хубаво да се пият витамини,да се ядат пресни зеленчуци,плодове.Също така и каляването е важно.
Аз скоро получих писмо от личния лекар,че на мони му е време за ваксина,но докато неразбера за какво е тая ваксина няма да дам да го ваксинират.А и тук ваксинират с умаломощени ваксини и понякога е дота кофти след ваксина.

# 10
  • Мнения: 278
Привеет!

Дедко, мерси много за темичката! Супер е! Нека я изпълним с хубави приказки и усмивки.

За сега само се разписвам, имаме след малко събрание в общежитието и трябва да потеглям.

До после на всички много  Hug

# 11
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Хади бе ко мълчитИ пак, я Деди каква темичка ни е направил тука вий мълчитИ кЪт комунисти на разпит #Cussing out
Незнам дали във тази тема съм споменавала за ваксините. Та моя змей е дяти, 5, 6 клас. Бием му на два пъти инжекция- змея се разболява и двете години ама се разболява така яко, че не е истина. Така, че съм ги спряла от тогава. Другите си знаят ако искат поставят, ако не искат не. Детенце на мама пък и мама и тати се лекуват със оная лИмуната дето ви я писах няколко пъти.  Пък има греяна ракияяя, греянУ винУУУ, чесъъъъъъън smile3521 Така, че избор име беееей. Малките да праскат много лимон и мед.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 878
Ми те в панагюрско си я пият греяната ракия с мед и профилактично - ей тъй няма няма па си турят на печката джезвето с ракията. Тя даже баба ми си имаше едно джезве за ракия па едно за кафе. Ама виж не съм ги питал дали действа имунизиращо.

# 13
  • Мнения: 100
Дедко, мерси много за темичката, страхотна е.   bouquet

Само запис сега, ще наваксам после.

# 14
  • Мнения: 6
ехоооооо   bouquet   Добър вечер! Simple Smile

Дедко, много ме изненада с тази тема. много хубаво си я оформил с тези снимки!!!

Делтич, като чета, на какви танци ходиш, замислих се и аз да започна. Ти винаги ме изненадваш с нещо. но аз трябва да си намеря накъде за начинаещи...

Лина, помисли добре,какво се крие зад действията на любимия ти. Сигурна съм,че Файма е права, сигурна съм,че и другите са прави,като те предупреждават да внимаваш. аз мога да те посъветвам само да не правиш грешката да се обвържеш с мъж,на който не вярваш напълно или човек,който не си опознала достатъчно добре. дори и всеки ден да общуваш с него по нета, пак не можеш да го опознаеш достатъчно добре. ти сама виждаш,че иска да си споделяте всичко,а в същото време скрива разни неща,които може лесно да ти ги обясни с техните традиции, различия и т.н. но може пък да не е имал лоши намерения,а просто да не те притеснява или да не те обиди с това,че неговото семейство ще е против това той да се ожени за разведена жена с дете. в първия момент,когато прочетох за историята,много се ядосах,че е постъпил така. защото това показва едно несериозно отношение. ако те харесва такава,каквато си,ще те приеме и с дете, и без дете, и грозна, и красива и каква ли не... това не е определящо за добър съвместен живот. но след това,когато размислих,реших,че може просто да е искал да ти спести разочарованието. хубаво е да си споделяте всичко,но понякога човек казва или скрива неща,които може да засегнат другия или да го наранят по някакъв начин. може би той се надява,че с времето семейството му ще те приеме,ако те опознаят.
сега ще кажа за една моя подобна ситуация,която сега ми се струва глупава,но ще обясня. баща ми в началото ме попита,колко братя и сестри има моя приятел. аз казах,че са 4,защото ми се стори по-подходящо имайки предвид,че при нас е много и 3 деца да има в семейство. те всъщност са 6 деца,но аз не знам,защо реших да скрия,че са толкова. може би защото знаех,че ще му се сторят много на баща ми и да не каже нещо негативно... но с времето нито той помни,колко съм казала,пък и аз не бих скрила нищо такова. но ако бях споделила това на моя приятел,100% щеше да се обиди. и когато аз съм му казвала,че съм споделила с баща ми за него,не съм скрила нарочно това,че съм казала 4,а не 6 деца...  просто се опитвах с всеки разговор да убедя баща ми или себе си,че при тях и при нас всичко е почти еднакво и много сходно. това е причината. а не че съм искала да омаловажа някой член на семейството му.
Лина, погледни нещата от неговия ъгъл. Файма обясни,как мислят хората там. това е много важно,защото в нашето общество настъпи ерата на самотните майки. много жени отглеждат децата си сами,не се страхуват,че ще ги говорят хората,че няма да могат да се издържат, жените работят повече и от мъжете,имат хубави професии, кариеристки са голяма част, просто ги няма тези притеснения ,като преди години. но за обществото на твоя приятел това,че си разведена с дете може да изглежда неморално, пропаднало, може да не искат такова бреме-да отглеждат "чуждо" дете,ако те заведе при тях... вината не е в твоето момче. той не е виновен,че общественото мнение е различно от нашето. преди години как е било и в България? шушукало се е зад гърба на разведениете жени, на децата от такива семейства са казвани обидни думи,а сега е повече от нормално да живееш на семейни начала и без подпис.  аз мисля,че ако той е наистина добър човек,може би е искал семейството му първо да те приеме с твоите достойнства и след това да каже,че имаш и дете и може би да обясни историята на живота ти и причините,които са те накарали да си с такъв статус. може би е скрил от тях,за да не се настройват допълнително, а е скрил и от теб,за да не те разочарова и натъжи,че не си приета по разни причини.не загубвай вярата си в него само заради тази постъпка. да,това може да е началото на много такива дребни лъжи,но ако ти си сигурна,че той е стойностен човек, сигурно го е направил за да те предпази от разочарование.  пожелавам ти много късмет и разум!!! и  макар че станах многословна, ще кажа още веднъж, след като имаш вече опита с един неуспешен брак, не бързай да се жениш за първата по-интересна тръпка. разбирателството си е разбирателство, любовта си е любов, секса си е секс... всичко с времето си и просто имай търпение да се случват нещата в живота ти с време.   bouquet

утре моето момче ще идва в Пловдив. от вчера се лигавя на баща ми,че ще пътувам за София и ще съм с колата или той ще остане за 2 дни тук. днес ми се обажда моя баща и ми каза" ами ти щом няма да се прибираш, къде ще спиТЕ?" и аз много се учудих,че пита и даже с усмивка и казах,че не знам. той ми предложи да отидем в другия ни апартамент , от което аз останах ей така  #Shocked  нали съм ви казвала,че моя баща не одобрява връзката ми,защото той е чужденец. казвала съм,че няма желание да се запознаят и разни истории,как го ядосвам от време на време с разни коментари и как е реагирал. обаче сега направо ме учуди. уж не иска да се запознават,не одобрява това-онова,а сам ми предлага да отидем там да спим за 2 дни,вместо да ходим по хотели. казвала съм го и преди,ще го кажа пак-странно нещо са родителите. Simple Smile въпреки че не одобряват нашите действия,все се опитват да ни разберат и подкрепят. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт