прехвърляне на майчинство

  • 84 771
  • 541
  •   1
Отговори
# 480
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428

Този линк не е съвсем актуален и затова въпроса ми е - ако прехвърля майчинството за втората година на свекърва ми какво ще получава тя? Колкото бих получава аз? 340лв  Simple Smile

Да, толкова ще получава.

# 481
  • Мнения: 361
Здравейте,
Имам следният казус.
Ще прехвърлям майчинството си на майка ми от догодина.
Но
Тя е безработна. Сега ще я назнапат на работа фиктивно.
От тук следват въпросите.
1. Има ли значение на каква заплата ще е, щом 2та година майчинството е 340лв?
2. Тя има кредит, който е лош. Ще сложат ли запор на майчинството и?

Предварително благидаря

# 482
  • Мнения: 297
Здравейте,
Имам следният казус.
Ще прехвърлям майчинството си на майка ми от догодина.
Но
Тя е безработна. Сега ще я назнапат на работа фиктивно.
От тук следват въпросите.
1. Има ли значение на каква заплата ще е, щом 2та година майчинството е 340лв?-не.
2. Тя има кредит, който е лош. Ще сложат ли запор на майчинството и?-При запитване от частен съдебен изпълнител и платена такса се предоставя инфо в коя банка лицето има сметка за налагане на запор. Принципно върху самото обезщетение не може да се налага запор и лицето може да си тегли вътре в банката паричното обезщетение за отглеждане на малко дете. Мисля, че юристите им в централите преценят и разрешават тегленето. Всичко това е само във варианта, че постъпи запитване за наличие на банкова сметка в периода на обезщетението.

Предварително благидаря

# 483
  • Мнения: 361
сърдечно благодаря за отговора

# 484
  • Мнения: 14
Здравейте,не знам дали моят казус е за тук,но ще пробвам!В момента би трябвало да съм майчинство(детето е на 8 месеца),но след като навърши 6 месеца го прехвърлих на бащата(той е граничен полицай), а аз се върнах на работа(управител в ЕТ).Проблемът е,че тъй като не съм си внесла осигуровките за тези 2 години назад,сега получихме отказ за бащата(на основание,че няма това право).Въпросите ми са следните:
1.Ако си внеса осигуровките,ще бъде ли възстановено правото на майчинство?
2.Бащата може ли да бъде наказан(уволнен)заради това.че в момента излиза,че не е нито на работа,нито в майчинство?
3.Има ли някакъв шанс за споразумение с НОИ за този случай(да им платя,и те на мен след това)
Ще съм ви страшно благодарна,ако някой ми помогне или поне насочи!!!!!Просто в момента съм в безизходица!
П.С.Аз съм майка на 3 деца!

# 485
  • Мнения: 297
Здравейте,не знам дали моят казус е за тук,но ще пробвам!В момента би трябвало да съм майчинство(детето е на 8 месеца),но след като навърши 6 месеца го прехвърлих на бащата(той е граничен полицай), а аз се върнах на работа(управител в ЕТ).Проблемът е,че тъй като не съм си внесла осигуровките за тези 2 години назад,сега получихме отказ за бащата(на основание,че няма това право).Въпросите ми са следните:
1.Ако си внеса осигуровките,ще бъде ли възстановено правото на майчинство?-Да, давността за вземанията от НОИ е 3 годишна.
2.Бащата може ли да бъде наказан(уволнен)заради това.че в момента излиза,че не е нито на работа,нито в майчинство?-Не, не може да бъде наказан. Правото на отпуск е едно и е ненакърнимо /Кодекс на труда, във вашия случай специалния закон, по който е назначен таткото/, правото на плащане е друго /Кодекс за социално осигуряване/.
3.Има ли някакъв шанс за споразумение с НОИ за този случай(да им платя,и те на мен след това)-Внасяш си само в сметката на ДОО в НАП дължимите суми и подавате заявление в НОИ да се вдигне отказа на таткото, поради внесени вноски за майката.
Ще съм ви страшно благодарна,ако някой ми помогне или поне насочи!!!!!Просто в момента съм в безизходица!
П.С.Аз съм майка на 3 деца!

# 486
  • Мнения: 8
Здравейте, ситуацията ми е следната, синът ми навърши 1година на 07.10.2014 и искам да започна работа, но не в стара ми фирма, а на друго място. Проблем ли е това за прехвърляне на майчинството на бащата или бабата? И другите ми въпроси са свързани със самото прехвърляне. Бащата, а и бабата са безработни отдавна, ако сега назначим един от двамата фективно мога ли да  прехвърля майчинството и каква сума ще се полага като няма доходи назад ?
Оле не знам дали обясних добре, дано да ме разберете !

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, ситуацията ми е следната, синът ми навърши 1година на 07.10.2014 и искам да започна работа, но не в стара ми фирма, а на друго място. Проблем ли е това за прехвърляне на майчинството на бащата или бабата? самото сменяне на работата не е проблем И другите ми въпроси са свързани със самото прехвърляне. Бащата, а и бабата са безработни отдавна, ако сега назначим един от двамата фективно мога ли да  прехвърля майчинството да и каква сума ще се полага като няма доходи назад ? 340 лв  ще взима,независимо че няма осигуровки 18  назад

# 488
  • Мнения: 8
Много ви благодаря за бързия отговор, много ми помогнахте !  bouquet

# 489
  • Мнения: 8
Здравейте, бях писала по-горе за прехвърляне на майчинство на бащата след 410 ден, като бащата го назначаваме фективно, а аз сменям работата. Искам да попитам аз като си прекратя договора в една фирма и примерно на другия ден,или след няколко дни ме назначат в другата, точно в кой ден бащата трябва да излезе в майчинство, за да си получим майчинството нормално?

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, бях писала по-горе за прехвърляне на майчинство на бащата след 410 ден, като бащата го назначаваме фективно, а аз сменям работата. Искам да попитам аз като си прекратя договора в една фирма и примерно на другия ден,или след няколко дни ме назначат в другата, точно в кой ден бащата трябва да излезе в майчинство, за да си получим майчинството нормално?


От деня,в който започнеш в новата фирма,го прехвърли.А той трябва да е отработил поне един ден,преди да му го прехвърлиш

# 491
  • Мнения: 8
Много благодаря, спасяваш ме! Имам още 2 въпроса, извинявам се, че така разпокъсано ги задавам, просто сега изкачат : Сега в стара фирма трябва да се върна официално на работа и тогава да подам предизвестие ли? И естествено имам стари не изчистени отпуски, изгарят ли?
И още веднъж благодаря!

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много благодаря, спасяваш ме! Имам още 2 въпроса, извинявам се, че така разпокъсано ги задавам, просто сега изкачат : Сега в стара фирма трябва да се върна официално на работа и тогава да подам предизвестие ли? И естествено имам стари не изчистени отпуски, изгарят ли?
И още веднъж благодаря!

Всички натрупани отпуски ще ти ги платят при прекратяването на договора.Не изгарят.Трябва да си спазиш срока на предизвестие по договор.Може и сега да го подадеш..Няма пречка да не подадеш предизвестие по време на отпуск за гл на дете
Попълни и прил 12,от старата ти работа ще го представят в НОИ.За да ти прекратят майчинството

# 493
  • Мнения: 8
Много благодаря  newsm20   bouquet

# 494
  • Мнения: 15
Здравейте! Извинявам се, че направо започвам с питането, но имам следния въпрос към Вас: имам момиченце на 1 г. и 6 м. и в момента съм в отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2 г. Същевременно очаквам и второто си детенце, като на 21.10.2014 г. трябва да изляза в 45-дневен болничен за бременност и раждане. Въпросите ми са следните: мога ли да прехвърля оставащата част от отпуската си за отглеждане на дъщеря ми до навършване на 2 г. на моята майка, която работи на постоянен трудов договор, а пък аз да изляза по майчинство с второто си дете? Ако е възможна подобна хипотеза, то какви документи са необходими от нейна и от моя страна? Може ли нейния работодател да не разреши ползването на такъв отпуск от нея?
Благодаря Ви!!!

Общи условия

Активация на акаунт