Прави ли се преглед на гърди при гинекологичен профилактичен преглед?

  • 15 785
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Впечатленията ми са от средата на 80те до края на 2002. Ако нещо междувременно се е променило моля живеещите в момента там да ме поправят.
Тук съм от 2001 година, не знам как е било преди, но сигурно съм и от "късметлиите", както Дорет казва, дано така да продължава  Praynig
При гнойни налепи и темп от 40 градуса не ходя веднага на доктор, нито аз, нито децата, чакам 2-3 дни и преценявам според ситуацията. Ако реша, че няма подобрение ме приема веднага доктор, била съм регистрирана само в 3 поликлиники, за краткия ми престой тук, така че моето не е официална статистика  Peace
GPтата, при които съм била, не се занимават с цитонамазки и противозачатъчни. Цитонамазката се прави от сестрата, а за противозачатъчните винаги са ме препращали към специалните клиники за семейно планиране.
Имаме и частна застраховка, за всеки случай, но до сега не ни се е налагало да я ползваме. Няколко пъти се канехме да прибегнем до нея, но NHSа реагира на време и адекватно, надявам се и за в бъдеще да си бъда такава "късметлийка"  Praynig и пожелавам и на другите това!
Само до уточня, не считам, че тукашната здравна система е перфектна, даже напротив, има си още много трески за дялане  Peace Определено върши работа, въпреки че може да се пожелае да е по-ефективна.

Какво сравнение с България правите?! Там въобще здравна система има ли  newsm78 Дори и на частно да ходиш, дясната ръка не знае какво прави лявата  Crazy Абсолютна анархия. При такава анархия, колкото и добър специалист да си, оцеляването е невъзможно. Единствено бизнесмените оцеляват в тази среда  Money Crazy

# 76
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Единствено бизнесмените оцеляват в тази среда  Money Crazy

лекувайки се нейде из Европата  Rolling Eyes

# 77
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Впечатленията ми са от средата на 80те до края на 2002. Ако нещо междувременно се е променило моля живеещите в момента там да ме поправят.
Сега е още по-зле.
Да дам и пример, който не вярва. След операция, макар и лека, превръзка не се сменя, викат те след 6 седмици да ти махнат конците. Конци се махат от сестра, има си департмет в болницата само за това, лекар не се вяска. След операцията вече 6 месеца с болки, но не можеш да отидеш в болницата, че доктора вече те е отписал от пациентската листа, а ГП не те праща щото 6 месеца са много скоро за специалист.
На годинка решиха, че дъщеря ми е с малка обиколка на главата, пратиха ме очното им отделение, сложиха и капки в очите, гледаха на апарат и накрая заключиха, че като порасне ще носи очила. Питам ги как познаха, а докито ме гледа мен с очила и ми казва, щото главата и е с малка обиколка. Тогава се зачудих с какъв акъл съм дала да слагат какпи на детето ми. А тя просто си е родена малка, кило и половина и 40 см и естествено с малка главичка. Оттогава вече само прегледи в България.
Съжалявам, че се отклоних от темата, ама наистина тук здравеопазването е  #Crazy и който не се е сблъсквал не може да повярва.
И аз мога роман да напиша за тукашните.

# 78
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Мери, махни кавичките от късметлийка, че наистина си късметлийка  Peace. Но с годините болестите се обаждат, натрупват се и настъпва ужаса от ходене по мъките.
Да в България може да е анархия, но прегледа заедно с полета ми струва в пъти  по-малко от частен преглед тук. А и тук не можеш да избираш специалист, даже и мнения за специалист или каквато и да е информация не се намира. В България всеки всичко знае и можеш да попаднеш 99% на супер доктор.

# 79
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Съжалявам, че се отклоних от темата, ама наистина тук здравеопазването е  #Crazy и който не се е сблъсквал не може да повярва.
Наистина много се отклонихме от темата  Rolling Eyes
Аз, въпреки че съм се сблъскала със системата, пак не мога да повярвам, че ти е отказан достъп до специалист. Да изчакаш за достъп, да, това е може би най-големия недостатък тук, затова и държим на частната си застраховка, но да ти откажат достъп  Thinking newsm78
Дорет, не искам да влизам в подробности, това че не си пиша проблемите по форумите, всеки път, когато се вдигне темп от 40 градуса, не означава, че не ми се случва  Rolling Eyes
На частно можеш да си избираш специалист, както и в България. Цената е по-висока, но специалистите са по в час със съвременните изследвания и открития, както и апаратурата е на доста по-добро ниво  Peace

Да, късметлийка съм и аз и ти и всички останали, които се сблъскваме с лечими болести, имаме деца, семейства, хора до нас, които ни обичат и държат на нас  Heart Eyes Peace
В моменат върви една Коледна акция в района за събиране на пари за най-голямата детска болница в югозападна Англия, която е в Бристол. Тази болница е втори дом за много деца, които са нелечимо болни и трябва на определени периоди да им бъдат извършвани определени интервенции. Както някои родители казаха, детето им е изкарало повече време в болницата, от колкото в къщи, от както се е родило  Rolling Eyes Не мога да ви опиша какви случаи има там, какви хора работят там и какво оборудване се закупува, за да могат и други семейства да имат това, което ние имаме в момента  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 7 914
....
и да, за който се чуди за цитонамазка и спирали, джи пито ти прави тук. нашето не знаеше какво е хидроцеле/пред очите ми отвори една дебела тухла да се осведоми и се обади в болницата да пита как се процедира с такова дете/, както и какво е тиреоидит на хашимото, а словосъчетанието - "изчерпан яйчников резерв" сигурно му е докарало поне двудневно главоболие.... Laughing

извинявай, ама  ти очакваш професори за дом. лекари...да имаш - амахаааааааааа

мен последно ме питаха, откъде съм сигурна, че имам гъбички Mr. Green

# 81
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Мери, една птичка пролет не прави, това за детската болница.
Аз не споделям проблемите си,за това си имам верни приятелки,  а доказвам каква е системата тук.
И да, не еднократно ми е отказвано изпращането при специалист, макар че ГП-то в прав тект ми заявява, че не може да се справи с проблема.
Спирам до тук, ще си говорим след някоя и друга година, ако доживеем дотогава.

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 13:24 от Doret

# 82
  • Мнения: 5 710
Е, за джи-пито е достатъчно да знае как да ти лекува настинката,  да изписва лекарства за хорнични заболявания  и да дава направления за специалист. Друга важност аз поне не му отдавам и не очаквам ...

# 83
  • Мнения: 3 371
Е, за джи-пито е достатъчно да знае как да ти лекува настинката,  да изписва лекарства за хорнични заболявания  и да дава направления за специалист. Друга важност аз поне не му отдавам и не очаквам ...

уф, аз пак , но понеже водих битка със застрахователите/е, спечелих я, картинка, тенкс за съветите  Heart Eyes/, ами гледай сега, и аз смятам , че на джипито това му е функцията, ама тук тярбва да го убедиш, че се нуждаеш от изследвания/и от специалист/ на определен период. а това направо си е цяла словесна битка. аз го убеждавам, той ми казва,  няма такова нещо бе, всички жени от източна европа имат хашимото. за какво ми било  изследване като си знам. няма значение, че тироидните хормони в този климат трябва да се следят не на 6 месеца, а на 3, и при това аз съм с най=шантавата форма на хашимото, при която скачам от хипо-, в хиперфункция през няколко месеца. пък да не говорим, че обърка тотално фсх, с тсх хормони/сигурно му звучаха на китайски  Laughing/, и накрая попита какво ми има точно  Shocked . казвам, хайде отначало:изчерпан яйчников резерв, тиреоидит на хашимото, един/единствен при това при мен/ яйчник с кисти, миома на матката, депресия и тук вече тотално взе да дава заето и ми даде писмо до застрахователите с което ми се дава карт бланш да ме лекуват в Бг.

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 14:40 от Палмира

# 84
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Мери, една птичка пролет не прави, това за детската болница.
...
Спирам до тук, ще си говорим след някоя и друга година, ако доживеем дотогава.
Въпросът ми беше не дали е добра или не детската болница, а да обърна внимание, че не само аз съм "щастливката"  Hug
За болести не обичам да говоря, надявам се да не се променя в това отношение. Достатъчно стресово е, когато ти се случи, въобще не желая да се връщам назад и да го коментирам, още по-малко за да доказвам тези.

Е, за джи-пито е достатъчно да знае как да ти лекува настинката,  да изписва лекарства за хорнични заболявания  и да дава направления за специалист. Друга важност аз поне не му отдавам и не очаквам ...
Аз също и ще съм изненадана, ако отида при него с някоя рядко срещана диагноза, а той знае какво и как да прави. По-нормално ми се вижда да се порови по книгите и да звънне да се консултира с колега специалист  Thinking
При всички професии е така, няма начин всичко да се знае и да си в час с най-съвременните открития и методи. Единствено в спешните отделения се изисква реакция на момента, но там също процедурите са сведени до определени стандартни неща, които се правят, за да се стабилизира пациента, докато дойде доктор специалист и се направят съответните изследвания.

# 85
  • Paris, France
  • Мнения: 14 106
Тук съм от 2001 година, не знам как е било преди, но сигурно съм и от "късметлиите", както Дорет казва, дано така да продължава  Praynig
При гнойни налепи и темп от 40 градуса не ходя веднага на доктор, нито аз, нито децата, чакам 2-3 дни и преценявам според ситуацията. Ако реша, че няма подобрение ме приема веднага доктор, била съм регистрирана само в 3 поликлиники, за краткия ми престой тук, така че моето не е официална статистика  Peace
GPтата, при които съм била, не се занимават с цитонамазки и противозачатъчни. Цитонамазката се прави от сестрата, а за противозачатъчните винаги са ме препращали към специалните клиники за семейно планиране.
Имаме и частна застраховка, за всеки случай, .....

Като живеех в Англия и аз така правех, чаках 2-3 дена и после антибиотик и след цикъла ако още боли гърло още антибиотик предписват. Понеже често правех бактериална гнойна ангина Джи Пито беше казал на сестрата като ида, направо да ми дава рецептата за антибиотик. И аз като тебе мислех, че е нормално докато не дойдох тук. Първия път докторът ми се накара защо съм чакала 3 дена. Тук направо вземат секрет и до минута знаят бактериална ли е инфекцията и дали има нужда от антибиотик. Тук еднодневната доза, която ми изписват е равна на тридневната в Англия. Тук на втория ден съм добре. Тук, например, след 4 ангини ме пратиха на спациалист и направиха посявка и предписаха друг антибиотик по схема. Оттогава, вече 4 години не съм пила антибиотици. В Англия толкова ми беше писнало, че накрая ми носеха антибиотици от Египет и като съм с ангина направо си ги пиех. Плюс, че е по-евтино от английската аптека (за безработни и слаби социално лекарствата, предписани от лекар са безплатни там)

После ще ви занимая с ПАПа , взет от сестра и застраховките  Hug

# 86
  • Мнения: 1 049
Да ведньж в годината.  Laughing

# 87
  • Мнения: 407
...


Палмира,с теб все едно живеем  в различни светове. Hug
холандия да мръднеш в съседното хемеенте и е друго  Laughing .


Абсолютно вярно!   Peace Все едно сме в различни губернии!
От малкото срещи с нашето GP мога да кажа, че съм много доволна, но за профлактика  newsm78 още не ми е дошъл момента може би, за да ме повикат. Като си отида в БГ си правя АГ прегледи, на 6м. задължително цитонамазка, защото си имаме семейна обремененост и 1 в годината на гърдите.
Друго ми направи впечатление, сега покрай бременността, тук зависи на кой ще попаднеш. Първия път в центъра, къде ме следят попаднах на една акушерка, която малко ме гледа на чомпек, като й казах, че в БГ преди да си дойдем получих кървене и ми предписаха лекарства (холандски между другото Simple Smile). Тя не ги знаеше, но ми каза, че те не предписвали такива неща, и ако се случвало нещо да се получи спонтанен аборт, ами много важно, като не е сега ще е другия път!  Shocked(буквално пиша думите й). Малко ме притесни подобно отношение, но след това попадам все при 2 други акушерки, които просто са прекрасни!!!  Peace  bouquet Невероятни жени, а освен това полагат достатъчно грижи и при нужда веднага ме насочват къде и какво да направя.

# 88
  • Мнения: 2 987
Чета, чета последните две страници и тръпна от нетърпение да префасонират щатската здравна система по британски модел... ooooh!

# 89
  • Мнения: 2 563
Чета, чета последните две страници и тръпна от нетърпение да префасонират щатската здравна система по британски модел... ooooh!

Хъ, ми и без да са я префасонирали, аз мога да разказвам подобни истории за моето дж. п. и моя гейтед план...

Общи условия

Активация на акаунт