Прави ли се преглед на гърди при гинекологичен профилактичен преглед?

  • 15 814
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Тук - в Германия, профилактичен преглед за жени над 30 е препоръчително да е на 6м., иначе стандартно на 1г. И прегледа включва - цито, мануален преглед, вагинален с видеозон, преглед на гърдите - опипване и с видеозон, пълна кръвна картина и мерене на кръвното  Peace

# 61
  • Мнения: 7 914
Всяка година получавам писмо от някаква слубжа за женското здраве, личният лекар взима проба за цитонамазка.Имам три профилактични вече.

Само една съм имала досега, по случай 30-ти ми рд Mr. Green
Цитонамазка ми взе  асистентката Shocked и още ме е яд, че дадох и не направих скандал -  освен, че ме боля, и прокървих Twisted Evil

Оттогава насам... нц Crossing Arms

А гинеколог видях след 3 седмици скандали, докато бях бременна и то... го видях, понеже повече от 2 думи с мъжа ми не успяхме да му изтеглим от устата Twisted Evil

Да не говорим, че след раждането... освен опипване с блузката помежду дали  всичко е нормално... друго също ен ти се полага Mr. Green

# 62
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз все бях чувала легенди за холандската здр. система, но чак такава разлика  newsm78 а сте на половин час път от нас с кола, пък гледай какви работи ставали  ooooh!

# 63
  • Мнения: 1 959
Doret, аз наистина съчувствам на всеки, който трябва да се бори със системата,
още повече, когато това касае здравето.
Имала съм своите проблеми тук, явно съм имала и късмет да ги реша своевременно.
Факт е, че тук получих разрешение на проблем, който ме мъчеше от години
и заради който бях обиколила какви ли не светила в БГ.
Следващият път може и да не съм такава щастливка, незнам.

# 64
  • Мнения: 884
И гинеколожката и GP-то ме проверяват на годишните профилактични прегледи без да питам сама за това,без допълнителна такса,на частно. Не препоръчват профилактична мамограма под 40год. ,освен по наследствени заболявания.

Това ,което исках да споделя е тази машинка ,която съм виждала в аптеките тук.  Вярно е ,че не замества преглед от лекар или мамограма ,но е чудесен метод за създаване на рутина самостоятелен преглед у дома.

# 65
  • Мнения: 3 371
Аз все бях чувала легенди за холандската здр. система, но чак такава разлика  newsm78 а сте на половин час път от нас с кола, пък гледай какви работи ставали  ooooh!
за хол система мога роман да напиша  Mr. Green
тук са на естествен подбор  Mr. Green

# 66
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
за хол система мога роман да напиша  Mr. Green
тук са на естествен подбор  Mr. Green
Дума по дума важи и за английската система.
златна, имала си късмет.

# 67
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Да, винаги при профилактика ми преглежда и гърдите. Даже на последния преглед ми намери много малка киста (която аз и сега не мога да напипам) и веднага ме изпрати на ултразвук. Оказа се, че и на двете гърди имам по една киста, а размерите са толкова толкова нищожни (2 и 3 мм), че ако не си специалист няма начин да ги откриеш.

# 68
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
така като гледам май напразно се оплакваме от ит. здравоопазване.
за цитонамазките ве4е са обяснили, профилакти4ният преглед, вярно може да по4акаШ месец, ако не е на 4астно, но пък не виждам проблем, при положение, 4е не е спеШно. гърдите се преглеждат, естествено, каква профилактика е ина4е  Shocked
при мен винаги са викали сестра да присъства, предполагам 4е е задължителна практика.
голяма 4аст от фирмите склЮ4ват здравни застраховки за служителите си, среЩу смеШната цифра от 15 евра на година, имам право на един куп изследвания, според възрастовата група, мамографа напр. запо4ва от 40 години и е на всеки 2 год. но ако имам направление от ли4ен лекар, мога и всяка година да си го правя, те си плаЩат.

аз пък въобЩе не мога да приема как ли4ен лекар Ще прави цитонамазка, или Ще слага спирала  Shocked
освен, ако не е гинеколог, де, абсурдно ми зву4и просто  #Crazy

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 227
аз пък въобЩе не мога да приема как ли4ен лекар Ще прави цитонамазка, или Ще слага спирала  Shocked
освен, ако не е гинеколог, де, абсурдно ми зву4и просто  #Crazy

Ако живееш в Англия не само това ами и доста други работи ще трябва да приемеш като:

- с гнойно гърло с налепи и температура 40° да ти дадат час след 10 дена, в работно време, разбира се
- при доказан рак ще трябва да чакаш писмо от болницата за час, а те преди да ти дадат час ще трябва да са получили писмо по пощата от Джи Пито. И ако едно от писмата се загуби, никой не те търси.
- ДжиПито трябва да ти извади конци от секциото, обаче докато ти дойде часа, те вече са се покрили с кожа. Той те поглежда и ти казва, че всичко е наред и няма нужда от вадене (конците не са от резорбиращите, а найлонови и бодат) това не е измислено, случи се с мене
- Джи Пито трябва да се занимава с редки болести за които не е чувал и да следи асматици. Също, понеже получава пари и за лекарства (фънд холдър) не му е изгодно да има пациенти на скъпи лечения, защото част от парите, които спести са за него. Така асматици, диабетици и куп други могат да се озоват без Джи Пи, защото той има право да ги отпише от практиката. Никой друг наоколо не ги иска.........
- Джи Пито те убеждава да правиш обратното на което те съветва професор от болницата. На настояванията, че детето е различно, в момента няма и 2 кила, нищо, че е родено преди 2 месеца и педиатрите съветват друго ти се казва, че схемата е еднаква за всички двумесечни бебета.
- Джи Пито настоява да си пиеш противозачатъчните, които е предписал и че гаденето, 50 кила отгоре не са от това. Не може да му кажеш, че пиеш други, предписани от семейното планиране и си доволна, защото той получава допълнителни пари за това и ако кажеш, че не ги щеш му резват парите и може да те отпише.
- ако бременна жена кръвне, да си седи в къщи! Джи Пито там ще я прати. Ако иде в болницата само ще седи на едно легло докато я прегледа сестра, след около 6-7 часа специализант или резидент (студент последна година) и евентуално лекар и пак в къщи. Ако в къщи изкарва кости на фетуса, нормално е. Само ако колабира, направи сепсис тогава пак в болница за кюретаж на следващия ден, разбира се. През нощта няма лекар в отделението (случи се на приятелка, излезе главичка и крак в 17 седмица)
- за постоянен косопад, умора, главобол и гъзобол си има парацетамол и Джи Пито нищо друго нема да ви даде


Впечатленията ми са от средата на 80те до края на 2002. Ако нещо междувременно се е променило моля живеещите в момента там да ме поправят.

# 70
  • Мнения: 3 371
аз пък въобЩе не мога да приема как ли4ен лекар Ще прави цитонамазка, или Ще слага спирала  Shocked
освен, ако не е гинеколог, де, абсурдно ми зву4и просто  #Crazy

Ако живееш в Англия ......
ако замениш англия с холандия, на 100% вярно е за тук  ooooh! ooooh! ooooh! .

и да, за който се чуди за цитонамазка и спирали, джи пито ти прави тук. нашето не знаеше какво е хидроцеле/пред очите ми отвори една дебела тухла да се осведоми и се обади в болницата да пита как се процедира с такова дете/, както и какво е тиреоидит на хашимото, а словосъчетанието - "изчерпан яйчников резерв" сигурно му е докарало поне двудневно главоболие.... Laughing

# 71
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
- при доказан рак ще трябва да чакаш писмо от болницата за час, а те преди да ти дадат час ще трябва да са получили писмо по пощата от Джи Пито. И ако едно от писмата се загуби, никой не те търси.
- ДжиПито трябва да ти извади конци от секциото, обаче докато ти дойде часа, те вече са се покрили с кожа. Той те поглежда и ти казва, че всичко е наред и няма нужда от вадене (конците не са от резорбиращите, а найлонови и бодат) това не е измислено, случи се с мене
- Джи Пито трябва да се занимава с редки болести за които не е чувал и да следи асматици. Също, понеже получава пари и за лекарства (фънд холдър) не му е изгодно да има пациенти на скъпи лечения, защото част от парите, които спести са за него. Така асматици, диабетици и куп други могат да се озоват без Джи Пи, защото той има право да ги отпише от практиката. Никой друг наоколо не ги иска.........
- Джи Пито те убеждава да правиш обратното на което те съветва професор от болницата. На настояванията, че детето е различно, в момента няма и 2 кила, нищо, че е родено преди 2 месеца и педиатрите съветват друго ти се казва, че схемата е еднаква за всички двумесечни бебета.
- Джи Пито настоява да си пиеш противозачатъчните, които е предписал и че гаденето, 50 кила отгоре не са от това. Не може да му кажеш, че пиеш други, предписани от семейното планиране и си доволна, защото той получава допълнителни пари за това и ако кажеш, че не ги щеш му резват парите и може да те отпише.
- ако бременна жена кръвне, да си седи в къщи! Джи Пито там ще я прати. Ако иде в болницата само ще седи на едно легло докато я прегледа сестра, след около 6-7 часа специализант или резидент (студент последна година) и евентуално лекар и пак в къщи. Ако в къщи изкарва кости на фетуса, нормално е. Само ако колабира, направи сепсис тогава пак в болница за кюретаж на следващия ден, разбира се. През нощта няма лекар в отделението (случи се на приятелка, излезе главичка и крак в 17 седмица)
- за постоянен косопад, умора, главобол и гъзобол си има парацетамол и Джи Пито нищо друго нема да ви даде


Впечатленията ми са от средата на 80те до края на 2002. Ако нещо междувременно се е променило моля живеещите в момента там да ме поправят.

 Shocked
то май вси4кото е за под4ертаване  ooooh!
не мога да си представя подобно дередже... много... хм... българско ми се струва  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 364
аз пък въобЩе не мога да приема как ли4ен лекар Ще прави цитонамазка, или Ще слага спирала  Shocked
освен, ако не е гинеколог, де, абсурдно ми зву4и просто  #Crazy
***
Впечатленията ми са от средата на 80те до края на 2002. Ако нещо междувременно се е променило моля живеещите в момента там да ме поправят.

 Tired Ужасно звучи!!! А това за родилките направо ме озадачи!

# 73
  • Мнения: 4 399

аз пък въобЩе не мога да приема как ли4ен лекар Ще прави цитонамазка, или Ще слага спирала  Shocked
освен, ако не е гинеколог, де, абсурдно ми зву4и просто  #Crazy

А zащо? Ако е обучен и има практиката, zащо не. А те очевидно имат практика в държави в които това е прието. Едва ли пък е толкова голяма философия да се направи една цитонамаzка или поставянето на спирала.

Иzвинявай, ама пак ще те цитирам, нищо лично, просто така се случи  Wink

не мога да си представя подобно дередже... много... хм... българско ми се струва  Rolling Eyes

На мен пък иzобщо не ми се струва българско. В България по мое мнение zдравеопаzването като система е на светлинни години от описаното и то в положителна посока.

# 74
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

аз пък въобЩе не мога да приема как ли4ен лекар Ще прави цитонамазка, или Ще слага спирала  Shocked
освен, ако не е гинеколог, де, абсурдно ми зву4и просто  #Crazy

А zащо? Ако е обучен и има практиката, zащо не. А те очевидно имат практика в държави в които това е прието. Едва ли пък е толкова голяма философия да се направи една цитонамаzка или поставянето на спирала.


ми не знам дали са обу4ени, затова питам  Rolling Eyes
на мен ми прили4а малко на специалист по вси4ко и имам съмнения към подобни, може да е ли4но предубеждение

Иzвинявай, ама пак ще те цитирам, нищо лично, просто така се случи  Wink

не мога да си представя подобно дередже... много... хм... българско ми се струва  Rolling Eyes

На мен пък иzобщо не ми се струва българско. В България по мое мнение zдравеопаzването като система е на светлинни години от описаното и то в положителна посока.

няма проблем  Laughing
за ли4ен опит става въпрос и е противоположен, та оттам мнението ми. говорим за държавна каса и т.н., не за 4астни практики, нали?

Общи условия

Активация на акаунт