Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 541
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 12 375
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Някой пускал ли е да му правят проверка на електромера?
Аз. Няма смисъл според мен. Винаги си излиза изправен, само където такса се плаща. Свалиха стария, сложиха нов, стария отиде на проверка. След  проверката, обаче, не го върнаха. Новия не го знам какъв е и как мери. Шантава работа.

# 12 376
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Чета, чета и почвам да си мисля, че живея някъде другаде. Моята сметка за ток за м.04 си беше 240лв. През зимата достига до 700. Вярно че отоплявам къща с климатици, ама.. тук чета за някакви зимни сметки от по 100лв. На мен само бойлерът и хладилникът ми харчат толкова. Освен да се къпя 1седмично и да изключа хладилника не виждам какво друго да направя. newsm78
Или пък хората живеят в топли райони и температурата не пада под 16градуса. newsm78
При мен дори в началото на май има температури от по 3-4градуса нощем и си ми е студено.
Що се отнася до газта, то тя не е достъпна във всички райони на страната, дори и някой да е склонен на инвестиция.
И понеже четох как ние сме богати и се отопляваме на ток, набързо пресметнах, че трябва да отделя едногодишната си заплата, за да инвестирам в други начини на отопление, но не е ясно с какво ще живея в тази една година и дали ще мога да си позволя скъпата поддръжка на другите начини за отопление.
Продължавам да мисля за варианти newsm78

# 12 377
  • Мнения: 1 197
Някой пускал ли е да му правят проверка на електромера? На е-он сме 220 лв за април. От януари почнахме с 420. Под 100 ще паднем сигурно през юли...

Аз бях искала, дойдоха... еми всичко си било наред, викат гадовете Laughing

# 12 378
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
То винаги всичко си им е наред, мътните ги взели.

# 12 379
  • Мнения: 46 552
Колкото водомери и електромери сме проверявали - или всичко им е наред, или отчитат по-малко  Mr. Green
Но в интерес на истината успоредно с официалната проверка сме си правили и наша (слагаме наш електромер в имота) и наистина си излизат цифрите.
Другаде се крие разминаването - кражба от съсед обикновено или нещо вътре.

# 12 380
  • Мнения: 1 197
Колкото водомери и електромери сме проверявали - или всичко им е наред, или отчитат по-малко  Mr. Green
Но в интерес на истината успоредно с официалната проверка сме си правили и наша (слагаме наш електромер в имота) и наистина си излизат цифрите.
Другаде се крие разминаването - кражба от съсед обикновено или нещо вътре.

Е как, ако е кражба няма да се отрази на електромера? Аз точно това исках да разбера като виках за проверката, дали някой не ми се е вързал.

# 12 381
  • добрич
  • Мнения: 68
24,56 за Април,без бойлер.

# 12 382
  • Мнения: 1 463
75 лв. за април. С бойлер. Много ми се вижда! Rolling Eyes

# 12 383
  • Мнения: 5 990
Чета, чета и почвам да си мисля, че живея някъде другаде. Моята сметка за ток за м.04 си беше 240лв. През зимата достига до 700. Вярно че отоплявам къща с климатици, ама.. тук чета за някакви зимни сметки от по 100лв. На мен само бойлерът и хладилникът ми харчат толкова. Освен да се къпя 1седмично и да изключа хладилника не виждам какво друго да направя. newsm78
Или пък хората живеят в топли райони и температурата не пада под 16градуса. newsm78
Да бе, сигурно и по по-малко от веднъж се къпем, а изполлзваме перваза на прозореца като хладилник  ooooh! Не стана ли ясно, че има доста ситуации, в които отоплението с ток излиза ОК, без да е нужно да мизерстваме и да правим икономии.
Най-високата сметка за ток, за най-студеният период тази година, когато имахме и температури от порядъка на -15 градуса, когато се роди и бебето и топлехме на макс- 3 климатика, миляни, сушилни, перални -беше 178 лв. За мен пък е странна сметка от 700 лв. Че то единият в семейството трябва само за тока да работи. Или нямате никаква изолация + калпави климатици, или нещо с електромера не е наред  newsm78

# 12 384
  • Мнения: 46 552
31.64 лв. този месец.
Без бойлер, с ТЕЦ сме.

Е как, ако е кражба няма да се отрази на електромера? Аз точно това исках да разбера като виках за проверката, дали някой не ми се е вързал.
Ще се отрази на официалния, но ако сложиш вътре у вас контролен, ще покаже реалната консумация, ако има разлика, значи някой извън дома ви тегли.

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 20:06 от Не се сърди, човече

# 12 385
  • Мнения: X
............... И понеже четох как ние сме богати и се отопляваме на ток, набързо пресметнах, че трябва да отделя едногодишната си заплата, за да инвестирам в други начини на отопление, но не е ясно с какво ще живея в тази една година и дали ще мога да си позволя скъпата поддръжка на другите начини за отопление...
може с кредит?

СУМА ЗА ПЛАЩАНЕ 45,36лв. за двама без бойлер с изолация и добри дограми.

# 12 386
  • Мнения: 13 782
Чета, чета и почвам да си мисля, че живея някъде другаде. Моята сметка за ток за м.04 си беше 240лв. През зимата достига до 700. Вярно че отоплявам къща с климатици, ама.. тук чета за някакви зимни сметки от по 100лв. На мен само бойлерът и хладилникът ми харчат толкова. Освен да ...
Мисля, че сама си си отговорила. Бая големи ще са ти и къщата, и бойлерът, и хладилникът! Как тогава очакваш да плащаш малко.
Ако къщата ви няма добра изолация, сложете си, ще ви паднат сметките. Друго не можеш да направиш.
Всъщност можеш - да се преместиш в двустаен апартамент и да пускаш климатика за малко сутрин и вечер 33uu

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 00:34 от птица

# 12 387
  • Мнения: 4 303
Скрит текст:
Чета, чета и почвам да си мисля, че живея някъде другаде. Моята сметка за ток за м.04 си беше 240лв. През зимата достига до 700. Вярно че отоплявам къща с климатици, ама.. тук чета за някакви зимни сметки от по 100лв. На мен само бойлерът и хладилникът ми харчат толкова. Освен да се къпя 1седмично и да изключа хладилника не виждам какво друго да направя. newsm78
Или пък хората живеят в топли райони и температурата не пада под 16градуса. newsm78
Да бе, сигурно и по по-малко от веднъж се къпем, а изполлзваме перваза на прозореца като хладилник  ooooh! Не стана ли ясно, че има доста ситуации, в които отоплението с ток излиза ОК, без да е нужно да мизерстваме и да правим икономии.
Най-високата сметка за ток, за най-студеният период тази година, когато имахме и температури от порядъка на -15 градуса, когато се роди и бебето и топлехме на макс- 3 климатика, миляни, сушилни, перални -беше 178 лв. За мен пък е странна сметка от 700 лв. Че то единият в семейството трябва само за тока да работи. Или нямате никаква изолация + калпави климатици, или нещо с електромера не е наред  newsm78
Каквато и изолация да имаш, не мисля че с посочените уреди, ако се ползват нонстоп ще има такава ниска сметка.

# 12 388
  • Мнения: 12 299
За  декември - 220
Януари - 300
Февруари - 260
Март - 180
Април - 140
Апартаментът, от който в края на месеца се местим е двустаен, с вътрешна и външна изолация, ПВЦ дограма, среден етаж, в населено сграда и вход. Ползвам два конвекторни радиатора + "духалка" за кухнята от време на време, бойлер, хладилник (малък), готварска печка на ток, пералня два пъти седмично, телевизор. Температурата, която поддържаме е 21-22°. Аз съм по цял ден на работа, голямото дете на градина, малкият е вкъщи с баба си, но в едната стая са изключвали радиатора през деня. През януари бяхме болни и почти целия месец си бяхме вкъщи. С нетърпение чакам сметката за юни в новия апартамент на ТЕЦ и топла вода, за да сравня с майската и ще пиша.
Към е-оn , най-новите електромери, дето и лампичката на телевизора отчитат.
Като чета назад май варненци са най-големите кожодери. То бива разлика в климата, бива... ама  е такова драстично разминаване в сметките? Или ни лъжат яко с тяхното дистанционно отчитане, или има нещо сбъркано в електромерите им, или цените им за ток са много над тези на другите доставчици newsm78  Освен да се местим към София, що ли?! newsm78 Ей за това толкова исках на ТЕЦ!

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 08:04 от Mama Ru

# 12 389
  • Мнения: X
......... 3 климатика, миляни, сушилни, перални -беше 178 лв. ..........
Каквато и изолация да имаш, не мисля че с посочените уреди, ако се ползват нонстоп ще има такава ниска сметка.
Ако има пране сушене и миялна през ден = 15 пранета с 15 сушилни и 15 пъти миялна на месец това са 45 по 1 лв на брой - 45 лв. Всеки климатик да е харчил по 25-30 лв макс ма месец = 75-85 лв. Добави готварска печка и хладилник 40-50лв - ето ти ги 180лв много усреднено.
Може и подробно да се смята, горе долу така ще излезе. Едно пране, сушене и миялна е около 3-4 квт по 20ст е около 1 лв  Laughing
така ли е или бъркам?

Общи условия

Активация на акаунт