Мигрена

  • 20 962
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
Първо трябва да си сигурна че това е мигрена,то че болката е гадна ,гадна е но пиши на iskash_mojesh@abv.bg ще си поговорим повече по темата.А може би ще успеем и да я излекуваме...

# 46
  • София
  • Мнения: 469
Сибелиума го взимам по схема 3 мес. всяка вечер по две. Невроложката ми каза да продължа още три месеца. След изтичане на 6 мес. ще ходя пак.  За да има ефект лечението трябва да е по-продължително по нейно мнение. Аз ходя при д-р Христина Димитрова във Военно-медицинска академия.

# 47
Яяяя, колко мигренозни мами имало.  Wink Cry
Имам мигрена отпреди да имам мензис. Помня го, защото при първия ми пристъп лекарят мислеше, че ще ми идва и ми дръпна една лекция, а аз исках да го убия направо. #Crazy
И така от тогава на различни периоди от 9 месеца до 2 години между пристъпите. Имам предварителни признаци, че ще ме заболи, точно както някои прежде пишещи, смущения в зрението. По-точно загуба на периферно зрение. В училище беше много гадно, защото не можех да чета, нито в учебника нито по черната дъска. Не дай си боже да имам контролно или изпит. Единственият изход е веднага да си тръгна или изобщо да не излизам от нас, ако е започнало още сутринта, и да съм на тъмно и тихо. Гълтам Беналгин или Ацефеин преди да е започнало да ме боли, но досега не съм могла да предотвратя болката. Боли ме само дясната страна, винаги. След един сън вече всичко е минало, остава само едно гадно чувство като си разклатя главата.
Определено причината за пристъпите при мен е нервно напрежение, без значение от какво естество - служебни или лични проблеми, изпити... Затова гледам да го давам по-спокойно.
Докато бях бременна и доста след това нямах пристъп и си мислех, че съм се излекувала. newsm44 Обаче, не! Naughty
Майка ми има мигрена, много по-силна от моята, а нейната майка е имала епилепсия. Така, че гени, гени. Дано детенце да се размине. Praynig

# 48
  • Мнения: 202
Zarra-ти имаш разрешение на твоята мигрена. Бъди непрекъснато бременна и няма да пиеш лекарства.

# 49
Zarra-ти имаш разрешение на твоята мигрена. Бъди непрекъснато бременна и няма да пиеш лекарства.
НЯмам нищо напротив, ама много ще ми дойдат толкоз дечурлига. #Crazy

# 50
  • Мнения: 1 798
И аз много невролози съм обиколила,и всеки се почесва  несигурен,уж мигрена било...Кажете,има ли апаратура , с която да се докаже мигрената на 100%?
Ацефина рядко ми помага,Сибелиума е  с ужасни последствия,като парцал се влача...

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като гледам май само при мен загубата на периферното зрение не е признак за започващ пристъп.
И аз се моля дъщерите ми да са пощадени от това голямо зло. И при нас тия проблеми се предават само по майчина линия.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 489
Айде и аз да се включа в клуба на мигренозните. Като по-малка пристъпите ми бяха по-начесто, но сега се разминавам с по 1 в годината. По доктори не съм ходила. А имах и един пристъп по време на бременноста, та бях уплашила свекърва ми ,а пък майка ми заяви че са ме урочасали, та си вързах червен конец. Иначе обикновено главоболие си имам честичко и си ходя с хапчетата навсякъде. Преди Серидон ми помагаше много и ме е яд че вече го няма в БГ. Сега пробвам по 1 вид през месец - пък което помогне.

Общи условия

Активация на акаунт