Детски ясли и градини в РУСЕ - II

  • 70 081
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 76
......
Аз нямам намерение да работя за промяна. .......


Без да искам да те обиждам и с риск да предизвикам голям спор ще се изкажа.
След този твой пост мисля, че нямаш никакво право да се оплакваш от каквото и да е. Човек който не прави нищо, за да подобри ситуацията няма право на това. И честно казано ми е омръзнало да слушам как някой се оплаква от това и онова, а в същото време на прави каквото и да е, за да се почувства по-добре... Ето това е България, за съжаление - мрънкащи хора, без желание да отстояват мнението си.


Изобщо не се обиждам. Не съм писала повече от 2 години, но сметнах че е важно да информирам. Аз не съм заинтересована персоналът в градината да бъде уволнен и заменен с по-добър. Те са избрани от специалисти с конкурс. Но това не са хората с които искам моето дете да общува. Аз съм на възрастта на родителите Ви и съм единствен родител на детето си, записано е на мен. Не мога да отделям време за битки, жалби, писма, искания, да хода по институции, да взема отпуска за да направя всичко това. Замислете се само кое от споделените неща в поста мога да докажа с по двама независими свидетели. Това са случаи в които сме насаме с персонала. Така че считам че поне мога да информирам и предупредя тези за които това има значение. Те са си направили изводите.

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 23:45 от ***Kalina333***

# 511
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Колди,да разбирам ли че 12лв за частната ясла включва всичко на ден? Rolling Eyes

# 512
  • Русе
  • Мнения: 658
Ами то всъщност не е ясла. Доколкото си спомням вземат над 2,5 години ( или над 2 ли бешееееее newsm78).
И да, включва всичко, като изключим помагалата на Моливко, които ни предложиха да за купим общо миналата седмица.
Какво съм носила там  newsm78 - пижамка, резервни дрехи, гребен, обувки и май това беше.

Не знам какво друго да пиша - ако искаш питай нещо по-конкретно.

# 513
  • Мнения: 758
Ами то всъщност не е ясла. Доколкото си спомням вземат над 2,5 години ( или над 2 ли бешееееее newsm78).
И да, включва всичко, като изключим помагалата на Моливко, които ни предложиха да за купим общо миналата седмица.
Какво съм носила там  newsm78 - пижамка, резервни дрехи, гребен, обувки и май това беше.

Не знам какво друго да пиша - ако искаш питай нещо по-конкретно.

То значи не е ясла а детска градина. В детската градина сме работили с помагалата на Моливко първа и втора група. Къде се намира? (извини ме ако си писала)

# 514
  • Русе
  • Мнения: 658
Точно така - детска градина е. Намира се на една малка уличка до Пантеона - ул. Вардар 6.
Ето линк за сайта на градината: http://www.smehorania.com/index.html

# 515
  • Мнения: 303
Колди сподели мнение за там, детето ми е в ясла Йори, но чувам доста добри отзиви за Смехорания
Йори частна ли е?

Аз мога да отговоря за Смехорания, понеже дъщеря ми е там от няколко дни.
12 лв е дневната такса.
Боледува ли ти детето там и какви мерки предприемат в тази насока - знаеш ли?  Rolling Eyes


И много моля някой да ми каже нещо за детската /а може би и ясла/ в Дружба 1 /тази, която е до разградското шосе/, че мисля в нея да се записваме, а не знам от къде да намерия инфо за нея и по точно от минали от там  Rolling Eyes

# 516
  • Мнения: 541
Колди сподели мнение за там, детето ми е в ясла Йори, но чувам доста добри отзиви за Смехорания
Йори частна ли е?

Частна е, да!

# 517
  • Мнения: 9
Здравейте, моето дете е в ЦДГ Слънце и постепенно стигаме до решението, че трябва да го махнем оттам и да го запишем на частна градина. Моля, ако някой има опит с частните детски градини в Русе и може да ме посъветва нещо

# 518
  • Русе
  • Мнения: 7 796
murphy , сподели, моля те защо се отказвате от "Слънце"

# 519
  • Мнения: 9
 Детето ми беше в друга детска градина и го преместих там, защото ми е близо. Откакто ходи дам има голяма промяна в поведението му. Като го вземаме е много и изнервен, а и като цяло все едно се върна назад в развитието си. Не получавам никаква иформация затова, какво се случва с него. В предната градина госпожата винаги ме посрещаше с усмивка и разаказ за ежедневието на детето и така всички родители, а тук имаме табела да не влизат родители в занималнята, а самите учители много рядко излизат, така че контакта с тях е труден. Също така вече имам и съмнения за отношението към децата. Аз познавам детето си и виждам, че нещо не е наред.

# 520
  • Русе
  • Мнения: 658
Извинявам се за закъснението. Сега ще поясня за ДГ Смехорания.

В градината не се допускат болни деца - това е ясно заявеното желание на ръководството, а също и на родителите, с които се видяхме на родителската среща. Видях също така, че ползват някаква лампа ( вечер, след като си тръгнат децата), която убива болестотворните бактерии.
И все пак дъщеря ми се разболява от време на време - предимно хреми. Но ние надали сме критерий по въпроса, понеже и без да ходи в детско заведние досега все не успявах да я опазя от болести ( които пак са били предимно хреми). Боледуваше си през месец, най-много два. Просто не ми се мисли, ако ходеше в "нормална" градина какво чудо щеше да бъде.

# 521
  • Мнения: 9
Здравейте!
Има ли някой от ДГ "Детелина" от кв.Здравец?
Малкия е от 1.12.2011 записан там, но е ходил само 3 дни и нямам никакви впечатления все още.
Става въпрос за група "Барбабони"

# 522
  • Мнения: 61
Здравейте момичета, записвам се да следя темата,защото и ние на есен ще тръгваме на градина.По принцип се надявам на мнения и коментари за ЦДГ"Звездица" в Дружба 1 до ясла номер 9,защото ми е до входа на блока.Лошото за мен е,че понеже минавам от там няколко пъти в деня няма как да не видя и чуя, че персоналът се държи отвратително с децата.Постоянно ги увикват, лятото броени пъти ги изкарваха да поиграят навън, за състоянието на играчките и пясъчниците в двора няма да казвам....По принцип там влиза всеки по всяко време, между пейките и "играчките" честа гледка са огромни кучешки изпражнения.Кварталите циганчета рушат през почивните дни всичко наред.Поне на яслата тази година направиха ограда- нова висока,сложиха метални врати,които се заключват, Но тийнеджърите прескачат оградата на градината,която е по-ниска и пак са зад яслата и правят кочина от бирени бутилки,опаковки от чипс и фасове.Дворът на яслата е като от "зоната на здрача"-само скелети от играчки и една единствена здрава пързалка.Преди два месеца там имаше огромен мъртъв плъх,който снимах , защото бях решила да правя жалба, но.....Всичко е страшно запуснато, СТРАШНО!
До някъде подкрепям майката, на която не и се занимава с жалби,защото знам,че нищо няма да се случи, каквото и да се направи.Хората са там просто да отбиват номера.Понеже кабинетът на директорката е от външната страна и се вижда, веднъж я видях(беше забравила да пусне щорите) да разглежда сайт за дрехи.....
Дъщеря ми на ясла няма да ходи, не ми се иска да я лишавам от градината,защото знам,че в добрите такива децата се научават на много неща полезни за тях.Много искам да направя правилният избор, и макар,че тази градина ми е на една крачка ще се откажа от нея ако разбера, че се отнасят наистина зле с децата там.
Извинявам се за дългият и малко объркан пост и много моля помогнете с мнения ако някой знае нещо.
Също моля да кажете колко е дневната такса за частната градина Смехорания?
Благодаря!

# 523
  • Мнения: 303
Здравейте момичета, записвам се да следя темата,защото и ние на есен ще тръгваме на градина.По принцип се надявам на мнения и коментари за ЦДГ"Звездица" в Дружба 1 до ясла номер 9,защото ми е до входа на блока.Лошото за мен е,че понеже минавам от там няколко пъти в деня няма как да не видя и чуя, че персоналът се държи отвратително с децата.Постоянно ги увикват, лятото броени пъти ги изкарваха да поиграят навън, за състоянието на играчките и пясъчниците в двора няма да казвам....По принцип там влиза всеки по всяко време, между пейките и "играчките" честа гледка са огромни кучешки изпражнения.Кварталите циганчета рушат през почивните дни всичко наред.Поне на яслата тази година направиха ограда- нова висока,сложиха метални врати,които се заключват, Но тийнеджърите прескачат оградата на градината,която е по-ниска и пак са зад яслата и правят кочина от бирени бутилки,опаковки от чипс и фасове.Дворът на яслата е като от "зоната на здрача"-само скелети от играчки и една единствена здрава пързалка.Преди два месеца там имаше огромен мъртъв плъх,който снимах , защото бях решила да правя жалба, но.....Всичко е страшно запуснато, СТРАШНО!
До някъде подкрепям майката, на която не и се занимава с жалби,защото знам,че нищо няма да се случи, каквото и да се направи.Хората са там просто да отбиват номера.Понеже кабинетът на директорката е от външната страна и се вижда, веднъж я видях(беше забравила да пусне щорите) да разглежда сайт за дрехи.....
Дъщеря ми на ясла няма да ходи, не ми се иска да я лишавам от градината,защото знам,че в добрите такива децата се научават на много неща полезни за тях.Много искам да направя правилният избор, и макар,че тази градина ми е на една крачка ще се откажа от нея ако разбера, че се отнасят наистина зле с децата там.
Извинявам се за дългият и малко объркан пост и много моля помогнете с мнения ако някой знае нещо.
Също моля да кажете колко е дневната такса за частната градина Смехорания?
Благодаря!

За "Смехорания" мисля е 12лв на ден. И аз питах за отзиви от тая "Звездица" на ул."Мермер камък" и все повече се отчайвам  Confused  Моля ви споделете отзиви -добри и лоши, няма значение за нея и за "Снежанка" в Дружба 3  Praynig

# 524
  • Мнения: 106
Предстои ни детска градина, за това ми се иска и на мен да чуя отзиви за "Здравец" и "Детелина". Разглеждах сайтовете, сякаш Здравец имат по - хубава база  newsm78
Не, че е гаранция, че ще ни приемат където избера, но все пак ...

Общи условия

Активация на акаунт