Проблем с комина ужасна миризма

  • 72 585
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Здравейте, имам съседи с печка на дърва на 2ри етаж, аз съм на 5ти от 6, стара тухла сграда, но самите комини са с бетонови коминки. има пукнатини на самия комин сигурно, от където излиза даже и зад комина през стената зад него.
Ами очевадно е, че този комин не е достатъчно изряден, че да функционира и трябва да се направи нещо с него. Ако сградата ви е някакъв вид етажна съсобственост се събирате на едно събрание и си го обсъждате, после си действате по правилата на етажната собственост, там вземате решения, отремонтирвате или казвате на съседите да се топлят по друг начин.

# 76
  • Мнения: 11 618
Според мен трябва да се подаде сигнал в пожарната. Да дойдат и да изготвят предписание.

# 77
  • Мнения: 68 645
Четох само първата страница, но да кажа че и ние имахме този проблем. Запалваха се саждите вътре в комина три пъти-ужасна миризма на сяра, коминното тяло супер горещо - като го допрях с чехлата, част от нея остана стопена по комина.
Първият път, когато се случи това, се уплашихме, звъняхме на пожарната. Нищо не направиха.
Как се реши при нас проблема - слава богу, съседите под нас престанаха да ползват печка на твърдо гориво. Бабата почина, младите се нанесоха/внуците/, и боднаха климатици.
Надолу никой не ползва печки на дърва, та сме ок за сега.

Да кажа, че напукването на коминното тяло се получава и при некадърно чистене на комина. Викала съм коминочистач, който буха едно топче в комина и така разбива тухлите. Апропо-същият майстор преди години ми се яви като майстор за слагане на външните щори, та толкоз кой колко разбира от работата си, или я прави само за пари, като межгдувременно нанася и поразии...

# 78
  • Мнения: 19 483
Тета, как не е станал пожар на покрива или не е изгорял коминът, ужас! Нанизва се метална тръба вътре в комина и би трябвало да спре тази миризма, но пак си остава почистване на нагар периодично от коминочистач.

# 79
  • Мнения: 68 645
Какъв коминочистач бре...не искам да чуя. То няма специалисти в областа, самозванци само. Да ми доразбие тухлите на комина ли, за това ли да го викам? Ще почисти дрънци комина...ще вземе само парите. В България всеки е специалист по всичко. Тоест - не разбира от НИЩО !

# 80
  • Мнения: 19 483
Ама иначе има опасност от пожар.

# 81
  • Мнения: 68 645
Ама той не чисти нищо, нали това обясних? Няма хора, които да го правят както си му е реда..така че и с "ковиночистач", и без...все едно.

# 82
  • Мнения: 11
Ами очевадно е, че този комин не е достатъчно изряден, че да функционира и трябва да се направи нещо с него. Ако сградата ви е някакъв вид етажна съсобственост се събирате на едно събрание и си го обсъждате, после си действате по правилата на етажната собственост, там вземате решения, отремонтирвате или казвате на съседите да се топлят по друг начин.
Реших да спестя дългия разказ, с две думи, направих всичко това, което казахте, резултат нулев. Няма чуваемост нито от ползвателите на печка, а за отремонтирване, никой не иска да чуе, това са повече пари. Мога евентуално само моята част да разруша и направя, но това е сериозен ремонт, според строителите и не е желателно да се прави.

# 83
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Викате майстор строител да циментира процепите и да направи един дебел кожух (както се покрива камина) да се покрие комина, да не пропуска аромати.

# 84
  • Мнения: 11
Викате майстор строител да циментира процепите и да направи един дебел кожух (както се покрива камина) да се покрие комина, да не пропуска аромати.
Направена е нова шпакловка, същата работа. За какъв кожух говорите, от какви материали? Все пак е в апартамент, не може нова стена отгоре да се иззида.

# 85
  • Мнения: 10 057
Преди години в съседния апартамент имаше подобен проблем и замазваха,
попълваха уж пукнатини в комина си. Всичко  точно, но най-отгоре до тавана пак
пропускаше дим. Пак попълваха, но същото. В апартамента над тях никой не живее и не беше пипано.
Вероятно всички трябва да направят този ремонт, а не на части.

Общи условия

Активация на акаунт