Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 296
  • 746
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 395
вчера:
закуска - мързеливки
обяд - застроена зеленчукова супа със сухарче и сирене
следобед - банан, круша
вечеря - свинско с червени чушки (само опита), яде кашкавал

днес:
закуска - попара с пшеничен зародиш и тиквени семки
обяд - зеленчуци с кук-кус и месце, банан
следобед - плодов мус с манго, ябълка и круша
вечеря - ще импровизирам с някакви зеленчуци

# 376
  • Мнения: 616
Ръжени филийки с яйце и сирене, краставица, чай;
бисквити, фурми;
банан, зелеви сърмички т.е. само ориза;
вечерята беше планирана маХикано - кълцано месо с червена чушка и царевична тортила, но се изяде само тортилата, затова добавих краставица и биволско кисело мляко, пъпеш десерт.

Ядки забравям да давам - имам дори домашни бадеми, освен купешките ядки, но наистина забравям; най-често ги смилам леко и ги добавям в хлябове и бисквити; най-често яде семена - слънчогледови, лелени и макови, защото винаги слагам в хляба; оказва се, че лененото семе и сусамът излизат на изхода както са влезли... затова и тях трябва да смилам предварително. Вероятно не успява да ги сдъвче с малките зъбета, не знам.

# 377
  • София
  • Мнения: 2 089
оказва се, че лененото семе и сусамът излизат на изхода както са влезли... затова и тях трябва да смилам предварително. Вероятно не успява да ги сдъвче с малките зъбета, не знам.
Тц, лененото семе и при възрастните трябва да се мели, трудно е за сдъвкване, а пък не се ли сдъвче стомахът не го разгражда. Само че не знам дали не му се губят качествата при печене в хляба. Знам че трябва веднага да се изяде след смилане/счукване.

# 378
  • Мнения: 782
закуска - кисело мляко; курабийки
 портокал
обяд- спаначена супа; печено кюфте; пълнозърнест хляб
сл. закуска - кисело мляко, банан
вечеря - боб; хляб ако иска

# 379
  • Мнения: 616
Закуска - питки със сирене (рано пиле - рано меси bowuu) фреш портокал и грейпфрут;
банан;
краставички, вчерашното кълцано месо с чушки, обаче го попреправих с домати, и този път много се хареса; ябълка;
питка с мед и нектар магданоз, ябълка и морков (ако се хареса);
вечерята още я измислям, вероятно супа брокули и кисело мляко.

# 380
  • Мнения: 3 066
гофрета и прясно мляко;1 киви
пилешка паеля ;портокал
гъбена крем-супа;филия ръжен хляб;ябълка
АМ

# 381
  • Мнения: 185
Буквички с масло и сирене; киви и малко ябълка
Леща яхния с морков, пипер, лук, чесън и домати; хляб, краставица
Портокал и кисело мляко
Таратор, хляб, варено яйце, домат и кашкавал

# 382
  • Мнения: 782
Таня, дай рецептата за пилешка паеля  Praynig Благодаря, предварително  bouquet 

# 383
  • Мнения: 3 066
Shada
 Пилешка паеля без морски дарове -
Продукти:
150 г замразен грах
150 гр царевица
1 червена чушка
1 голям месест домат
1 глава лук
4 пилешки филета (около 500 г)
3 с.л. зехтин
1 щипка шафран или куркума
250 г объл ориз кафяв
¾ л пилешли бульон
 Всички продукти  се режат на малки кубчета и се задушават с малко зехтин и се заливат с бульона и се оставят да изври водата на бавен огън! Сервира се поръсено с магданоз и лимонов сок!

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 15:27 от tanyatais

# 384
  • Мнения: 3 066
Днес:
мюсли с мед и сушени плодове и прясно мляко
пълнозърнесто хлебче с масло ;пуешко с гарнитура от домат,краставица,сирене Форентин и зехтинова заливка;банан;кисело мляко
пилешка супа ;портокал
АМ

# 385
  • Мнения: 4 296
Паеля и аз ще правя явно, но ще видя каква точно.  Laughing

Закуска: Пълнозърнести домашни меденки с портокалов сок.
Обяд: Пиле на грил, с микс от зеленчуци (броколи, карфиол, морков и зелен боб)
Следобедна закуска - плодове, кисело мляко
Вечеря: Още я мисля, нещо леко ще е

# 386
  • Мнения: 3 869
сок от ябълка (да не пояснявам, че е много по-важно и интересно как го прави машината, а не самия сок  Laughing), зърнена каша с ядки и меласа
зуленчукова крем супа и просо със зеленчуци
плодове по избор и овесени бисквити, ако иска
салата, ръжени филийски с пастет от стар грах и суров тахан

# 387
  • Мнения: 2 132
Дайте рецепта за нещо с елда. Имам една био, седи от няколко месеца и не знам как се готви в манджа Simple Smile

# 388
  • Мнения: 3 869
Жени, моят хлапак много обича елда - последно му правих миналата седмица със зеленчуци - моркови, карфиол, броколи, грах (много обича пресен грах), и много сушени зеленчуци (не помня марката, но само сушени зеленчуци без сол и други добавки - освен зелените неща, има много чушки, моркови, лук)

Във враща вода сложих две препълнени лъжици от сушените зеленчуци и оставих да поврът 10-тина минути, след това дабавих замразените зеленчуци и ги оставхи около 7-8 мин. Накрая добавих предварително накиснатата за през нощта кафява елда, разбърках за 2 мин и това беше. Подправих със зехтин, малко сол и малко чесън на прах. Много го хареса детето, но той по принцип харесва елда.

Зелената елда я пазя само за покълване и леко покълнала я пасирам с вода и добавям към зърнени закуски. Но може и на манджа да се сложи. В горната рецепта трябва да влезе и поври 10-тина минути преди да сложиш замразените зеленчуци...

# 389
  • Мнения: 782
закуска - овесени ядки с ябълка, мед и пшен. зародиш
обяд - зеленчукова супа/ картоф, тиквичка, морков, чушка, чесън, магданоз/ + зехтин, сирене и варено яйце; хляб
сл. закуска - кисело мляко с авокадо и банан
вечеря - пъстърва, кус-кус;сос от домати, чушки, моркови ; кълнове

Жени, аз правих една запеканка с елда, но е с пилешко  Rolling Eyes ако искаш ще ти я напиша

Общи условия

Активация на акаунт