Бременност след противозачатъчни

  • 10 251
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?

# 1
  • Мнения: 7
Здравей. Не мисля, че има някаква опасност, тъй като много доктори препоръчват пиенето на такива таблетки при жени, които не могат да забременеят, тъй като след употреба се забременява по- лесно. Не се притеснявай. Ти се съмняваш за бременност или се презастраховаш ?

# 2
  • малко градче
  • Мнения: 188
Имам прекрасно момченце след такова забременяване.  Никога не съм си и помисляла , че може да има проблем.     Бременността не беше планирана, но сега купонът в къщи е голям. Grinning Grinning Grinning
  Не съм имала никакви проблеми.  Работих си до последно.

# 3
  • Мнения: 193
Мерси, Енигма
Simple Smile

И аз го знам това за лесното забременяване, но нали някои мнения са, че не е полезно за детето затова се притеснявам - нямам даже още положителен тест - само малко закъснение Simple Smile

Затова ми се искаше да чуя опита на майки забременели така. Ако някой ме питаше за съвет, сигурно и аз бих казала - спокойно, ама става въпрос за мен и затова малко преувеличавам може би Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 658
Здравей и ти  Sunglasses
Не, абсолютно невероятно ми се струва да има каквато и да е опастност zа бебето в таzи ситуация. Много жени пият противоzачатъчни, спират ги и после zабременяват. То и самата им идея е общо вzето такава  Wink
Аz първия път също zабременях, след като около година и половина - две вzемах противоzачатъчни ( не същите, но все пак противоzачатъчни). Всичко си беше наред, а и никой не ми е каzвал обратното  Peace

А това zа по_лесното zабременяване, след като една жена е била на противоzачатъчни е някаква градска легенда, не zнам и от къде е дошла. Не е вярно, няма общо.

# 5
  • Мнения: 1 677
И аз смятам, че няма защо да се притесняваш.
Ако си бременна, успокой се и се наслаждавай на бремеността си.
Ако тестът излезе отрицателен и теб все още те тормозят разни мисли, изчакай месец, два и тогава работете за бебче.

# 6
  • Мнения: 193
Благодаря ви за отговорите и подкрепата момичета!  Hug

Ще пиша резултат скоро от теста , изчаквам малко време Simple Smile  Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 39 770
Няма опасност.
Преди 2рата си бременност пих противозачатъчни повече от 5г.

# 8
  • Мнения: 326
Аз също съм от тези, които забременяха веднага след спирането на противозачатъчните. Бих искала да подчертая, че тази "градска легенда" ми беше препоръчана от един от най-добрите доктори в Тина Киркова и при мен проработи безотказно. Правихме опити в продлжение на повече от 6 месеца може би (след спонтанен аборт в 16 г.с. бях) и не се получаваше даже с тестове за овулация, въпрки че си ми я отчитаха и то редовно. Тези хапчета просто регулират хормоналните отклонения, ако има такива и за това работи този метод, при хора с леки отклонения в хормоните................така си го обяснявам аз, въпреки, че след аборта правихме тестове и си бяха ок. Но след това се пазихме 6 месеца, а аз имах и глупостта да правя една диета да отслабна и предполагам си поразбутах хормоните. Но както и да е, важното е че до броени дни ще си гушна съкровището, така чакано и искано.....
Не виждам никакъв проблем за бебето, на този етап се развива много добре, даже казват че е голям нашия разбойник, скоро ще го видим.
От мен успех и не се притеснявай за нищо.

# 9
  • Мнения: 193
Честито Валееее  Hug

Много се радвам за теб, сигурно нямаш търпение Simple Smile Леко раждане ти пожелавам и много приятни емоции, които ще те сполетят скоро !  Hug


На всички ви благодаря, успокоихте ме Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 44 121
Има опасност само ако забременееш по време на прием на противозъчатъчни, от спонтанен аборт...
Иначе щом си ги спряла - няма проблеми...дори  и да стане още първият месец...(на мен даже ми препоръчват, ако  реша да имам второ да опитам още първият месец да забременея, защото правя кисти на яйчниците, иначе по принцип се изчаква да мине един цикъл, за по-лестно определяне на пола.)

# 11
  • Мнения: 1 424
След спирането на хапчетата няма проблем. Аз също пиех противозачатъчни и когато решихме да имаме бебе ги спрях. Скоро след това се появи и резултатът. Желая ти успех и скоро да се похвалиш с двете чертички. Hug

# 12
  • Мнения: 3 066
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?


Аз бях почти 4 години на контрацептиви и лекарят ми препоръча поне 3 месеца преди забременяването да ги спра,да се пазим с кондоми през това време  да започна с ФК ,здравословният начин на живот(ако още не сте) и да минат тези месеца за да се изчистят всичките хормони от организма и овулацията да се възвърне напълно!Това ми каза той,така и направихме и след 40 дни резултат беше  EFPУспехи!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте,

Искам да попитам дали е опасна бременността след прием на Диане 35 за около година и половина с почивки? Опасност в смисъл - за бебето и за вероятно ст от спонтанен аборт?

Има ли мами забременели по този начин - веднага след спирането на хапчетата?



Не естествено. Бях пила три години ЯСмин преди да ги спра и да забременея със сина ми. Нищо му няма-

# 14
  • Мнения: 2 011
Доста години преди да забременея пиех противозачатъчни. Дъщеря ми е жива и здрава. Не мисля, че има от какво да се "пречистваш" и да чакаш.

Общи условия

Активация на акаунт