Искрица надежда за Наталия /DMS NATALIA/

  • 40 585
  • 246
  •   1
Отговори
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Мили хора, във форума има много подобни теми със зов за помощ. Те са пълни с надежда, която никога не угасва и вяра в доброто! Тази тема е една от тях, тема в която заедно да опитаме да открием бялата лястовичка и да дадем шанс на едно детенце да проходи, да говори и да има щастливо детство!
Наталия е на 3.5 г., с диагноза Мултикистична енцефалопатия, епилепсия- синдром на Уест, ДЦП - квадрипареза. В България за нея няма лечение, единствено  се тушират гърчовете и се прави рехабилитация. Въпреки това, родителите не спират да търсят начини за лечение на детето си, вярват, че чудото ще се случи и Наталия някой ден ще тича със светнали от щастие очички.
От клиника в Израел, където са изпратили документите, са получили покана за лечение. За съжаление, родителите не разполагат с необходимите средства за това. Нужни са три курса за една година, като стойността на един курс е 9553 евро.
МЗ е дало устен отказ за подпомагане, което вече дори не ме учудва. Лично съм се сблъсквала с хилядите проблеми в нашата държва, когато имаш болно детенце. Знам какво е да се бориш всекидневно за здравето му, да чукаш на всяка врата и да се надяваш, надяваш, надяваш...
За съжаление, аз не успях да открия бялата лястовичка за моя малък Калоян. Днес той щеше да навърши 7г. и избрах съвсем съзнателно да пусна темата на тази дата. За мен е най-доброто, което мога да направя, за да отбележа рожденния му ден, опитвайки се да помогна на Наталия!
Моля ви,  да отворим сърчицата си и да подадем ръка за пореден път! Заедно можем да превърнем искрицата надежда в буен пламък!
Благодаря от сърце на всички съпричастни!

Това е писмото на майката до мен(тя също ще пише в темата):

Дани, много ми е трудно да разкажа нашата история и да опиша чувствата си.
 Връщайки се назад във времето ме връхлитат смесени чувства - болката, отчаянието от последвалата диагноза и безнадеждността на детето ми. Все пак ще се опитам:
 Бременността вървеше добре, всичко беше наред. Детето се развиваше добре. В началото на 8-мия месец беше 2.400кг- чувствах се най-щастливата бременна майка на света. В средата на 8-мия месец получих албумин и кръвното налягане се повиши . С напредването на бременността кръвното все повече се покачваше. Постъпих в болница и от тогава тя се превърна в моят втори „роден дом”. Въпреки лечението, лекарите не можаха да овладеят кръвното. Рязката промяна на кръвното налягане е спирало притока на кислород. Ако бяха ме оперирали сега нямаше да е в това състояние и да имаме толкова много проблеми.
Моето прекрасно момиче се роди на 24.09. 2006г, кръстих ме я Наталия. Раждането беше по естествен път и без лекар, което също не беше правилно в моето положение. Тя не изплака. В мен нахлуха смесени чувства на радост, отчаяние и страх от неизвестното. Лекарите ме успокояваха, че няма проблем с детето и явно е упоена от тиоридизина. Вътрешно усещах, че нещо не е наред. Лекарите се консултираха с неонатологичното отделение Плевен. След 2 часа пристигнаха, прегледаха я и без много обяснения я взеха. Точно в този момент „как не умрях” не знам – не можах да и чуя гласчето, да я прегърна и да я целуна. Толкова дълго чакана и желана. Бях благодарна на господ, че се роди жива.
  След раждането детето е започнало да прави тежки гърчове, назначиха и противогърчови медикаменти и я сложиха в кувиоз. Две седмици Наталия се бори за живота си. По-късно разбрах от лекарите, че не са очаквали тя да оживее. Вследствие от задушаването има много мъртви мозъчни клетки и на тяхно място са се образували кисти. Отидох ме веднага в София, постъпих ме в Педиатрията, направиха веднага скенер и поставиха диагноза. Мултикистична енцефалопатия, епилепсия- синдрома на Уест в последствие ДЦП- квадрипареза, а също така, че и не вижда. Първото нещо, което трябваше да се направи е да се овладее епилепсията . Борбата беше в продължение на 6 месеца. Следващата крачка беше рехабилитация. Започнахме усилена рехабилитация. Бях си поставила за цел да вдигна детето си на крака, но това не зависеше само от мен.  Всеки ден без прекъсване и провеждах масажи и рехабилитация с рехабилитатор, а често и аз сама си и ги правех. Заради епилепсията никакво друго лечение не може да и се приложи. След година и половина тичане по болници разбрах, че медицината е безсилна все още пред този проблем, тя не го лекува а поддържа живота по някакъв начин. Не можех да се примиря с това положение и започнах да търся помощ и в не традиционната медицина- биоенергия, включих и хранителни добавки. Реших, че нищо не губя, може само да спечеля и да дам шанс на детето си. Сега Наталия е на 3.5 г. Вижда- нещо което не се очакваше. Все още има  повишен мускулен тонус. Седнала много обича, но още не е укрепнала, за да се справя сама и я подпирам. Плаче с много силен глас, а в началото само скимтеше, като котенце.
       Въпреки всичко не спирам да се надявам, че ще се появи лек и за нас и не спирам да търся информация. Вярвам, че  чудесата съществуват и един ден ще стане чудо и моето дете ще проходи . Това е моята мечта и не спирам да се стремя да я реализирам.
      Попаднах на една клиника в Израел, която лекува по  метода на проф. доктор Василиев В.Н. На неговото лечение се поддават успешно 32 заболявания. Направих запитване и ми отговориха положително, но лечението е скъпо и се правят 3 курса за 1 година, като 1 курс е 9553 евро. Тези средства ние не можем да осигурим сами, но вярвам че с помощта на хората, който биха имали възможност да ни помогнат, ще осигурим възможност на дъщеря ми да проходи и проговори.
За събиране на средства сме открили дарителска сметка.
Банка ДСК
 IBAN  BG09STSA93000018435069
BIC   STSABGSF
Наталия Руменова Цветанова


Тук може да видите документи за заболяването, писмото от израелската клиника и снимки.
http://nataliq.multiply.com/


Дарителска сметка:

Банка ДСК
IBAN  BG09STSA93000018435069
BIC   STSABGSF
Наталия Руменова Цветанова

DMS NATALIA на Единен дарителски номер 17 777 (за абонати на GLOBUL, VIVACOM и M-Тel). Цената на един sms е 1,20 лева с ДДС. За повече информация посетете www.dmsbg.com



АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ( обновена на 22.09.2010г.):  

От 1/09/2010г. се увеличава здравната услуга в Израел. Стойността на един курс вече е 12 265 Евро, а не както до сега беше 9553 Евро.

Новият сайт на Наталия:

ЗАЕДНО МОЖЕМ ДА ПОДАРИМ НАДЕЖДА НА МАЛКАТА НАТАЛИЯ  

Страницата във facebook:  

http://www.facebook.com/pages/DARI-NADEZDA-NA-NATALIA/158185090871869

======================================================

АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ( обновена на 15.11.2010г.):

 Във връзка с икономическата криза и трудноста по набиране на средства за лечение, клиниката в Израел и Медикор Интернешънъл са постигнали споразумение от 12 256 евро на 10 221 евро. за всички български пациенти, която ще важи само до 01.03. 2011 г .                                                    

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 00:29 от iskrica_nadejda

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Искрица, както винаги си невероятна! Няма по-добър начин да отбележиш рождения ден на Калоянчо от това!
 Flowers Rose За Калоянчо!

 Споделям желанието ти да помогнеш на друга изстрадал майчица! Ще направя каквото мога и ще даря колкото мога!
Би било добре ако успеете да уредите и DMS номер за дарения чрез SMS,  така повече хора ще помогнат , макар и с малко!

 Мила майчице на Наталия, не знам кое е по -трудно да загубиш изведнъж детето си или всеки ден да се бориш за живота и съществуването му! Възхищавам ти се !
Знай, че не си сама и за Наталия навярно ще се разгори пламък от помощи, запален от една искрица надежда!  PraynigКураж! Hug

# 2
  • Мнения: 3 118
По сметките горе излиза, че са необходими около 60 000 лв. за 3 курса за 1 година.
А няма ли да е по-лесно да се набавят средствата и чрез смс?

# 3
  • Мнения: 117
Моля ви, направете всичко възможно за откриването на SMS номер. Това за мен е по-лесния вариант, защото така освен че аз пускам sms-и, моля и всички мои приятели, познати и роднини да правят това.

# 4
  • Мнения: 13
Толкова ми е мъчно,когато чета за дечица,които са болнички и не могат да се радват на щастливо детство.Надявам се,че и в тази инициатива ще помогнем да се съберат средствата.Кураж на родителите.Утре ако не вали с малкия Алекс ще отидем до банката.Сумата не е голяма,ще я съберем.

# 5
  • Мнения: 86

 
Искрица, както винаги си невероятна! Няма по-добър начин да отбележиш рождения ден на Калоянчо от това!
 Flowers Rose За Калоянчо!

Искрица, благодаря ти, че именно с нас отбелязваш рождения ден на Калоянчо.     bouquet
   
 Имаме и този вариант в предвид със  SMS номер, но първо трябва да получим писмен отказ от МЗ.
 Благодаря ви за подкрепата и разбирането!    bouquet

# 6
  • Мнения: 1 059
Искрица, развълунва и мен. Ще помогна,макар и с не голяма сума. Много
ми се иска да успеем да съберем парите.

# 7
  • Мнения: 1 040
Даре пожелавам ти успех дай боже да събереш средствата и да отидете в Израел,вие го заслужавате,ти си един прекрасен човек и грижовна майка.Всяка стотинка я влагаш в рехабилитация и лечение на детето,поне аз съм свидетел с теб обикаляме санаториумите от 3 години.Искам един ден да видя твоята принцеса да ходи,тогава ти ще си най-щастливата майка.С теб съм в всяко едно начинание.Много ви обичам и двете!  love001

# 8
  • Мнения: 3 914
дари-k ,ако имаш нужда от информация,знаеш че се борим за едно и също,само че аз бях вече,насреща съм Hug
Ще ти пратя скайп на ЛС Hug

# 9
  • Мнения: 734
Преведох малко парички...дано бързо се събере сумата.  Praynig

iskrica_nadejdaFlowers Rose Flowers Rose

# 10
  • Мнения: 481
Вярвам, че парите ще се съберат. Това слънчице трябва да получи своя шанс.
Аз вече се включих, дано скоро има и възможност за смс-и, повече хора ще се включат.

 Flowers Rose  за Калоянчо!

# 11
  • Мнения: 17
КУРАЖ бих казала знам какво е да гледаш детето си болно и всеки ден да се молиш то да оздравее,но при нас го нямаше този шанс на 17май той щеше да е на 4годинки болката е голяма.Ако с смс го направите много хора биха пуснали дори и аз и мой познати ще го направят ще следя за развитие.ДАНО ПО-СКОРО ЗАМИНЕТЕ  Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 1 193
Дари с теб съм.  bouquet

# 13
  • Мнения: 349
Още утре ще отида да дам парички, няма да мога да отделя много, но силно се надявам, че много хора ще дарят парички и сумата ще се събере, за да може малкото слънчице да оздравее. Кураж, Дари!  bouquet  bouquet 

# 14
  • Мнения: 86
Благодаря ви !!!    bouquet 
Колкото и да го повтарям, никога няма да е достатъчно. Усещам подкрепата ви и вече виждам светлина в тъмнината и вярвам, че ще изгрее слънце и на нашата улица БЛАГОДАРЕНИЕ на ВАС.
 Отново ви благодаря, че сте с мен в този труден момент за мен.
 Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт