фейсбук

  • 282 736
  • 2 278
  •   2
Отговори
# 1 545
  • София
  • Мнения: 642
Извинявайте, но висенето във Фейсбук не е социален, а асоциален живот. Да си затворен цял ден  в стаята сам, облещен срещу монитора не е никаква социализация.

Точно за това говоря. Peace

Аз не съм против да седи пред компа, но не и само това да прави.

Освен това е в такава възраст, че всеки лесно би могъл да злоупотреби с приятелството си онлайн.
Не си мислете, че съм параноична, но май не четете какво се случва из интернет пространството.

За мен фейсбука е полезен дотолкова, че да си споделям с приятели или да намирам стари такива, които са се изгубили нанякъде през годините, а не да създавам нови приятелства.
Защото децата това правят. Не можете да ме убедите, че е нормално дете да има по 45-50 нови приятелства на ден (визирам друго дете, не моето, но са съученици) от които повечето дори не са от Бг.

За съжаление, ако всички като вас тръшкащите се предпочитате да си контактувате само по този начин, няма какво да кажа за социалния живот повече...

Няма да спамя темата повече.



# 1 546
  • Мнения: X
Има и нещо друго. Разглеждала съм профилите на доста деца, които познавам. Най-стряскаща ми се струва информацията, която попълват в графата за предпочитаните книги. На повечето деца тази графа е празна. Има и по-лошо, категоричното изречение- " не чета книги!", което срещам все по-често. Ние все пак сме зрели хора и можем да преценим колко време да стоим в нета, и колко да отделим за някоя книга, за хубав филм, за излизане навън, за добра театрална постановка. Ако обаче децата ни израсват от невръстна възраст пред компютъра, губат всякакви подобни потребности.

# 1 547
  • Мнения: 3 405
Не бих си съставяла мнение за дете по инфото, което е дало във фейсбук за себе си. Там истината е ок 20%. Голяма част от него е, за да се хареса на масовката  Peace
Относно колко време прекарват пред компа - това е роля на родителя, лично, не на нас тук, общо Simple Smile

Но и двете са друга тема.

# 1 548
  • София
  • Мнения: 15 471
  Ох, я и аз да попитам, преди имаше опция да скрия всички мнения на даден потребител, сега мога само едно по едно да скривам мнения.Значи, ще си седя аз и ще скривам всяко мнение, което не ми харесва, например разни чалга изпълнения, вместо да мога да скрия всички чалга публикации на този потребител. Дали има още възможност за скриване на всичко или вече не  newsm78?Не откривам такава опция.

# 1 549
  • Мнения: 2 170
Кога си можела да скриеш всички чалга изпълнения  Shocked Или скриваш всичко или конкретната...

# 1 550
  • София
  • Мнения: 15 471
Цитат
author=Захир link=topic=500683.msg19652215#msg19652215 date=1315301614]
Кога си можела да скриеш всички чалга изпълнения  Shocked Или скриваш всичко или конкретната...

Ами имам в списъка, приятелки на дъщеря ми,които непрекъснато си пускат чалга клипчета, можех да скрия всичките им мнения, сега ми излизат и ги крия едно по едно.  Същото се отнася и за мен де, сега никой не може да скрие всички мои "мнения" от своята стена, ще трябва едно по едно. Не ,че пускам чалга,моите пристрастия са други.

# 1 551
  • Мнения: 3 405
Taйна, вчера имаше опция като кликнеш на хикса до публикацията, освен да я скриеш и докладваш, че е спам, също и да скриеш всички публикации на конкретния потребител. Днес последната опция я няма  Confused Надявам се да е поредния бъг и скоро да има такава възможност.
Освен, ако не са я преместили от друго място да се управлява опцията.

# 1 552
  • София
  • Мнения: 15 471
Taйна, вчера имаше опция като кликнеш на хикса до публикацията, освен да я скриеш и докладваш, че е спам, също и да скриеш всички публикации на конкретния потребител. Днес последната опция я няма  Confused Надявам се да е поредния бъг и скоро да има такава възможност.
Освен, ако не са я преместили от друго място да се управлява опцията.

   Точно за това говоря, от вчера я нямам, само мнението да скрия или да го обявя за спам и да докладвам.

# 1 553
  • Мнения: 3 405
Имам въпрос относно тоя фейсбук.Постоянно менят нещо в него.Ето от оня ден са променили настройките за сигурност  и докато беше всичко заключено за непознати,сега всичко се вижда и снимки и публиации и стената.Влизам в настройките,по друг начин се заключва и не мога да го разбера.Не искам да четат непознати моите неща,искам всичко да е заключено.Помогнете!Постоянно получавам покани от някакви араби,турци,непознати хора,а не искам да ми гледат профила.
Моля ви,помогнете ми!

Моля ви някой да го обясни, стената почна да ми се вижда от хора които не са ми приятели и много ме дразни това, ръчках всички насторйки, но не и не, постоянно си показва с кой съм станала приятел или съм сменила езика и т.н. Напр
направо ме влдуява това Sad((( Rolling Eyes

Настройки - Настройки на сигурността - По избор (последното от трите кутийки чекваш) - Как се свързвате (Управлявайте как се свързвате с познатите си.) - кликаш на Настройки - отваря ти се прозорец, гледаш третото и четвъртото редче:

Who can post on your wall?

Who can see Wall posts by others on your profile?

в дясно от падащото меню срещу всяко изречение персонализираш кой да вижда стената ти.





# 1 554
  • Мнения: 2 170
Цитат
author=Захир link=topic=500683.msg19652215#msg19652215 date=1315301614]
Кога си можела да скриеш всички чалга изпълнения  Shocked Или скриваш всичко или конкретната...

Ами имам в списъка, приятелки на дъщеря ми,които непрекъснато си пускат чалга клипчета, можех да скрия всичките им мнения, сега ми излизат и ги крия едно по едно.  Същото се отнася и за мен де, сега никой не може да скрие всички мои "мнения" от своята стена, ще трябва едно по едно. Не ,че пускам чалга,моите пристрастия са други.
Ааа, не съм и помислила, че твоите пристрастия са такива. И аз имам познат, който публикува само този жанр, но след написаното от теб останах с впечатление, че мога да му скрия САМО чалга клиповете. А знам, че може или всичко или само 1 нещо. Та, затова...

# 1 555
  • София
  • Мнения: 2 521
Taйна, вчера имаше опция като кликнеш на хикса до публикацията, освен да я скриеш и докладваш, че е спам, също и да скриеш всички публикации на конкретния потребител. Днес последната опция я няма  Confused Надявам се да е поредния бъг и скоро да има такава възможност.
Освен, ако не са я преместили от друго място да се управлява опцията.

   Точно за това говоря, от вчера я нямам, само мнението да скрия или да го обявя за спам и да докладвам.
И аз така си мислех, но като натиснах hide post после ми отваря ново меню, където да избера дали да скрия всички постове на този потребител или всичко от това приложение....

# 1 556
  • Мнения: 3 405
Да, alpha_beta, благодаря Simple Smile
Там си е опцията, видях вече как излиза - след като се натисне "скрий тази публикация".

# 1 557
  • Мнения: 3
охххх защо го променят толкова често?!?!?  Rolling Eyes
може ли някой да ми обясни за една опция относно видимостта на снимките , които съм качила в мой албум  Hug Става въпрос за опцията "Приятели на приятели"???? Тоест ако направя по този начин видимостта на целия албум,това значи ли ,че за хората от приятелската листа на човека,който съм тагнала на ЕДНА снимка,е видим ЦЕЛИЯ албум, ..... или видимостта се отнася САМО за снимката,където е тагнат моя приятел?? Дано да сте ме разбрали! Търсих в настройките на отделните снимки,но има опция за целия албум,докато аз искам всичко да е заключено за останалите хора,освен снимката,на която има тагнат друг човек  newsm78
Все повече се убеждавам,че фейсбук намалява размера(ако може така да се каже) на света и нищо не остава скрито покрито,независимо колко искаш да ограничиш информацията

# 1 558
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не драматизирай, никой не те кара да качваш снимки които не искаш хората да виждат. Много ми е интересно, все едно някой с пистолет в слепоочието ви принуждава да качвате лична информация, че после да има какво да криете.

# 1 559
  • Мнения: 183
Виждат целият албум. Peace

Общи условия

Активация на акаунт