сурогатно майчинство

  • 5 292
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Надявам се на искрени отговори! Аз самата имам проблем със забременяването и съм слушала какви ли не мнения за това реших да пусна тази анкета. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 44
Не намерих своя отговор в анкетата. Смятам, че ще е индивидуално за всеки случай. Ако една от две сестри износи бебето на другата, защото се обичат и искат да си помогнат едва ли може да става дума за професия. Ако дадена жена пък възприеме сурогатното майчинство като професия и се издържа само от него нямам нищо против и вобще няма да я обвиня във възползване от нещастието на хората. По тази логика и лекарската професия се въпозва от нещастието на хората, както и фармацевтичната. А нали в "схемата" фигурира и  семейство със стерилитет - в такъв случай кой от кого се възползва?

Мисля, че не трябва да се търси под вола теле. Много е просто - едно семейство се сдобива с рожбата си, а друго с пари за образованието на собственото си дете напр. И за двете страни е добре и смятам, че трябва да се гледа положително. Много се радвам, че догодина законодателната ни промяна ще бъде факт. За съжаление много млади и съвременни хора имат негативна нагласа, както и естествено Българската праволавна църква. И аз съм чувала какви ли не мнения от рода на "е, кво сега, богатите и това ли ще си позволят, друг да им ражда децата...." Ами да, ще си го позволят, стига да има желаещ да им го износи дори и по немедицински причини. Както в миналото са си позволявали друг да кърми децата им, а в настоящето друг да им сменя памперсите. Парите са си техни и ще правят с тях каквото намерят за добре. 

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря ти много за споделеното мнение. От части съм съгласна с теб разбира се, но за жалост има и много жени от ромски произход, които не просто искат пари в замяна на услугата, а изнудват, искайки още и още, възползвайки се от болката на хората, които са готови да дадат, колкото се може повече, за да се сдобият с детенце. В такъв случай можем да говорим за чист рекет! За това съм добавила и тази опция на отговор в анкетата си Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 746
Според мен не е професия, а пък още по-малко е благородно дело. Въпрос е на лична изгода и определена пресметливост.

Твърдо съм против този метод за разрешаване на проблемите със стерилитета. И в предишните теми за сурогацията съм изказвала крайно негативно мнение.

# 4
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Според мен не е професия, а пък още по-малко е благородно дело. Въпрос е на лична изгода и определена пресметливост.

Твърдо съм против този метод за разрешаване на проблемите със стерилитета. И в предишните теми за сурогацията съм изказвала крайно негативно мнение.

 newsm10  100 %Съвпада с моето мнение.

 П.П. Само аз ли си мисля,че има правописна грешка в анкетата. newsm78

# 5
  • Мнения: 3
Има да.. от бързане така става, но за жалост не знам от къде да я поправя.

# 6
  • Мнения: 337
За някои семейства това е единственият начин да имат бебе и е назрял моментът да имат и този избор. Но трябва да има закон. Както и с другите закони сигурно ще има и злоупотреби. Но не бива заради недобросъвестните да се лишават  наистина нуждаещите се. 

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
За някои семейства това е единственият начин да имат бебе и е назрял моментът да имат и този избор. Но трябва да има закон. Както и с другите закони сигурно ще има и злоупотреби. Но не бива заради недобросъвестните да се лишават  наистина нуждаещите се. 
Абсолютно съм съгласна.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592
Закон има. Той е забранителен. Повечето хора са на мнение, че е редно първо да се разрешат и уредят по-обичайните форми на проституция и едва тогава да се пристъпи към обмисляне на дължимите данъци за маточна такава.

# 9
  • Мнения: 2 422
Да, категорично! Такива жени се възползват от болката на семейството с репродуктивни проблеми, с цел припечелване на пари.
За съжаление Sad

# 10
  • Мнения: 547
За съжаление смятам, поне от моя гледна точка е така, че жена несвързана емоционално с болката на семейството, готова да стане сурогатна майка би го направила единствено за да печели. И то по най-грозния начин. Ако това се превърне в професия ще бъде много жалко, защото създаването на живот е нещо много специално и лично и да го правиш за пари и евентуално да изнудваш родителите би превърнало нещо прекрасно в нещо грозно. Аз лично не бих могла да нося в себе си живот 9 месеца без значение на кого е генетичния материал и след раждането да се разделя с това бебе. За мен то ще си е мое и ще го обичам както обичам това което е с мой генетичен материал и ще си го искам. А ако някоя жена го прави с цел печалба то тя ще е в състояние винаги да създава проблеми и не знам как един закон в държава в която престъпниците са известни на всички, но са на свобода ще успее да защити бебенцата и техните родители от некоректните сурогатни майки. Видя се че със съответни медикаменти /62-годишната майка е пример за това/ жени на иначе нерепродуктивна възраст могат да износят една бременност и това би могла да послужи в посока бъдещите баби да станат сурогатни майки. Това би бил идеален вариант за семействата и бебенцата от емоционална и всякаква друга гледна точка, НО... Как тези лекарства поддържащи по изкуствен път матката по време на бременността се отразяват на плода и дали тези медикаменти не крият опастност за в бъдеще да се появят проблеми със здравето на децата, които са се родили здрави.

# 11
  • София
  • Мнения: 16 197
Чета писаното из темите за СМ и не мога да спра да се чудя на кардиналността на мненията в тях. За мен отричането на СМ само защото има вариант "осиновяване" или защото някой можел да спечели от износване е равносилно на отричането на аборта като право на жената на избор. Не може да се гледа толкова общо, всеки случай си е различен.

Както и за анкетата  - добра идея по принцип, но анкетата следва да не е в някакъв си форум, а сред населението като цяло - защото законите в нашата страна ги коват депутатите, а за депутатите мнението на народа е от значение.

Какво значи:
Цитат
"...защото създаването на живот е нещо много специално и лично и да го правиш за пари и евентуално да изнудваш родителите би превърнало нещо прекрасно в нещо грозно."
Ами то в медицината в БГ вече се е обособила цяла група клиники за АРТ, само че това, че те от това правят добри пари не се приема за неморално или подсъдно...и съответно никой не скача срещу тях...

# 12
  • Мнения: 1 248

Подкрепям Sharky43 Wink
Не намерих отговора, който бих искала да дам, вярвам че няма да съм само аз.  Това е единствения начин за много жени да имат свое дете. Че е необходим закон, за да не се спекулира е ясно. Naughty
Не само анкетата не е коректна, а и да се сравнява СМ с проституция е Shocked Shocked

# 13
  • София
  • Мнения: 16 197
Това изказване ми звучи като разликата между естественото забременяване (на тия които го могат и които не пишат в този форум) и АРТ - при едните става за 5 мин и без пари, а при вторите - след месеци изследвания и с най-малко 5 хиляди лева.

Хайде сега, за сантиметър и 5000 хиляди лева разлика няма да го правим на въпрос я

# 14
  • София
  • Мнения: 6 363
анкетата е идиотска!

"смятате ли, че сурогатното майчинство се превръща в един вид професия"....

за да формулираш такава хипотеза, трябва да има налице нарастващ брой случаи на сурогатно майчинство. а ти да си чела, чула или видяла за поне един, ама реален?
само се пише и говори по медиите, реално няма нищо такова...

Общи условия

Активация на акаунт