Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 34

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • Мнения: 4 916
Имам въпрос - някой чувал ли е виното керацуда да е вредно с нещо? Спорим с милото, той бил чул нещо, но не помни какво, а аз му обясянвам, че просто това е по-простичко вино, не е престижно, разни ценители присвиват презрително устни като стане въпрос за керацуда, по-скоро да е чул нещо в тази посока. Той обаче се е запънал и не се съгласява. Помагайте.
Ако някой се зачуди защо питам тук - връзката между готварския подфорум и виното смятам е ясна.

# 2
  • Мнения: 1 862
Намерих това за този вид грозде http://totalbg.com/wine/kerazuda.htm  newsm78 нищо вредно не намирам  Flutter

# 3
  • Мнения: 428
Аз имам риятели дето освен керацуда,друго вино не признават.Не съм чувала да е вредно с нещо.Пък и вредно вино.... newsm78

# 4
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Първо да се включа за виното:  не съм чувала вино да вреди. Ама то вече знае ли човек? А пък Керацуда и аз много обичам да си пийна.  newsm24

 Сега да задам и моят въпрос. Сварих картофи за картофени кюфтета. Е, направих 10 кюфтета за обяд, но ми остана много смес. Не съм преценила количеството и сега се чудя какво да измисля. За вечеря не искам пак да правя кюфтета. Искам да оползотворя сместта по друг начин. Имам гъби, кайма, яйца, свинско и пилешко месо във фризера. Иска ми се да направя нещо в гювече, например - ред картофена смес, отгоре гъби, ..., а нататък как да завърша?  newsm78

 Сигурно ще ми дадете идеи, а аз предварително ви благодаря!  Hug

  Мама Цоцоланка, ти си страхотна!   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 916
Разбира се, че може да бъде вредно - богатите на танини вина могат да обострят язви, гастрити, подагра... Същите танини пък са полезни за други неща. Няма пълно щастие.

Илита,
благодаря за линка. Общо взето и моите спомени бяха същите, поне прочетох информацията в систематизиран вид  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 210
Мамо Цоцаланке, благодаря за темата  Peace.
neli mar4, скоро правих една рецепта, която мисля, че би ти свършила работа. Имах картофено пюре (ти можеш да сложиш смеската за картофените кюфтенца). Задуших в тиган кромид лук, морковче (настъргано), малко червена чушка, гъби, малко грах, прибавих кайма, настъргах един омекнал домат и сложих червен и черен пипер. Когато това стана готово, в правоъгълна йенска тавичка сложих един пласт от картофеното пюре, после изсипах каймата с подправките, а отгоре - останалото картофено пюре. Бутнах във фурната и го запекох за около 30 мин. Нямах кашкавал да настържа отгоре, но пак се получи добре. Не беше лошо ядене  Mr. Green!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, това студено или топло се сервира  Thinking

# 8
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
Момичета,съпруга ми донесе 3 торби с вретенки... какво да ги правя,как се готвят?Благодаря ви предварително.

# 9
  • Мнения: 1 862
Момичета, това студено или топло се сервира  Thinking

 newsm78 по-скоро топло, би трябвало. Сметаната ще се спече ако изстине, според мен  newsm78

desislava76 какво е "вретенки"  Thinking

# 10
  • гр Габрово
  • Мнения: 54

desislava76 какво е "вретенки"  Thinking
[/quote]
Вретенките са гъби.

# 11
  • Мнения: 1 862
  bouquet  виж, тук има доста рецепти  Wink

http://gubite.com/gubarnik/recepti-s-gubi

# 12
  • Мнения: 9 139
Маме, скарата ми е Таурус  Peace доволна съм. Що годе, но първоначалния ми ентусиазъм спадна.

# 13
  • Мнения: 11 607
Маме, скарата ми е Таурус  Peace доволна съм. Що годе, но първоначалния ми ентусиазъм спадна.



Оф.....ще те бия....Четох в темата за грил-тиганите отзивите ви за плочите......И се ентусиазирах......Дори съм предвидила и пари за това....Сега уби всичко детско в мен.....А...забравила съм - от 2 месеца имам каната......Дъха си остава и не съм много доволна....Успокоявам се,че хидропомпата скоро ще бъде сложена и ще кажа сбогом на ВиК.......

# 14
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Мамо Цоцикъде са децата?Която и тема да отворя днес ,ти си вътре.Кога намираш време?Поздравления за темичката.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт