Баба каза така... Тема № 2

  • 140 476
  • 724
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 9
Имам момченце на почти 4 месеца.От 10-15 дни е със запушен нос ,но нито стеримар,нито тетрисал му помагат.Четох добри отзиви за клеевата тинктура и купих шишенце от 20 мн лкеева тинктура ,Въпроса ми е по какъв наюин да му ги давам на такова малко детенце? Благодаря!

# 391
  • Мнения: 5 997
Имам момченце на почти 4 месеца.От 10-15 дни е със запушен нос ,но нито стеримар,нито тетрисал му помагат.Четох добри отзиви за клеевата тинктура и купих шишенце от 20 мн лкеева тинктура ,Въпроса ми е по какъв наюин да му ги давам на такова малко детенце? Благодаря!
аз лично на толкова малко дете не бих дала,нека и другите кажат

# 392
  • Мнения: 6 441
Имам момченце на почти 4 месеца.От 10-15 дни е със запушен нос ,но нито стеримар,нито тетрисал му помагат.Четох добри отзиви за клеевата тинктура и купих шишенце от 20 мн лкеева тинктура ,Въпроса ми е по какъв наюин да му ги давам на такова малко детенце? Благодаря!
аз лично на толкова малко дете не бих дала,нека и другите кажат
Peace

# 393
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Погледни на клеева тинктура(има за пиене и капки за нос),сребърна вода и капки с лайка(тях съм ги прилагала на беб Peace)За капките с клеева тинктура имай в предвид,че малко лютят(щипят)-тях съм ги слагала само на баткото http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=3097

# 394
  • София
  • Мнения: 2 802
Имам момченце на почти 4 месеца.От 10-15 дни е със запушен нос ,но нито стеримар,нито тетрисал му помагат.Четох добри отзиви за клеевата тинктура и купих шишенце от 20 мн лкеева тинктура ,Въпроса ми е по какъв наюин да му ги давам на такова малко детенце? Благодаря!
Не си прави експерименти с толкова малко дете. Не знаеш дали няма алергия към пчелни продукти, които са противопоказни за деца под 1 год, че и по- големи.

# 395
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Една рецепта за кашлица - влажна отхрачваща: 2-3 листа от смокиня се измиват добре,слегат се в половин литър вряща вода и се варят около 20 мин. Прецежда се и се подслажда с мед. Пие се 3 пъти на ден по 100мл. преди хранене.

# 396
# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Момичета,четох,търсих... ooooh! Но не намирам къде беше описана някаква отвара за къпане(обливане) при шарка newsm78 Върти ми се нещо за овесени ядки?

# 398
  • dobrich
  • Мнения: 13
Момичета,четох,търсих... ooooh! Но не намирам къде беше описана някаква отвара за къпане(обливане) при шарка newsm78 Върти ми се нещо за овесени ядки?

Аз знам от моя хомеопат ,че при всички шарки 1- не се дава шоколад,яйца, боб,леща и всякакви ядки ; 2 - всичко като чипс,снакс и т.н. в пакетче не се дава т.е на диетка; 3- не се къпе ; 4 - взима се ментов спирт и мажем точно тази пъпка ,която сърби най-много (това е като вече не се издържа от сърбеж) ; 4 - прави се питка с мед и се черпи (за да може Баба Шарка по-леко да мине) . Grinning

# 399
  • Варна
  • Мнения: 433
Вечния спор: да се къпе или не човек, докато е болен от шарка. Дъщеря ми я изкара на 1 г и 11 м. Веднаха започнах едно хомеопатично, което много помогна. От много чете и конслутация с нашата лична, започнах да я къпя дори по 2 пъти на ден, защото от водата имаше най-голямо облекчение. Естествено без никакви препарати като сапун и шампоан, само с чиста вода и е важно после като се подсушава да не се търка с кърпата, за да не се разраняват пъпките, а само леко да се попива водата. Мъжа ми кара след нея, и той чувстваше облекчение единствено след баня  Peace

# 400
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много хубава тема, защо не я намерих по рано. Аз вярвам само на бабешките лекове, от друго ефект не съм видяла. А и сина ми не може да пие никакви лекарства и се лекуваме само с бабешки методи, и то само тези които понася. Така, че силно ме вълнува тази тема.

Сега да споделя някои иде. Не знам дали са споменати. Сега ще се връщам да чета.  #Crazy

Открих лек против хрема. В дъното на чашка слагам малко сребърна вода и я затоплям леко, след което слагам морска сол (повечко) като се постопи малко солта, с клечка за уши, хубаво намазвам от вътрешната страна на носа, колкото на дълбоко мога да търпя. Няколко пъти дневно.

А друго което ползва и което е ефикасно е. За болки в гърлото: Мед с хлебна сода, и бъркам колкото мога в гърлото навътре и намазвам. И гледам да не преглъщам често, че да не се отмий. А за носоглътката, слагам капки със сребърна вода в носа. Но повече за да тече по носоглътката.
А за температура компреси със вода и оцет.
За кашлица прословутия компрес със ракия. Слагам преди лягане и цяла нощ забравям за кашлицата. Компреса го правя така: напоен памук с ракия (масажна ракия с високи градуси) след това носна кърпа прегъната и найлонче, след това шалче което де придържа компреса към гърлото.
Това с компреса с мед и чубрица, ми е доста неприятно и затова използвам с ракията.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Здраевйте момичета,
някоя от вас давала ли е сироп от бъз като имуностимулатор?Отзиви?
Това лято си направихме и от няколко седмици давам на баткото,но все още не мога да преценя като действие как е.

# 402
  • Варна
  • Мнения: 433
Аз давах сироп Самбукол, който съдържа в състава си около 90% натурален екстракт от черен бъз. Тогава дъщеря ми кашляше, незнам дали благодарение на него или и на другите лекарства които пиеше след 2-3 дни кашлицата спря.  Peace

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Здраевйте момичета,
някоя от вас давала ли е сироп от бъз като имуностимулатор?Отзиви?
Това лято си направихме и от няколко седмици давам на баткото,но все още не мога да преценя като действие как е.


По принцип отзивите са добри Peace Майка ми също направи,но си мислех да купя и бълг.вариант и да давам от него,но като ни мине шарката Laughing

# 404
  • Мнения: 1 267
Открих лек против хрема. В дъното на чашка слагам малко сребърна вода и я затоплям леко, след което слагам морска сол (повечко) като се постопи малко солта, с клечка за уши, хубаво намазвам от вътрешната страна на носа, колкото на дълбоко мога да търпя. Няколко пъти дневно.


точно така. аз действам със солена вода, оказа се че физологичния разтвор не винаги помага.
преварявам водата, правя разтвора на око - хималайска сол, келтска сол. разтвора поносим на опитване, да не е много солен, със спринцовка вкарвам в носа. хремата минава само с отмиване, вода му е майката.

ОЩЕ НЕЩО! когато децата са болни, че и ние, нека спираме животиснките храни - месо, яйца...носят си антибиотиците, ваксините и затормозяват възстановяването. повече ядки, нека поклваме...слънчогледа е прекрасен за покълване и много вкусен. варено жито с мед, фрешове...

Здравето идва отвътре Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт