Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 716
  • 786
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 97
много полезна темичка, записвам се да ви следя  Simple Smile

# 181
  • Мнения: 3 869
Какви са пакетираните, полуготови храни, които ползвате понякога, за да спесите време, но все пак отговарят донякъде на изискванията за здравословно?
Ето моите:
- катофено пюре Маги (избягвам да купувам каквито и да е продукти на Нестле, заради агресивния им маркетинг на АМ, но това пюре е единствено на пазара без Е-та, предизвикващи стомашни проблеми, непоносимост при малки деца и пр. ) Не смея да купувам картофени люспи само, защото досега не са успели да ми кажат какво освен изнушени картофи има в люспите...
- зеленчукова крем супа Chef's Best - няма потенциално опасни Е-та и мляко на прах
- био зеленчукова крем супа "домати" - не съдържа мляко, за разлика от всичик други био супи и сосове на прах, които се предлагат тук
- едни диетични готови ястия, които обаче вече почти не се намират. Излизаха и сравнително скъпо (около 3,5 за пакет 2 порции)
 

# 182
  • Мнения: 2 132
Био сос за спагети от ДМ. Вегански е, но има соя. Ползвам го и за основа на пица.
Бях взимала преди и една био супа от Карфур със зелени зеленчуци. И тя е веганска. Тяхна марка е.

# 183
  • Мнения: 3 041
Бондюели всякакви Wink

# 184
  • Мнения: 53
Гласувам с две ръце за соса за спагети на ДМ. Супер е. В Карфур има един био микс от леща, соя и ориз. Сварява се много бързо и с малко мащерка е чуден.
 

# 185
# 186
  • Мнения: 17
Благодаря за темата!Ще ви следя с интерес! Hug

# 187
  • Мнения: 1 589
Според мен в тези миксове и готови сосове няма нищо здравословно.Просто се приготвят бързо и аз  съм ползвала някох от тях,когато не съм имала време да приготвя нещо друго.

# 188
  • Мнения: 7 803
ами така е, но пък и вредното е ограничено  Rolling Eyes че има сосове с по 100 Е-та

# 189
  • Мнения: 17
http://otrova.org/index.php/2009/04/%D0%B5621-%D0%BC%D0%BE%D0%BD … sodium-glutamate/

Супичките на Маги,снаксове,някои чипсове,дори детското салмче на Сами,което било за герои го съдържа.

# 190
  • Мнения: 3 869
Мононатриевия глутамат, Е 621, се съдържа в почти всички разтворими супи, бульони на кубчета, полуготови храни, снаксове, чипсове, "деликатеси" от месо и мляко. Именно заради способността му да "прави" всичко вкусно, баз да може да се опредил дали вкуса е солен, сладъх, горив, лютив или пр., просто вкусно.

Все пак се намират продукти от изборените коите не го съдържат, но си е яко четене на етикети докато човек попадне на що-годе приемливи готови продукти.

Затова и попитах кои ползвате вие Simple Smile
Аз мога да добавя към списъка някои неща на Дерони като лютеницата Велика и доматеното пюре (кара със сол, но без модифицирано нишесте, захар, оцветители и пр); кетчупът на Хайнц също.

# 191
  • Мнения: 2 641
Аз мислех че кетчупа на Хайнц е бъкан с ужасии и не давам на детето от него. Само баща му го яде.

# 192
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Поздравления за хубавата тема.
Виждам че се споменават готови пакетирани храни, да допълня и аз Blush. Наскоро опитахме ето тези салатни фиксове http://www.kuehne.de/en/Product_World/dressing/salatfix_classic/index.php, без консерванти са, дано не съм пропуснала някоя вредна съставка поради невежество Simple Smile

# 193
  • Мнения: 1 589
Не вярвам,че бурканче с каквато и да лютеница/кетчуп/дом.консерва,или тубичка с какъвто и да е сос,могат да стоят по рафтовете на магазините и да имат по 2 год.примерно срок на годност.И да бъдат без консерванти.А за тези миксове-един господ знае какво има вътре.Много скептично съм настроена към подобни продукти.Разбира се доста от тези неща и аз използвам,но не се заблуждавам,че са здравословна храна.По скоро си мисля,че са някакво чудо на химията.

# 194
  • Мнения: 2 132
Стъклените неща се стерилизирани и не им трябват консерванти, за да издържат известно време.

Общи условия

Активация на акаунт