КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 605
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Може да доведете детето при нас Очна клиника ДЕН. Тел. 029832028.
Здравейте,д-р Константинов!

Днес бяхме при педиатърката на сина ми,който е на 4 месеца.Даде ми направление за офталмолог и невролог,защото снощи,на изкуствената светлина в стаята,до като хранех бебето забелязах,че лявата зеница е като прозрачна и "свети",като котешко око.Много се изплаших,след като отворих няколко страници в интернет.Наистина ли,това състояние на окото означава само злокачествен тумор на ретината,или катаракта?И до колкото разбирам,единственният изход е екстракция на окото?Извинете ме,но съм паника!В момента разглеждам и записвам телефони на клиники в София,но не зная къде да избера,за да го прегледа и офталмолог и невролог.
 
Благодаря предварително!Желая Ви здраве!

Забравих да добавя,че бебето не прави контакт с очите-когато му говоря отстрани,той си обръща главата полеко към мен,но погледа винаги е насочен на горе.Благодаря!

# 1 306
  • Мнения: 446
Благодаря Ви,доктор Константинов.Ще дойдем.Бъдете здрав!

# 1 307
  • Мнения: 1
Здравейте!
искам да попитам д-р Константинов още ли работите в клиника "Ден" и преглеждате ли деца ? става въпрос за детенце на 4г и половина с често излизане на ечемик и вече с топче под очето което не изчезва Cry

# 1 308
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Още съм на работа и се надявам за дълго!
Здравейте!
искам да попитам д-р Константинов още ли работите в клиника "Ден" и преглеждате ли деца ? става въпрос за детенце на 4г и половина с често излизане на ечемик и вече с топче под очето което не изчезва Cry

# 1 309
  • Мнения: 1
   Здравейте, д-р Константинов!
   Август месец на дъщеря ми (на 1 г. и 1м. понастоящем) й излезе външен ечемик на долния клепач на
едното око. Спука се, третирах с кърма и сребърна вода. След което започнаха да й излизат външни
ечемици на различни места на същия клепач - ту се появяваха, ту изчезваха. Заведох я на офталмолог в град Стара Загора, няма диоптър, изписа фуситалмик. Слагах го 4 дена, тъй като беба прихвана друг вирус и се наложи с локален антибиотик да измазвам устата й. Въпреки по - краткия курс с фуситалмик, окото се оправи за 20 дена, докато не й измих очите с вода от един извор. И се започна същия проблем, същото око - по точно сега й излиза като бяла или червена точка в основата на миглите и изчезва от няколко часа до 1 ден и после пак се появява на друго място и така......На 12.10 имаме записан час при Вас, но дотогава има време. Да промивам ли окото със сребърна вода? Да започна ли да слагам фуситалмик? Благодаря предварително.

# 1 310
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Най-добре само почиствайте с преварена вода и Фуциталмик сутрин и вечер, докато се срещнем.
   Здравейте, д-р Константинов!
   Август месец на дъщеря ми (на 1 г. и 1м. понастоящем) й излезе външен ечемик на долния клепач на
едното око. Спука се, третирах с кърма и сребърна вода. След което започнаха да й излизат външни
ечемици на различни места на същия клепач - ту се появяваха, ту изчезваха. Заведох я на офталмолог в град Стара Загора, няма диоптър, изписа фуситалмик. Слагах го 4 дена, тъй като беба прихвана друг вирус и се наложи с локален антибиотик да измазвам устата й. Въпреки по - краткия курс с фуситалмик, окото се оправи за 20 дена, докато не й измих очите с вода от един извор. И се започна същия проблем, същото око - по точно сега й излиза като бяла или червена точка в основата на миглите и изчезва от няколко часа до 1 ден и после пак се появява на друго място и така......На 12.10 имаме записан час при Вас, но дотогава има време. Да промивам ли окото със сребърна вода? Да започна ли да слагам фуситалмик? Благодаря предварително.

# 1 311
  • Мнения: 171
Здравейте, предстои ни втори преглед, но от първия имаме описано следното обективно състояние:

VOD=0,07 + ст.д. = 0,4 с - 3,5dsph = 0,7 /на ш/
VOS=0,6 с - 1,25dcyl 170градуса = 0,9 /1,0/на ш/

БМ - ПОС - спокоен. Очни дъна - ДО папили очертани с косо излизащ съдов сноп, разреждане на пигмента на ретината и прозиране на хориоид. Съдове, макула без ясен рефлекс. ЛО - норма.

Установена е миопия и астигматизъм. Притеснителното е изменението, което се наблюдава в очното дъно на дясното око. Моля ви да ми кажете това макулна дегенерация ли е или е нещо друго? Детето е на 6години, няма фамилна обремененост, раждане също нормално?

# 1 312
  • Мнения: 1 158
Здравейте! Описаното отговаря на т.нар. от нас миопично очно дъно.
Здравейте, предстои ни втори преглед, но от първия имаме описано следното обективно състояние:

VOD=0,07 + ст.д. = 0,4 с - 3,5dsph = 0,7 /на ш/
VOS=0,6 с - 1,25dcyl 170градуса = 0,9 /1,0/на ш/

БМ - ПОС - спокоен. Очни дъна - ДО папили очертани с косо излизащ съдов сноп, разреждане на пигмента на ретината и прозиране на хориоид. Съдове, макула без ясен рефлекс. ЛО - норма.

Установена е миопия и астигматизъм. Притеснителното е изменението, което се наблюдава в очното дъно на дясното око. Моля ви да ми кажете това макулна дегенерация ли е или е нещо друго? Детето е на 6години, няма фамилна обремененост, раждане също нормално?

# 1 313
  • София
  • Мнения: 256
Здравейте докторе. Имам дъщеря на 2,10г,която преди две седмици след като й попадна кинетичен пясък в окото (не знам дали в едното или в двете) започна да мига често,на моменти дори стиска очите. Ходихме при педиатъра и той ми изписа антиалергични капки за очи за 2 дни. Нищо не стана с тях и ни даде направление за очен,който ми каза че очите са й още възпалени и изписа антибиотични за седмица. ефект от капките не виждам отново - все така си мига,не се оплаква като цяло,но съм притеснена. Очите и ми се струват леко зачервени.,други симптоми не забелязвам.
До сега не сме посещавали детски очен лекар и искам да ви питам  какво представлява прегледа,защото въпросният офталмолог я погледна само с фенерче в окото в затъмнение стая,а аз очаквам апаратура, преглед на очите и то обстоен...
Моля споделете мнението си какво й има според вас? Защото ми казват алергична реакция от пясъка,а капките не помагат. Търся второ мнение и преглед,но както трябва..

# 1 314
  • Мнения: 6
Здравейте д-р Константинов.
 Синът ми е на 4 месеца. На третата седмица се появи възпаление на очетата. По препоръка на педиатърката капахме Таубрекс. Състоянието временно се подобри, но след около седмица-две пак се появи възпалението.    Отидохме на очен лекар, който ни изписа Вигамокс. Изкапахме две опаковки, но като го спряхме възпалението пак се върна и то много по-сериозно. От петък се събужда сутрин със слепнало ляво оче. Дясното изглежда добре.
 Във вторник ни слагаха ваксина и се чудя дали може от нея да се е подновила инфекцията. Днес бяхме пак при очната лекарка и ни изписа отново Вигамокс. Също така ни препоръча през нощта да слагам компрес с реванол.
Притесняват ме и двете препоръки. Вигамокса не помогна вече месец и половина, а риванола ме е страх да не повреди очето.
Записах час за преглед при вас, но е чак следващата седмица и не знам как да постъпя до тогава.

# 1 315
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Трудно е да Ви дам съвет без да съм видял детето, но бих предложил да спрете капките, никакви компреси и често да почиствате секрета, докато се срещнем!
Здравейте д-р Константинов.
 Синът ми е на 4 месеца. На третата седмица се появи възпаление на очетата. По препоръка на педиатърката капахме Таубрекс. Състоянието временно се подобри, но след около седмица-две пак се появи възпалението.    Отидохме на очен лекар, който ни изписа Вигамокс. Изкапахме две опаковки, но като го спряхме възпалението пак се върна и то много по-сериозно. От петък се събужда сутрин със слепнало ляво оче. Дясното изглежда добре.
 Във вторник ни слагаха ваксина и се чудя дали може от нея да се е подновила инфекцията. Днес бяхме пак при очната лекарка и ни изписа отново Вигамокс. Също така ни препоръча през нощта да слагам компрес с реванол.
Притесняват ме и двете препоръки. Вигамокса не помогна вече месец и половина, а риванола ме е страх да не повреди очето.
Записах час за преглед при вас, но е чак следващата седмица и не знам как да постъпя до тогава.

# 1 316
  • Мнения: 16
Здравейте,
синът ми е на 18 м и от няколко дни му се появява топче с размерите на малко грахово зърно под левия клепач. Бяхме на преглед и ми казаха че има запушени слъзно каналче. Препоръката беше да правя само масаж и ще мине. Според вас възможно ли е само от масаж да се оправи и какви биха били последиците ако не се оправи? Няма сълзене и секрет на оченцето.
Благодаря предварително

# 1 317
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте, д-р Константинов, синът ми (на 9 години) от вчера се оплаква, че дясното око го дразни и сърби, долният му клепач е зачервен, мисля, че се заформя ечемик. Имам вкъщи капки Тобрадекс и започнахме да слагаме от тях. Правилно ли съм постъпила и какво друго бих могла да направя?
Предварително благодаря за отговора!

# 1 318
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми е на 5 г. и 7 м. от 2 години има слънчева алергия /според докторите/, капали сме най-различни капки /може би всички възможни/, но тази година от юни много и се възпали окото и се бяха образували огромни папили на горният клепач, окото почти се беше затворило. Правиха и криодеструкция на горният клепач, беше добре две седмици и отново започна да се възпалява и подува окото, да се затваря окото, да я дразни и боли, да се зачервява и да се образуват секрети. Правиха и микробиологично изследване и се установи, че има стафилококова инфекция /не знам в следствие от манипулацията ли се появи/. Изписаха и Азитер 3 дни по 1 капка. Направихме и повторни микробиологични изследване, резултата е без развитие на бактерии. Малко намаля зачервяването и отока, но секрета си го има. Дори и сега когато почти няма слънце, малката я дразни слънцето и светлината започва да търка очите да и текат сълзи, зачервява се. Вчера бяхме на пореден преглед в София при една Доцентка и тя каза че не знае вече какво да прави и с какво да я лекува. Моля Ви помогнете ни и ни насочете какво да правим.

# 1 319
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Трябва да видя детето за да Ви дам съвет!
Здравейте, дъщеря ми е на 5 г. и 7 м. от 2 години има слънчева алергия /според докторите/, капали сме най-различни капки /може би всички възможни/, но тази година от юни много и се възпали окото и се бяха образували огромни папили на горният клепач, окото почти се беше затворило. Правиха и криодеструкция на горният клепач, беше добре две седмици и отново започна да се възпалява и подува окото, да се затваря окото, да я дразни и боли, да се зачервява и да се образуват секрети. Правиха и микробиологично изследване и се установи, че има стафилококова инфекция /не знам в следствие от манипулацията ли се появи/. Изписаха и Азитер 3 дни по 1 капка. Направихме и повторни микробиологични изследване, резултата е без развитие на бактерии. Малко намаля зачервяването и отока, но секрета си го има. Дори и сега когато почти няма слънце, малката я дразни слънцето и светлината започва да търка очите да и текат сълзи, зачервява се. Вчера бяхме на пореден преглед в София при една Доцентка и тя каза че не знае вече какво да прави и с какво да я лекува. Моля Ви помогнете ни и ни насочете какво да правим.

Общи условия

Активация на акаунт