Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 050
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 620
  • Мнения: 15
Кои соли се препоръчват за дете на година и половина за пречистване след антибиотик? Налага се да му дам за първи път,понеже има зачервено ухо и 39Т вече три вечери подред.

 Благодаря ви!

# 1 621
  • у дома
  • Мнения: 1 160
след АБ,давам туя,не знам за ШС

# 1 622
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Кои соли се препоръчват за дете на година и половина за пречистване след антибиотик? Налага се да му дам за първи път,понеже има зачервено ухо и 39Т вече три вечери подред.

 Благодаря ви!


No 6
Аз давах по 2 вечер.

# 1 623
  • Мнения: 15
Кои соли се препоръчват за дете на година и половина за пречистване след антибиотик? Налага се да му дам за първи път,понеже има зачервено ухо и 39Т вече три вечери подред.

 Благодаря ви!


Реших да попитам и в официалната станица на Солите на Шуслер и там ми отговориха така:

"№3, №4, №10 по 3 таблетки от всяка на ден. Започнете ги заедно с антибиотика и давайте поне месец."
Слагам инфото тук,дано ме се налага на други мами,но все пак за всеки случай.

# 1 624
  • София
  • Мнения: 501
Може ли да споделите мнения след като вече сте ги използвали имат ли ефект

постига ли се резултат

за какви заболявания са помогнали на вас или на децата ви

# 1 625
  • у дома
  • Мнения: 1 160
За запушен нос?

# 1 626
  • Мнения: 84
Здравейте, тези соли помагат ли за облекчаване на гърлобол?

# 1 627
  • Мнения: 357
Може ли да споделите мнения след като вече сте ги използвали имат ли ефект  На нас ни помагат да трета сливица, за температера, болести, за скарланина. Та мен лично за световъртеж. Въобще вече нося каво тях като пътувам.

постига ли се резултат

за какви заболявания са помогнали на вас или на децата ви

# 1 628
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
mama meritaкой номера даваш зс трета сливица?Малкият на 4 год няма трета сливица но са му уголеминени двете сливици и много хърка през нощта и диша през устата нощем а не с носа.лекувам го с хомеопатия с която на моменти е доста по добре но понякога няма голям ефект .В книгата за шуслеровите соли четох сол номер 2 и 4 но още не съм почнала да му ги давам ,от другият месец почвам

# 1 629
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Здравейте,

Може ли някой да ми припомни комбинацията за бели секрети? Върти ми се нещо от сорта на 3, 4 и 8, но как се даваха...
Благодаря предварително.

# 1 630
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте,

Може ли някой да ми припомни комбинацията за бели секрети? Върти ми се нещо от сорта на 3, 4 и 8, но как се даваха...
Благодаря предварително.
При бистър като сълза секрет са необходими соли №3 и №8 сутрин и вечер.
При мътен, млечнобял секрет соли №3, №4 и №8 се приемат само вечер.
При гъст, зеленикав секрет солите са №3, №6 и №8 отново с прием само вечер.

# 1 631
  • Варна
  • Мнения: 1 805
~Dev~, във фейсбук страницата на ШС ми отговориха - 3, 4 и 8 - сутрин, обед и вечер по 1т  newsm78

# 1 632
  • Мнения: 485
Здравейте! И аз да се включа. Малкия (на 8 месеца) има някаква ужасна задна хрема. Днес реших да му давам соли, за първи път купувам и прочетох за комбинацията 3 4 и 8. Наблегнах на 3, дадох му 4 пъти от тях, а от другите две по два пъти.Утре пак ще давам.
Въпроса ми е - всеки пита как и какви се дават, но не виждам да се споделят резултати. Четох, че действали бавно. Въобще имат ли ефект. Предпочетох ги, защото знам, че педиатърката ще му изпише пак някакви капки за нос, а не искам да му капя въобще такива.

# 1 633
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Klarheit, принципно има и такава възможност, да се разтворят 2 таблетки от сол 8 в 50мл физ. р-р и да се капят 4 пъти по 4 капки във всяка ноздра (мисля, че така беше) на ден.
Нямам наблюдения дали помагат, защото никога не съм ги давала самостоятелно - все в комбинация с Цинабсин и/или Инфлуцид. Моят син сега има задна хрема и от фейсбук страницата ми казаха да му давам 3,4 и 8, 3 пъти по 3т + Цинабсин по 6т на ден и така в продължение на поне месец. Явно очакват тогава да хване ефект или да се затвърди ефекта, не знам...В тукашните аптеки ШС не са в раздел Хомеопатия, а в Хранителни добавки, за това мисля, че не ги считат за лекарства.

# 1 634
  • Мнения: 485
И на мен ми препоръчаха Цинабсин, може утре да мина да взема

Общи условия

Активация на акаунт