Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 077
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 243
Здравейте,
аз искам да попитам ако има по-запозната майка с тинейджърските проблеми и шуслеровите соли... - голяма комбинация измислих! Simple Smile
Та моят син - 13г.  - го друса здраво пубертета - все е недоволен, сърдит на целия свят,всички и всичко го дразнят...и т.н
Аз съм замислила га му дам да попие от шуслеровите соли N-5 - какво ще кажат запознатите с подобна ситуация?
Благодаря за мненията, момичета!   bouquet

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 58
Ама тия соли много  готини изглеждат!Безопасни,ефикасни ........Не вредят на нищо,а лекуват какво ли не!Звучи ми прекалено хубаво ,за да е истина,но.....и аз взех,че си взех  Laughing Сега да видим,ще стане ли чудото. Praynig
Вени,с теб какво стана?Ти ги пиеш вече от няколко месеца (ако не си спряла де),но появи ли се бленувания резултат или .........?
Аз лично си взех н11 за изчезващата ми коса,но в 1 сайтче видях,че за косопода всъщност се пият и 5 и 8  newsm78 Жокер ,моля,от опиталите вече от това чудо на медицината  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 173
Здравейте  Simple Smile
Искам да попитам между кои номера от солите е комбинацията за намаляване на апетите - някъде бях чела, но сега не мога да се сетя  newsm78
Благодаря предварително  Grinning

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 58
"Препоръчителни комбинации:

Наднормено тегло:
сол N10 Натриум сулфурикум -сутрин 5табл
сол N5 Калиум фосфорикум -на обяд 5табл
сол N9 Натриум фосфорикум - вечер 5табл
Така се повлияват обмяната на веществата, психиката и отделителната система."

Но за броя на таблетките не съм мн сигурна. Thinking
Така пише в 1 от многото сайтчета по въпроса Wink

# 79
  • Мнения: 173
Много ти благодаря   bouquet

# 80
  • Мнения: 7 737

не намалява апетита
пих 5 и 9

# 81
  • Мнения: 606
Аз пия солите от януари-тогава си ги открих.От n11-силиция съм много доволна-чудесно действа на кожата ми-очевидно е.За косата също (е аз си правя и маски),така,че там не съм сигурна.Но за кожата 100%.Пила съм и n5,n7,n10,n1,n8 и n3.Последните само по една опаковка и то не цяла,някои си стоят в шкафчето и чакат реда си.Всички соли действат,но моето мнение е ,че трябва да се пият по продължително.Вземам само по 2 таблетки на ден и не повече от два вида.Май отслабнах от n 10(без да съм го искала)взех ги за общо пречистване на организма,изхвърля всичко ненужно от клетките.Временно съм ги спряла.N 8 разпределя течностите в клетките-сещате се- против целулит.Желязото, ако си болен в началото на грип или настинка-другите момичета писаха,че помага.Аз го взех без да съм болна,не беше правилно.Като цяло съм много доволна от солите и продължавам да ги пия.

# 82
  • Мнения: 13 512
Няма нужда да се пият по 5, и 2-3 са достатъчни,. Количеството,както и при хомеопатията няма значение

# 83
  • Мнения: 1 100
Желязото, ако си болен в началото на грип или настинка-другите момичета писаха,че помага.Аз го взех без да съм болна,не беше правилно.
Не е проблем, желязото се пие и за премахване на сенки под очите. Помага не само при настинка /възпаление на гърлото или синусите/, а при всякакви възпаления в начална фаза - синът ми няколко пъти при начално възпаление на ухото се спасява от АБ точно с феррум фосфорикум.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 648
Оф, аз все забравим да ги пия, кафето сутрин ми пречи да ги пия сутрин, после в офиса забравям. От 5 мисля отраничих сладкото, но не съм отслабмала.

# 85
  • Мнения: 606
Оф, аз все забравим да ги пия, кафето сутрин ми пречи да ги пия сутрин, после в офиса забравям. От 5 мисля отраничих сладкото, но не съм отслабмала.
Вени ,пий ги вечер преди лягане.Така  няма да забравяш и действат най добре ,защото после не ядеш и не пиеш вода.Това съм го забелязала и при хомеопатичните лекарства.

Желязото, ако си болен в началото на грип или настинка-другите момичета писаха,че помага.Аз го взех без да съм болна,не беше правилно.
Не е проблем, желязото се пие и за премахване на сенки под очите.

Аз за нещо подобно си го купих,но не ми действаше добре,затова реших,че може би моят организъм няма нужда от желязо в този момент.Това е моят опит,за други хора не знам.А иначе явно действа,прибрах си го и ще го ползвам ,когато имам настинка или грип. Simple Smile

Аз лично си взех н11 за изчезващата ми коса,но в 1 сайтче видях,че за косопода всъщност се пият и 5 и 8 

Аз изчетох много материали,преди да си купя солите.Навсякъде за коса ,кожа ,нокти пише n 1 и n11.Този сайт явно има по различна информация.Може ли да пуснеш линк или да пействаш адреса,ще ми е интересно да го прочета.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 58
"Коса с чуплив косъм и разслоени краища - Сол 11
 Косопад на определини места (Алопециа ареата) - Сол 5
 Дифузен косопад  - Сол 8"

A това е и сайта,от който го прочетох: Wink http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/quickfinder/s … adults/index.htm/

# 87
  • Мнения: 606
Аз исках да го прочета не за косопад,а изобщо,да видя по различната информация за нещата ,които мен ме интересуват.Видя ми се интересен този сайт,а съм и любознателна,за съжаление не мога да го отворя.Излиза ми грешка 404.
Ето това излиза Error 404 - Not found
Die angegebene Seite konnte nicht gefunden werden.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 20:05 от Sweta

# 88
  • Мнения: 1 167
Аз исках да го прочета не за косопад,а изобщо,да видя по различната информация за нещата ,които мен ме интересуват.Видя ми се интересен този сайт,а съм и любознателна,за съжаление не мога да го отворя.Излиза ми грешка 404.
Ето това излиза Error 404 - Not found
Die angegebene Seite konnte nicht gefunden werden.


Опитай от тук http://www.schusslersalts.com

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 58
http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/index.html
Пробвай така.На мен ми се отваря.После избираш "Бърз справочник" Wink

Общи условия

Активация на акаунт