Подарък за 8-ми март

  • 8 035
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте! Моля, да дадете идеи за подарък за учителка по повод 8-ми март. Решили сме да вземем един голям букет от целия клас, но не знаем какво друго е подходящо. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 120
Обикновено се подаряват сувенири, картини, дори бижута (разбира се, зависи колко парички сте събрали).
Сега, докато пиша, ми хрумва, че можете да направите обща снимка на класа и да я поставите в хубава рамка или децата заедно да изработят нещо като колаж - да речем пак от снимки на моменти, прекарани заедно с учителката или пък от рисунки на децата (това ще е уникален подарък, защото определено няма да може да се намери в нито един магазин Wink)....

# 2
  • Мнения: 22 453
Достатъчно е да вземете голям, красив букет. И една също голяма и елегантна картичка. С хубаво послание в нея и подпис от всички ученици. )

# 3
  • Мнения: 148
Може всяко дете да се опита да нарисува портрет на учителката (у дома, за да е изненада). Против купуването на подаръци съм.

# 4
  • Мнения: 120
Да, наистина. По-добре да се избегне комерсиалния момент.
Определено нищо не може да се сравни с изработен от децата предмет, в който те са вложили своето внимание и уважение към учителката...

# 5
  • София
  • Мнения: 44 148
Букет и кутия хубави бонбони са напълно достатъчни.

# 6
  • Мнения: 2 641
интересувах се от учителските заплати. с ужас установих че взимат между 400 и 500 лева на месец чисто. лично аз , ако съм доволна, бих купила подарък , особено за празник и задължително , ако всички родители искат да участват. не знам що за неблагодарни изказвания са, че някои са против подаръците, като явно всички знаят колко взима един учител, как ни изглежда децата /в случая вашите/ и как поне за един празник би следвало да получи подарък като форма на признателност от родителите на класа. друг е въпроса, ако не сте доволни от учителя и това е масовото мнение на родителите от класа. явно не става дума да се купи мерцедес, макар че практиката в чужбина и това показва че се прави  Peace  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 44 148
а защо смяташ, че всички родители взимат по-високи заплати...може да те учуди, но познавам  и с пониски хора... само им е до подаръци всеки месец.
и трябва ли на всички да се подаряват нон стоп подаръци за това, че си вършат работата, която доброволно са избрали, за парите, с които доброволно са се съгласили...
За мен поне 8 март(до колкото изобщо мога да го нарека празник) си е нещо лично, между мъжът, който седи до една жена и нея самата, ако има нужда от подаръци на този ден - това са от него...а не от тоз, онзи...
Подаръци за учителки аз поне признавам по 2 случая - Коледа(и то ако дружно се подаряват от всички родители) и завършване на учениците(финално, не всяка година)...
В другото време - цветя и бонбони са напълно достатъчно уважение и засвидетелстване на благодарност.

а ако трябва всъщност през годината да има празник, на който да се подарява нещо на учител - много по-подходящ е 24 май.

Последна редакция: вт, 22 фев 2011, 16:32 от Angel_Dust

# 8
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Винаги предпочитам саксийно цвете (букетите са излишно скъпи и нетрайни) + още нещо: хубава бонбониера, харесва ми също идеята за нещо лично направено от децата - колаж или пък картина, в която всеки да нарисува нещо.
Не ми допада залитането по скъпи подаръци, уважение не се демонстрира по този начин.

# 9
  • Мнения: 120
За мен поне 8 март(до колкото изобщо мога да го нарека празник) си е нещо лично, между мъжът, който седи до една жена и нея самата, ако има нужда от подаръци на този ден - това са от него...а не от тоз, онзи...
Подаръци за учителки аз поне признавам по 2 случая - Коледа(и то ако дружно се подаряват от всички родители) и завършване на учениците(финално, не всяка година)...
В другото време - цветя и бонбони са напълно достатъчно уважение и засвидетелстване на благодарност.

а ако трябва всъщност през годината да има празник, на който да се подарява нещо на учител - много по-подходящ е 24 май.

8-ми март е празник на жената и майката и като се има предвид, че децата прекарват голяма част от ежедневието си с учителката, между тях най-вероятно има установена емоционална връзка...Не виждам нищо лошо да почетат жената в този ден, щом искат...Друг е въпросът с финансовата страна на нещата, но както споменах по-горе - избор има.  Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 282
Aз съм за хубавите подаръци, особено ако учителката заслужава.
Един букет с хубав парфюм би бил чудесен подарък.

# 11
  • софия
  • Мнения: 2 140
И аз съм ЗА хубава бонбониера и букет или саксийно цвете,както е предложила елхичка.
А,колкото до парфюма,според мен трябва да познаваш много добре човека,за да му подариш парфюм. newsm78

# 12
  • Мнения: 22 453
Anaise, има страшно много хора, които взимат по-ниски заплати и от учителите. Така че...не са чак толкова ощетени.

Подарък на учител приемам единствено при завършване на учебната година, или 24ти май. През останалото време букет и картичка е достатъчен.
На други хора да не би така да им подаряват постоянно подаръци, защото си вършат работата?

# 13
  • София
  • Мнения: 44 148
KGK - жените и майките си имат съпрузи и деца, които да отбелязват този им празник, рожденият им ден, именният им ден и т.н. лични празници.

Отношенията ученик-учител са  съвсем на друго ниво....

Мirama  хубаво го е събрала точно в 3 изречения, това, което мисля и аз.

# 14
  • Мнения: 120
KGK - жените и майките си имат съпрузи и деца, които да отбелязват този им празник, рожденият им ден, именният им ден и т.н. лични празници.

Отношенията ученик-учител са  съвсем на друго ниво....


Така е...Различни са отношенията ученик-учител. Моята идея беше, че учителката може би е една от най-важните жени в живота на децата - нейната роля не се свежда само в изнасянето на урока...Тя трябва да разбира децата, да се радва с тях, да им съчувства, да ги разбира...Хубаво е децата да поднасят уважението си към учителите винаги, когато това е възможно, за да се чувстват по-пълноценни и признати в нелеката възложена им задача.

Общи условия

Активация на акаунт