Великденската трапеза 2011

  • 82 038
  • 547
  •   1
Отговори
  • Мнения: 931

И така мили момичета и момчета ,търсих подобна тема но не открих , освен онази ароматната тема за козунаците.Нека в тази тук обсъждаме и показваме всичко останало с Великденската трапеза , методи за боядисване на яйчицата , сладкиши , курабийки , ястия с месо , свежи салатки и идеи за декориране и правене на празника по цветен и хубав.
 Ето линк към миналогодишната тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459216.0
А ето и към тази с козунаците:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=567151.0

Аз засега съм подготвила съдчетата за тревичка но ще я посея през почивните дни и съм набелязала няколко рецепти за козунаци и толкова.
Еми това е засега надявам се да съберем достатъчно мнения и идеи за Великден !

# 1
  • Мнения: 158
Хе хеее, благодаря за темичката!   bouquet И аз търсих и не открих, а ще ми бъде полезно. Тази година планирам сама да си направя козунаци, та моля който има опит с хубава рецепта да сподели. Иначе от моите любими са: курабийки, които пак ще направя, но задължително с по-големи формички  Laughing

# 2
  • Мнения: 158
Уф, чак сега виждам темата за козунаците  Embarassed
Отивам да попивам Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
хайде и аз да се запиша тук.  Grinning

миналогодишните ми яйца:




и сладки за децата:

# 4
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
хайде и аз да се запиша тук.  Grinning

миналогодишните ми яйца:

и сладки за децата:



Здравейте. Може ли да ми кажете с какво  са украсени яицата? Ако може и за сладките? Много са хубави. Благодаря.

# 5
  • Мнения: 5 001
Ние сме пак стандартни тая година.... Embarassed
Ще направя козунаци(аз правятози на Джемма),боядисани яйца.....Великденската зелена салата и агнешкото с дробсърма
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg11966083
....Толкоз от мен..... Laughing

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 14:28 от TheNMaster

# 6
  • Мнения: 931
хайде и аз да се запиша тук.  Grinning

миналогодишните ми яйца:

и сладки за децата:



Здравейте. Може ли да ми кажете с какво  са украсени яицата? Ако може и за сладките? Много са хубави. Благодаря.

Мисля че това е с оцветен ориз залепен с лепило или С200 или някакво подобно , но стават мн фешънски яйцата така.

# 7
  • Мнения: 850
  хоп, записвам се да Ви следя   bouquet

# 8
  • Мнения: 31
Ехаааа, чакам я тая темичка, откакто свърши Коледната!
И за да не само запис, ето моите миналогодишни яйчица и сладки:



# 9
  • Мнения: 229
Ще ви следя с интерес  Hug.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 312
edni миналогодишни яйца и сега ще ви следя  Simple Smile Simple Smile
 Много ми се иска тази година да направя великденски курабийки ,но защо ми  е влязло в главата да са козуначени,то май няма как да стане,,,? Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
syn, да, яйцата са украсени с оцветен ориз. Много ми хареса как станаха и тази година пак ще го правя. Иначе сладките са украсени с моделираща маса.

# 12
  • Мнения: 6 472
Страхотна тема! Включвам се и аз да я следя:)

Това са нашите яйца от миналата година


Още снимки има ТУК


Тази година от рано съм засяла семенца в черупки от яйца и в момента ги чакам да покълнат:) Ще ни служат като декорация.

Освен стандартните козунаци, мисля да направя пак ето тези бриоши.



Правят от козуначено тесто и са много вкусни.

# 13
  • Мнения: 262
Записвам се и аз , миналата година не боядисвах яйца , нито козунаци правих , но тази година ще се развихря  Mr. Green

pepitta_84 , за тревичката не е ли рано още ?

Аз си правих тревичка преди 2 години , но съм забравила вече , но мисля че отнемаше около 10-15 дни.

# 14
  • Мнения: 28
И аз се записвам.Споделете как стават тия сладки с формички на зайчета и патенца искам и аз да пробвам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт