Колко платихте за раждането

  • 5 932
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 694
В Шейново - ноември 250 евро в това влизаше всичко. Не съжелявам, че съм ги дала.

# 31
  • Мнения: 2 006
Моми4ета за какво плащане става въпрос Confused: За пари под масата или регламентирано Rolling Eyes Нещо не разбирам,хем се оплаквате за корупцията на докторите Close хем сами си плащате без бой Confused

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Става въпрос за два вида плащания Wink например в Св.София регламентираното плащане само за раждане с избор на лекар и самостоятелен екип е 500лв.Внасят се легално на касата,като 350лв. са за лекаря,150лв. за болницата.Някои след това дават отделно пари на лекаря,или лекаря се споразумява за почерпка на екипа,или никой не дава никакви допълнителни пари.Голяма каша Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 1 809
Цитат на: A.A.M.Belev
Моми4ета за какво плащане става въпрос Confused: За пари под масата или регламентирано Rolling Eyes Нещо не разбирам,хем се оплаквате за корупцията на докторите Close хем сами си плащате без бой Confused

Става въпрос и за двата начина на плащане.Някъде, май единствено в "Св.София "и то отскоро ,има регламент за плащане при избор на лекар и т.н. Wink
А тези, които се оплакват от корупцията са имали проблеми, когато са отказали да платят или когато са платили, ама са останали недоволни Sad

# 34
  • Мнения: 397
Ася,
Според мен е по-добре да си платиш здравните осигуровки и да родиш без предварителна уговорка, тъй като здр. осигуровка ще ти трябва не само за раждането, но и при избора на личен лекар за детето. Те още сега питат дали майката е с редовни здр. осигуровки. Аз имам няколко познати, които са раждали на принципа Бог пред мен и аз след него и да ти кажа всичко им е наред. Наистина си е малко страшничко да отидеш просто така без уговорка, аз раждах в клиника, в която работи една моя леля, но ако нямах познати щях да раждам без уговорка. От наблюденията ми в родилния дом не се правеше разлика между тези, които са платили и тези, които не са.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 559
аз принцип съм "за", да не не се плаща, щом имаш здр. осигуровка (конкретно в моя случай имам почти 9 год. трудов стаж, осигурявана съм винаги на цялата РЗ, а от 2 години и на максимален осигурителен доход), но някак си ме е страх без уговорка - с две бебета, застанали седалищно, тесен таз  т.н. предпоставки за секцио, да се изтърся някъде и да кажа "Здравейте - ще раждам при вас" и да разчитам на късмета си и етиката на д-рите  Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 2 958
Ася искам да те попитам дали случайно можеш да ми дадеш сайта на Света София! Там пише ли всичко свързано с ражданията и т.н.

# 37
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте пак!
Да явно ще се наложи да ги плащам здравните осигуровки, пък и днес сутринта подадох молба за разсрочване до Нова година.
Но страшно съм ядосана - плащаш осигуровки, а в следващия момент пак се налага да плащат ред изследвания.
 Embarassed  Embarassed  Embarassed
Много ме е яд на несправедливостта!!!

Но това е - закон!

Хайде целувки на всички!

# 38
  • София
  • Мнения: 750
Цитат на: Диди
Ася искам да те попитам дали случайно можеш да ми дадеш сайта на Света София! Там пише ли всичко свързано с ражданията и т.н.

www.1agb.com

дано ти от полза - интересен е.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: daffy
на мен ми поискаха 600лв. за "Св. София", които включват раждане, анестезиолог, престой, избор на лекар. Но доколкото знам маже и да не плащаш и от теб зависи дали ще го направиш. За всяка болница има и добри и лоши слухове, единствено за "Св. Лазар" (около 900-1000 долара) са само лоши.


Лоши слухове или лоши факти знаеш за Св. Лазар? Ако искаш бъди по-конкретна в лично съобщение.
Благодаря ти!
ПС Цените там отдавна са в левове и не са "около"

# 40
  • Мнения: 144
Цитат на: nis
Здравей! Аз родих нормлно в Св. София на 15 август с уговорка и платих 600лв. - 500 в касата на болницата и 100 на докторката ми на ръка. Бях във ВИП, където останах 2 нощи и заплатих 60лв. престой, но си заслужаваше всяка похарчена стотинка. И до днес благодаря на доктор Григорова и доктор Джонгова. Пожелавам ти леко раждане и много радост с малкото съкровище.
Целувки от мен и моя син.



Би ли дала повече инфо и аз щи раждам там при др. Джонгова!
Благодаря ти предварително.

# 41
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Диди
Можеш да се запишеш на безплатно училище за родители в Св. София на тел. 920 20 31 /до 38/ вътр 238. То се провежда в петък от 11 часа и продължава около два часа /аз сега се връщам от него/. Доста е интересно. Говорят за това кога, как и защо трябва да отидеш в родилния дом за раждането. Как протича раждането и какъв избор имаш точно при тях. Какват ти и всички такси. След това те развеждат по пътя на родилката. Освен всичко друго имаш право на един безплатен преглед с ехограф /3D/ от лекар на болницата.
Много са любезни всички и позволяват на училището и прегледа да присъства бащата илил друг близък.

# 42
  • Мнения: 3 153
Цитат на: A.A.M.Belev
Моми4ета за какво плащане става въпрос Confused: За пари под масата или регламентирано Rolling Eyes Нещо не разбирам,хем се оплаквате за корупцията на докторите Close хем сами си плащате без бой Confused


Никой никого не насилва да плаща-въпрос на избор. А ако някой си плаща и плюе против корупцията-тва си е негов проблем и плюе по себе си в такъв случай.
Аз лично не виждам нищо лошо в това да си платиш, когато държиш на определен лекар, защото щом си спрял на него явно има причина и ако не се плащаше за това какво би станало-всички биха раждали при 3-ма, а останалите 53-ма кво ще правят, ще лапат мухи или ще се преквалифицират?
Според мен няма нищо лошо да родиш и без уговорка, безплатно, но само ако раждаш нормално. Аз ще съм със секцио и повярвайте ми в никакъв случай не бих легнала при всеки да ме реже Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Petinka
Цитат на: A.A.M.Belev
Моми4ета за какво плащане става въпрос Confused: За пари под масата или регламентирано Rolling Eyes Нещо не разбирам,хем се оплаквате за корупцията на докторите Close хем сами си плащате без бой Confused


Никой никого не насилва да плаща-въпрос на избор. А ако някой си плаща и плюе против корупцията-тва си е негов проблем и плюе по себе си в такъв случай.
Аз лично не виждам нищо лошо в това да си платиш, когато държиш на определен лекар, защото щом си спрял на него явно има причина и ако не се плащаше за това какво би станало-всички биха раждали при 3-ма, а останалите 53-ма кво ще правят, ще лапат мухи или ще се преквалифицират?
Според мен няма нищо лошо да родиш и без уговорка, безплатно, но само ако раждаш нормално. Аз ще съм със секцио и повярвайте ми в никакъв случай не бих легнала при всеки да ме реже Rolling Eyes
По принцип и аз не виждам нищо лошо да си платиш,за лекар по желание,но ми прави впе4етление ,4е пове4ето май4ета си плащат от страх.И какво озна4ава безплатни,та нали си плащате здравни осигуровки?

# 44
  • Мнения: 170
Опа! Тук съм аз  никаква уговорка за Майчин дом, миличка!!!! Там всички са добри специалисти, и както едно мамче спомена погоре, в случай, че всичко ти е наред  тоест беби си е с главичката надолу, не си имала някакви аномалии по време на бременността (аз бях така) отивай смело в Майчин дом, и няма начин да не ти обърнат внимание Аз така направих  изтропах се там сутринта в 10:30 и до сутринта бях обградена с постоянно внимание (стана така, защото се бях заблудила, че са ми изтекли водите) и си родих съвсем нормално без да платя и стотинка и без някой да ми поиска и левче Затова ако при теб нещата са като при мен спокойно можеш да постъпиш по този начин!
Стискам палци и спокойно!!!
Забравих да кажа  родих при др Диков  прекрасен е!!!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт