Лечение на псориазис-4

  • 220 513
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Здравейте,знае ли някой нещо повече за този лекар/виж видеото/ и евентуално някакви координати?
Капка кръв разкрива тайните на организма ни

# 31
  • Мнения: 0
в моя блок (аз съм от София) имам 3ма комший които имат псориазис и от вчера започнаха да правят процедури с моят биоптрон,надявам се да им бъде полезен,ако има резултати ще пиша,тъй като видях,че има доста хора с такъв проблем.Аз съм оптимист,те също,но само времето ще покаже...

# 32
  • Мнения: 20
Здравейте приятели, страдам от псориазис от 25години пробвал съм най различни лечения както в България така и в чужбина Германия,Хърватия и т.н. аз лично получих най голям резултат от ихтиотерапията, или както повечето хора може би са чували за едни рибки  които се казват Гарра Руфа. Защо избрах да се лекувам в СПА център а не в Кангал Турция вижте двата клипа и ще ви стане ясно http://www.youtube.com/watch?v=vtLPXxEBNWE&feature=related   http://www.tvs.ro/eveniment/3089-pestele-doctor.html  Смятам след време/когато изляза годишен отпуск/ ако има интерес от ваша страна да отворя отделна тема в която да опиша всичко подробно с риск някои хора да ми се разсърдят-защо ли?Защото  ихтиотерапията тепърва ще навлезе в България като алтернативно лечение на псориазис и за доста хора това ще е бъдещ нов бизнес.За ихтиотерапията мога да кажа само че за сега е най успешното природно лечение с което се постига най дълга ремисия,при правилно проведени процедури ремисията е най малко 18-24 месеца.В повечето СПА центрове за съжаление не се провеждат правилно лечебните процедури/говоря от личен опит/ влизате във ваната с определен брой рибки и излизате след 1-2 часа,така 14-21 дни и готово взимат ви 600-1200 евро.След така проведени процедури ще трябва да се върнете отново  след не повече от 6 месеца/говоря за хора с по тежките форми на псориазис вулгарис/ за собствениците на тези СПА центрове е важна само и единственно ПЕЧАЛБАТА.Сега някой сигурно ще попита а как е правилно да се проведе процедура?
Преди да влезе човек във ваната се правят изследвания –кръв и урина за да се види моментното състоянието на пациента и да се изключат заболявания които са противопоказни за ихтиотерапията. Освен псориоазис,с ихтиотерапия се лекуват и;
- псориатична артропатия;
- червен плосък лишей;
- хиперкератоза;
- витилиго;
- ихтиоза;
- детска екзема (атопически невродермит);
- невродермит;
- розацея;
- хронически екземи;
- гъбични заболявания;
- акне.
Противопоказани за лечението ихтиотерапия са:
- псориатическа еритродермия;
- тромбофлебит;
- лупус еритематозус-червена вълчанка
- злокачествени новообразования.
Хора с високо кръвно провеждат процедурите задължително под лекарски контрол тъй като процедурите са с продължителност2-4 часа в които тялото на пациента е потопено във вана с топла вода 33-35 градуса.
Какво се случва по време на терапията с рибите Гарра Руфа?
За да се постигнат възможно най-добри резултати, трябва да спрете да приемате кортизонови мехлеми най-малко четири седмици преди началото на терапията.Желателно е да се отстранят дебелите плаки най добре с мехлем със салицилова киселина и да се проведе прочистванане на стомашно чревният тракт с маслинено олио или ентеросорбент по определена схема която е разработена от немските специалисти от дерматологичният център на Мъртво море-Израел.По време на лечението  се приемат определени продукти по схема- селен,конопено масло,масло от сьомга,лецитин и т.н. Необходимо е да се приемат достатъчно количество  течности 35-40мл на килограм телесна маса.Дневната баня с рибите "е основната част от комбинирана терапия това трябва всеки да го знае. Всеки пациент трябва да  да се подготви психически за престой  във ваната за около2-4  часа на ден в зависимост от степента на заболяването. Обикновено има две сесии, всяка от които с продължителност 1,30-2 часа. За терапия, се използват специални вани с обем от около 800 или 1200 литра  в които има 500-800 рибки за постигане на максимален резултат.Трябва да знаете че  рибите трябва да са с подходящ размер за да се постигне максимално бързо желаният резултат нещо което малко хора знаят.  Garra Руфа 2-2.5см(4 месеца приблизително) подходящи са за спа на ръце;Garra Руфа 3-3.5 см (6 месеца приблизително)подходящи за спа ръце и крака;Garra Руфа 4-4,5 cm (8 месеца приблизително)подходящи за спа ръце,карака и тяло.В повечето СПА  се предлагат най малкият размер тъй като са по евтини за внос,те се транспортират в специални опаковки в които има по 50 бр рибки-в един кашон се поставят 2 опаковки  или 100бр. При по големият размер в кашона ще влезнат по малко риби от там и по високата им цена за транспорт и т.н.По време на процедурите се  изключват определен вид храни,забранява се категорично алкохол, а цигарите е желателно да се намалят или спрат изцяло.След като сте влезли във ваната/след задължителен душ без сапуни или шампоани/ минали са двата часа излизате от банята, леко се попива водата с мека кърпа и се провежда uvb  облъчване от 3-6 минути в зависимост от кожата на пациента/преди процедурите се прави тест/.След което задължително се мажат със специален хидратиращ крем или лосион който в повечето пъти съдржа следните съставки в определено съотношение/жожоба,макадамия,алое вера,шея,конопено масло и т.н/При по леките форми засегнати лакти,колене,скалп се провежда 21 дневно лечение при по тежки форми е желателно 28 дневно лечение.Какъв е ефекта от такава терапия вижте сами-
Преди Гарра Руфа Терапията
 
    

След  Гарра Руфа терапията
     
12 месеца след терапията
     

18 месеца след терапията
     
Повече снимки и подробности/SPA центрове координати и т.н/  ще дам в другата тема ако модераторите ми позволят ще кача доста снимки и дам доста подробности .Лек и успешен ден на всички!




Последна редакция: вт, 19 юли 2011, 22:30 от di4o

# 33
  • Мнения: 0
 Di4o надявам се,че наистина имаш добри резултати,тъй като зная,че това с псориазиса е изключително неприятен проблем и решението му е много деликатна тема. А както писах преди теб, аз помагам на моите комшии да овладеят техния псориазис и дано да стигнат до ремисия по-скоро. за сега казват,че се чустват добре и плаките не сърбят,но мисля,че е все още доста рано да говорим за резултати.едно обаче е сигурно,ще правят процедури докато не се появи резултат. а и покрай псориазиса ще могат да си подсилят имунната с-ма което си е нещо като бонус. Пък някои твърдят,че парите дадени за биоптрон са много или излишна инвестиция,но според мен си заслужава всяка стотинка Simple Smile лека вечер.

# 34
  • Варна -морето сините вълни
  • Мнения: 0
Здравейте.Реших и аз да напиша някой ред.Имам псориазис от много години и започнах лечението  си с псанол.До скоро държах болестта под контрол появеше ли се петно мажех и изчезваше,появяваше се на друго място но и там мазане и така изчезва.Лятото изчезват напълно от морето,понеже съм от Варна не ми е проблем да ходя на плаж, а зимата отново псанол.Бях се запасил,но свърши и като взех да търся да си купя ужас спря ли го от производство.Намерих му съставките и рецепта ми написаха да го направи някой но излезе че и съставките ги няма в аптеките.Та и тогава тръгнах да чета форуми и да видя с какво се лекуват хората.Пробвах някой неща но ефект никакъв.Незнам какво ще правя без псанол.Молбата ми е ако някой знае къде мога да намеря даже и с изтекъл срок да пише ще съм ви благодарен.

# 35
  • Мнения: 20
Хубаво е да се знае!

МЕДИКАМЕНТИ ВЛОШАВАЩИ ПРОТИЧАНЕТО НА ПСОРИАЗИС

    1. С доказан ефект:

    ß – блокери
    Литий
    Синтетични антималарици
    Нестероидни противовъзпалителни медикаменти
    Системни кортикостероиди
    Тетрациклини

2. Със значителни доказателства в подкрепа на влошаването/отключването на псориазис:

    ACE инхибитори
    Интерферони
    Тербинафин

3. Лекарства, съобщавани в отделни статии във връзка с влошаване/отключване на псориазис:

    Клинидин
    Дигоксин
    Амиодарон
    Хинин
    Дихидропиридин
    Калциеви антагонисти
    Карбамазепин
    Валпроева киселина
    Флуоксетин
    Ацетазоламид
    Сулфонамиди
    Пеницилин
    Амоксициклин
    Ампицилин
    Морфин
    Прокаин
    Симетидин
    Ранитидин
    Злато
    Оланзапин
    Живак
    Оксандролон
    Прогестерон
    Гемфиброзил
    Калиев йодид
    Ботулинов токсин

Източник derma.bg

П.С. Alex543 ще трябва да обясниш на твоите комшии  че е необходимо да се въздържат от определени храни и напитки ако искат да получат някакъв, дай боже добър резултат.Трябва да забравят за алкохола включително и бирата.Максималната доза алкохол която черният дроб при здрав организъм/какъвто не е този на болните от псориазис/ може да преработи по 50гр. 2 пъти в седмицата без проблеми.

# 36
  • Мнения: 114
Ами да кажа вече съм на 7-8 процедура и си признавам че не съм очаквал такъв ефект,просто какво ли не съм пробвал но без ефект.По новите плаки почти изчезнаха а по старите и големи почват да се скриват просто ПОРАЗИТЕЛНО!!!Също сестрите от там ми дадоха някаква изпитана рецепта която мисля да е пробвам.Тя е 50г Сяра (медецинска,за пиене),250г. нахут счукан и 500г.мед разбъркава се и се взима 3пъти преди ядене, Wink

Майка ми е със псориазис от няколко години ии се опитвам да я убедя да направи тези процедури в Пловдив (тя е от Бургас). Нейна позната от Пловдив й казала, че при тези облъчвания се мажеш с крем (май Дайвонекс беше), който има кортикостероиди. Вярно ли е това или са й дали грешна информация? Мажете ли се с нещо при тези процедури?
Предварително благодаря!
това са глупости мажеш се с охлаждащ крем от кожния диспансер и е без кортита,и да допълня имах места където не съм се мазал и там изчезна напълно всичко


Здравейте всички, случайно открих този форум, не го изчетох, нямам време сега затова, но искам да споделя с вас нещо много вълнуващо.
Аз имам псориазис от точно 10 години, в които опитах какво ли не - без никаква полза. /Кортикостероидите ги от отхвърлих още след първата година./
Миналата година мой познат, страдащ от 14-годишна възраст от много тежък псориазис ми каза, че е напълно чист вече, след като е направил много облъчвания в Пловдив, в І-ва градска, сега См.Мина, в отделението по рехабилитация на един апарат, който е като солариум на вид, прав, но отгоре е отворен, немски е и е на фирмата WALDMANN TECHNIK - Германия . Аз дълго време изобщо не обърнах внимание на този факт, тъй като в София в Кожна клиника в Александровска болница ме облъчваха дълго време и ефектът беше мизерен /+мазане и антибиотици и какво ли не още/.  След една година все пак /!!!/ се реших да отида и проверя какъв е този апарат и обслужващите мед сестри ми казаха, че почти нямат случай, в който псориазисът да не е изчезнал. Направо бях поразена и веднага започнах тази терапия. Те ми препоръчаха да правя 3 облъчвания седмично /по 4 лв струва едно облъчване/, но аз дъм много бяла и затова правех по 2 седмично. След 7-8 облъчване всички по-нови плаки изчезнаха!!! Аз имам псориазис вулгарис, т.е. по цялота тяло, като най-зле са краката ми, сега, след 13 облъчване - имам много мъничко по лактите, по тялото почни нямам, само някои отделни петънца, а краката са все още с изразени плаки, но много тънки и на пипане може да се почувства кожата. Нали разбирате, че не правя реклама, за мен това е направо чудо, не се опитвам да си го обясня, не искам да се задълбочавам, но е факт, че сега мога да не се намажа с мазилата и да изкарам деня, не ме сърби и не ме дразни. Много се вълнувам от този факт и може би не се изказразявам много ясно. От сестрите разбрах, че в България има само два такива апарат, в Пловдив и Плевен, в Пловдив в Св.Мина, в Плевен не знам къде точно. Значи Валдман техтик и работи с два вида УВ лъчи - А и В. Когато псориазисът напълно изчезне / Дай Боже/ ще трябва профилактично 1 месечно да правя тази процедура. Ами това е. Препоръчвам на всички от сърце и с много вяра. І-ва градска в Пловдив се намира на ул. Иван Вазов и е много близо до Централна гара и до Автогара Юг и Родопи, работи всеки ден от 7-19 часа, а в празнични и почивни дни до 13 часа.
вече съм на 4-5 процедура и има ефект който има възможност да го пробва.наистина има ефект

Можете ли да ми кажете дали в София има такъв апарат?!

Страдам от псориазис вулгарис вече повече от 20 години - от преди някъде 5 години съм в ремисия, но от известно време забелязвам, че в косата започват да се появяват плаки. Най-вероятно е свързано със стреса в работата ми (знааааааам, че трябва да променя настройката си, но .... не успявам за сега) и искам да взема бързи мерки.

Вие как  се справяте?!
в България има само в Пловдив  и Плевен за съжаление,но мога да твърдя че до сега нищо не ми е помагало както този апарат,вече почти съм напълно чист,който може да го пробва

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Oтдавна не съм навестявала темата  Wink вече има нова  Grinning

Да споделя че една медийна ,богата реалити звезда също страда от "любимия" ни на всички тук прсориазис  Sunglasses

Kim Kardashian

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2018771/Kim-Kardash … ed-psoriasis.html



 Wink Не знам дали ще ни стене по леко от това, ама и богатите и известните също не са застраховани от това чудо-юдо  Wink


# 38
  • Варна
  • Мнения: 418
МХМ, благодаря за отговора!
Мога ли да те помоля за някакви координати на отделението, в което се намира въпросния апарат и името на лекаря, при който трябва да се отиде на преглед преди процедурите. Колко време предварително трябва да се запишеш за нагревки? Въобще какво трябва да се направи, за да можеш да ползваш апарата?
Всякаква информация е добре дошла. Ако искаш може и на лични.
  bouquet

# 39
  • Мнения: 114
България
4000, Пловдив, ул. Ив. Вазов № 59
Тел.: + 359 32 654 822
Факс: +359 32 654 800
E-mail: mbal_st_mina@abv.bg
това са кординатите на болницата.І-ва градска в Пловдив се намира на ул. Иван Вазов и е много близо до Централна гара и до Автогара Юг и Родопи, работи всеки ден от 7-19 часа, а в празнични и почивни дни до 13 часа.иначе името на лекарката не го помня но всеки ден до към 11 часа е там,без събота и неделя.И да допълня че до 7 август са в отпуска.

# 40
  • Мнения: 28
Здравейте.Реших и аз да напиша някой ред.Имам псориазис от много години и започнах лечението  си с псанол.До скоро държах болестта под контрол появеше ли се петно мажех и изчезваше,появяваше се на друго място но и там мазане и така изчезва.Лятото изчезват напълно от морето,понеже съм от Варна не ми е проблем да ходя на плаж, а зимата отново псанол.Бях се запасил,но свърши и като взех да търся да си купя ужас спря ли го от производство.Намерих му съставките и рецепта ми написаха да го направи някой но излезе че и съставките ги няма в аптеките.Та и тогава тръгнах да чета форуми и да видя с какво се лекуват хората.Пробвах някой неща но ефект никакъв.Незнам какво ще правя без псанол.Молбата ми е ако някой знае къде мога да намеря даже и с изтекъл срок да пише ще съм ви благодарен.



Аз препоръчвам да си купиш Псориазин http://www.amazon.com/Psoriasin-Multi-Symptom-Psoriasis-Intensiv … 862317&sr=8-1 ,пак е с каменовъглен катран,на мен ми действа страхотно,изчистих се почти навсякъде,останаха ми малки петна по корема и гърба,ползвам и шампоана,а също и за нокти,има страхотен ефект Simple Smile Радвам се на тъмните петна,останали след раните,мога да нося блузи без ръкави,3/4 панталони и се чуствам страхотно:) Там,където е изчезнал не се появява отново,не знам за колко време,но и само лятото да е ще съм доволна:)
За лицето ползвам Протопик,но вече не съм се мазала почти 10 дни и не ме сърби,не се зачервява.
Мога и аз да кача снимки преди и след,и то съвсем актуални:)
На мен не ми помогнаха никакви диети,пия и ям всичко,не обичам мазно,така че не ям,алкохол пия рядко,запалвам по някоя и друга цигара,пия и прясно мляко,наблягам на кефира,промених си мисленето,теглих една м...а на всичко,което ме дразнеше и ядосваше преди,гледам аз да съм добре и всичко е наред:)
Пожелавам весело и щастливо лято на всички Peace

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Много съм доволна от Psoriasin  Peace ползвала съм крема , шампоана и има една субстанция не е мазна за скалпа  Peace  В момента не ползвам нищо тъй като лятото съм мн. по-добре и гледам да си почивам от мазилата  Wink


mihi Peace

Последна редакция: сб, 30 юли 2011, 05:08 от Desss

# 42
  • Мнения: 9 481
Псанол-а, е с катран (както и Псориазин-а)-затова и има ефект Peace

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Псанол-а, е с катран (както и Псориазин-а)-затова и има ефект Peace
Да но не е толкова много  Wink т.е. % на катран в Psoriasin  е пъти по-малко от това в Псанола

# 44
  • Мнения: 9 481
Нещо ново (всъщност не знам колко е ново, но не съм го засичала до сега Mr. Green):
http://www.ekipnews.com/news/nauka/zdrave/dexem_repair_efikasno_ … ri_ekzema/112997/
http://www.multipharm.eu/product/904/dexem-repair-deksem-ripear- … znenia-100ml.html

Отзиви някой да има?

Общи условия

Активация на акаунт