«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
165-179 от 1 058 отговора

—офи€

ћнени€: 2 366
„естито. —амо да мине всичко, както тр€бва до кра€!
÷итирай

ћнени€: 1
ћоже ли да об€сните детайлно ц€лата процедура по издаването на протокола?
÷итирай

ћнени€: 186
ћоже ли да об€сните детайлно ц€лата процедура по издаването на протокола?

ѕривет!
ѕо принцип въпросни€ протокол за отпускане на лекарства от Ќ«ќ  се издава от болницата в ко€то те оперират, но ако те н€мат специализирана комиси€ и доболничната им помощ не минава през здравна каса, процедурата е следната:

ƒо 14 дни след операци€та тр€бва да стане хистологи€та, след което до 7 дни тр€бва да напишат и епикризата. ќт болницата тр€бва да имаш копие на хистологичното изследване и епикриза.  упуваш си рецептурна книжка от н€ко€ аптека и  отиваш при лични€ ти лекар (с  епикризата), който ти дава направление за гинеколог и попълва рецептурната книжка (попитай го къде да € завериш, аз € заверих в районната здравна каса). ѕреди да отидеш при гинеколога си разпечатай указани€та за лечение на ендометриоза от Ќ«ќ  и сами€ протокол. ¬ едно от мнени€та ми съм дала линкове към тези документи. Ќамираш гинеколог, работещ със здравната каса и той тр€бва да ти издаде протокол за лечение със съответното лекарство (Ћукрин например).
—лед като се сдобиеш и с протокола, отиваш в Ќ«ќ  (ако си от —офи€ намира се на ул ≈нос). “ам тр€бва да носиш резултата от хистологичното изследване, епикриза, протокол от операци€та и протокол за отпускане на лекарства от Ќ«ќ . –абот€т до 16.30ч. «авер€ват ти протокола, копираш го 2 пъти - един за личен лекар и един за аптека. ¬ръщаш се при лични€ лекар, той ти издава рецепта и после  отиваш в аптека, работеща с Ќ«ќ 
Ћукрина се поема на 100% от Ќ«ќ .
“ова е! Ќад€вам се да съм била полезна.

Very Happy Very Happy Very Happy  ”тре ще си имам Ћукрина  newsm44   
« ѕоследна редакци€: пн, 03 окт 2011, 21:11 от Let the Sunshine in »
÷итирай

ћнени€: 729
Ћукрин ƒепо непременно ли се постав€ мускулно.Ќа листовката пише,че може и подкожно.ћо€т лекар ми каза мускулно.Ќо ако може да е подкожно,бих могла да си ги постав€м сама. Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 366
Ќе експериментирай сама. ћускулно в дупето е по-добре. —лушай лекар€ си.  Hug
÷итирай

ћнени€: 43
ћного се радвам, че все пак си усп€ла да се пребориш с бюрокраци€та, за да може да получиш Ћукрина.«а съжалени€ аз също се оперирах във ¬ита и тр€бваше да си намер€ друг лекар, който да ми напише въпроси€ протокол.–адвам се, че утре си слагам последната шеста ампула и стискам палци в кра€ на месеца, когато ми е контролни€ преглед, всичко да бъде ќ .ўе се справим момечета.Ћека вечер на всички.
÷итирай

ћного се радвам, че все пак си усп€ла да се пребориш с бюрокраци€та, за да може да получиш Ћукрина.«а съжалени€ аз също се оперирах във ¬ита и тр€бваше да си намер€ друг лекар, който да ми напише въпроси€ протокол.–адвам се, че утре си слагам последната шеста ампула и стискам палци в кра€ на месеца, когато ми е контролни€ преглед, всичко да бъде ќ .ўе се справим момечета.Ћека вечер на всички.

bouquet bouquet bouquet ”спех на всички!
÷итирай

ћнени€: 729
ƒнес ще ход€ при гинеколог,за да ми напише протокол.явно в ћƒ-—офи€ също не издават този протокол.Ћични€ ми лекар отказа да ми сложи инжекци€та,понеже не било нейна работа,а освен това ми направи фасон,че си поисках направление за специалист.
јко не е форума,н€ма въобще да се ориентирам какво тр€бва да прав€.Ќаложи се да об€сн€вам на джипито какво тр€бва да свърши. #Crazy
÷итирай

ƒнес ще ход€ при гинеколог,за да ми напише протокол.явно в ћƒ-—офи€ също не издават този протокол.Ћични€ ми лекар отказа да ми сложи инжекци€та,понеже не било нейна работа,а освен това ми направи фасон,че си поисках направление за специалист.
јко не е форума,н€ма въобще да се ориентирам какво тр€бва да прав€.Ќаложи се да об€сн€вам на джипито какво тр€бва да свърши. #Crazy

»мам чувството, че целта на толкова трудната процедура по отпускането на лекарството, е да се откажем да го взимаме ч/з Ќ«ќ  и да си го купуваме....
÷итирай

ћнени€: 43

Ќе мога да пов€рвам, че  всички се държат толкова вулгарно с нас. Ќима те никога н€ма да се разболе€т, нима са застраховани.....Ќе виждам какво толкова ще струва на твоето джипи, че ти отказва да постави ампулата, ко€то предполагам сама си закупила за скромната сума  от около 200 лв.Ќе стига това, че тр€бва да си закупуваме лекарствата, които ни се полагат, но и тр€бва да търпим надменното отношение на самозабравили се лекари....«а пореден път съм възмутена...
÷итирай

ћнени€: 257

»мам чувството, че целта на толкова трудната процедура по отпускането на лекарството, е да се откажем да го взимаме ч/з Ќ«ќ  и да си го купуваме....

» аз имам такова чувство.  огато б€х в касата за да си подпечатам протокола, имаше един човек който взимаше лекарства за майка си. » след като му об€сниха процедурата на дълго и широко, той каза че следващи€ месец изобщо  н€ма да се разправ€ защото пътувал от провинци€та и по-лесно ще му е да си ги купи свободно. “о от тези размотавани€ печели само касата, пациента в повечето случаи, особено ако не е гол€ма сумата вдига ръце.
÷итирай

в делфинариума

ћнени€: 912
јбе той √оспод н€ма да ги забрави онези, които съсипаха и  асата, и здравеопазването, а и джипитата, които не си зна€т професи€та и задължени€та, ама защо наказва и нас...
÷итирай

ћнени€: 358
момичета,може ли н€кой да ми каже колко време след последни€ Ћукрин се възстанов€ва хорманални€ баланс?
Ќа 01.06 ми беше последната инжекци€, дойде ми 08.08, а днес (3-ти ден от 3-ти€ цикъл след последни€ Ћукрин) си пуснах изследвани€ и Ћ’ ми е 8.01(реф. 2.4-12.6), ‘—’ 13.14 (реф.3.5-12.5), ≈2 32.02(реф.12.5-166), ѕролактин 772,6 (реф.102-496). —труват ми се доста завишени, което доста ме притесн€ва, а се над€вах скоро да започна инвитро процедура.   
÷итирай

ћнени€: 3
«дравейте момичета, аз съм нова във форума, но след дълго мъчение и ходене по лекари реших да търс€ съдействие тук - може би вие ще ми дадете н€какви насоки. “а мо€т случай е следни€т: от както имам цикъл той е много болезнен първите 2,3 дни, върви ми по 6, 7 дни, обилен и със съсиреци( с всички екстри:)). ѕреди 3 г. имах болки в д€сно - оказа се след много ходене по лекари, че имам киста и апендикса бил пред спукване и ме оперираха- кистата бе уж лутеинова. —лед което имах 2 кюртажа причината бе кръвоизливи. ѕреди около 4 мес. започнаха зверски болки ниско долу в л€во и по цели€ корем- приеха ме в болница и лекува за възпаление, междувременно откриха и н€какво образувание( незнаеха дали е киста или миома, но по този въпроас нищо) ’одих при много лекари - едни виждаха нещо други не, на мен болките ми неминаваха. Ќасочиха ме към Ќовачков той ми направи лапароскопи€- беше почти сигурен за ендометриоза и резултата от хистолги€та бе ендометриоза, стена на ендометриозна киста и т.н —лед операци€та ме сюрпрезира, че съм н€мала десен €йчник- н€къде €вно е изчезнал по трасето при тези операции и манипулации, но аз не знаех и ми дойде като гръм, заедно с диагнозата.  ак да е каза, че било малко огнището в начална фаза и ми изписа-  лиогест с който да ми спре цикъла за 6 мес. ƒа ама моите болки не спираха, ходих н€колко пъти на преглед- лекува ме пак от възпаление пак имах н€каква киста, ко€то не се махаше и 2- ра лапароскопи€- резултат - ендометриозна киста и хемарогично жълто т€ло. «абравих да кажа, че имаше съмнение за 1- € резултат, че са объркали хистологи€та. ¬ ден€ на лапароскопи€та ми дойде и при изписването ми назначи —инарел- назал спрей да го пи€ 6 мес ходене до здравни каси и т.н поне да го вземам на 50%, че е доста скъп и хил€ди нерви. Ѕолките ми неспираха и след възстанов€ването от лапарото и пак ходих при него, но той €вно вдигна ръце- защото каза, че с времето ще намале€т. Ќо как се живее с болка, ходих пак при мо€ гинеколог и той каза, че с времето тр€бва да отминат, междувременно ход€ на физиотерапи€- полза до тук никаква. Ќасочиха ме при друг доктор, който след доста обстоен и болезнен преглед, каза че имам силен възпалителен процес, много увеличен л€в €йчник и киста, ко€то се по€ви след 2- та лапароскопи€, но казаха че уж ще изчезне. “а иска да ме приема в болницата и да проведе сериозно лечение- по негови думи, евентуална 3- то лапаро и в краен случай коремна или лапаротоми€ ако не се лъжа в термина. ѕроблема е че излиза в чужбина и ще се върне на 25- и, а аз вече неиздържам на тези болки, а и в крайна сметка съм доста обезверена. «абравих да кажа, че съм на 28, не съм раждала, н€мам аборти и ми се иска в скоро време да си имам бебе, но с тези болки, диагнози и лечение на този етап дори немога да си помисл€ за това. јко н€кой от вас може да ми даде насока или съвет ще съм благодарна, иска ми се да спре този адддд, а като знам за последстви€та на ≈ћ май тепърва ще предсто€т други тревоги.....(: 
÷итирай

ћнени€: 358
mishelina25 като чета през какво си минала и тръпки ме побиват. “ова е ужасно! » след всички тези мъчени€ пак нищо?!! «а съажление не знам какво да ти кажа, не мога да те насоча към добър специалист.
јз самата съм с ендометриоза...ѕреди 3 години, когато решихме, че е време да станем родители,но бебето не идваше, се насочихме към клиника ўерев. “ам ми и правиха лапароскопи€та, с ко€то откриха всъщност,че имам ендомериоза.“ам ми предстои и инвитро процедура. ћоже би н€ма да е лошо да те погледне и такъв специалист, н.пр. доц.ўерев-все пак той н€ма така с лека ръка да ти отнеме €йчника.....  Ћично от него аз съм много доволна.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
165-179 от 1 058 отговора