Да помогнем на Бубето - едно безкрайно изстрадало куче

  • 4 585
  • 80
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 421
Това което ще разкажа е историята на Буба (името й идва от това, че беше пълна с буболечки, когато я открихме) - едно мило животинче, което показа невероятно желание за живот и за която СПЕШНО търсим финансова помощ. Ето и самата история:

Близо до блока ни се чуваше нечовешко виене ... очевидно от болка. Намерихме я свита на две под един бус на сянка. Очите й бяха изхвъркнали от болката и страха, които я бяха обзели. Бубето не можеше да си движи задните крачета. Веднага я закарахме на ветеринар и след направените преглед, кръвни картини и снимки чухме диагнозата: намесата на "човешкия" фактор я е довел до силно възпаление на матката заради неизвършена качествено кастрация (за които плащаме ние - данъкоплатците) и може би връщайки я обрано са я влачили за опашката, ритали или Бог знае какво са правили, защото има счупен прешлен точно там заради който не може да ходи. Сами разбирате, че няма как да оставиш животно така ... агонизирайки.
Оставихме я на стационар за наблюдение, защото имаше индикации, че няма да може да се изхожда самичка, което не беше никак добре. Вчера след обяд изтече времето, което й беше дадено преди да я приспим. Искахме обаче да й се даде шанс и днес. И ако щете вярвайте, но милата Бубичка снощи може би като за награда помахала с опашка, изпишкала се е и дори се почесала.
Сигурно на някои от вас ще им се стори смешно всичко това, но аз не мога да понасям гледката на страдащите заради нас животинчета. Наша е и отговорността за техните страдания. И те си имат само нас, за да им помогнем!
За възстановяването на Буба ще са ни необходими средства, които нямаме. Знам, че сред нас има истински хора, които макар и с малко биха помогнали да я спасим. Междувременно й търсим дом, в който няма да бъде малтретирана, а обичана. Тя е една прекрасна и мила дама.
За тези, които искат да помогнат - пишете ми на лични, ще предоставя всички документи за разходите, които правим.

Зная, че има хиляди такива съдби, зная че не можем да спасим света, но нека опитаме, като помогнем и на Буба! Моля ви! 

# 1
  • Мнения: 155
Не ме разбирай погрешно. Не искам да прозвуча брутално, но на фона на всички тези апели за помощ на не по-малко страдащи дечица и техните родители да изтипосаш и ти "зов за помощ" и молба за събиране на средства за куче мисля, че е леко нетактично  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 421
Аз напълно разбирам нуждата от помощ и за децата и съм и помагала. Но и животните като всяко живо същество се нуждаят от помощ. Да помогнеш или не е въпрос на личен избор. На кого - също. Аз се обръщам към тези, които имат желание и възмост да помогнат. Не искам да влизам в излишни спореове. Всички се опитваме да направим добро - кой за дете, кой за куче, кой за възрастен човек.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 649
Не ме разбирай погрешно. Не искам да прозвуча брутално, но на фона на всички тези апели за помощ на не по-малко страдащи дечица и техните родители да изтипосаш и ти "зов за помощ" и молба за събиране на средства за куче мисля, че е леко нетактично  Peace

Не е нетактично, защо? Всеки има право да търси помощ за каузата, в която вярва и която подкрепя. "Леко нетактично" е да влезеш в тема, която ти се струва глупава или излишна, вместо просто да я подминеш.

# 4
  • Мнения: 155
Съгласна.  Peace Права си, в крайна сметка всеки да помага на който иска, но за мен човеците са с предимство  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 421
Всеки има право да търси помощ за каузата, в която вярва и която подкрепя. "Леко нетактично" е да влезеш в тема, която ти се струва глупава или излишна, вместо просто да я подминеш.

Именно  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 8 002
Пробвай ето тук.
Хората са много отзивчиви и правят всичко по силите си да помагат на разни кучовци.
Стискам палци и успех!

# 7
  • Мнения: 28
Не ме разбирай погрешно. Не искам да прозвуча брутално, но на фона на всички тези апели за помощ на не по-малко страдащи дечица и техните родители да изтипосаш и ти "зов за помощ" и молба за събиране на средства за куче мисля, че е леко нетактично  Peace



Единственото нетактично в тази тема си ти  Peace

Пожелавам успех на сладурката и се надявам съвсем скоро да тича безгрижно в нечии двор...най-добре чужбински, може би  Heart Eyes Heart Eyes Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 421
Пожелавам успех на сладурката и се надявам съвсем скоро да тича безгрижно в нечии двор...най-добре чужбински, може би  Heart Eyes Heart Eyes Praynig

И аз мисля, че е най-добре чужбински. Ще направим опит да я задомим някъде там, защото е толкова миличка и добра. Въпреки болката и голямото обикаляне и прегледи тя нито веднъж не посегна да ухапе. Благодаря за подкрепата.
Писала съм във всички възможни кучешки форуми и организации, но за момента имаме събрани 60 лева, а трябват 500 за операцията. Моля се да ги намерим, защото тя иска да живее!  Praynig

# 9
  • Мнения: 11
А на болните деца кой ще помогне? Много сме състрадателни към бездомните кучетата, а децата кучета ги яли!!!
И защо не си я вземеш у вас, като е толкова мила и добричка, какво ще помогнеш истински на  горкото животното, не само да пускаш сълзливи думи по форумите!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 817
В dog.bg дори има сметка, в която се събират пари за такива неща - писа ли там? http://forum.dog.bg/topic/26400-%d0%bd%d1%83%d0%b6%d0%b4%d0%b0-% … 0%bc%d0%be%d1%89/

А на всички с аргументи: "защо не си я вземеш у вас", "ами децата" - някои хора не разграничаваме нито хората на бели, мургави, жълти, черни, червени, нито хората от животните! Като толкова искате да помагате на децата, на колко деца вие лично сте помогнали? Аз съм давала пари както за деца, така и за животни. А за вземането - взели сме си, няма как да се напълним като дядовата ръкавичка, нали? А вие колко деца осиновихте?

П.П. СЪщо така обикновено децата (освен сираците) имат кой да им помага, да се грижи за тях, да се опита да събира средства за лечението им, докато голяма част от хората, като видят ранено и безпомощно животно по улицата, просто ще го подминат и никой дори няма да се опита да му помогне! А въпросното животно си няма никого!

# 11
  • Мнения: 1 310
А на всички с аргументи: "защо не си я вземеш у вас", "ами децата" - някои хора не разграничаваме нито хората на бели, мургави, жълти, черни, червени, нито хората от животните!
Това ми идва в повече! Crazy ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 405
Не виждам смисъл от разправии. И за Бубето ще се намери помощ.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 002
Дарителите не са безмозъчни и избират каузите, на които да помогнат. Това, че някой решава да помогне за едно куче, не означава, че не помага и на хора.
Всеки преценява за какви каузи да се бори, това важи и за дарителите.

# 14
  • Мнения: 11
Ти как разбра, че имало кой да помага на болните деца?Много от тях чакат и се борят за живота си, докато такива като вас предпочитат да спасяват бездомните кучета, на които мястото им определено не е на улицата, само страдат там животните, захвърлени от любителите им на произвола!!!Как и колко помагам за децата не е нужно да го осветлявам на всички, не го правя с цел комерс и сълзливи думички на благодарност, просто за мен човешкият живот е преди всичко друго!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт